Hüseyin Çelik ile görüşme yapıldı

Kodla Büyü

yvzakblt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Facebook'tan organize olan atanamamış arkadaşlar ve derneğimizin başkanı Sayın Burcu Yılmaz Hüseyin Çelik'i ziyaret etti.
404029_10151144952879214_1891560596_n.jpg

598860_10151147335904334_234456879_n.jpg

RAPOR
RAPOR
Öncelikle görüşmeye gelen arkadaşlarla sabah 9 dan beri bu görüşme için toplantı halindeydik. Ele alınan konuları sıralamak gerekirse;
Bilişim Teknolojileri dersinin öğretmen açısından sorunlarını, formatörlük kavramını, dersimizin görev tanımını BTE başkanımız Burcu Hanım dile getirdi.
Norm yönetmeliği durumunu, “öğrenciler bilgisayar bilerek geliyor” yanılgısını Murat Ergül,
Fatih projesinde bilişim teknolojileri öğretmeninin rolünü, atanamamış öğretmenlerin durumunu, bilgisayar bilmek ile onu kullanmak kavramlarını, atama puanlarımızın yüksek oluşunu, 40 binde 313 kadronun yetersizliğini Rumeysa Ekiz,
Seçmeli ders yerine zorunlu ders olması gerekliliğini Sinan Aydın,
Memurluk alımlarında bizlere daha fazla kontenjan verilmesini Ömer Güçlü,
Kontenjanlardaki belirsizlik ve tutarsızlıkları Hüseyin Ardal değinmiştir.

Görüşmenin ayarlanmasında Gülfidan Tutum’a
Görüşmenin geneline destek veren Hatice Gökkaya hocamıza teşekkür ederiz.

Sayın Hüseyin Çelik’in görüşmede ki tutumu;
Görüşme başlangıcında bilgisayarı her çocuğun bildiğini dile getirdi ancak bizlerin sunumlarıyla bu görüşünün değiştiği izlenimini aldım.
Sorunlarımızın farkında hazırlıklı gelmişti.
Puanların yüksek oluşunu adaletsizlik olarak nitelendirmiyor, Farklı branşlarda ihtiyaç doğrultusunda alım yapıldığını elemek için bu sistemin mecburi olduğunu söylüyor.
Atamalar konusunda kendisinin söz sahibi olmadığını MEB ile ilgili konulara karışmadığını ancak taleplerimizi gerekli kurumlara ileteceğini belirtti.
Diğer bakanlık ve kurumlarla(Devlet Personel Başkanlığı) istihdam konusunda bizlere destek olacağını ve taleplerimizi dikkate alacağını söyledi.
Bizlerden kısa ve öz olarak mantıklı çözümlerle önerlerde bulunmamızı bunun mutlaka öğretmenlik olmasının gerekmediğini diğer memurluklarda da bizleri değerlendirebileceklerini ancak bu talepte bizlerin bulunması gerektiğini vurguladı.
İletişim bilgilerimizi aldı ve ikili ilişkilerin süreceğini belirtti.
Grup Üyelerine Mesajımız;
Attığımız her tweet ve mail ellerine ulaşıyormuş. Üslubumuzdan oldukça şikayetçi. Sizlerden ricamız yumuşak dille ve yetkili merciyle iletişime geçmeniz.
Kurumlara mail fax gönderirken şikayetten öte bizleri şurada şu şekilde istihdam edin, böyle yaparsanız faydalı olabiliriz şeklinde çözüm önerileriyle ulaşın.
Görüşmemiz genel anlamda çok olumluydu en azından somut bir adım attık ve muhatap bulduk.
Tekrar görüşme olanağı sağladık, iletişim bilgilerimizi paylaştık ve süreci başlattık.
Bilişimin ders olmaktan öte toplumu şekillendiren güç olduğundan bu yüzden önemli bir rolü olduğundan bahsettik.

