Formatörlük gitti şimdi ne olacak?

Kodla Büyü
cyln' Alıntı:
arkadaş formatörlüğü kimsenin savundugu felan yok bence...
kim aksam 5 e kadar kalmak ister...

Ama gel görki gerçek hayat PARA denen meretle yürüyor...
Mevcut BT öğretmenlerinin hemen hemen %99 u mutlaka bir krediye girmiştir... Ev olsun araba olsun evlilik olsun...

veya hiçbirsey olmasa bile doğuda bile kiraların 600 TL den başladıgı bir doneme girmişiz ki batıyı dusunemiyorum... Evli olup çocuğu olanları, çocuk masraflarını saymıyorum bile

Hal böyle olunca formatörlükten gelen parayı bu %99 un ihtiyacı oldugu su götürmez bir gerçek...

anynen katılıyorum şartlar böyle olmasa kimse yapmaz zaten formatörlüğü

Formatörlük kalkınca sanıyor musunuz ki sadece derse girip çıkacaksınız. Yok öyle bişey...Bir kere formatörlüğünüze alışmış öğretmen arkadaşlarınız, hocam şuna bak, buna bak, projeksiyon açılmıyor, bilgisayar kapanmıyor vs. gene size danışacaklar. Ne cevap vereceksiniz??? Ben artık formatör değilim ne yaparsan yap diyebilecek misiniz? Okulun web sitesini yine siz güncelleyeceksiniz, bilgisayar bozulunca gene siz tamir edeceksiniz. Bunun yanında derse girmeye de devam edeceksiniz. Belki hayır deme hakkımız olacak ama kaçımızın vicdanı buna izin verecek. Benim öğretmenliğimin ilk senelerinde formatörlük zorunlu değildi. Aynı işleri gene yapıyordum. Formatörlük gelince en azından ders yükümüz azaldı. Tek sorun akşam 5 e kadar durmak ama ben şahsen öğretmenken daha çok yoruluyordum. Böyle nefes alma şansım oluyor. Okulda daha çok proje geliştirip, daha yararlı işler yapabiliyorum. Derslerin kaldırılması taraftarı değilim ama bir okulda formatörlük kadrosunun olması gerekiyor. İstemeyen de derslere girsin.

formatör olmak isteyenlere bir yazı çıkarılsın kadrosu verilsin geriside ömür boyu bu hakkı red ettikleri için elde edemesin ve derslere girsin çıksın.
olayın çözüümü bu olur ancak

xsentiuss' Alıntı:
sencal' Alıntı:
Hocam bazı arkadaşlar sanki formatör olmayınca idarecinin bilgisayarının kablosunu takmayacakmış gibi veya bilgisayar sınıfında bi bilgisayar çöktü onu formatlamayacak gibi konuşuyor sanki bütün okullarda herkes tam da görev tanımına göre çalışıyorda formatör olmadığınızda banane diyeceksiniz !

Allah aşkına idareciniz çıktı alamadı bi sıkıntısı çıktı hocam çıktı alamadım bi bak dedi yapmayacak mısın !? -şimdi alta yazacaklar yapmayacağım tabi diye... ona diyorum ki hadi oradan... - Tabiki saat 5'e kadar beklemezsin dersin bitince gidersin ama hiçte 15 saat dersine aralıksız gireceksin diye bir şey yok boş dersin olacak okulda olacaksın o zamanda bu tip durumlarla karşılaşacaksın... Gelecek sevdiğiniz bir arkadaşınız hocam çocuklara şu filmi izleteceğim açamadım diyecek yapmayacak mısınız... Eeee bu arkadaşınıza yardım ederken diğerine yapmayacak mısınız ??? Durum vaziyet böyle iken niye 600 liralık ek dersten olayım arkadaşım...

Gönül tabiki istiyor derslerimiz zorunlu olsun tüm saatlerimiz dolsun diğer bıranşlardaki gibi girip çıkalım dersimize ama durum bu hadde gelinceye kadar... ölmee eş.... ölmee...

Ya sen çok iyi niyetlisin yada yüzün çok yumuşak hayır demeyi beceremiyorsun. Çok lazım okulda işini yapmadım diye küsecek öğretmen arkadaş :wink: Bu nedir ya adamın kendi çıkarı için kullandığını bileceksin ama hayır demeyeceksin. Ben sana daha kocaman hadi ordan diyorum. Eşek semer hikayesi geldi aklıma bazıları hakediyor.

