Hizmet puanı hesaplamalarında değişiklik yapıldı

Kodla Büyü
Başvurular açılmış ama ikinci üniversite puanı eklenmemiş. Eksik puanla tercih yapılabiliyor

İkinci üniversite icin ilce milli egitimi aradim sistem guncellemesi devam ediyor, bize de kapali su an dedi. Bekliyorum

3 Başarı belgesi, 1 Üstün Başarı Belgesi ve 1 Ödül için verilmesi gereken ek belge puanı kaç olmalıdır.
Hesabıma göre 3+4+5=12 puan olması gerekiyor fakat bana sadece 5 puan verilmiş. Sizce düzelir mi? Yoksa okul ile irtibata mı geçsem... (Malum iliçi başvuruları başladı)

Arkadaşlar Yüksek lisanstan 50 puan veriliyor bilimsel yayın içinde ayrı puan veriliyor mu..

3 Başarı belgesi, 1 Üstün Başarı Belgesi ve 1 Ödül için verilmesi gereken ek belge puanı kaç olmalıdır.
Hesabıma göre 3+4+5=12 puan olması gerekiyor fakat bana sadece 5 puan verilmiş. Sizce düzelir mi? Yoksa okul ile irtibata mı geçsem... (Malum iliçi başvuruları başladı)

Düzeltme:
@yeniceli2001 dediği gibi puan hesabınızda hata yok hocam.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ulusal veya uluslararası makale ekletmek için DOI numarası isteniyor. Böyle bir girişimde bulunan oldu mu? Çoğu büyük akademik dergi 2016-2017 gibi DOI'ye geçmiş, örneğin hala Amasya eğitim fakültesi dergisi geçmemiş. Sizde durumlar nedir? böyle bir durumdan haberdar olanımız var mı acaba?

Düzeltme:
f) En fazla bir adet olmak üzere başarı belgesi alanlara 3,
g) En fazla bir adet olmak üzere üstün başarı belgesi alanlara 4,
ğ) En fazla bir adet olmak üzere ödül alanlara 5,

Hocam hakkınız varmış. Sistemde sorun var. 7 puanınız eksik.

Hocam bu madde gereği sadece hangisinden çok puan alıyorsa o veriliyor.
(10) Öğretmenlere, dokuzuncu fıkranın (a), (b), (c) ve (ç) bentlerinde lisans veya lisansüstü eğitimler için öngörülen hizmet puanları ile (f), (g) ve (ğ) bentlerinde başarı, üstün başarı veya ödül için öngörülen hizmet puanlarından yalnızca durumuna uygun olan en yüksek puan verilir.”

Hocam eğitim bilimleri konferansında ve İstanbul Bilişim Konferansında yayınlanmış makalelerim vardı benim onlar olmuyormuş bana da dergilerde ISBN numarası var o lazım dediler üstünden de 10 yıl geçmiş dergileri bulamadım

Arkadaşlar ulusal veya uluslararası makale ekletmek için DOI numarası isteniyor. Böyle bir girişimde bulunan oldu mu? Çoğu büyük akademik dergi 2016-2017 gibi DOI'ye geçmiş, örneğin hala Amasya eğitim fakültesi dergisi geçmemiş. Sizde durumlar nedir? böyle bir durumdan haberdar olanımız var mı acaba?

doi şart mı? Doi için kurum/dergi başvuru yapıyormuş sanırım. Eski makalelerde ve dergilerde problem bu. ISSN yetmiyor mu acaba. Başka ne istiyorlar bilginiz var mı?

Zorunlu hizmetini geçen sene tamamlamış ama zorunlu hizmette devam eden öğretmenler sürekli olarak yüzde 50 arttırımlı olarak mı puan alacak yoksa z. hizmeti tamamladıktan 3 yıl sonra yüzde 100 arttırımlı olarak mı devam edecek.

Ilk konudaki mesaja bakinca yüzde 50 olarak devam edecek şeklinde anladım ben. Ama başka bir maddede yüzde 100 ibaresi vardı. O madde kaldırıldı mı şu anda

İlçe milli eğitim müdürlüğü sizden sadece doi numarasınımı istiyor. makaleyide gönderdiniz mi hocam nasıl işleyecek prosedür. Makalemde doi ve pacs numaraları mevcut bunlarımı verecez sadece

Zorunlu hizmetini geçen sene tamamlamış ama zorunlu hizmette devam eden öğretmenler sürekli olarak yüzde 50 arttırımlı olarak mı puan alacak yoksa z. hizmeti tamamladıktan 3 yıl sonra yüzde 100 arttırımlı olarak mı devam edecek.

Ilk konudaki mesaja bakinca yüzde 50 olarak devam edecek şeklinde anladım ben. Ama başka bir maddede yüzde 100 ibaresi vardı. O madde kaldırıldı mı şu anda
zorunlu hizmet yerinde calistiginiz surece %50

Bunun adı "hizmet" puanı ise arkadaşım, siz dersiniz bittikten sonra eve geçerken, tatil günlerinizde evinizde yatarken lisansüstü ile uğraşan adam kimisi kmlerce öteden gelip koştur koştur bilime bir katkı sağlamaya uğraşıyor. Bu da ülkeye bir hizmet değil midir? Hayatınızda bırakın tezi falan hiç bilimsel makale yazdınız mı? Arduino ile iki satır kodla robot programlayıp hava cıva basmaya benzemez o. Alanınızın uzmanı olmanızla hiçbir ilgisi yoktur. Bilimsel formda yazmak bambaşka ve çok stresli çetrefilli bir süreçtir aylarca gece gündüz çalışırsınız. Geri döner döner düzeltme yaparsınız, hata lüksünüz yoktur. Bir virgül hatası bile sizi o camiada maskara etmeye yeter. Ders dönemleri de ayrı problemdir. Programı ayarlama çalışmak, izin gerektiğinde el pençe divan izin dilenmek, harcamalar masraflar... Yapmayan bilemez arkadaşım, 50 puan 90 puan az bile...
Zaman emek ve para harcanıyor haklısınız belki buna derece kademe ya da maaş artırımı verilebilir ama hizmet paunı verilmesine ben de karşıyım.Burdan hepimiz öğretmeniz .İstediğiniz kadar tezler yazın makale yazın sonuçta sınıfa girip çoçuklara ardunio code.org gibi ortaokul lise düzeyinde bilgiler veriyorsunuz.Hepimiz aynı işi yapıyoruz.Hizmet puanı sadece çalıştığı bölge şartlarına göre olmalıydı.Lisans üstü düzeyde yapılan eğitimler yazılan makale tez vs gibi çalışmaların ortaokulda girdiğiniz derslere hiç bir katkısı YOK.Ancak ünide çalışacaksanız işinize yarar.

İkinci üniversite için kaç puan ekleniyor hocalarım? Benim hala eklenmemiş. Dün okula diplomamı götürdüm. Tarayıp dilekçe verdik. Başka bir şey yapmam gerekiyor mu? Bir de bu seneyi de sayarsak belletmenlikte yedinci yılım:cool:. geçmiş yıllar sayılmıyor bu seneden sonra ki belleticilik görevleri mi eklenecek?

İlçe milli eğitim müdürlüğü sizden sadece doi numarasınımı istiyor. makaleyide gönderdiniz mi hocam nasıl işleyecek prosedür. Makalemde doi ve pacs numaraları mevcut bunlarımı verecez sadece
Hocam okula dilekçe verdim ben. Makaleyi de çıktı alıp ek olarak dilekçeyle gönderdim. Puan aldım. İlçe MEM derginin sayfasında aratıp doğrulama yapıyor.

Hocam okula dilekçe verdim ben. Makaleyi de çıktı alıp ek olarak dilekçeyle gönderdim. Puan aldım. İlçe MEM derginin sayfasında aratıp doğrulama yapıyor.
Ben küçük bir ilçedeyim de hocam dergi doğrulamak için hangi programı kullanıyorlar bilginiz varmı doi.org gibi sitelere baktım da bizim ilçe daha yeni yönetmelik bir öğrenelim dedi.düşününki benim ilçe makalenin yayınlandığına dair üniversiteden yazı alsan olurmu dedi bende güldüm geçtim.

İnsanların emekleri ile alay etmek, küçük görmek,hepsini aynı kefeye koymak size ne kazandırır bilmiyorum.Ancak bu kadar kolaysa bu işler buyrun size fırsat yapın ve alın puanları önce yüksek yapın sonrada o arada bir tane makale patlatın mirim hatta bu kadar kolaysa 3.5 tane patlatın puanınız çoğalsın.Ya bir yol bulun ya yolu açın ya da yoldan çekilin.

Ps:Yüksek felan yapmadım bu arada

İnsanların emekleri ile alay etmek, küçük görmek,hepsini aynı kefeye koymak size ne kazandırır bilmiyorum.Ancak bu kadar kolaysa bu işler buyrun size fırsat yapın ve alın puanları önce yüksek yapın sonrada o arada bir tane makale patlatın mirim hatta bu kadar kolaysa 3.5 tane patlatın puanınız çoğalsın.Ya bir yol bulun ya yolu açın ya da yoldan çekilin.

Bırak hocam bırak. İnsanlar kendilerini emekleri ile alay edilecek konuma sokmasınlar bir zahmet. Yüksek lisans matah bir şeymiş gibi, yıllardır torpille girildiğini bilmiyormuşuz gibi, yüksek lisans övmesinler bana. Burada yüksek lisans diploması ile övünenlere gülünür ancak, dalga geçilir ancak. Kİ torpille yapmamış olmaları, bu işin torpille dönmediğini göstermiyor. Buna kanıt değil. Adamın asabını bozmayın gece gece. Yüksek lisans diplomasıymış. ahahahah. Belge parçası. Avrupa'da sertifika etmez.

Evet küçük görüyorum hatta aşağılıyorum yüksek lisans diplomasını. Hiçbir anlama gelmiyor, ne eğitim kalitesini yükselttiğine dair bir araştırma gördüm ne başka birşey. Meb'in de elinde böyle bir veri varsa buyursun paylaşsın.

71 üniversite rektörünün atıf sayısının 0 olduğu ülkede makaleden falan bahsetmeyin hocam bana. Eş dost kafasındaki insanların makale yayınlamak için Türki üniversitelerde falan açtıkları C sınıfı saçma sapan dergilerde yayınlanan saçma sapan makaleler. Sorarlarsa "bilim yapıyoruz" dersin kim bilecek. Sorarlarsa yüksek lisans diplomam var dersin kim bilecek. Makaleymiş. pfff

Herkes biliyor. Torpilin tillahı dönüyor akademide. Öğretmenlik için mülakat yokken öğretmen olamayan bari yüksek lisans yapayım, akademisyen olayım diyordu.

Heralde çok önemli akıl hocasını kaybetmiş Tayyip erdogan.Alakasız kararlar alınıyor.işi çok zor.pandemide yapılacak en gereksiz hareket çünkü.Apacık ortada MEB içinde birisi kendi zümresine ait kararlar almış gibi duruyor.Ben şunu anlayamadım.kim bu önemli degerli ögretmen arkadaş.Bu kadar güçlü dayın var niye ögretmenlikle yetindin:)

Şunu da ekleyeyim. Ben yl yapanların hepsini aynı kefeye koymuyorum. Bilakis diyorum ki, burada yl öven arkadaşlar bu işi hakkıyla yapmış olabilir, en ufak bir torpilleri bile olmayabilir, yaptıkları yl analarının ak sütü gibi helal olabilir. Ancak benim bu söylediğimin aksine, onlar genelliyor. "Benim torpilim falan yok, yaptığım yüksek lisansı hakkıyla yaptım, hatta beni zorladı, verdiğim eğitmin kalitesini de artırıyor" diyorlar. İyi de senin torpilin yok diye tr'de yl torpilsiz dönüyor diyebilir miyiz? Hayır. Yüksek lisans senin verdiğin eğitmin kalitesini artırdı diye(ki bunda ciddi şüphelerim var. Eğitimin kalitesini artıran onlarca şey yaşanmış olabilir.) yüksek lisans yapan herkesin verdiği eğitimin kalitesinin arttığı söylenebilir mi? Hayır. Bu konuda bu başlığın ilk sayfalarında belirttim, ortada ölçümlenmiş bir veri yok. Meb'in böyle bir çalışması var mı yok mu belirsiz.

Herifçioğlu da gelmiş burada "benim kaç diplomam var, ben çok iyi eğitim veriyorum, kolaysa sen de yap, ben torpilsiz yaptım, yl çok zordu" zart zurt diğye saçmalıyor. Banane senin yüksek lisansından yahu! Banane senin zorlanmış olmandan. Beş para etmez diplomalarla hava atıp ego tatmini yaparsınız ancak. "Ben iki üniversite bitirdim tamam mı?" çıkışı, artık para etmiyor maalesef. 20 sene öncenin ego tatmin objesiydi bu. Üniversite diploması dediğiniz şeyin şu an zerre-i miskal değeri yok. Yüksek lisansın da. Bunu övenle, matah bir şey sayanla da çok güzel dalga geçilir ancak. :D

Yanlış görmediysem 3 lisans diplomalı tırreğin teki de gelmiş"Balına bir lisans diploması elde etmiş, sonra hiç kendini geliştirmemiş" diye 20 sene öncenin lisans diploması ile bugünün kıytırık yüksek lisans diplomasını kıyaslıyor. Ahaha. 20 sene önce Fırat Üni. Bilgisayar Müh. girebilmek için öss sıralamasında 15bine girseniz bile yetmiyordu, ki tr'nin en düşük puanlı bilg. mühendisliği idi. Bugün bilg. müh. girmek için herhalde sınava girmek yeterli. Hatta sınav yapılırken binanın önünden geçseniz, gel abi seni bilg. müh. yapalım derler. :D Hakeza bugünün yüksek lisans diploması da 20 sene öncenin lisans diploması etmez.

Son düzenleme:
Bu forumda tartışanlar başka branş olsa anlayacağım da bilişimci kardeşlerim büyükşehirlerde isterse 10 milyon puanınız olsa bir halta yaramıyor. Boş yere birbirinizi kırmayın.

Yüksek lisans yapanların çoğu kadın, buradan pay biçin yüksek lisansın ne kadar torpilsiz yapıldığına. Eli yüzü düzgün olup da yüksek lisans yapmayan bayan öğretmen çok az. Ayrıca eğitime katkıymış, çoğu öğretmen yüksek lisans yaparken gün boşaltıp elini okulun işlerine sürmüyor bile. Yazık.

Son düzenleme:
Arkadaşlar belleticilik yapıp hizmet puanı almak için başvuran oldu mu.. ben belletici öğretmen olarak çalıştığım tarihleri dilekçeme ekledim verdim.

Geri