hangi şehir

Kodla Büyü
doganksk' Alıntı:
furkanhoca' Alıntı:
elbette Herkesin kendi memleketi raHattır ama bunun dışında Samsun/Bafra'yı taVsiye ederim.Ülkemizin en büyük Ve kalabalık ilçelerinden. Sosyal imkanları yeterli, yerleşim Ve tüketim Hesaplı. Öğretmen olarak da işini yapan Her zaman saygıya mazHar olur.

hocam kalabalıksa pek iyi değildir :)

merkez nüfus 87500 ... ova olup yayvan bir yüzölçümü olduğunu düşünürsek bu nüfus öyle bunaltıcı bir kalabalık değil:)

mse' Alıntı:
aliantep27' Alıntı:
Vay be, ne kadar da güzel tasvir etmişsiniz Antebi..
Antebe gittiğinizde eski camilerin duvarlarına, minarelerine dikkatlice bakın ne kadar gönül eğlediğini görürsünüz...
Hocam cami-minare sormamış arkadaş ki, yaşanacak yer demiş.
bu gün ev kiraları bile 500-600-700-2000 tlye kadar ev var. Köyünün bile dönümü en az 10000 tl, şımarık zengin değil de ne ya...
üç-kağıt dalaveresini saymıyorum, daha.
Sana şehirleri kötülemeni de söylememiş.
Yok şımarık, yok eskidende olduğu gibi gönül eğleyen.
Ben de sana geçmişte eğlenmediğini, minarelere bakmanı söyledim.
Bir yerin insanına rahatlıkla dil uzatmak, üç-kağıt dalavereci damgasını vurmak ne kadar doğru vicdanına bırakıyorum...

eylul1349' Alıntı:
nryozer' Alıntı:
eylul1349' Alıntı:
kesinlikle tatvan değil
tatvanda iki sene kaldım hocam, bence doğuda görev yapılacak nadir yerlerden, tatvanı sevipte 8 sene boyunca kalan öğretmen arkadaşlar vardı

hocam gezilecek hiç bir yeri yok.okuldan eve evden okula.insanın ruhu daralıyor.yılın 6 ayı kar var
bütün ilçeler gibi gezilecek yerleri az ama imkan olarak batıdaki ilçelerin yüzde doksanından güzel bence en azından şimdiye kadar gördüklerimle kıyaslanırsa. :) arkadaş çevreniz iyiyse yakın yerleri gezin görün derim ben

eylul1349' Alıntı:
nryozer' Alıntı:
eylul1349' Alıntı:
kesinlikle tatvan değil
tatvanda iki sene kaldım hocam, bence doğuda görev yapılacak nadir yerlerden, tatvanı sevipte 8 sene boyunca kalan öğretmen arkadaşlar vardı

hocam gezilecek hiç bir yeri yok.okuldan eve evden okula.insanın ruhu daralıyor.yılın 6 ayı kar var

doğuda görev yapmak için iyi olabilir ama yaşamak için kesinlikle uygun değil..buranın havası beni iyice yaşlandırıyor :?

yetsin' Alıntı:
bucepholus' Alıntı:
gez dünyayı gör konyayı...
bi gidebilseydik 3 senedir erzurumun çatındayız...:D

KONYA... :+1:

Konya da büyümüş Ankarada okumuş biri olarak İç Anadolu Bölgesi dışındaki yerler çok ters geliyor bize Muğlada 6 ay askerlik yaptım bir türlü alışamadım demem o Konya başka:):)

ben de
KAYSERİ-MERKEZ
AYDIN-NAZİLLİ
BURSA
İL DIŞI TAYİN İSTİYORUM BURALARA AMA SİZCE ÖNCELİK HANGİSİ? OLABİLİR

tabiki bizim memleketimiz. Ama " hangi şehir ?" sorusunun cevabı değiller :wink:

1-trabzon merkez 2- trabzon akçaabat 3-samsun atakum 4- ordu merkez 5- ordu ünye 6- giresun tirebolu benm gönlümdeki sıralama ...

alakasiz gibi olacak ama konu sehirlerden acilmisken, bu haberi de gorunce paylasmadan edemedim.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25341901
"Amerikan uydusundan İstanbul depremi
ABD Jeolojik Araştırmalar Dairesi, İstanbul’daki ilçelerin 6 farklı deprem senaryosuna göre sallantı haritasını çıkardı. Araştırma, şimdiye kadar İstanbul için yapılmış benzer çalışmalardan 600 kat kapsamlı bir deprem haritası.

HARİTAYI TÜRKİYE’YE VEREBİLİRİZ
İstanbul’un imar kuralları için kullanılan devletin elindeki deprem haritası en son 1993’te güncellendi."

Nasil yaa? en son taa 93'te guncellenmis devletin elindeki harita. Dogru olamaz herhalde, olmamali.

başlık hangi şehir?
hangi şehir değil? değil...
bilmem anlatabildimmi...
herkesin memleketikendisine güzel başkalarının memleketlerini kötülemeyelim. bulunduğumuz yerlerden memnun olmayabiliriz ama başkalrı için bi sıla özlemidir belki bulunduğumuz yerler... :sleep:

Kahramanmaraş, geçim sıkıntısı ve ev kiralarının en az olduğu memleketlerden biri.
Zorunlu hizmet için Kahramanmaraş'a gelen birinin şöyle dediğini duydum "Keşke ilk atamam buası olsaydı". Polislerin en sevdiği memleketlerden biri.

öğretmen için küçük şehir Kastamonu tam memur şehri biraz bozulmalar olsada süper bir de köy okulu oldumu yemede yanında yat cinsinden...

Kayra_Bilal' Alıntı:
ben de
KAYSERİ-MERKEZ
AYDIN-NAZİLLİ
BURSA
İL DIŞI TAYİN İSTİYORUM BURALARA AMA SİZCE ÖNCELİK HANGİSİ? OLABİLİR

tabiiki eses :D
karamanlıyım karamandayım burada ev aldım birikim yapabiliyorum.ama aklımın bi köşesinde eskişehir hep var olacak.öğretmen maaşları bugun 4000 falan olsa hiç düşünmem giderim eskişehire..

hasan' Alıntı:
Kahramanmaraş, geçim sıkıntısı ve ev kiralarının en az olduğu memleketlerden biri.
Zorunlu hizmet için Kahramanmaraş'a gelen birinin şöyle dediğini duydum "Keşke ilk atamam buası olsaydı". Polislerin en sevdiği memleketlerden biri.

katiliim saaa

yetsin' Alıntı:
bucepholus' Alıntı:
gez dünyayı gör konyayı...
bi gidebilseydik 3 senedir erzurumun çatındayız...:D

KONYA... :+1:

:+1: bence memur için ideal bi şehir yerine göre kiralar da uygun düzenli her aradığınızı bulabilirsiniz.. vakit geçirmek için gezmek için de çok yer var... gel gelelim bize de hayal Konya'da yaşamak

atungad' Alıntı:
hamuş' Alıntı:
trabzon-uzungöl, rize'nin yaylalarında bir okul yada Artvin'in doğal sade gerilim yok

karadenizli değilsen. oralarda yaşayamazsın. iki sene rizede çalıştım. ilk fırsatta çıktım.

katılıyorum. bende rizede 2 yıl çalıştım. bizde ilk fırsatta kaçtık. siz hangi yıllarda ve hangi okuldaydınız?

konya'lıyım, karaman da görev yapıyorum. konya da karamanda güzel şehirler ama aydın, izmir veya muğla'ya gitmek isterim açıkçası.

Geri