Hüseyin Çelik ile görüşme yapıldı

Kodla Büyü
Benim çözüm önerilerimden bahsetmek istiyorum..Ders ve formatörlük dışında şöyle bir madde eklenebilir:

Nasıl ki çevre bilinçsiz insanlar yüzünden kirlenmekte ve aynı zamanda gün ve gün doğa yok olmakta. Aynen internet dünyası da bilinçsiz kullanım yüzünden image çöplüğü, gereksiz bilgi kaynakları, dinsel,ırksal ve manevi değerlerin hiçe sayıldığı,bunların yanında bilişim suçları adı altında onlarca kurum ve kuruluş tehlike altındadır. Tıpkı gerçek dünya gibi gün ve gün bir çöplük haline gelmektedir. Biz Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak yeni yetişen yavrularımıza sosyal medya kullanımı, paylaşılan bilginin gerekliliği ve geçerliliği, sanal dünyada bireyin hakları ve manevi değerleri alanlarında bilinçlenmesini sağlayabiliriz. Avrupa'nın sosyal medya okur yazarlığını ders olarak koyma girişimlerini örnek alabilir bilinçli ve duyarlı bir nesil oluşturabiliriz. Sosyal medya okur yazarlığı ve bilişim duyarlılığı adı altında (yada yetkili kişiler farklı bir işimde koyabilir) yeni bir ders oluşturabiliriz.

Hani bakanlık çocukların facebook kullanımını bilgisayar biliyorlar ya bizde o koldan saldıralım. BU onların baktığı yere odaklanmamız demektir. Çünkü başka türlü kendimizi dinletemiyecez.

yusufaltunhan' Alıntı:
Benim çözüm önerilerimden bahsetmek istiyorum..Ders ve formatörlük dışında şöyle bir madde eklenebilir:

Nasıl ki çevre bilinçsiz insanlar yüzünden kirlenmekte ve aynı zamanda gün ve gün doğa yok olmakta. Aynen internet dünyası da bilinçsiz kullanım yüzünden.....tıpkı gerçek dünya gibi gün ve gün bir çöplük haline gelmektedir. .

çok güzel bir örnek olmuş kesinlikle raporlarda görüşmelerde kullanacağım.

ayrıca medya ve internet okur-yazarlığı olarak geliştirilmesini derslerin tarafımızdan tabletli sınıflarda verilebileceği önerisini de süreli yineliyoruz.

esenordelarthe' Alıntı:
yusufaltunhan' Alıntı:

Nasıl ki çevre bilinçsiz insanlar yüzünden kirlenmekte ve aynı zamanda gün ve gün doğa yok olmakta. Aynen internet dünyası da bilinçsiz kullanım yüzünden.....tıpkı gerçek dünya gibi gün ve gün bir çöplük haline gelmektedir. .

ayrıca medya ve internet okur-yazarlığı olarak geliştirilmesini derslerin tarafımızdan tabletli sınıflarda verilebileceği önerisini de süreli yineliyoruz.

su ana kadar bir yol katedilemedi çünkü herkes farklı seyler söylüyor ve adamlara durumdan haberdar dahi olsalar ne istediğimizi anlatamuyoruz.bizlerin daha acık ve net fikirler ortaya sunmamız gerekiyor.

achillus hocam daha daha nasıl bir netlik bekliyorsun anlamadım...Herkes dersle ilgili formatorlukle ilgili sıkıntılarını zaten yazmış ve ayrıca raporu sunacak arkadaşlar bu sayfaları okuyordur ben nacizane bu alanlada ilişkili bir öneri getirilebilir dedim...Hata önceki yorumlara bakarsan netlik konusundaki sıkıntımı bende dile getirdim ve her kesin kendince çözüm önerisi yazması ve rapor hazırlanırken uygun görülen maddeler rapora eklenebilir diye ekledim...neyse bir önemi yok ben sadece fikrimi söyledim..

Sorunlara çözüm bulunmamasının sebebi kesinlikle aramızda birlik olamamak farklı fikirler olması değil bence, bu adamlara hepimiz birlik olupta aynı şeyi söylüyor olsak bile onların kafası almadıktan sonra boş, şartlanmış insanlara laf anlatmak en zoru...

arkadaşlar merkez ve taşra teşkilatlarında uzman yardımcısı kadrosuna geçirilme teklifimizi sunun lütfen. meb bizler için memurluk düşünüyor. asla ve katta memurluğun adını dahi andırmayın.
eğer bize çözüm bulmak istiyorlarsa bizim branşta isteyenleri uzman yardımcısı kadrosuna almaları bizim için faydalı olacaktır.

godfather' Alıntı:
arkadaşlar merkez ve taşra teşkilatlarında uzman yardımcısı kadrosuna geçirilme teklifimizi sunun lütfen. meb bizler için memurluk düşünüyor. asla ve katta memurluğun adını dahi andırmayın.
eğer bize çözüm bulmak istiyorlarsa bizim branşta isteyenleri uzman yardımcısı kadrosuna almaları bizim için faydalı olacaktır.

memurluk derken ???

esenordelarthe' Alıntı:
godfather' Alıntı:

memurluk derken ???

bakan beyimizin son açıklamalarından sanırım bihabersiniz hocam. norm fazlası öğretmenleri milli eğitime memur yapma derdinde kendisi bu aralar..
ona istinaden söyledim. ağızlarından böyle kelimeler döküldüğüne göre bizleri memuriyete itme planları var.. önümüze memur olun diye bir seçenek sunacak olurlarsa onlar bizi zorlamadan biz uzmanlık isteyelim.

