KOCAELİ FORMATORLUK

Kodla Büyü

Burak_sln

Üye
Günlerdir Kocaeli MEB ten haber bekliyorum formatörlük için bir türlü onaylanmadı. Bugün Kocaeli Meb i aradım.Ulaş Beyle görüştüm. Sordum neden hala bekletiliyoruz diye. Henüz Md yrd cısı onay için Müdürün karşısına götürmedi dedi. Kim dedim... Md yrd Muhlis ÖZTÜRK... kendisini aradığımda Muhlis Bey öyle bir havadaydıki sanki bizim işimizi unutmuş gibi, telefonu ağzından uzaklaştırdı "yav bu formatörlerin başvuruları noldu götürmedik mi" dedi. Sonra bana dönüp onaylanacak evet biliyoruz formatörleri unutmadık dedi. Diyemedim daha ne kadar unutacaktınızki :) müdür beye bugün yarın onaylatılacakmış. Daha bunun valisi var :) Benim okulda nerdeyse ders yok. o yüzden idareye formatörlüğüm onaylanacak ama biraz gecikecek dedim. formatör gibi idare ettiricem kendimi. Kocaeli ilinde formatörlük için bekleyen arkadaşlarım var ise. Lütfen il MEB i sıkıştırın.
Özellikle;
Muhlis ÖZTÜRK Md yrd. 0 262 331 59 09

başvuruları alan bilgisayarcımız Ulaş Bey 0262 322 64 59 (dahili 102)...
Hergün düzenli arıyorum ben :) Bunlara birilerinin bilgisayar öğretmenlerini hatırlatması gerek

:alkis: hocam azminden dolayı seni kutlarım. merak etmeyin geçen sene olduğu gibi ekim ayının 1 haftası gelir. gelen yazıdada "1 eylül 2010 tarihinden itibaren görevlidir" yazar. gelmezsede ne yapalım, adımız çıkmış yatıyorlar diye biz de yatarız :oops:

Hocam ilginiz için teşekkürler bizlerde kocaeli formatörlü görevlendirmesini bekliyoruz fakat daha önce arkadaşlar il milli eğitim müdürünün görevlendirmeye sıcak bakmadığı haberiini vermişlerdi. Şimdi paylaştığınız bilgi de bambaşka şube müdüründe kaynaklanan bir sorun olduğunu belirtiyorsunuz. Ders saati tamamlayamadığım için ikinci birr okula görevlendirmem çıktı. Yarın müdürüme formatörlük görevendirmesi yapılacak mış desem. Bu milli eğitim dekilerede güvenemiyorum. Bizim halimize bırakın öğretmenleri artık çocuklar bile gülüyor...

bir kaç ilçe mebte arkadaşlarım var onlarda onaylanacak dediler, ulaş beye özellikle sordum hocam neden oyalıyolar. O da bilmiyorum ama onaylanmak zorunda dedi.... ben Md yrd Muhlis Bey e özellikle sordum. "Hocam yoksa md bey sıcak bakmıyor mu formatörlük onayına"??? diye. olur mu öyle şey onaylanacak tabiki dedi. Hatta belirttim hocam ilçemizdeki bilgisayar öğretmenlerinin tamamı görev bekliyor ve haftaya eğitim öğretim başlıyor. Onaylanacak merak etmeyin dedi...

Sana söylenen md bey sıcak bakmıyormuş olayı kimden çıkıyor anlamış değilim. Ama ilçe zümre toplantısında da bu mevzu geçti. ama kaynak belli değil. kimsede ili arayıp doğruluğunu sorgulamıyor. işte bizi diğer örgütlenmiş branşlardan ayıran özellik. sadece biraraya gelince birbirimize derdimizi döküp, her sene zümre kararlarına bunları eklemekten öteye geçmiyor. olmuyo işte her sene deniyoruz daha kötüye gidiyor.

ilker hocam benim önerim idarenin ili araması. özelliklede muhlis beyle görüştürün. sorsunlar öğretmenimizi gönderelim mi yoksa formatör gibi idare mi edelim??? Umarım idaren anlayışlıdır. Benimkiler beni bırakmak istemedikleri için ağzıma bakıyolar. Bende başkalarının :)
tüm kocaeli formatör adaylarına sesleniyorum yarın muhlis bey ve ulaş beye derdinizi dökün :) ve burada paylaşın lütfen

Kocaeli Formatörlük olayında gelişme var!!!

Başvurularımız arasından sınıf öğretmenlerininki ayrılıp müdüre onaya götürüleceği kocaeli il meb ten söylendi. Bizzat kendim konuştum. Hatta ben konuşurken şu an evrakları ayırıyoruz öğleden sonrada onaylar alınacak diye de eklendi. hadi hayırlısı olsun

İnşallah hocam hem ben hem idare 4 gözle bekliyoruz onayı. Müdür bey 4 ve 5 in derslerine benim girmeme karar verdi. Formatörlük gelirse onuda alırız dediler. Dediğiniz gibi Mlli eğitim müdürü hakkında söylenenler yalan sa artık bu sitede söylenenlere de inanmamak lazım ki en güvenerek takip ettiğim sitelerden bir tanesi.

Burak_sln' Alıntı:
Günlerdir Kocaeli MEB ten haber bekliyorum formatörlük için bir türlü onaylanmadı. Bugün Kocaeli Meb i aradım.Ulaş Beyle görüştüm. Sordum neden hala bekletiliyoruz diye. Henüz Md yrd cısı onay için Müdürün karşısına götürmedi dedi. Kim dedim... Md yrd Muhlis ÖZTÜRK... kendisini aradığımda Muhlis Bey öyle bir havadaydıki sanki bizim işimizi unutmuş gibi, telefonu ağzından uzaklaştırdı "yav bu formatörlerin başvuruları noldu götürmedik mi" dedi. Sonra bana dönüp onaylanacak evet biliyoruz formatörleri unutmadık dedi. Diyemedim daha ne kadar unutacaktınızki :) müdür beye bugün yarın onaylatılacakmış. Daha bunun valisi var :) Benim okulda nerdeyse ders yok. o yüzden idareye formatörlüğüm onaylanacak ama biraz gecikecek dedim. formatör gibi idare ettiricem kendimi. Kocaeli ilinde formatörlük için bekleyen arkadaşlarım var ise. Lütfen il MEB i sıkıştırın.
Özellikle;
Muhlis ÖZTÜRK Md yrd. 0 262 331 59 09

başvuruları alan bilgisayarcımız Ulaş Bey 0262 322 64 59 (dahili 102)...
Hergün düzenli arıyorum ben :) Bunlara birilerinin bilgisayar öğretmenlerini hatırlatması gerek

Aynı şekilde hocam hatta iyice araya araya yüz göz olduk. Yalnız benim sorunum sizinkilerden daha büyük. Görevlendirme istek yazıları çoktaaaaaaan alınmış benim haberim olmadı. Tatilden geldiğimden beri ne zaman görevlendirmeler olacak diye sıkıştırıyorum. Yakında olacak dediler sürekli olarak. Meğer onların yakında olacak dediği başvuruların onayıymış. Başvurular onaylanmış talepte bulunan arkadaşların bilgisi olsun. Benim gibi okul mağdurları da gerçek birer mağdur olarak ortada kaldılar. Çünkü benim okulum tebliğ etmedi yazın. Gerçi ben alışkındım hep kendim arayıp buluyordum yazıları bir şekilde ve kendim yapıyordum başvurumu ancak bu sefer erken başvuru aldıkları için haberim olmadı. Bu nedenle moralim çok bozuk. Tuluk oldum ağlamaktan çünkü sinirlerim bozuldu :cry:

Yarın sabahtan ilk işim , il milli eğitimi arayıp Ulaş ve Muhlis beye bu durumun sonucunu sormak olacak.

Görevlendirme yazılarının gelmesini dört gözle bekliyoruz tabiri caizse. Yeni atandığım kurumun müdür yardımcısı ne dese beğenirseniz "bakanlık artık bts kurmayacakmış o yüzden sizin görevlendirmeler de sakatlık çıkabilir" ben de olmaz öyle şey dedim ama işte elimizde kaynak yok. Bir kaynak olsa işte direkt cevap niyetine sunmak lazım

Gerçekten işlerimiz allaha emanet yürüyor. Bugün bende 4 ve 5 lerin derslerine girdim aksi halde başka bir okuldaki görevlendirmeye gidecektim hatta görevlendirme gelmiş müdürümüz 4 ve 5 e girersen gitmene gerek kalmaz dedi. Bugün kötü haberi verdi 4 ve 5 lerde bilgisayar dersini seçemedik hocam inşallah formatörlüğünüz gelirde uğraşmak durumunda kalmayız dedi.

21/09/2010 saat 10:30 itibari ile yine görüştüm Muhlis beyle. Valilik onayında olduğunu söyledi (Yanında ki birine sorarak) İdarelerimiz bizden haber bekliyor napcaz dedim. Yakındır gönderilir okullara dedi. Bekliyoruz..

Bende sabah Ulaş beyi aradım aynı şekilde vali beye imzaya gittiğini söyledi. Hafta Sonuna kadar okula tebliğ edilir dediler.