Sayın hocam Eşek semer hikayesini bilakis hak edenler bulmuş gibi yazınızdan tam da onu anladım.
İnsani ilişkilerini tamamen bu benim işim şu onun işi gibi zırvaların üstüne kuran insanların öğretmenliğinden şüphe ederim ben. Öyleki benim okulumda ne idarecim bana şu çocukların fotoğrafını çekte e-okula ekle,ne de daha bir sürü angarya işi yapmış arkadaşlar gibi iş yapmadım ben. Lakin gelipte bi ricada bulunan arkadaşıma da yok o benim işim değil demedim. Diyelim ki okulun hademesi sınıftan dışarı çıkaracağı bi masanın ucundan tut dedi tutmayacak mısın !? Bu kadar dar gönüllümüyüz...

Neyse daha fazla yazmaya gerek yok ... Gene diyecek bir sürü şey bulacak arkadaşlar var nede olsa... Tabi bunlarıda okullarınızda yaşadığınız insani ilişkilerdeki bozukluklara bağlıyorum ben -Lütfen yanlış anlamayın kimseye insani ilişkilerin bozuk demiyorum karşınızdaki insanlardan kaynaklanan durumlardan bahsediyorum.-

BaRBaRYaN' Alıntı:
sencal' Alıntı:
Hocam bazı arkadaşlar sanki formatör olmayınca idarecinin bilgisayarının kablosunu takmayacakmış gibi veya bilgisayar sınıfında bi bilgisayar çöktü onu formatlamayacak gibi konuşuyor sanki bütün okullarda herkes tam da görev tanımına göre çalışıyorda formatör olmadığınızda banane diyeceksiniz !

Allah aşkına idareciniz çıktı alamadı bi sıkıntısı çıktı hocam çıktı alamadım bi bak dedi yapmayacak mısın !? -şimdi alta yazacaklar yapmayacağım tabi diye... ona diyorum ki hadi oradan... - Tabiki saat 5'e kadar beklemezsin dersin bitince gidersin ama hiçte 15 saat dersine aralıksız gireceksin diye bir şey yok boş dersin olacak okulda olacaksın o zamanda bu tip durumlarla karşılaşacaksın... Gelecek sevdiğiniz bir arkadaşınız hocam çocuklara şu filmi izleteceğim açamadım diyecek yapmayacak mısınız... Eeee bu arkadaşınıza yardım ederken diğerine yapmayacak mısınız ??? Durum vaziyet böyle iken niye 600 liralık ek dersten olayım arkadaşım...

Gönül tabiki istiyor derslerimiz zorunlu olsun tüm saatlerimiz dolsun diğer bıranşlardaki gibi girip çıkalım dersimize ama durum bu hadde gelinceye kadar... ölmee eş.... ölmee...
...
hocam karıştırdığınız bişey var.
"hocam çocuklara film izleteceğim ama açamadım yardım edermisin" demek başka "hoca şu çocuklara film izletsene" demek başka
"hocam bilgisayarımda sorun var bakarmısınız" demek başka "hoca bizim yazıcı bozuldu şunu tamir et" demek başka

ayrıca bana 6 saat ders verirlerse toplarlar 2 güne diğer 3 gün ben işime bakarım. kurs açarım, egzersiz yaparım, başka okulda derse giderim, varsa myo larda ders vermeye çalışırım, elimden gelen herşeyi yapmak için uğraşırım. biri de bu boş günümde arayıp hocam okulun interneti koptu, acil belgeleri göndermem gerek, şuna bir bak dese bile şehir dışındayım gelemiyorum diye rahat rahat söylerim.

Evet hocam çok güzel bir noktaya değinmişsiniz bende tam sizin gibi düşünüyorum...

ya arkadaşlar konu dışıdır belki ama sormak istedim;
Formatörlük (8-5 bekleme harici) çok mu hafif birsey yoksa ben mi tembelim?

formatör oldum ilkin;
1- labın U düzenini yaptım
2- Switch uzerinde ve cat kablolarında hangi kablo hangi porta diye numaralandırmayı yaptım ve kayıt altına aldım benden sonra gelen arkadas bana telefon acmasına gerek kalmadan anlayacak neyin ne oldugunu
3- Öğrenci-öğretmen-idare-öğretmen odası pc lerini güzelce kurulumunu yaptım ve imajını aldım.
4- Labın ve okulun ağ yapısını (hangi pc hangi ip li vs) çıkardım. Dosyaya koydum.
5- pc yazıcı vs ne varsa sicil kartını cıkardım cihazlara yapıstırdım bir örnegi de dosyaya koydum.
6- Her sınıf için oturma planı yaptım.
7- Lab kullanım çizelgesi çıkardım. Haftalık değil dönemlik.
8- 10 saat ders var. O sınıfın bu sınıfın boş derslerinde labı kullandırmıyorum. Lab öğrenci - veli kullanımını haftaiçi hergün öğleden sonra 2 saat olarak sabit bir saate koydum. atıyorum 1-3 arası...
9- okul webini yeniledim.

