Hükümetin zam teklifi belli oldu

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Hocam incirin anavatanı Aydın'da yaşıyorum. Sen parayı gönderirsen ben hayır demem. Kendime 1 yıl için 5 kg kuru inciri zor alıyorum.
Hocam benim derdim, karnı tok iken toplum önünde ağlayanlar değil, karnı aç iken sessizce bir kenarda Rabbine ağlanyanları bulmak.Sana incir mincir parası gönderemem kusura bakma.Ben öğrencilerime burs toplarım dışarıya iş yapar parasını hayır kurumlarına bırakırım bu sebeple gerçekten açları iyi tanırım.Bugüne kadarki hayat tecrübem de şunu gösterdi bana, parası yetmiyor diye ağlayanlar %99 karnı tok olanlardır.

Hocam benim derdim, karnı tok iken toplum önünde ağlayanlar değil, karnı aç iken sessizce bir kenarda Rabbine ağlanyanları bulmak.Sana incir mincir parası gönderemem kusura bakma.Ben öğrencilerime burs toplarım dışarıya iş yapar parasını hayır kurumlarına bırakırım bu sebeple gerçekten açları iyi tanırım.Bugüne kadarki hayat tecrübem de şunu gösterdi bana, parası yetmiyor diye ağlayanlar %99 karnı tok olanlardır.
Tamam hocam bana göndermiyorsan gönderirim dediğin hocama gönder. Söz ben alıp kargolayacağım.

Seviye belli arkadaşlar. Kuru ekmek bile olsa bulup karnınızı doyurabiliyorsanız, ses çıkarmayın. Çünkü aç değilsiniz. Ağzınızda kürdan, elinizde su şişesi, üstünüzde başınızda tshirt kot pantolon, cebinizde akıllı telefon varsa bu dayılara göre bir şey istemeye hakkınız yok. Zam falan istemeyin, oturun oturduğunuz yerde halinize şükredin.

Heeeeey yavrum hey. Tüp için kuyruğa giriyordu bu ülke, ekmek karneyle dağıtılıyordu, buzdolabı yoktu buzdolabı. Siz şimdi bir de incir falan mı yiyorsunuz. Aman yarabbi! Çok zenginsiniz çok. Bir de utanmadan zam istiyorsunuz öyle mi? İktidarın maaşları yarıya düşürmediğine şükredin.

Alın bu da keyif çayı. Kuru ekmeğin yanında içersiniz.
upload_2021-8-12_19-9-15.png

valla cok iddalı sozler bunlar ha diyorsanız bizim standardımız bu sukredin bunu yukarıdakilerde dese amenna bir alay ailesini siyaset yoluyla zengin eden faki kuranın hakkını yiyen cok siyasetci goruyor gordu bu memleket onun için benim insanım da hakkı insanca yasamak bu kanattayım nitekim

• Beğen
Tepkiler: omd
Son yıllardaki orantı ile gittğimizde 3 veya 4 yıl içinde maaşımız asgari ücretin altına düşecek. Memurlar için Yeşilçam filmlerinde dalga geçilen kiralık ev bile verilmeyen günler geri dönüyor.
Bu saatten sonra tek maaşlı memurun değil ev araba alması evde bozulan bir eşyayı bile yenilemesi çok zor.
beklediğim yorum sonuna kadar katılıyorum bize bu reva gorenlere hakkım helal değildir

Seviye belli arkadaşlar. Kuru ekmek bile olsa bulup karnınızı doyurabiliyorsanız, ses çıkarmayın. Çünkü aç değilsiniz. Ağzınızda kürdan, elinizde su şişesi, üstünüzde başınızda tshirt kot pantolon, cebinizde akıllı telefon varsa bu dayılara göre bir şey istemeye hakkınız yok. Zam falan istemeyin, oturun oturduğunuz yerde halinize şükredin.

