Hüseyin Çelik ile görüşme yapıldı

Kodla Büyü
jb.can' Alıntı:
Kardeşim senin sorununda önemli kötü bi iş yaptın demiyorum. Sen öğretmen olmak istiyosun Kpss de puanlar normalleşsin istiyosun
İyi hoş ta benim derdim ayrı senin derdin ayrı
benim derdimi savunan kimse var mı içinizde onu merak ediyorum?

sen hangi köyde yasıyosun burcu yılmazı ankarada yapılan eylemlerde televizyondan tanıdı bir cok bt öğretmeni ve şimdi bte derneğinin başkanı aynı zamanda atanmıs bilgisayar öğretmeni ve o eylemde ordaydı sen eyleme destek verdinmi ? vermediysen televizyodan izleme cüretinde demi bulunmadın .

bizim sorunumuz atanmış öğretmeniylede aday öğretmeniylede aynı . buradan boş laflara gerek yok teşekkür ediyorum murat ergün arkaşımıza ve derneğimizdeki herkese !

jb.can' Alıntı:
Kardeşim senin sorununda önemli kötü bi iş yaptın demiyorum. Sen öğretmen olmak istiyosun Kpss de puanlar normalleşsin istiyosun
sen her ne olursa olsun maaşı alacaksın. Ama atanamayanlar işsiz . sadece 2-3 sene önce mezun olduğumuz için şanslıyız.

netame' Alıntı:
Hepsi aynı yere gelir, atanamayan arkadaşların derdini açılacak kadrolar çözecek, kpss puanlarını geri çekecek, alımları artıracak şey normların düzenlenmesi. Ya dersler zorunlu olacak ya da uygun okullara bt kadrosu verilecek. Görüşmede zaten bunların ikisine de vurgu yapılmış. Hüseyin Çelik bunları anlatmak için uygundur ya da değildir ayrı konu ama bizim için atılan her adım önemli her çaba değerli, emek verenlere teşekkür bir borçtur.
kesinlikle atılan her adım bi yerde yankılanıp bi standarda bağlanması için zemin oluşturuyordur...

achillus' Alıntı:
jb.can' Alıntı:

sen hangi köyde yasıyosun burcu yılmazı ankarada yapılan eylemlerde televizyondan tanıdı bir cok bt öğretmeni ve şimdi bte derneğinin başkanı aynı zamanda atanmıs bilgisayar öğretmeni ve o eylemde ordaydı sen eyleme destek verdinmi ? vermediysen televizyodan izleme cüretinde demi bulunmadın .

bizim sorunumuz atanmış öğretmeniylede aday öğretmeniylede aynı . buradan boş laflara gerek yok teşekkür ediyorum murat ergün arkaşlarımıza ve derneğimize !
tşkrler hocam tekrar diyorum şu zihniyeti bi kafanızdan çıkarın biraz kendinizi değil herkezi düşünün birlik olalım ya birlik....

murat_erg' Alıntı:
jb.can' Alıntı:
şu söylemlerinden sonra senin hakkını savunduğum için utanıyorum kendimden hocam

Bende bu derneğe üye olmayı düşündüğüm için kendimden utanıyorum...
Ben sorumun cevabını anladım.

Orda Öğrenci BT öğretmeni de olacak, atama bekleyende olacak, formatörde olacak. Benim hakkım rica minnet dile getirilmeyecek kardeşim. Böyle bi yapı oluşunca banada haber verin üye olayım.

jb.can' Alıntı:
murat_erg' Alıntı:
jb.can' Alıntı:
şu söylemlerinden sonra senin hakkını savunduğum için utanıyorum kendimden hocam

Orda Öğrenci BT öğretmeni de olacak, atama bekleyende olacak, formatörde olacak. Benim hakkım rica minnet dile getirilmeyecek kardeşim. Böyle bi yapı oluşunca banada haber verin üye olayım.