Hüseyin Çelik'in Twitter Mesajları
file.php

Hocam öncelikle gayretlerini için gerçekten çok teşekkürler. Benim bir önerim var olur yada olmaz ama içimden geçeni yazmak istedim. Malum ilkokulda branş öğretmeni yok artık orta okulda da seçmeli zaten öğrenci seçmezse dersimiz yok aynı zamanda bt sınıflarının çogu normal sınıf olarak kullanılmak üzere dağıtıldı. Dağıtılıyor da. Sınıf öğretmenlerine o kadar branş değişikliği hakkı verildiki ziraat mezunu olanlar bie şuan hala öğretmenlik yapabiliyorlarsa. Biz bötecilere teknik lise yolunu açsınlar ve eksiklerimizi gidermek için hizmet içi eğitime tabi tutsunlar(her şehirde üniversite var bu hizme içi eğitim üniversitelerde olursa bence daha sağlıklı olur) hem teknik lisedeki açık kapanır, hem de bizim problemimiz kalıcı olarak çözülür diye düşünüyorum.
Saygılar...

atanamıyom' Alıntı:

http://www.facebook.com/groups/teknolojik/

Bu sayfadan detaylara bakabilirsiniz.

Özet geçeyim
Arkadaslar yoldayim. Rapor hazirladik zaten suan detayli aciklama da bulunamiyorum. Ancak sizde. Su kadar aliriz denmedi. Biz sorunlarimizi dile getirmek icin oradaydik iletisimi devam ettirecegine tekrar gorusmeler yapacagimiza dair soz aldik. Simdilik bu kadar soyleyebiliyorum
Bizden cozum onerileri istedi ayin 25 ine kadar net ifadeyle taleplerimizi mantikli bir sekilde dile getiren rapor hazirlicaz. Sayin celik bunu bizzat o kuruma iletecek
Gruba erişemiyorum,

erfatm' Alıntı:
Gruba erişemiyorum,

Hocam "Grubu, grupta kimlerin olduğunu ve üyelerin gönderilerini sadece üyeler görebilir." yazıyor. Ben detay olunca paylaşırım buradan. Sizler somut çözümlerinizi yazarsanız ben oradaki arkadaşları buraya yönlendireceğim.

invem' Alıntı:
Hocam öncelikle gayretlerini için gerçekten çok teşekkürler. Benim bir önerim var olur yada olmaz ama içimden geçeni yazmak istedim. Malum ilkokulda branş öğretmeni yok artık orta okulda da seçmeli zaten öğrenci seçmezse dersimiz yok aynı zamanda bt sınıflarının çogu normal sınıf olarak kullanılmak üzere dağıtıldı. Dağıtılıyor da. Sınıf öğretmenlerine o kadar branş değişikliği hakkı verildiki ziraat mezunu olanlar bie şuan hala öğretmenlik yapabiliyorlarsa. Biz bötecilere teknik lise yolunu açsınlar ve eksiklerimizi gidermek için hizmet içi eğitime tabi tutsunlar(her şehirde üniversite var bu hizme içi eğitim üniversitelerde olursa bence daha sağlıklı olur) hem teknik lisedeki açık kapanır, hem de bizim problemimiz kalıcı olarak çözülür diye düşünüyorum.
Saygılar...

teknik lisede yer varsa bizim için seve seve giderim ama bunlar onu da beceremez...

atanamıyom' Alıntı:
erfatm' Alıntı:
Gruba erişemiyorum,

Hocam "Grubu, grupta kimlerin olduğunu ve üyelerin gönderilerini sadece üyeler görebilir." yazıyor. Ben detay olunca paylaşırım buradan. Sizler somut çözümlerinizi yazarsanız ben oradaki arkadaşları buraya yönlendireceğim.

Peki hocam, bekliyorum :)

invem' Alıntı:
Saygılar...