Tabi ki birlik olamayız.. Biri der formatorluk kalıcı olsun, öbürü bilişimden sorumlu müdür yardımcılığı, atanamamis der bı atanayım da her ısı yaparım dersini gördüm sorund degil, öğretmeniz biz herseyden önce bunu unutmamak gerekir.. Diğer branşlar 12.00da çıkarken ben neden 3te 5te evime gidiyim? Tekniker olacaksa
Mühendislik okurdum.. Diğer öğretmenler eşit şartlarda çalışmak istiyorum ve gercekten öğretmenlik yapmak isteyen

varsa da branş degisikligi versinler evet.. Bıktım bu bölümün angaryalarından, lanet olsun bu bölümü seçtiğim
Güne.. Evet 1 Ekim'de turk dili ve edebiyatına ben de basvurcam.. 4 yıl da olsa bitirip önüme bakmak istiyorum artık.. Öğretmenlikten soğudum.. Okula gitmek istemiyorum artık.. Formatorluge Hayir ! Teknik eleman olmaya da hayir! İster katilin ister katılmayın...

Hayir da anlamadığım bisey var madem teknik eleman olmak çalısmaya ok diyorsunuz gidin özel sektörde çalışın efendim, atanamamis arkadaşlarda istiyorsa özelde yapsınlar teknikerlik bu kadar basit, öğretmen olmamıza destek vermicekseniz köstek olmayin

emeği geçenlere teşekkürler...
yazılan mesajları okudum neredeyse görüşmeye giden arkadaşlar vatan haini ilan edilmiş, yuh diyorum emeği geçenlere saygısızlık edenlere.
murat hocam kimseye kendinizi kanıtlamak zorunda değilsiniz. bildiğiniz yolda devam edin allah yolunuzu açık etsin.

Öncelikle tebrik ederim sesinizi duyurma çabanız için.Hüseyin çelik ,twitter'da takip ettiğim kadarıyla ağlama duvarı vazifesi görüyor.Umarım olumlu bir şeyler çıkar.

Yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkürler arkadaşlar. Sizleri seviyorum. :+1:

atanamayanlara teknik servis elemanı olsun diyen zihniyet bölümünden ezilmeye mahkümduurr...

Kimsenin oyle bı zihniyeti yok zaten teknik elemanliga karsı olan siz değilsiniz iste isin kotu tarafı bu.. Tabi ki o kadar puan ve emekle ossyi kazanıp okuyan sizlerin hepinizin atanmasını isteriz ama formatorlugu savunursanız ben destek vermem açık ve net.. Sözleri
Simdi anlaşılmıştır umarım Murat hocam.. Kolay gelsin..

Şuan İçin SAdece ve sadece BT Rehber Öğretmenliği için herkes tarfından şiddetle uğraşılmalı akabinde dersler için uğraşılır ders istemek boş bu sene artık ders işi geçti tek çözüm bu başka bi çözüm ararsanız ve 10 madde sunarsanız ki gidenler öyle yapmış sonuçta hiç bişey alamazsınız...

Arkadaşlar derslerin geri gelmesi bana çok uzak geliyor.Keşke gelse...
1.isteyen meslek lisesine tef ile arasında özlük hakları açısından hiçbir fark olmadan geçebilmeli
2.İsteyen okulda seçmeli derslere girmek için kalmalı
3.İsteyen büyük okullara açılmış olan Bilşim teknolojileri rehber öğretmenliği kadrosuna geçmeli ve bunlar hersene isteğe göre dönüşümlü olmalı.Yani isteyen diğer kadroya geçebilmeli branş değişikliği tarzı
bu çözüm herkesin isteğini içinde barındırıyor.Ama bakanın isteği nedir bilemem :D

Çözüm önerisi olarak aklıma gelenler.
1-İllerde Rehberlik araştırma merkezi benzeri Teknoloji merkezleri kurulabilir. BÖTE mezunu öğretmenler buralarda üniversite mezuniyet gayesine uygun olarak öğretim nesneleri ve yazılımları geliştirebilir. Okullara Teknik Destek sağlayabilir. Aynı zamanda Eğitici formatör görevlerini de yürütebilirler.

2- 4+4+4 ün ortaokul kısmında Bilişim ortaokulları açılabilir.

3-BT dersinin içeriği değiştirilerek bir etkinlik havuzu yapılabilir. Öğretmen senebaşında havuzdan istediği konuları seçerek öğrencilerinin sevilerine göre bunları işleyebilir. (Grafik Tasarım, 3D, Donanım) gibi konular ve daha fazlası bu havuzda yer alabilir.

