kız çocuk anneleri

Kodla Büyü

şeffaf

Seçkin Üye
Seçkin Üye
herkese günaydın..bebiş de olsalar kız erkek gelişimleri belli bir dönemden sonra farklılık gösteriyor, tecrübeleri paylaşalım...
mesela benim kızım 20 gün sonra 2 yaşını dolduracak, bu aralar inanılmaz derecede babacı :( ilk etapta güzel gibi görünse de zaman zaman bunaltıyor beni de babsını da. Babası evdeyken herşeyiyle o ilgilensin istiyor, çorabını kıyafetlerini giymeyi, sabahları yataktan almayı bile hep ondan bekliyor. Evde olmayınca onu isteyip ağlıyor, bu yaşlarda bu derece baba bağımlısı oldu mu sizinkiler de...ben tek başıma dışarı çıkacaksam arkamdan ağlamaz, ama babası çıkacaksa ve biz evde kalacaksak yaygara kopuyor..

nazlı' Alıntı:
benim kızım da 16 aylık ve şimdiden babacı
hocam benim de oldu olası babya düşkün ama şimdi beni istemediğini babasını istediğini söylüyor, onunla uyuyor onunla kalkıyor benim hiçbir fonksiyonum yok gibi, hem üzülüyorum hem de babası olmayınca çok zorlanıyorum :(

ben de kız annesiyim ve çok mutluyum. Kızım şuan 11 aylık ve şimdiden yani doğduğundan beri babacı. şöyleki doğduğundan beri sadece babasının kucağında uyuyor şimdi ise geceleri uyandığında ben kucaklamak istersem eliyle beni itiyor ve sonra ba ba ba mam mam ma diye ağlıyor ...

hocam bunun normal olduğunun aslında ben farkındayım da eşim bazes öyle imalarda bulunuyor ki sanki ben onunla vakit geçirirken işkence ediyorum da kendimden nefret ettiriyorum gibi :( yalnız olmadığıma sevindim şimdi :) kızım çok sakin bir bebeklik geçirdi, ama şimdiki hallerinin 1-2 ay öncesiyle alakası yok nerdeyse :( uzmanlar sabır diyor... :roll:

:)))hadi siz kız annesisiniz benimkisi erkek... oğlum babasına deli oluyor 1,5 yaşına kadar beni hiiiiç umursamadı neyse şimdi ikimize de aşık diyelim :) anneciğim seni çooook seviyorum, caaanııım caaanııımm diye boynuma sarıldı bu sabah kuzucuğum benim

benimde 3.5 yaşında bir kızım var. bizimkinin pek babaya düşkünlüğü olmadı. babası onu deli gibi sevmesine ve ilgilenmesine rağmen daha çok bana düşkün. bizde de şu sıralar barbie ve winx takıntısı var. odasındaki herşeyini prensesli olsun istiyor.

seldabal' Alıntı:
:)))hadi siz kız annesisiniz benimkisi erkek... oğlum babasına deli oluyor 1,5 yaşına kadar beni hiiiiç umursamadı neyse şimdi ikimize de aşık diyelim :) anneciğim seni çooook seviyorum, caaanııım caaanııımm diye boynuma sarıldı bu sabah kuzucuğum benim
ben de bazen oyun oynarken rol yapıp ağlıyorum hemen sarılıp gözlerimi siler "ağlama tamam tamam seni çok seviyoyum annecim" diyor bu aralar işte o zaman bütün sinir stress yok oluyor, bütün zahmetlere deyyor diyorsunuz :D

Benim kiz 3 yasini doldurdu 4 ten gun aliyor. Gecen yil 2 yasindayken anneannesine gitti yaz icin ilk hafta benim yoklugumdan hasta dustu. Hergun telefonlasmaya ragmen.
Suanda da bana hala duskun ustelik esim evhanimi olmasina ragmen.
Anlayacaginiz daha 4-5 e kadar da normal. Oyleki bana hayatim tatlim babacim derken annesi bu sozlere hasret.
Keske bi defa da bana dese diye isyan ediyor :)
Arada bir ben de takiliyorum iskence mi ediyorsun ben yokken diye :)

kızlar yeni başlık açmadan burdan sormak istedim.
kızım birkaç haftadır bütün yiyecekleri reddettiği gibi yumurtayı da yemek istemiyorbıldırcın yumurtası da malum tavuk yumurtasında kat kat daha zengin..ben de 2-3 günde bir sütle çırpıp bal ekliyorum biberonda içiyor, çiğ şekilde, farkına varmadığı için sorunsuz içiyor şimdilik..Çiğ olmasının zararı var mıdır ki, biraz da tedirginim, boğaz ağrıları için bu şekilde verilmesi çok faydalıı diye okumuştum ama sürekli olması zarar verir miki. çok fazla bilgi bulamadım bu konuda nette. Sürekli bir dr umuz da yok arayabileceğim...çok sık yenmesi durumunda zengin içeriğinden dolayı böbrekleri yorduğunu biliyorum sadece onun için 2-3 günde bir..