Bunlar benim 15-20 günümü aldı okula gelir gelmez...
Şimdi yaptıgım tek sey labda oturmak nete takılmak.. Farklı problemleri dinlemek... Öğrenci kullanım saatinde onları NSS den takip etmek ve oyun vb amaçla gelenleri naş naş deyip göndermek..
Ve Allah razı olsun hem de bin kere... Yeni idaremle aram çok iyi... Şimdi ayda ortalam 1200-1300 öğrenci atıl durumdaki labdan yararlanıyor. İdarem hemen hemen hergün gelir hal hatır sorar hocam birsey lazım mı diye...

Yani ben onlardan onlar benden razı... Tek problem aksam 5 e kadar beklemek ve elektrigin olmadıgı günlerde okulda bos bos dolanmak :)

Bu arada
Öğretmenlerden ve idareden bir muddet problemler geldi baktım hep aynı... yazıcı kablosu gibi :)) Baktım sabit problemler artık her gittiğim problemin çözümünü onlara anlattım.
Mesela öğretmenler odasında internet gidiyordu bu da istisna hariç hep kablonun gevsemesinden kaynaklanıyordu. Ve tüm öğretmenlere genel konuştum. Bu bilgisayarda net giderse %99 kablodandır şöyle yapın böyle yapın çözülür diye anlttım... Artık sabit problemler gelmiyor. Kendileri hallediyorlar...Gelse farklı problemler geliyor. Onlara da gizem katayım diye :)) siz gidin ben halleder gönderirim veya boş zamanımda bakarım diyorum.

Forumda zaman zaman baktım konulara özellikle formatörlükle ilgili durumlarda bazı arkadaşların yazdıklarını okuyunca formatörlüğün çok zor birsey oldugunu hissediyordum.

sonra dedim yaa ben mi tembelim
o arkadaslar mı cok abartıyor

bilemedim...

bunu samimi soruyorum sizlere arkadaslar... Eksiklerim varsa söyler misiniz? Gerçekten bilmek istiyorum. Çünkü bazı zamanlar geliyor ulennn ben hiçbir iş yapmıyormuyum diye sormaya baslıyorum kendi kendime

hardeniz' Alıntı:
ya hala mı formatörlük sevdası. idarenin bilgisayarlarına kim bakacakmış yazıcı kablosunu kim takacak mış ... ya arkadaşlar bırakın ne olur. Sanki her okulda bilişim teknolojileri öğretmeni mi var. her okulda işler bir şekilde yürüyor.il dışı atama tercihler neden az diye yakınıyoruz. il içi yerleştirmede doğru düzgün okul açılmıyor. ilk atama da durum içler acısı . siz hala şu formatörlüğe sarılmışsınız. bakanlık umarım formatörlüğü temelli kaldırır. gerçekten çok mutlu olacağım. ek ders isteyen arkadaşlar . idarecilik sınavına girin ek dersinizi de alın 8-17 çalışın ama ne olur Bilişimcilerin ve dersimizin yakasını bırakın. Öğretmenin işi öğrencisidir. Tek derdimiz derslerimiz ve öğrencilerimiz olmalıdır.(formatörlük sevdasının başımıza açtıklarını hepimiz iyi biliyoruz.)
KENDİMİZE GELMELİ VE SONUNA KADAR DERSLERİMİZİ SAVUNMALIYIZ.
:+1:

ya arkadaşlar cidden biz kendi içimizde uzlaşamıyor, birbirimizi anlamıyoruz MEb in bizi anlamasını bekliyoruz :(( gelecekte görünen o ki Bt sınıfı diye bir kavram kalmayacak ( Bakanlık Okullar hayat bulsun projesi kapsamında BT sınıflarını kütüphanelerle birleştirmektan bahsederken, öğrencilere tabletler dağıtılırken )zaman geçtikçe bize olan ihtiyaç reknik servisin ötesine gitmeyecek çok acı belki ama durum bu...:(( lütfen bilgi paylaşımlarımızı doğru yapalım eleştirmeden, aşağılamadan...

only61' Alıntı:
arkadaşlar ders mers hikaye...bize formatörlük kadrosu ve görev tanımı lazım....
bu vesileyle işimizi bileceğiz,
okula kaçta gidip kaçta geleceğimizi bileceğiz
ek ders sıkıntısı olmayacak
il dışı il içi tayinlerde istediğimiz yere gideceğiz...
var mı ötesi?

en mantıklısı bu.. görev tanımı belli olursa daha net çözülür... formatörlüğü seven isteyen biri değilim gönül ister ki derslerimize gönlümüzce girelimm..:(( o kadar çok direndim ki formatör olmamak için ilk kez geçen sene mecbur kaldım..