4-Matematik TÜrkçe vs diğer derslerin müfradatları içerine doğrudan BT kullanımı gerektiren uygulama, etkinlik, ödev ve projeler, sunumlar konulabilir. BT dersinin içeriği de buna göre diğer derslere yardımcı olacak şekilde değiştirilebilir.

5-BT sınıfları teknolojik etüd merkezleri haline getirilerek öğrencinin haftalık ders programının belirli saatlerinde burada etüd yaparak, online dersler, eba, vitamin, ödev araştırma gibi işlemlerini BT öğretmeni nezaretinde yapması sağlanabilir.

6-Ülke olarak eğitim sisteminde Linux türevlerine geçilerek bunun eğitimlerinin BT dersleri içerisinde verilmesi sağlanabilir.

arkadaşlar hala meslek lisesi diyorsunuz ya 600 açık var türkiye geneli ben alan şefiyim işn içindeyim o okullarda dolu hala küçük ve bir sürü istekte bulunuyorsunuz tek çare birlik olARARK BT REHBER ÖĞRETMENLİĞİ HALA BOŞ VE OLMAYACAK İSTEKLERDE BULUNUYORSUNUZ VE İNANNIN BÖYLE YAPTIKÇA ELİNİZE BİŞEY GEÇMEYECEK...

blgsyr80' Alıntı:
arkadaşlar hala meslek lisesi diyorsunuz ya 600 açık var türkiye geneli ben alan şefiyim işn içindeyim o okullarda dolu hala küçük ve bir sürü istekte bulunuyorsunuz tek çare birlik olARARK BT REHBER ÖĞRETMENLİĞİ HALA BOŞ VE OLMAYACAK İSTEKLERDE BULUNUYORSUNUZ VE İNANNIN BÖYLE YAPTIKÇA ELİNİZE BİŞEY GEÇMEYECEK...

ben anlamıyorum bizi neden bt rehber öğretmeni yapsınlar?
okuldaki rehber öğretmenin görevi belli?
bizim görevimiz ne olacak? bilgisayar tamirciliği olmayacak tabiki.. arızalı bilgisayar bildirmekse onu herkes yapar. idareye yardımsa niye böyle bişey yapsınlar, md. yardımcısı alırlar. bt lab.ında oturmaksa zaten çoğu kapatıldı.BT rehber öğretmenin görevleri ne olacak? onu düzenleyip ondan sonra savunursanız daha iyi anlayacaklar bu BT REHBER ÖĞRETMENİ nin ne demek olduğunu?

BT rehber öğretmeni = Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni artık eğer Bilgisayar öğretmeni isen arkadaşım bunun tanımını ve görev içeriğini tahmin edemeyip bilmemen çok düşündürücü ve üzücü...

blgsyr80' Alıntı:
BT rehber öğretmeni = Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni artık eğer Bilgisayar öğretmeni isen arkadaşım bunun tanımını ve görev içeriğini tahmin edemeyip bilmemen çok düşündürücü ve üzücü...

katılıyorum bt rehber öğretmen okulda fatih projeleri uygulanmaya başladıgında öğretmenlere akıllı tahta vs gibi konularda öğretmenlere rehberlik yapacak gerektiginde hizmet içi kurs verecek ,gerektiginde akllı tahta yazılmlarını günceleyecek ...

balance' Alıntı:
Çözüm önerisi olarak aklıma gelenler.
1-İllerde Rehberlik araştırma merkezi benzeri Teknoloji merkezleri kurulabilir. BÖTE mezunu öğretmenler buralarda üniversite mezuniyet gayesine uygun olarak öğretim nesneleri ve yazılımları geliştirebilir. Okullara Teknik Destek sağlayabilir. Aynı zamanda Eğitici formatör görevlerini de yürütebilirler.

2- 4+4+4 ün ortaokul kısmında Bilişim ortaokulları açılabilir.

3-BT dersinin içeriği değiştirilerek bir etkinlik havuzu yapılabilir. Öğretmen senebaşında havuzdan istediği konuları seçerek öğrencilerinin sevilerine göre bunları işleyebilir. (Grafik Tasarım, 3D, Donanım) gibi konular ve daha fazlası bu havuzda yer alabilir.

4-Matematik TÜrkçe vs diğer derslerin müfradatları içerine doğrudan BT kullanımı gerektiren uygulama, etkinlik, ödev ve projeler, sunumlar konulabilir. BT dersinin içeriği de buna göre diğer derslere yardımcı olacak şekilde değiştirilebilir.

5-BT sınıfları teknolojik etüd merkezleri haline getirilerek öğrencinin haftalık ders programının belirli saatlerinde burada etüd yaparak, online dersler, eba, vitamin, ödev araştırma gibi işlemlerini BT öğretmeni nezaretinde yapması sağlanabilir.

6-Ülke olarak eğitim sisteminde Linux türevlerine geçilerek bunun eğitimlerinin BT dersleri içerisinde verilmesi sağlanabilir.

hocam çok güzel önerilerde bulunmuşsunuz eğitimde bilgisayarın kullanılmasıyla ilgili yol haritası gibi olmuş. Lakin gerçekleştirileceği kanısında değilim maalesef

Geri