Aynı kişileri aradım bana " hepsi kabul edildi" dediler. İlginç. Neyse zaten ben olamadım bir şekilde madur edildim.Sizlere hayırlı olsun arkadaşlar

açıklansın artık yahuu bunalıma girecem formatör olacaksın die 5 saat ders verdiler. ne olacağım belli değil... ayrıca formatörülük olayının 2011de biteceğini demişti ilçe formatörleri bakalım ne oalcak 2. dönem..

Muhlis ve Ulaşı arayan tüm arkadaşlara teşekkürler... böyle olmalıyız... bizimle alakalı kararlar olunca kiminle görüşeceğimizi bilip sıkıştırmalıyız. Bugün bir beden eğitimi öğretmeninin verilmeyen 2 saat ek ders için milli eğitimle idare arasındaki mücadelesini gördümde...ki bu adam egzersizlerle 36 saat dersten 18 saat ek ders alıyo:) biz yok 5 saat dersim var yok başvuramadım... yazık ya

bende açıkçası başvuru süresini kaçırmıştım ve kendim bizzat başvurumu il mebe götürüp bıraktım. kabul ettiler hatta valilik onayına kadar sürekli arayıp takip ettim. şu anda valilikte başvurularımız. üzülen arkadaşlar artık bir dönem idare etsinler 2. dönem başvurularını kaçırmazlar sanıyorum. Perşembe mesai bitimine kadar valilikten onay gelmezse cuma günü valilikte ilgili kişileri ararım...

başvurusunu kaçırmış arkadaşlara önerim ulaş beyi arasınlar ve başvurunuzu il mebe onaylatıp valiliğe bırakabileceğinizi söyleyin ve durumunuzuda izah ederek ikna etmeyi çalışın. daha valilikte ama onaya sunulmadı. Olabilirliği varsa yarın ilk işiniz o olsun

Arkadaşlar formatörlük görevlerinde bir gelişme var mı? İmzalandı mı yada okuluna tebliğ edilen varmı?

Gebze deyim buralarda bir kıpırdanma yok.

Arkadaşlar bugün Muhlis Bey'i aradık idare ile birlikte. Ama Muhlis Bey'in sorumluluğunda olmasına rağmen afedersiniz ama adam iş bilmediğini her seferinde gösterdi. Etrafındakilere soruyor ve yine başkasına aktarmaya kalktı. Bu işin onun sorumluluğunda olduğunu biliyorum çünkü ben il mebe direk kendim başvuru yaptığım.

Neyse il mebte diğer sorumlu olan kişilerden biri olan Dilaver Beyle görüştük. Dilaver Bey Md yrdcıma "formatör başvurularını bugün valinin onaylıcağı o yüzden 20 eylül itibariyle bilgisayar öğretmeninizin ders programını ayarlamanız gerektiğini" bizzat kendisi söyledi. Formatörlük başlangıç tarihi 20 eylül olarak belirlenmiş. Kendi idarecilerinizle konuşup il mebin telini arattırıp dahilisi (102) den Dilaver Bey le görüştürün. Benim ders programım formatörlük onaylanmış gibi değişti.

Hayy onayını.. Okuldan vekil müd. yard. verildi, şimdi uğraş dur. Görevlendirme gelince de papaz ol.

Ben de bizzat gittim bugün il milli eğitime. Durum nedir diye sorduğumda bana da valilik onayında olduğu, yakın zamanda onay çıkacağı söylendi.

Nasıl işliyor il mem anlamış değilim. Herkes her şeyi sallıyor. Yakındır ben de sallıcam.. Her şeyi..

Arkadaşlar sizleri büyük mutlulukla takip ediyorum. Sakın yanlış anlamayın durumunuza çok üzüldüğümü söylemeliyim ancak hakkınızı arayışınız, İstanbulda benim pekçok BT Formatör Öğretmenim İlçe Milli Eğitimin yerini bilmezken sizlerin İl milli eğitime gidişiniz olmadı Valiliğe gidişiniz gerçekten gurur verici. :alkis: Umarım en kısa zamanda görevlendirmelerinize kavuşur ve re'sen de olsa en azından bir dönem rahat edersiniz.

İlinizde ki koordinatör arkadaşlarım eminim bana kızacaklardır. Ancak benim olayım onlarla değil, benim için kanuni yollarla hakkını arayan insanları (Öğretmenleri) görmek gerçekten çok güzel.

GÜZEL BİR GÜN.
YİNE HER SABAH OLDUĞU GİBİ OKULA GİDİYORUM.
İDAREYE SORARIM YAZIM NE OLDU DİYE..
MÜDÜR GENE ARAR İLÇE MEMİ ...
VALİLİKTEYMİŞ CIKAR DİYE.
ARTIK BENDE ONLARA UYUYORUM.
1 HAFTADIR HALLEDERİZ DEYİP İŞLERİ YAPMIYORUM.
BAKALIM SONUMUZ NE OLUR...

Geri