Çok doğru ve teknik liselerde öğretmen ihtiyacı var, hizmet içi eğitime bile gerek yok sadece 1 sene zorlanırız o da ertesi gün dersi için çalışıp hazırlık yapmak adına olur ve çok da zevkli olur kendimizi geliştiririz teknik lisede çalışan arkadaşlarda ilk yıllarında zorlanmışlardır ancak 1-2 yıl sonra olay düzen alır, bu şekilde olmuyor ne olduğumuz belli değil teknik liselerde ilk yıl zorlanırız ancak meslek adına kendimize geliriz web tasarım, asp, ağ, donanım yazılım...... birsürü alan dersi var. Bu şekilde değerlendirilsek bence iyi olur..

AsurBanipal' Alıntı:
invem' Alıntı:
Saygılar...

Çok doğru ve teknik liselerde öğretmen ihtiyacı var, hizmet içi eğitime bile gerek yok sadece 1 sene zorlanırız o da ertesi gün dersi için çalışıp hazırlık yapmak adına olur ve çok da zevkli olur kendimizi geliştiririz teknik lisede çalışan arkadaşlarda ilk yıllarında zorlanmışlardır ancak 1-2 yıl sonra olay düzen alır, bu şekilde olmuyor ne olduğumuz belli değil teknik liselerde ilk yıl zorlanırız ancak meslek adına kendimize geliriz web tasarım, asp, ağ, donanım yazılım...... birsürü alan dersi var. Bu şekilde değerlendirilsek bence iyi olur..

:++:

invem' Alıntı:
Saygılar...
Cok dogru bir tespit yapmis arkadasimiz. bende oneriyi destekliyorum.

Öncelikle görüşmeye gelen arkadaşlarla sabah 9 dan beri bu görüşme için toplantı halindeydik. Ele alınan konuları sıralamak gerekirse;
Bilişim Teknolojileri dersinin öğretmen açısından sorunlarını, formatörlük kavramını, dersimizin görev tanımını BTE başkanımız Burcu Hanım dile getirdi.
Norm yönetmeliği durumunu, “öğrenciler bilgisayar bilerek geliyor” yanılgısını Murat Ergül,
Fatih projesinde bilişim teknolojileri öğretmeninin rolünü, atanamamış öğretmenlerin durumunu, bilgisayar bilmek ile onu kullanmak kavramlarını, atama puanlarımızın yüksek oluşunu, 40 binde 313 kadronun yetersizliğini Rumeysa Ekiz,

Görüşme başlangıcında bilgisayarı her çocuğun bildiğini dile getirdi ancak bizlerin sunumlarıyla bu görüşünün değiştiği izlenimini aldım.
Puanların yüksek oluşunu adaletsizlik olarak nitelendirmiyor, Farklı branşlarda ihtiyaç doğrultusunda alım yapıldığını elemek için bu sistemin mecburi olduğunu söylüyor.
Atamalar konusunda kendisinin söz sahibi olmadığını MEB ile ilgili konulara karışmadığını ancak taleplerimizi gerekli kurumlara ileteceğini belirtti.
Diğer bakanlık ve kurumlarla(Devlet Personel Başkanlığı) istihdam konusunda bizlere destek olacağını ve taleplerimizi dikkate alacağını söyledi.
Bizlerden kısa ve öz olarak mantıklı çözümlerle önerlerde bulunmamızı bunun mutlaka öğretmenlik olmasının gerekmediğini diğer memurluklarda da bizleri değerlendirebileceklerini ancak bu talepte bizlerin bulunması gerektiğini vurguladı.
Attığımız her tweet ve mail ellerine ulaşıyormuş. Üslubumuzdan oldukça şikayetçi. Sizlerden ricamız yumuşak dille ve yetkili merciyle iletişime geçmeniz.
Kurumlara mail fax gönderirken şikayetten öte bizleri şurada şu şekilde istihdam edin, böyle yaparsanız faydalı olabiliriz şeklinde çözüm önerileriyle ulaşın.
Görüşmemiz genel anlamda çok olumluydu en azından somut bir adım attık ve muhatap bulduk.
Tekrar görüşme olanağı sağladık, iletişim bilgilerimizi paylaştık ve süreci başlattık.
Bilişimin ders olmaktan öte toplumu şekillendiren güç olduğundan bu yüzden önemli bir rolü olduğundan bahsettik.