Hocam hiç ilgim yok, anne değilim bilmiyorum ama nedense tarifinizi okurken midem bulandı :)

şeffaf' Alıntı:
kızım birkaç haftadır bütün yiyecekleri reddettiği gibi yumurtayı da yemek istemiyorbıldırcın yumurtası da malum tavuk yumurtasında kat kat daha zengin..ben de 2-3 günde bir sütle çırpıp bal ekliyorum biberonda içiyor, çiğ şekilde, farkına varmadığı için sorunsuz içiyor şimdilik..Çiğ olmasının zararı var mıdır ki, biraz da tedirginim, boğaz ağrıları için bu şekilde verilmesi çok faydalıı diye okumuştum ama sürekli olması zarar verir miki. çok fazla bilgi bulamadım bu konuda nette. Sürekli bir dr umuz da yok arayabileceğim...çok sık yenmesi durumunda zengin içeriğinden dolayı böbrekleri yorduğunu biliyorum sadece onun için 2-3 günde bir..

eskiler sesleri güzel olsun diye çiğ yumurta içerlermiş o yüzden zararı olduğunu sanmıyorum

seyma' Alıntı:
Hocam hiç ilgim yok, anne değilim bilmiyorum ama nedense tarifinizi okurken midem bulandı :)
:D anne olunca anlayacaksınız, bebeklerin yediği bir çok şey mide bulandırıcı. Ama bıldırcın yumurtası hem çok ufak ham da tavuğunki kadar kokmuyor

EynelMefer' Alıntı:
18günlük kızımızla biz de aranızdayız, ama hala iki kişiyiz :)
oyyy hocam maşallah yaa Allah analı babalı büyütsün tebrik ederim sizi
kız çocuğpu bi başka geliyor bana Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar versin ama tüm annelerin eminim ki içinde bir yerlerde hep bir kız çocuk isteği vardır :)

"Peygamberimizin "Oğlan çocuğunu seviniz" ifadesinin bir hikmetini “Kızlar kendi kendini sevdirirler, onlar doğuştan sevimlidirler" diye açıklamıştır..."

teşekkür ederiz @gelişimci hocam...

babasına düşkün olmayan çocuk yoktur :) şimdiki babalar çok şımartıyor çocukta haliyle babaya kaçıyor :) Annenin kıymeti büyüyünce anlaşılıyor maalesef :)

EynelMefer' Alıntı:
"Peygamberimizin "Oğlan çocuğunu seviniz" ifadesinin bir hikmetini “Kızlar kendi kendini sevdirirler, onlar doğuştan sevimlidirler" diye açıklamıştır..."

teşekkür ederiz @gelişimci hocam...
hocam çok doğru.. Rabbim sünnete uygun yetiştirmek nasib etsin her yönüyle evlatlarımızı.. kızınız büyüdükçe sevimliliğine daha da şahit olacaksnız. Size sarılıp, sizi çok sevdiğini söylediğinde, öptüğünde, ona kızdığınızda "anne- baba bana kızma" dediğinde kız erkek farkı bariz ortaya çıkıyor, erkek çocuklarının ilgisi daha farklı ve dağınık oluyor istisnalar hariç tabi.. Annelik potansiyeli var kızlarda çok küçük yaşlarda bunu sezebiliyorsunuz, bu da onları hassas ve merhametli kılıyor...Rabbim her şeyi hikmetle yaratandır...

şeffaf' Alıntı:

Bebeklere çiğ yumurta vermek çok sakıncalı çiğ vermeyin hocam. Büyüklere bile sakıncalı aslında. Bende bıldırcın yumurtası veriyorum. Bakın size tavsiyem şudur: Hergün bir bıldırcın yumurtasını suda 1 dk haşlayın çok haşlarsanız vitamini gidiyormuş. sonra onu yediği çorbaya ezip karıştırın. İçinde olduğunu anlamaz bile. Arada kaynar gider. Benim oğlanda yemiyor yumurta ama böyle yapınca hiç anlamıyor. bu şekilde 10 aydır yiyo yumurtasını ve hiçde itiraz etmiyor. ama tek başına yumurta verince yemiyor.