yapılan toplantıda su an atanmıs bt öğretmeni var ki muhtemelende formatör olmak sorunda kalmıstır bence artık düşünüpte yazsan cok iyi olacak.konuyu amacında saptırma

önce bi araştır burdan yola cık http://www.bte.org.tr/hakkimizda.html

jb.can' Alıntı:
murat_erg' Alıntı:
jb.can' Alıntı:

kardeş sen yap bundan sonraki görüşmeleride ne dersen de içinde bilişim geçsin ayakta alkışlayayım

achillus' Alıntı:
yapılan toplantıda su an atanmıs bt öğretmeni var ki muhtemelende formatör olmak sorunda kalmıstır bence artık düşünüpte yazsan cok iyi olacak.konuyu amacında saptırma
Baştan yazsanıza bunu ben sadece bunu soruyorum.

Bu arada ben köyde de olsam Hüseyin çelikten bize bi hayır gelmiceğini bilirim.
Siz hangi şehirde yaşıyosun sanırım yaşadığın şehirde zaman 8 sene geriden geliyo çünkü Hüseyin Çelik artık MEBakanı değil.

jb.can' Alıntı:
achillus' Alıntı:
Baştan yazsanıza bunu ben sadece bunu soruyorum.

Bu arada ben köyde de olsam Hüseyin çelikten bize bi hayır gelmiceğini bilirim.
Siz hangi şehirde yaşıyosun sanırım yaşadığın şehirde zaman 8 sene geriden geliyo çünkü Hüseyin Çelik artık MEBakanı değil.

arkadaşım her bt öğretmeni gibi sende kime çatacagını bilmiyosun.Neyse kapat konuyu hüseyin celikten bir fayda gelirmi bilmiyorum ama burda boş boş bunları konuşacagımıza dernege üye olup aramızda çözüm senaryoları üretsek en azından üye olsak bi faydamız olur .Bilgisayarı cocuklar cok iyi biliyo diyen bir miili eğitim bakanına dert anlatmaktansa 8 sen önceki bakana anlatırım en azından hükümetdeki belirli mercileri bilgilendirmiş olurum

arkadaşlar anlamıyorum BT rehber Öğretmenliği diye bir kadro oluşturulmasını söylemek istemek bu kadar mı zor ağızlarına bile almamışlar bu cümleyi inanamıyorum yani...

arkadaslar her okula bir EGİTİM TEKNOLOGU kadrosu verilmesi konusunda bi calisma yapilabilir. bu kadroyada sadece bote mezunlari atanabilir. fatih projesi kapsaminda calismalar yapan ayrica okul proje calismalarini yuruten bir birim olmali.

blgsyr80' Alıntı:
arkadaşlar anlamıyorum BT rehber Öğretmenliği diye bir kadro oluşturulmasını söylemek istemek bu kadar mı zor ağızlarına bile almamışlar bu cümleyi inanamıyorum yani...

+1 +1 +1 +1 kesinlikle katılıyorum. Madem fatih kalıcı b.r proje bu projeye adapte olmalıyız b.r şekilde.. Bt rehber öğretmenliği bu anlamda en ğıkar nokta. Zaten hepimiz idareler yuzunden bıktık bu işten. İdareyd bağımlı olmazsak bence yaptıgımız işten daha çok zevk alıcaz.. :(

Şimdi bütün bu konu başlığı altında yazılan yorumları okudum...Malesef bizim neden bu sorunu çözemeyişimiz açıkça ortada görünüyor..Neden mi? Bir kere biz insanların ne düşündüğünü önemsemeyi beceremediğimiz gibi bunu bizi yöneten siyasetçilerden bekliyoruz...Ve siyasetçilerimizinde bu işi beceremediği o kadar ortadaki onlarda ne yaptıklarını bilmez durumda...Çünkü içimizde ne yazıkki hala karşıdakinin doğrusunu neden dogru diye eleştirenler var..Örneğin biri formatorlüğü sever diğeri formatörlüğü çok isteyen o arkadaşlar varya!!! diye cümleye girer.Biri çocuguna bakmak için yada sevdiği için sadece dersine girmek ister diğeri bu ders meraklıları var ya!!! diye cümleye girer..Biri diğerleri ve kendi için bir adım atar bir zerrede olsa emek harcar diğeri yaptında ne oldu diye cümleye girer...bu örnekleri 3 sayfa kadar yazabılırım...Arkadaşlar ne olur kendimizi kandırmayalım varsa önerileriniz listeleyin en uygun olan maddeler seçilsin ve bir şablon oluşsun..Birde tüm arkadaşlara ufak bir tavsiyem var zaman içerisinde bunun ne demek olduğunu çok iyi anladık hepimiz bu siyasetçilere güvenip yine hayal kırıklığına uğramayalım...Neden mi? gerçek şu senin kaç yıl okuduğun bu adamların umrunda değil senin hangi bölümden mezun olduğun umrunda değil daha bugün onca meslektaşımız ve sınıfcılar teknoloji tasarım ogretmeni olarak atanmak zorunda bırakıldı..Çunku onların cogu ve bende bunların ıcerısındeyım artık dayanacak guclerı kalmadı...hepsını gectım bu siyasetcılerın yavrularımızı düşündüğü yok...Neden mi 10 yıl once basımıza gelenlerın derdı eğitim olsaydı 10 yılda eğitim adına hersey duzelırdi ama 10 yılda ınşaat sektoru ve buna baglı dıger sektorler simdi nerelerde..Neden mi bu forumda her 5 kişiden 3 u ev kredisi ödüyor...Şimdi anlıyorumkı derdi para olanlar bu ulkeye eğitimi getiremezler...Lafı çok uzattım bir birinizi kırıp incitmek yerine herkes otursun hangi şartların bizleri daha iyi gelecegını düşünüyorsa kaleme alsın...sonra onlar arasında mutabık olduklarımızı secelım bır anket hazırlayarak yuzdelık oranları yuksek olanları bır rapor halıne getirelim....Biraz lafı uzattım ama ne olur artık tartısmayın...Yetmedimi tartısdıgımız...

ya görüşme yapıyoruz kaç kişi bt adına düzgün bir yetkiliyle görüştü anlamıyorum iyi yada kötü ne var bunda gittik çabaladık o görüşmeye istanvuldan kırıkkaleden çalışmayıp çorumdan felan filan gelenler oldu bari biraz emeğe saygı be ...Bt rehber öğretmen konusunu yönetmeliği bizzat öneri olarak sundum kendisi alacak bizlerden yeter be kardeşim tükettiniz artık sizlerden kurtulamıyomuyuz bişeyler yapılıyo emek harcanıyo sizin içinde atanamayan yoldaşlar içinde yazık ya...

blgsyr80' Alıntı:
:+1: atanmış bt öğretmenlerinin sorunları özet geçilmiş hocam,bu dernek daha çok atanamayanlar için. o apayrı bir konu,apayrı bir platform, atananların yani bizim sorunlarla atanamayanların sorunları aynı tepside sunulunca bakanın ilgisini de o atanamayan öğretmenler çekmiş zaten baksanıza atanamayan bt öğretmenleriyle buluştum yazmış twitter'da, bizim sorunlar gölgede kalmış.

mavi85' Alıntı:
blgsyr80' Alıntı:
:+1: atanmış bt öğretmenlerinin sorunları özet geçilmiş hocam,bu dernek daha çok atanamayanlar için. o apayrı bir konu,apayrı bir platform, atananların yani bizim sorunlarla atanamayanların sorunları aynı tepside sunulunca bakanın ilgisini de o atanamayan öğretmenler çekmiş zaten baksanıza atanamayan bt öğretmenleriyle buluştum yazmış twitter'da, bizim sorunlar gölgede kalmış.
almamışlar lafınamı inanıyosun ben bizzat kendim aldım o lafı ağzıma konuşturma beni bide ahkam kesiyosunuz nedir arkadaş bu yargılanıyomuyuz görüşme yaptığımız için bu nasıl destek anlamıyorum siz bizim branştamısınız okudukça şok oldum yaa abi insan bi tşkr eder bi bişey der allahım birlik mi bu mantıkla 0