ayrıca bazı arkadaşların dediği gibi kurs, egzersiz yapmak kolay değil... hangi durumlarda egzsersiz açabiliyoruz bilgi verebilecek arkadaş varmı?

spring' Alıntı:
ya arkadaşlar cidden biz kendi içimizde uzlaşamıyor, birbirimizi anlamıyoruz MEb in bizi anlamasını bekliyoruz :(( gelecekte görünen o ki Bt sınıfı diye bir kavram kalmayacak ( Bakanlık Okullar hayat bulsun projesi kapsamında BT sınıflarını kütüphanelerle birleştirmektan bahsederken, öğrencilere tabletler dağıtılırken )zaman geçtikçe bize olan ihtiyaç reknik servisin ötesine gitmeyecek çok acı belki ama durum bu...:(( lütfen bilgi paylaşımlarımızı doğru yapalım eleştirmeden, aşağılamadan...
kusura bakmayın ama bakanlığın projesi benim önerimdi gerçekleştirmişler. :puhaha: :mrgreen:

en iyisi branş değişikliği hak versinler rehberci olalım ..... daha önce ziraat fakultesi mezunlarını bile sınıf öğretmeni yaptılar ...bizden iyisinimi bulacaklar

spring' Alıntı:
only61' Alıntı:
arkadaşlar ders mers hikaye...bize formatörlük kadrosu ve görev tanımı lazım....
var mı ötesi?

en mantıklısı bu.. görev tanımı belli olursa daha net çözülür... formatörlüğü seven isteyen biri değilim gönül ister ki derslerimize gönlümüzce girelimm..:(( o kadar çok direndim ki formatör olmamak için ilk kez geçen sene mecbur kaldım..

ayrıca bazı arkadaşların dediği gibi kurs, egzersiz yapmak kolay değil... hangi durumlarda egzsersiz açabiliyoruz bilgi verebilecek arkadaş varmı?

formatör değilsen varsa belgen satranç , masa tenisi , tiyatro vss açabilirsin...

ben halk eğitim kursu veriyorum en matıklısı ....

bizdeki halk eğitim de diyor benim öğretmenim fazla istersen belgeleri benim öğretmenim girsin istersen fahri gir diyor :verymad:

karinca_52' Alıntı:
spring' Alıntı:
only61' Alıntı:
var mı ötesi?

formatör değilsen varsa belgen satranç , masa tenisi , tiyatro vss açabilirsin...

ben halk eğitim kursu veriyorum en matıklısı ....

ben branşımızla iligili demek istemiştim ... ama satranç belgesi almak için neler yapılıyor bakayım bi?gerçi bizim okulda hepsini yapan var :((

hipopotam' Alıntı:
spring' Alıntı:
kusura bakmayın ama bakanlığın projesi benim önerimdi gerçekleştirmişler. :puhaha: :mrgreen:

hayat bulduk valla hocam çook sağolun...

cyln' Alıntı:
ya arkadaşlar konu dışıdır belki ama sormak istedim;
Formatörlük (8-5 bekleme harici) çok mu hafif birsey yoksa ben mi tembelim?

formatör oldum ilkin;
1- labın U düzenini yaptım
2- Switch uzerinde ve cat kablolarında hangi kablo hangi porta diye numaralandırmayı yaptım ve kayıt altına aldım benden sonra gelen arkadas bana telefon acmasına gerek kalmadan anlayacak neyin ne oldugunu
3- Öğrenci-öğretmen-idare-öğretmen odası pc lerini güzelce kurulumunu yaptım ve imajını aldım.
4- Labın ve okulun ağ yapısını (hangi pc hangi ip li vs) çıkardım. Dosyaya koydum.
5- pc yazıcı vs ne varsa sicil kartını cıkardım cihazlara yapıstırdım bir örnegi de dosyaya koydum.
6- Her sınıf için oturma planı yaptım.
7- Lab kullanım çizelgesi çıkardım. Haftalık değil dönemlik.
8- 10 saat ders var. O sınıfın bu sınıfın boş derslerinde labı kullandırmıyorum. Lab öğrenci - veli kullanımını haftaiçi hergün öğleden sonra 2 saat olarak sabit bir saate koydum. atıyorum 1-3 arası...
9- okul webini yeniledim.

Bunlar benim 15-20 günümü aldı okula gelir gelmez...
Şimdi yaptıgım tek sey labda oturmak nete takılmak.. Farklı problemleri dinlemek... Öğrenci kullanım saatinde onları NSS den takip etmek ve oyun vb amaçla gelenleri naş naş deyip göndermek..
Ve Allah razı olsun hem de bin kere... