Hüseyin Çelik ile görüşme yapıldı

Kodla Büyü
achillus' Alıntı:
blgsyr80' Alıntı:
BT rehber öğretmeni = Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni artık eğer Bilgisayar öğretmeni isen arkadaşım bunun tanımını ve görev içeriğini tahmin edemeyip bilmemen çok düşündürücü ve üzücü...

katılıyorum bt rehber öğretmen okulda fatih projeleri uygulanmaya başladıgında öğretmenlere akıllı tahta vs gibi konularda öğretmenlere rehberlik yapacak gerektiginde hizmet içi kurs verecek ,gerektiginde akllı tahta yazılmlarını günceleyecek ...

bizim okulda öğretmenlere 2 saat kadar akıllı tahta öğrettim ve bir daha bir şey soran olmadı . hepsi çok iyi bir şekilde kullanıyor. sınıfında olanlar yani.. öğretmenlere rehberlik yapacak kadar bir şey yok şuan. akıllı tahta yazılımı güncellemek için de kadro vercekler mi bize.. hiç sanmıyorum. bazen bozuk laptop getiren oluyor onlara bakmıyorum çünkü ben tamirci değilim. herkes bir şekilde yaptırıyo ben olmayıncada.bunu rehber tamirci olarakta yapamam.

bize yakın bir okulda bi yakınımız okuyor. bilgisayar dersinde ne yapıyorsunuz dedim oyun oynuyoruz dedi. hiç ders işlemiyorlarmış. derse girenin branşı bilişim. yani işleyebilir gayet rahat.ders işlememek için derse girmemek için istemiyorsunuzdur inşallah bt rehberi. olan dersin kıymetini bilmeyip neyin peşinde koşuyoruz.

dersimizin peşinde sonuna kadar koşmalıyız bence..

bu arada benim için üzülmeyin. neyin en olduğunu biliyorum. dersimiz için üzülürseniz iyi olur.
derse giripte işlemeyen,oyun oynatan branşdaşlarımdan utanıyorum.

ayrıca bt rehber öğretmenliği isteklerini bildirirken meb tekiler sizin kadar bilgili ! olmayabilir. içeriği, görevi ve bt rehber öğretmenin eğitim ve öğretime sağlayacağı yararları da bildirin ki, onlarda yapmak için uğraşsınlar.
biliyorsunuz ki formatörlere herkes oh ne rahat, bedava 18 saat ekders alıyor gözüyle bakıyordu. tamircilik karşısında gördükleri saygı buydu. bt rehber öğretmenliğinin reklamını bana verdiğiniz cevap gibi değil de güzel reklam yaparak anlatırsanız daha iyi olur. yatarak para kazanma derdinde diye bakabilirler sonra. çünkü formatörlüğe bakışlarından dolayı biliyoruz az çok. meb inde zaten bize karşı bakışı belli malum.

"bizim okulda öğretmenlere 2 saat kadar akıllı tahta öğrettim ve bir daha bir şey soran olmadı . hepsi çok iyi bir şekilde kullanıyor."

vavv hocam desene aramızda yeni bi ömer dinçer daha türemiş :D

Görüşmeye giden arkadaşların emeğine sağlık.. Atanan-atanamayan BT öğretmenlerinin sorunun çözümü için tek bir şey istenebilir,kestirme çözüm:
Çalışma koşulları Rehber Öğretmenle aynı olmak kaydıyla BT Rehber Öğretmenliğidir.Her okula mevcudu oranında norm verilmeli böylece norm sorunu da ortadan kalkmalıdır.Ders seçilirse dersine girer seçilmezse de rehberlik görevini üstleniriz.Bence Hüseyin Çelik'in önüne tek bir madde halinde bu sunulmaalıdır.Çünkü ne kadar farklı çeşitte seçenek sunulursa sorunun çözümü uzar uzar,ve çözüm diye bişey kalmaz.Net bir şekilde bu maddeyi sunmanızı rica ediyorum.
Teşekkür ederim

cesur yürek99' Alıntı:
la fonten den masalları dineldiniz.
tes ayda yılda bir çalışma yapar onunda ne kadar faydalı olduğu tartışılır o biryana, sendikayı övecez diye ne yapacağınızı şaşırırsınız, konu başlıkları bitmez tükenmez, derneğiniz ve zümreleriniz gerçekten sizler için olumlu adımlar atar bir çaba harcar lafontenden masallar olur. bilemiyorum lafontende sana uygun bir karakter varmıdır...