görüşmeyi http://www.facebook.com/groups/teknolojik/ buradaki grup arkadaşlarımızla çabalayarak didinerek aldık ve bize yardımcı olması için BTE başkanı burcu hanımın yanına gittik kendisi sağolsun geldi bizimle destek oldu raporlarında her türlüsünü gösterdik ama dediğim gibi BTE ve bu facebook grubu arkadaşlarımızla birlik olmadığımız sürece didinir dururuz sonuç 0 olur birlik olmadıkça atananıda pişman atanamayanıda ayrı pişmanlıklar içinde sürünür gider

murat_erg' Alıntı:
görüşmeyi http://www.facebook.com/groups/teknolojik/ buradaki grup arkadaşlarımızla çabalayarak didinerek aldık ve bize yardımcı olması için BTE başkanı burcu hanımın yanına gittik kendisi sağolsun geldi bizimle destek oldu raporlarında her türlüsünü gösterdik ama dediğim gibi BTE ve bu facebook grubu arkadaşlarımızla birlik olmadığımız sürece didinir dururuz sonuç 0 olur birlik olmadıkça atananıda pişman atanamayanıda ayrı pişmanlıklar içinde sürünür gider

Kesinlikle gruptaki arkadaşların desteğiyle gorusme ayarlandı ve norm üzerinde durduk paso norm hallolursa atanmışlar d a atanamamışlar da rahat eder merak etmeyin sizler bizleri düşünmüyorsunuz kazanmadan onceki halinizi cabuk unuttunuz ama bizler sizleri ve bizden sonraki gelecekler içinde elimizden ne geliyorsa yapmayı her zaman hazırız.

Şunu dememişler bunu dememişler soyle yapmıslar boyle yapmıslar diyen hocalarım sizleri pistlerde gormek isteriz.

Bednam' Alıntı:
murat_erg' Alıntı:

Kesinlikle gruptaki arkadaşların desteğiyle gorusme ayarlandı ve norm üzerinde durduk paso norm hallolursa atanmışlar d a atanamamışlar da rahat eder merak etmeyin sizler bizleri düşünmüyorsunuz kazanmadan onceki halinizi cabuk unuttunuz ama bizler sizleri ve bizden sonraki gelecekler içinde elimizden ne geliyorsa yapmayı her zaman hazırız.

Şunu dememişler bunu dememişler soyle yapmıslar boyle yapmıslar diyen hocalarım sizleri pistlerde gormek isteriz.
:++: :++: :++: :++:

Benim Çözüm Önerilerim

1-Böte mezunlarına meslek lisesi kapıları açılmalı (Bunun için düzenleme yapılmalı tef ,böte ayrımı kalkmalı).Başbakanın daha evvelki ifadelerinde meslek lisesi oranının düz liseden çok daha iyi orana getirileceği (%75 meslek,% 25 diğer ) söylenmiştir.Dolayısıyla teknik okullarda öğretmen açığı yok vesair bahaneler doğru değil.

2-İlköğretim okullarına (İlkokul ve ortaokul ayrı ayır) bilgisayar öğretmeni görevlendirilmesi artık kadro halini almalı ve derse girme mecburiyeti kaldırılmlı (Adı formatör,Teknolog,Koç ne olduğu önemli değil).Bunlarında çalışma saatleri okul rehber öğretmenleriyle eşitlenmeli

3- Dört ve Beşinci sınıflarda yazılım dersi zorunlu hale getirilmeli (madem teknik öğrenci yetiştirme ideali var temelden bir şeyler verlilmeli.

Yukardaki öneriler tartışılabilir.Herkes çözüm önerilerinde bulunsun. Bunları çözüm raporu haline getirip Hüseyin Çelik'e sunalım...