Teknik liselere gecme konusunda ben de katiliyorum. Bir suru birbiriyle alakasiz bolumler arasi gecis hakki var da, botecilete neden meslek lisesinde calisma hakki verilmiyor anlamiyorum. Gerekirse fark dersleri alalim..

Ama unutmayalım ki meslek liselerindeki açık çok az. İlköğretimdeki bt öğretmenlerinin çok az bir kısmına çözüm olabilir. Kesin bir çözüm değil bu.

teknik liselere geçme konusunu bütün böteciler ister ama tefciler istemez.O yüzden bt ikiye bölünür v bir sonuç çıkmaz gibime geliyor...

Benim fikrim, derslerimizin tamamı seçmeli , 3-4 sene sonra okulun tüm öğrencileri dahi dersimizi seçse en fazla 8 saat derse girebileceğiz, dolayısıyla hepimiz norm fazlasıyız. demek lazım öncelikle . Okul okul dolaşmak istemiyoruz. Her ortaokula 1 BT öğretmeni normu verin, 8 saat derse girelim (seçilirse) , norm fazlası olduğumuz için başka bi yere gönderecekler korkusundan kurtulalım, idarenin değil okulun mesai saatlerine uyalım, müdür yardımcısı gibi de değerlendirebilirsiniz artık herşey pc üzerinden yapılıyor o konuda da faydalı oluruz falan demeliyiz. Gönül ister ders olsun ancak hem benim hemde başka bi sayfada bir arkadaşımın dediği gibi, fatih projesi, daĞITılan lablar, eski pcler, bozuk pc lere destek verilmemesi ve bence en önemlisi 8 saat seçmeli yerine 6 seçmeli 2 BT dersi zorunlu yapmamaları bu dersin gelmeyeceğinin göstergesidir. Bence mevcut durumda en iyi iyileştirme nasıl olur ona bakmalı. O da idareci gibi görevlendirsinler (tabi bu laf onların hoşuna gitmez biz yine formatör diyelim), Seçmeli BT dersine de gireriz. Norm+mesai saati + seçmeli BT dersi. benim önerim budur, olmayacak bişeyde değildir. Zaten biçoğumuz formatör olup ek dersi full alıyoruz. Tek yapmaları gereken norm vermek. Bunun içinde neden ayak dirediklerini neyi planladıklarını anlamıyorum. Bence bi bomba daha gelir. Ders az diyoduk 2 saate çıktı ama daha da azaldı...

Arkadaşların burada kendini düşündüğünü sanıyorum. ben tef mezunuyum, eşimde tef mezunu. beşinci yılımda zor geçtim meslek lisesine eşim hala ilköğretimde çalışıyor çünkü meslek liseleri dolu. formatörlükten şikayetçi arkadaşlara belirtirim meslek lisesinde de günlük saat olarak aynı saat diyebilir. yani meslek liseleri hakkı isteyen bötecilerin sadece kendilerini düşündüğünü sanıyorum. bu genel bir çözüm olmaz. bunun yerine formatörlük sisteminin sadece bilgisayar öğretmenleri tarafından yapılması (şu anda sınıf öğrt, ingilizce öğrt. vs. var ve üst görevdeler ilçe, il eğiticisi gibi.) ve bir standarda otutturulması (mesela çalışma saatleri rehber öğretmenler gibi olabilir.) şu anda kesin çözümlerden biri. bazı arkadaşların (özellikle bayan arkadaşların) ne formatörlüğü ders istiyoruz dediğini tahmin ediyorum. istanbulda öğretmenlik yapıyorum ve mevcut laboratuarlarla sınıf mevcudunun fazla olduğu sınıflarda dersin işkence olduğunu söylemek isterim ki lab. yenilenmediği ve yenilenmeyeceği için dersin çözüm olacağını sanmıyorum..

Geneli kapsayan çözüm üretilmesi hepimiz içindir.(ben bu düşüncedeyim.)

bu arada hem kendimizi geliştiririz diyen arkadalarlar. (megep.meb.gov.tr) modüllere bakabilirler. meslek lisesi modülleri burada.

böyle elli tane istekle giderseniz hiç birini alamazsınız adam resmen gazınızı almış göndemiş sizi
yıllardır siyasetçilerle oturur kalkarım çokta samimi olduklarım da vardır onlardan bile bişey istediğimde
yapacaklarını bilsem bile ben şahsen 5-10 tane daha çıkar yol kendime koymadan kimseye güvenerek işi beklemem
zaten hiç bir zamanda destek olmazlar yanınızda olup biten olur biter ondan sonra hepsi hava civa reklama girer.

Arkadaşlar bir öenri sunacaksak bence sadece Yazılım Tüketen değil aynı zamanda üreten bir toplum olma yolunda derslerin içeriğinin güncellenerek Yazılım ağırlıklı 5-8. sınıfı kapsayan ve liselerde de devam eden bir sistemin getirilmesidir. Ayrıca web tasarımı, grafik animasyon v.b. daha birçok konuda seçmeli derslerin olabileceğini. Ayrıca formatörlük görevi de devam edecekse bunun teknik lise ek ücretleri tarzı bir yapılandırmaya gidilmesi gerek. Ayrıca görüşme yapan değerli arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Benim en ilgimi çeken bölümü öğretmen olarak değilde devletin başka kurumlarında farklı görevlerde değerlendirme gibi bir şey geçiyor orada. Afedersiniz ama biz öğretmenlik yapmak için 30-40 bin tl paralar harcadık. Ne zorluklarla okuyan arkadaşlarımız oldu. Madem öyle okumazdık 2 yıllık bir programlama bölümünden bile devletin her hangi bir kurumuna göreve girebilirdik. Tek çözüm ÖĞRETMENLİKTİR. Taviz veremeyiz. Saygılar.

Arkadaşlar sunulacak raporda birçok sorun ele alınmamalı kimse kusura bakmasın ama öncelikli olan atanmış olan Bt öğretmenlerinin bi şekilde norm sorunun kalıcı olarak halledilmesi gerekir ki bu da her okula bir bt öğretmen kadrosu vermekle mümkün olur gibi görünüyor fatih projesi kapsamında herkesin yeri belli olsun. Başka branştakilerin formatörlük görevlendirmeleri kesinlikle kalkmalı binlerce norm fazlası öğretmen varken artık onlara ihtiyaç yok ama ne yazıkki formatörlerin %30 u belkide başka branşlardan. Atanmış olan bizlere kalıcı bir çözüm getirilse inanın bir çok bt öğretmeni ihtiyacı da olmuş olacak atanamayan bt öğretmenlerine daha çok kadro açılacak.Böylelikle tayinler de bir nebze rahatlıcak.Tüm sorunların hepsini bir anda çözmek imkansızdır.Büyük sorunun çözülmesi küçük sorunların halledilmesine kapı açar
LÜTFEN RAPORDA ATANMIŞ BT ÖĞRETMENLERİNİN NORM DURUMUNUN ÇÖZÜLMESİ ÖNCELİKLİ ELE ALINMALI!!!!!

hasogazili' Alıntı:
Ama unutmayalım ki meslek liselerindeki açık çok az. İlköğretimdeki bt öğretmenlerinin çok az bir kısmına çözüm olabilir. Kesin bir çözüm değil bu.
Meslek Liselerinin yakın gelecekte daha fazla yaygınlaşacağı kanaatindeyim. Bununla birlikte teknik eğitim fakülteleride kapanmmış durumda. Oluşacak öğretmen ihtiyacının karşılanamaması durumunda bizim de Meslek lisesine geçiş hakkımız doğabilir.