Heeeeey yavrum hey. Tüp için kuyruğa giriyordu bu ülke, ekmek karneyle dağıtılıyordu, buzdolabı yoktu buzdolabı. Siz şimdi bir de incir falan mı yiyorsunuz. Aman yarabbi! Çok zenginsiniz çok. Bir de utanmadan zam istiyorsunuz öyle mi? İktidarın maaşları yarıya düşürmediğine şükredin.

Alın bu da keyif çayı. Kuru ekmeğin yanında içersiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 70087
Hocam yanlış çayı koymuşsun. :)

Ekli dosyalar

• images (16).jpeg
    images (16).jpeg
    22.1 KB · Görüntüleme: 161
Bir koltuk kaparım diye veya sırf beni görsünler diye gidip iktidar yalakası sendikalara üye olanların sayesinde bu hallere geldik. Sonra çıkıp saygı göremiyoruz diye yırtınıyor. Sizlerin kendize, mesleğinize,çocuklarınıza veya toplamsal değerlere saygınız yokki milletin size saygı duymasını bekliyorsunuz. İktidardaki partinin kim olduğu önemli değil. önemli olan senin hakkını savunacak bir sendikaya gitmen. Şuan yetkili sendika olan şahısların bize ne faydası oldu. Enflasyon öyle tüikin dediği gibi %18-19 değil en az %50den fazladır. Bunun aksini iddia eden varsa çıksın bana enflasyonun %18 olduğu mantıklı bir şekilde anlatsın. Gerçi anlatmasına gerek yok. Kör sağır değilse zaten sokağa çıkıp baksa sağa sola zaten anlar %18 olmadığını. son 2 senede bizim alım gücümüz en az %65-70 düştü. peki zam olarak ne aldık. %10 bile değil. Hala bunları görmeyip inkar edenlere sesleniyorum. Allah yanınıza bırakmasın. Bakın yanlış anlamayın. Siyasi görüşünüze saygım var lakin kul hakkı yiyen, yada bunu görüp ses etmeyenlere kesinlikle saygım olmaz. o düşüncelerdeki bir insanın öğretmen olması ve insan yetiştirmesi çok vahim bir durum. Cidden öğrencilerinize adaleti, doğru ile yanlışı, ahlakı vb kavramları anlatıyor musunuz? anlatıryorsanız yüzünüz hiç mi kızarmıyor?

Son düzenleme:
Malumsenli 1 milyon üye olduğuna göre zamdan herkes memnun demektir. Tiyatro her iki senede bir oynanıyor ve yine aynı oyun sahnede. İşçiler kadar olamadık. Gidip istifa etmeyi bile bilmiyoruz hakkımızı birileri arar diye öylece bekleyelim belki gonullerinden bir sadaka geçer de verirler bisiler. Yoksa birilerine kalsa zam yapilmasada olur

ooooooo ben edeli cok oldu değişen bişey olcagını da sanmıyorum ama bu forum yoneticilerini de yine anmayı ihmal etmeyecem objektif! tavırlarından dolayı...algı yaptıgımı soylemişti parti memurunun biri yonetimin bi alkışlamadıgı kaldıydı bunu,elleme mustehak bunlara diyorum artık hokumete biat geleneginden gelenlerin alayına sevgilerimi sunuyorum nasi olsa bedava:)(hala gulerim fikur budalalarinahttps://www.bilgisayarbilisim.net/konular/ebs-istifa.169515/)

Benim gönlüm rahat, "hak ettiğimizi" alacağız. Bütün sendikalar zaten mecliste. Boşa atışıyorsunuz şuçu bucu. Biraz araştırırsanız, birbirine sallayan bütün büyük sendikaların ve üyelerinin meclisimizde temsil edildiğini görürsünüz. :D:D:D

Benim gönlüm rahat, "hak ettiğimizi" alacağız. Bütün sendikalar zaten mecliste. Boşa atışıyorsunuz şuçu bucu. Biraz araştırırsanız, birbirine sallayan bütün büyük sendikaların ve üyelerinin meclisimizde temsil edildiğini görürsünüz. :D:D:D
catisma degil amac temsil edilememe sorunsalinda taraf olma sorunu...yoksa hepsi ayni bu konuda haklisiniz