Çıkmamış candan ümit kesilmez.Nasraddin hoca misali bende ya tutarsa diyorum... :(

vala herseyden önce dernege üye olunmalı ve öneriler orda sunulmalı!!!Bazı kişiler öyle yorumlar yapıyolarki adamlar bizler için iyi yada kötü bişiler yapmaya çalışmışlar(ki ben takdir ettim) eleştiryolar .Tek bildiği bilgisayar üzerinden eleştirmek olan insanlarla bişiler yapmak gercekten cok zor.Her neyse bence artık bu konuyu kapatalım ve resmi olarak ne yapmamız gerektiği hakkındaki görüşlerimizi paylaşalım .

branş değişikliği hakkı.....

bizler labaratuvarlarda deney yaptık,fen dersinden de staj gördük okullarda...ücretli fen ve teknoloji öğretmenleri yerine bizlerden isteyenleri kadroya geçirsinler...niyetimiz öğretmenlikti, öğretmenliğe devam etmek istiyoruz

gruba bir kaç gün içinde üye olacağım. ayağınıza ağzınıza sağlık arkadaşlar.
bence branş değişikliğine izin verilsin. kendi branşıda çalışmayan o kadar çok kişi varken bizim de başka branşlara geçmemiz gayet normal olur ve sorunu da giderir.

bizler labaratuvarlarda deney yaptık,fen dersinden de staj gördük okullarda...ücretli fen ve teknoloji öğretmenleri yerine bizlerden isteyenleri kadroya geçirsinler...zaten boşta kalan dersleri(fen,matematik,din,müzik...) bizlere veriyorlar...en azından artık alanımız belli olsun...niyetimiz öğretmenlikti, öğretmenliğe devam etmek istiyoruz

yagmur61' Alıntı:

bizler labaratuvarlarda deney yaptık,fen dersinden de staj gördük okullarda...ücretli fen ve teknoloji öğretmenleri yerine bizlerden isteyenleri kadroya geçirsinler...zaten boşta kalan dersleri(fen,matematik,din,müzik...) bizlere veriyorlar...en azından artık alanımız belli olsun...niyetimiz öğretmenlikti, öğretmenliğe devam etmek istiyoruz
kendi bölümünden bişe ister insan böyle bi önerimi olur allahım arkadaşlr akla mantığa uygun hakmızı isteyelim

sözbende' Alıntı:
Benim Çözüm Önerilerim

1-Böte mezunlarına meslek lisesi kapıları açılmalı (Bunun için düzenleme yapılmalı tef ,böte ayrımı kalkmalı).Başbakanın daha evvelki ifadelerinde meslek lisesi oranının düz liseden çok daha iyi orana getirileceği (%75 meslek,% 25 diğer ) söylenmiştir.Dolayısıyla teknik okullarda öğretmen açığı yok vesair bahaneler doğru değil.

2-İlköğretim okullarına (İlkokul ve ortaokul ayrı ayır) bilgisayar öğretmeni görevlendirilmesi artık kadro halini almalı ve derse girme mecburiyeti kaldırılmlı (Adı formatör,Teknolog,Koç ne olduğu önemli değil).Bunlarında çalışma saatleri okul rehber öğretmenleriyle eşitlenmeli

3- Dört ve Beşinci sınıflarda yazılım dersi zorunlu hale getirilmeli (madem teknik öğrenci yetiştirme ideali var temelden bir şeyler verlilmeli.

Yukardaki öneriler tartışılabilir.Herkes çözüm önerilerinde bulunsun. Bunları çözüm raporu haline getirip Hüseyin Çelik'e sunalım...

Çıkmamış candan ümit kesilmez.Nasraddin hoca misali bende ya tutarsa diyorum... :(

+1 başka secenek yok gibi

Çalışan, görüşmeyi yapan arkadaşlara çok teşekkürler. Olumlu bir gelişme olur inşallah. Bir de bizim bakana dinletebilsek kendimizi

Geri