secret55' Alıntı:
Arkadaşlar sunulacak raporda birçok sorun ele alınmamalı kimse kusura bakmasın ama öncelikli olan atanmış olan Bt öğretmenlerinin bi şekilde norm sorunun kalıcı olarak halledilmesi gerekir ki bu da her okula bir bt öğretmen kadrosu vermekle mümkün olur gibi görünüyor fatih projesi kapsamında herkesin yeri belli olsun. Başka branştakilerin formatörlük görevlendirmeleri kesinlikle kalkmalı binlerce norm fazlası öğretmen varken artık onlara ihtiyaç yok ama ne yazıkki formatörlerin %30 u belkide başka branşlardan. Atanmış olan bizlere kalıcı bir çözüm getirilse inanın bir çok bt öğretmeni ihtiyacı da olmuş olacak atanamayan bt öğretmenlerine daha çok kadro açılacak.Böylelikle tayinler de bir nebze rahatlıcak.Tüm sorunların hepsini bir anda çözmek imkansızdır.Büyük sorunun çözülmesi küçük sorunların halledilmesine kapı açar
LÜTFEN RAPORDA ATANMIŞ BT ÖĞRETMENLERİNİN NORM DURUMUNUN ÇÖZÜLMESİ ÖNCELİKLİ ELE ALINMALI!!!!!

Aynen katılıyorum hocam. Bu görüşmenin ana konusu atanamayan öğretmenlerimiz midir acaba? Benim anladığım kadarıyla öyle. Çünkü farklı bakanlıklarda ve kurumlarda bilişimcilerin de istihdam edilmesi filan yazılmış görüşme içeriğine. Bakalım bir açıklama bekliyoruz tam olarak görüşme içeriğiyle ilgili.

bt öğretmenlerinin dersini 2 saatte 1 saate düşüren zaten Hüseyin Çelik'ti zamanında....

atanamayan bt öğretmenlerinin atanamama durumları zaten sistemdeki mevcut bt öğretmenlerinin norm fazlalığından kaynaklanıyor. yani bizim yüzümüzden atanamıyorlar çünkü zaten biz fazlayız.

atama olması için ilk önce sistemdeki bt öğretmenlerinin norm durumu kesinleşmeli ki yeniler arkadan gelebilsin.

çözüm olarak da arkadaşlara katılıyorum:

1. rehber öğretmenler gibi her okula bir tane "bilişim teknolojileri rehber öğretmeni" normu verilsin. ve bu kadroya sadece bakanlık atama branşı bt olanlar alınsın. ayrıca bu kadro meslek liselerine de verilebilir. çünkü oradaki bt öğretmenlerinin ders yükü fazla çünkü.

2. böteye meslek liselerine atanma yolunu açsınlar. (bu da 2. olarak norm fazlalığına çözüm olabilir.)

anadolu_bote' Alıntı:
Arkadaşlar bir öenri sunacaksak bence sadece Yazılım Tüketen değil aynı zamanda üreten bir toplum olma yolunda derslerin içeriğinin güncellenerek Yazılım ağırlıklı 5-8. sınıfı kapsayan ve liselerde de devam eden bir sistemin getirilmesidir. Ayrıca web tasarımı, grafik animasyon v.b. daha birçok konuda seçmeli derslerin olabileceğini. Ayrıca formatörlük görevi de devam edecekse bunun teknik lise ek ücretleri tarzı bir yapılandırmaya gidilmesi gerek. Ayrıca görüşme yapan değerli arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Benim en ilgimi çeken bölümü öğretmen olarak değilde devletin başka kurumlarında farklı görevlerde değerlendirme gibi bir şey geçiyor orada. Afedersiniz ama biz öğretmenlik yapmak için 30-40 bin tl paralar harcadık. Ne zorluklarla okuyan arkadaşlarımız oldu. Madem öyle okumazdık 2 yıllık bir programlama bölümünden bile devletin her hangi bir kurumuna göreve girebilirdik. Tek çözüm ÖĞRETMENLİKTİR. Taviz veremeyiz. Saygılar.