Babaya düşkünlük konusuna gelince tvde izlediğim bir çocuk uzamnı aslında çocukların böyle bir tercihleri olmadığını olmayacağını bu tercihleri anne babaların kendi zihinlerinde böyle yaşadıkları ve geliştirdikleri için böyle olduğunu söyledi. Benim ikizlerde böyle bişey sezmiyoruz. Hatta eşim kızımın bana daha düşkün olduğunu söylüyor.ama aslında bu tamamen çocuğun en çok kiminle ve nasıl vakit geçirdiğiyle alakalı.
Düşkünlük olsun istemiyorum ilerde sorun olabilir.

bilgisayarcıyım' Alıntı:
şeffaf' Alıntı:

Bebeklere çiğ yumurta vermek çok sakıncalı çiğ vermeyin hocam. Büyüklere bile sakıncalı aslında. Bende bıldırcın yumurtası veriyorum. Bakın size tavsiyem şudur: Hergün bir bıldırcın yumurtasını suda 1 dk haşlayın çok haşlarsanız vitamini gidiyormuş. sonra onu yediği çorbaya ezip karıştırın. İçinde olduğunu anlamaz bile. Arada kaynar gider. Benim oğlanda yemiyor yumurta ama böyle yapınca hiç anlamıyor. bu şekilde 10 aydır yiyo yumurtasını ve hiçde itiraz etmiyor. ama tek başına yumurta verince yemiyor.

hocam benim de içime sinmiyor ama kızım heralde kimsenin çocuğunun olmadığı kadar iştahsız, çorba içmesi filan hayal :( sabahları yediği bir karışımı vardı: yumurta+peynir+bebe bisküvi+süt+ceviz+pekmez. Bunları blendırda çekerdim, haftada 2 de haşlanmış bıldırcım koyardım yumurta olarak. zorla da olsa yerdi şimdi imkansız tükürüyor, geçen ay hastalandı tamamen bişi yemez oldu, o kadar çaresiz kalıyorum ki, bir insanın yediği sevdiği bişey olmaz mı :( ..Özene bezene zengin içerikli çorbalar yapıyorum çok da lezzetli ama booşş. bizim yemeklerden oyalayarak 1-2 lokma yiyip karım doydu diyor..çok muzdaribim 2 yaşını dolduracak haftaya ama kilomuz küsüratsız 10 kg :( her halimize şükür tabi şikayet etmek de istemem hastalanmasın yeter ki.. ama yeme sorunu olan çocuklar çok zor

hocam bi rahatsızlığı olmasın doktor ne diyor bu duruma tamam her çocuğun iştahsızlığı oluyor ama bu biraz fazla sizin yada eşinizin çocukluğu nasılmış.

seldabal' Alıntı:
hocam bi rahatsızlığı olmasın doktor ne diyor bu duruma tamam her çocuğun iştahsızlığı oluyor ama bu biraz fazla sizin yada eşinizin çocukluğu nasılmış.
eşim 25 yaşına kadar üflesen düşecek bir kilodaymış :) sonra kilo almaya başlamış. kızımın boyu kilosu ortamanın altında. son hastalığında dr zayıf diye balık yağı şurubu verdi. 25 gündür kullanıyoruz, güya iştah açıyormuş, bizimkine faydası olmadı hala :shock: az önce bakıcısıyla konuştum sabah8 den beri bi lokma peynirle bir bardak süt içti dedi, çok üzüldüm moralim sıfır hergün aşağı yukarı aynı şeyleri duyuyorum :( bademcikleri biraz normalden büyükmüş o gelişimi etkilermiş ama kesin sebip o mu bilmiyorum çok bunaldım :( şöyle hapur hupur yese dünyanın en mutlu insanı olacağım

şeffaf' Alıntı:
seldabal' Alıntı:
eşim 25 yaşına kadar üflesen düşecek bir kilodaymış :) sonra kilo almaya başlamış. kızımın boyu kilosu ortamanın altında. son hastalığında dr zayıf diye balık yağı şurubu verdi. 25 gündür kullanıyoruz, güya iştah açıyormuş, bizimkine faydası olmadı hala :shock: az önce bakıcısıyla konuştum sabah8 den beri bi lokma peynirle bir bardak süt içti dedi, çok üzüldüm moralim sıfır hergün aşağı yukarı aynı şeyleri duyuyorum :( bademcikleri biraz normalden büyükmüş o gelişimi etkilermiş ama kesin sebip o mu bilmiyorum çok bunaldım :( şöyle hapur hupur yese dünyanın en mutlu insanı olacağım

hocam çocuk görerek öğrenir. akranları veya 2-3 yaş büyükleri ile birlikte birşeyler yedirin. onlar yerken o da iştahlanıp yiyecektir. Kesinlikle acıkmasını beklemeyin. Kayınvalidemin taktiği eline sürekli birşeyler verir, mevye kek, poğaça ne olursa onunla oyun gibi yedirir. bu yaz bu taktiği uyguladım ve her ay düzenli 500 gr. aldık. okul açılınca malum sekteye uğradı. ama eşimde bende aynı taktiği uyguluyoruz. sadece yemekten 1 saat öncesine birşey vermek istemiyoruz. O da gelsin bizimle yesin diye. balıkyağı bende ara ara içiriyorum ama çok fark eder mi bilmiyorum.

bıldırcın yumurtasını süte karıştırıp balla falan verilir diye duydum bende. bende arada haşlayıp veriyorum. sütle sevmedi bizimki

hocam eline bişiler veriyorum sürekli ama o kadar az yiyor ki, tırtıklayıp atıyor genelde...süt istiyor durmadan, günde 2 bardaktan fazla vermiyorum. çok krizi tutarsa azar azar yine toplamda 2 bardak olacak şekilde veriyorum...walla ne yapacağımı şaşırmış durumdayım etrafında çocuk varmış yokmuş çok farketmiyor ben anlamadım derdini akışına bırakıcam artık...aç bırak muhakkak acıkacaktır fikrini de denedim tamam acıkıyor ama akşama kadar bir öğün bişi yemiş olyor o da ne kadar besleyecek ki, Allah başka dert vermesin ne diyelim...

Şeffaf hocam, ben de kendimi bildim bileli hep ortalamanın baya altındaydı kilom. İlkokul birdeyken 7 yaşında zar zor 19 kilo olmuştum. annem babam bana sürekli bişeyler yedirmeye çalışırdı, doktorlara götürürlerdi, iştah şurubu alırlardı, ama ben hiç bişey yemezdim, annem derdi ki sevdiğin ne var söyle onu yapıyım derdi, bi düşünürdüm sevdiğim canımın istediği hiç bişey olmazdı, bazen acıkırdım ama canım hiç bişey istemediğinden bişey yemezdim. annem ne yapacağını şaşırırdı, babam kolumdan tutup yemek yedirmeye çalışırdı :D Öyle veya böyle büyüdüm gittim işte, evlendim şimdi nasıl iştahlıyım... bence çocuğunuza çok ısrar etmeyin, mesela ben şimdi bile annemlere gidince yemek yiyesim gelmiyo.

seyma' Alıntı:
Şeffaf hocam, ben de kendimi bildim bileli hep ortalamanın baya altındaydı kilom. İlkokul birdeyken 7 yaşında zar zor 19 kilo olmuştum. annem babam bana sürekli bişeyler yedirmeye çalışırdı, doktorlara götürürlerdi, iştah şurubu alırlardı, ama ben hiç bişey yemezdim, annem derdi ki sevdiğin ne var söyle onu yapıyım derdi, bi düşünürdüm sevdiğim canımın istediği hiç bişey olmazdı, bazen acıkırdım ama canım hiç bişey istemediğinden bişey yemezdim. annem ne yapacağını şaşırırdı, babam kolumdan tutup yemek yedirmeye çalışırdı :D Öyle veya böyle büyüdüm gittim işte, evlendim şimdi nasıl iştahlıyım... bence çocuğunuza çok ısrar etmeyin, mesela ben şimdi bile annemlere gidince yemek yiyesim gelmiyo.
hocam ilk fırsatta dr a götürmeyi düşünüyorum, tetkik vs ne gerekiyorsa yapsınlar. inşallah bişi yoktur, bu sonucu alırsam bırakıcam artık onunla uğraşmayı. bana kalsa yemek için peşinden o kadar koşturmam ama eşim bunaltıyor beni, sürekli farklı besinler alıyor belki sever de yer diye, uğraşmak zorunda hissediyorum..Bir de anne olunca anlıyacaksınız, çocuk yemediği gün elim iş tutmuyor, moralsiz geziyorum ve nerdeyse her günüm böyle..Allah iştahını açacak bir sebep yollar inş

Geri