Sayın Zilal ben EML de Bölüm Şfiyim Haftada akşam dersleriyle beraber 40 saat fiili derse giriyorum 36 saat ek ders alıyorum ben bu durumda neye üzüleyim sen üzül ama ben buna rağmen uğraşıyorum branşın geleceği için ama çok yazıkkk....

blgsyr80' Alıntı:
Şuan İçin SAdece ve sadece BT Rehber Öğretmenliği için herkes tarfından şiddetle uğraşılmalı akabinde dersler için uğraşılır ders istemek boş bu sene artık ders işi geçti tek çözüm bu başka bi çözüm ararsanız ve 10 madde sunarsanız ki gidenler öyle yapmış sonuçta hiç bişey alamazsınız...

HOCAM DOGRU SÖLEMİSSİN.KESKE ZORUNLUI DERS OLSA AMA OLMAYACAK VE BOSA TGRAS VERMİS OLACAGIZ .EGER SU ANKİ DURUMDA EN AZINDAN CALISMA SAATLERİ İLE İLGİLİ BİR YASALA HAK KAZANABİLİRSEK NE MUTLU YOKSA ZORUNLU FORMATÖR OLACAĞIZ.FORMATÖRLÜĞE 8-5 KADRO VEREKLER .EN AZINDAN 9-3 ARASI Bİ GÖREV TANIMI YAPILABİLİR EGERKİ BASTIRIRSAK .

geçenlerde ömer dinçer ilköğretimlerde ders saatlerinin daha da artacağını belirtti...

şu anda 5. sınıflarda 36 saat var. muhtemelen bunu 40 yapacaklar...

bizim dersimizde bu 4 saatten 1 tanesini alsa, zorunlu ders kapsamında, olmaz mı acaba...

Bunun için uğraşsak boşa mı uğraşmış oluruz...

Bu arada derneğe üye olalaım arkadaşlar... Şu anda tek tutunacak dalımız dernektir bence... daha 100 kişi bile olamamışız.. yazık...

Arkadaşlar formatörlüğe gerek yokmuş baksanıza bazı arkadaşlar bir akıllı tahta kursu semineri falan veriyor herkes harika anlıyor ve hiç sorun çıkmıyormuş okullarda.
Zaten tüm b.t.y. derslerinde oyun oynatılıyor
Okullardaki tüm öğretmenler ve idareciler Word-Excel-Eokul-Internet uzmanı olduğu için onlardan da hiç sorun gelmiyor.Bizsiz herşey harika
EE biz ne yapıyoruz
Vay anam hiçbirşey yapmadan yatarak 18 saat ekders peşinde koşuyoruz.Yazıklar olsun hepimize ya

Not:2 gün önce 10-15 yıllık bir öğretmen arkadaştan zırrrrr telefon:
-Hocam yetiş
-Hayırdır hocam ne oldu
-Ya bu sınıftaki bilgisayardan internete bağlanmadım bide projeksiyona görüntü gelmiyor
Formatör değilim ama gideyim bakayım dedim hem gittiğimde hocama söylerim artık bu işlere benim bakamayacağımı.Gittim projeksiyon kablosu yerine masaüstü bilgisayarın monitör kablosunu takmış laptop a.Ses kablosunuda pc den çıkarıp laptop a takamamış.Gösterdim formatörlük mevzusunu söyledim olurmu öyle şey siz olmadan biz ne yapacaz koca okulda dedi bende yetki elimizden alındı dedim
Sen şimdi benim beceriksizliğime gülmüşsündür dedi
Yok dedim hocam ne gülecem.zaten bu türden her teknolojik sorunlara çözüm için formatörlük ortaya çıkmıştı dedim

Fakat benim yaşadığım türden sorunları ülkemizde yaşayan b.t. öğretmeni yoktur.Herkes semineri verir herşey çözülür.Rehberliğe gerek falan yok bu ülkede

Aliosman_eser' Alıntı:
geçenlerde ömer dinçer ilköğretimlerde ders saatlerinin daha da artacağını belirtti...

şu anda 5. sınıflarda 36 saat var. muhtemelen bunu 40 yapacaklar...

bizim dersimizde bu 4 saatten 1 tanesini alsa, zorunlu ders kapsamında, olmaz mı acaba...

Bunun için uğraşsak boşa mı uğraşmış oluruz...

Bu arada derneğe üye olalaım arkadaşlar... Şu anda tek tutunacak dalımız dernektir bence... daha 100 kişi bile olamamışız.. yazık...

AYNEN HOCAM DERNEĞE ÜYE OLMAYAN ARKADAŞLAR BU ŞEKİLDE DESTEK VERMEMEYE DEVAM EDERLERSE 10 YIL DAHA NE YAPACAZ DİYE YAZAR DURURLAR.BU İŞİ ÇÖZMENİN RESMİ YOLU DERNEĞİMİZİ DESTEKLEYİP BİR AN ÖNCE ÇÖZÜME ULAŞMAK.

sadece susarak' Alıntı:
cesur yürek99' Alıntı:
la fonten den masalları dineldiniz.
tes ayda yılda bir çalışma yapar onunda ne kadar faydalı olduğu tartışılır o biryana, sendikayı övecez diye ne yapacağınızı şaşırırsınız, konu başlıkları bitmez tükenmez, derneğiniz ve zümreleriniz gerçekten sizler için olumlu adımlar atar bir çaba harcar lafontenden masallar olur. bilemiyorum lafontende sana uygun bir karakter varmıdır...

sen önce aynaya bak öyle bir konuş. türk eğitim sen 2009 dan beridir her yıl bilişimcilerin sorunlarını MEB e taşımıştır. senin sendikan ne yaptı söyle onu bilelim.

hüseyin çelik kim ki? yardım bekliyorsunuz. gittiği gün bakanlıkta davul zurna çaldılar. her türlü usulsüz kadrolaşma yapmış öğretmeni aşağlamış birisinden ne bekliyorsunuz. madem bu işte o kadar ilgiliyse kendisi neden zamanında bu işi çözmemiştir. yıllardır bakanlık yaptığı dönemde kaç defa atama yönetmeliği çıkarmış kaç müdüre usulsüz atma yapmış. sözleşmeli öğretmenliği çıkaran kim? 6 larda sbs sınavını getiren uzaktan eğitim, dynet gibi projelwerle bu ülkenin parasını çöpe atan kim?

siz bu adamdan yardım mı bekliyorsunuz. ne yapacak bu hüseyin çelik bizim bakan ömere emir mi verecek. bırakın geçmişteki insaları madem çok iyi idi neden davul zurna çaldılar. neden başbakan görevden aldı.
"sadece susarak" bu arkadaşta kendiniz nimetten sayarak işte karşılık vermeye çalışıyor.

laf biliyorsan laf söyle lafından ibret alsınlar, laf bilmiyorsan sus otur seni bir adam sansınlar. sadece sus

Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Helal olsun arkadaşlara.

Sadece rehberlik anlamında değil arkadaşlar, öğretmenlere yaptırım uygulayabilmemiz için idareci statüsü de bulunması gerekiyor. Öğretmene email al dediğimizde bu ödevini yapmadığında kınama verebilmeliyiz. Yoksa öğretmen arkadaşlar çok sallıyor.

ya hocam sizce ne yapmalıyız daha ne yapmalıyız işte hükümetten şimdiye kadarki en yüksek yetkiliye sorunumuzu anlattık yani o olmaz o ne yapabilrki şu bu diyip ne yapcaksınız bu bize yararmı sağlıcak olsun yada olmasın bişeyler yapmaya çalıştık bunu kötülemeyelim artık herkes elinden geleni yapsn eğitim sen dediğin dernek gitmiş demiş tmm allah razı olsun sonuç alınmadıysa bile söylenmiş bizde gidip aynısını yaptık lütfen eleştirmeyelim dalga geçmeyelim daha iisini yapabilen varsa herkese teşekür ederim ...

ayrıca önerilerimizi sunduk cvpta geldi kongre nedeniyle haftaya fazlasıyla ilgileneceğini söyledi hemde aynı gün içinde cvp geldi yani bakalım hafataya tekrar iletişime geçecez allah yardımcımız olsun...

Arkadaşlar bu işin çözümü sadece başbakandır .Başbakan "bu işi çözün" demezse MEB in zaten umrunda değiliz.Meb de kimsenin bizi taktığı yok.

ama saat geç ve cevap yok abbas güçlü sizin değeriniz anlaşılacak diyor ama ne zaman yıllardır bitmeyen çalışma. ama soran arkadaş çok güzel bir soru sormuş.tebrikler

evrim0626' Alıntı:
ama saat geç ve cevap yok abbas güçlü sizin değeriniz anlaşılacak diyor ama ne zaman yıllardır bitmeyen çalışma. ama soran arkadaş çok güzel bir soru sormuş.tebrikler

ama sorulmuş dimi hocam yani en azından bişe yapılmış dimi hocam lütfen böyle demeyin az yada çok bu bölümün sorununu kim olduğu önemli değil duyurabiliyosa allah razı olsun...

murat_erg' Alıntı:
evrim0626' Alıntı:

ama sorulmuş dimi hocam yani en azından bişe yapılmış dimi hocam lütfen böyle demeyin az yada çok bu bölümün sorununu kim olduğu önemli değil duyurabiliyosa allah razı olsun...
zaten cümlemin sonunda tebrik ettim benim eleştirim bizi yönetenlere ve program saatine yoksa ordaki arkadaşımıza sözüm yok olamazda

evrim0626' Alıntı:
murat_erg' Alıntı:
evrim0626' Alıntı:

zaten cümlemin sonunda tebrik ettim benim eleştirim bizi yönetenlere ve program saatine yoksa ordaki arkadaşımıza sözüm yok olamazda
yanlış anlamışım hocam ksrbakmayın..

Geri