Ya arkadaş kusura bakmada yazılım web tasarım grafik animasyon demişsin bu dersleri hangi lab da hangi pc kaç tevellütlü PC lerde yapıcan hiç düşündünmü. Biri diyo 10 PC m var, biri diyo lab ım yok, ben diyorum7 yıllık makinalarım var... Ayrıca bunlar seçmelide olmaz adam gibi devam edilmesi gereken dersler. Dersler zorunlu olsa biz imkn dahilinde adam akıllı konuları anlatırız zaten(PC ler elverdiği ölçüde) ... Ortada PC si lab ı olmayan bi sürü öğretmen var, olan lablara hiç bi destek yok siz diyosunuz şu ders olsun bu ders olsun. Ben sene de 2 kere elektrik kesintisi denk gelir dersime apışıp kalıyorum napcam sınıfta diye. Tekrar söylüyorum keşke ders olsa.. Ama adam gibi labımız desteğimiz olmayacaksa derste ol-ma-sın. Bakanlar bile bilmiododur okullardaki BT lab larının durumunu. Bi gün derler tamam alın dersinizi, sonra deriz lab kurun bi 10 sene de öyle bekleriz

anadolu_bote' Alıntı:

Arkadaşlar bu madde gerçekten benim de dikkatimi çekti yani devletin başka kurumlarında farklı görevlerde değerlendirme diyerek resmen size bu kurumda ihtiyaç yok daha verimli olabileceğiniz kurumlar önerin demiş bu ne demek ben Öğretmenim ve öyle kalmak istiyorum formatörlüğe bile razıyım memur olmaktansa..

dersimizin en azından 5-6 larda zorunlu olması, 7 ve 8 lerde seçmeli olması lazım ki problemlerimiz çözülsün.

başka türlü çözülmez. kimse bizi rehber bt öğretmeni yapmaz, formatörlük zaten iyi bişey değil bir çok kişi istemez

atanamıyom' Alıntı:

http://www.facebook.com/groups/teknolojik/

Bu sayfadan detaylara bakabilirsiniz.

Özet geçeyim
Arkadaslar yoldayim. Rapor hazirladik zaten suan detayli aciklama da bulunamiyorum. Ancak sizde. Su kadar aliriz denmedi. Biz sorunlarimizi dile getirmek icin oradaydik iletisimi devam ettirecegine tekrar gorusmeler yapacagimiza dair soz aldik. Simdilik bu kadar soyleyebiliyorum
Bizden cozum onerileri istedi ayin 25 ine kadar net ifadeyle taleplerimizi mantikli bir sekilde dile getiren rapor hazirlicaz. Sayin celik bunu bizzat o kuruma iletecek

RAPOR

Arkadaşlar bu rapor neyin nesidir. Görüşme yaptık oldu bitti şeklinde olmuş yazılar. Biraz açıklama yaparsanız forumdaki yüzlerce kişi muallakta kalmamaış olur diye düşünüyorum.

Hüseyin ÇELİK twitterda görüşmeye değinmiş. Emeğinize sağlık arkadaşlar

Ekli dosyalar

• hcelik.PNG
    hcelik.PNG
    57.2 KB · Görüntüleme: 717
Ayrıca 4+4+4 eğitim siteminde seçmeli 2 ders saati olan dersimiz kuran hz muhammedin haytı dersleri ile aynı sistemden seçileceğinden gölgede kalacak özellikle veliler tarafından diğer seçmeli dersler rağbet görecek ki okul müdürlerinin birilerine yaranmaya çalışması için de bu dersler daha çok seçilecek.
Bizim derslere girmemiz artık malesef hayal dersin zorunlu hale gelmesi gibi bi durum da olmayacak bunu bir kere kabul etmemiz lazım.Bizler öğretmendik ama şuan HİÇBİŞEYİZ bunu unutmayalım. Dersimiz olmasa da olur artık ne kadar az hasarlada olsa çözüme gitmek için bişeylerden vazgeçmeliyiz.

Geri