Ben aldığım maaşın tutarına değil, diğer mesleklerle olan maaş oranıma bakıyorum. Devlette para olmazsa eyvallah deriz.
2012'de maaşım 2450 idi (6. ya da 7. derecede iken, eş çalışmıyor) - aynı yıl asgari ücret 650 civarı idi. 4 asgari ücret yani.
Şimdi maaş 5500 - Asgari ücret 2900.

2 sene sonra yüzde 5+6+6+6 ile 6850 oluyor. Peki asgari ücret ne olur en az 5000.

5 kattan 1,37 kata düştü.

Diğer çalışanlara oranlayınca da vahim.

Asgari ücrete yapılan artışı doğru buluyorum hatta onların az bile aldığını düşünüyorum ancak 16 sene okumuş, milyonlarca insanla yarışıp sınavlar kazanmış insanların 1,37 asgari ücret alması ne kadar doğru?

Maaş zammı istemek darbe yapmak değil, vatan hainliği değil, faşistlik de değil, kafirlik hiç değil. Partimiz zarar görecek endişesi taşımayın partinize bir şey olmaz. Çok sıkışırlarsa zam yaparlar, kendilerini zor sokmazlar. Senin onları düşünmene gerek yok onlar kendini düşünür, sen kendi cebini düşün canım kardeşim.

küçük menfaatler için,idareci olmak için vs sendikaya üye olan arkadaşlar sizin küçük hesaplarınız yüzünden bu hale geldik.sendikaya üye olmayı gururunuza yediriyorsanız size söyleyecek bir şey yok.sizinkileriz savunması belli.biz istedik onlar vermedi ne yapalım.sizlere bunları derken kendileri sizin üzerinden beyliklerini sürdürmeyi devam edecekler.sizde yok baş örtüsü yok din kardeşliği vs diyerek kendinize bahane bulmaya devam edin.

Amma sendikaya sallamislar ya saçma sapan herkes siyaset devşiriyor şu siyaset ne kadar pis bisey gidin meclisi bi bakın hepsi aynı tantana hiçbir zaman yüksek zam verilmeyecek bu sadece memur olmanla alakalı ha ama 2023 düşünülüp bu zam da artacaktır emin olun yoksa koltuk gider

6 ayda yapılan % 5+6 zam aslında yıllıkta %8.15 zam eder.

yani enflasyonun yarısı bile değil. Yıllık %20 zam altı yine cebimizden eksiltecek

Hocam konuyla ve hocamın söylediğiyle, senin söylediğin şeylerin birbirleriyle alakası yokki. Şükretmek başka birşey hakkını istemek başka birşey. İyi o zaman 500 TL ile de geçinilir 500 e düşürelim senin maaşı desek tamam mı diyeceksin.

TÜİK oynama rakamlarla temmuz enflasyonunu %1.8 li bir değer açıkladı
https://enagrup.org/ buradaki hesaplw gerçek enflasyon ise %4.89 . Yani 2021 Temmuz Aralık arası için verdikleri %3 bir ay bile gitmeden eridi. Hala 2022 de enflasyonu tek haneye düşürecekleri iddisıyla memur maaşına zam yaparak insanın zekasıyla dalga geçtiklerini sanıyorlar. Son yılların ortalamasında gerçekleşen enflasyon, hedeflenenin 2.5 katı o da TUİK rakamlarına göre.

Evvelki sözleşme döneminde kamu işçisi bizden cok daha fazla oran almıstı 6+6 onlar biz 3,5+3.5 mu ne aldıydık. Memurların hepsi kuzu olmus. Bir kere şunu bilmek lazım hak verilmez alınır. 20 yıldır ülke yönetenlerin son kullanım tarihi geçti artık.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri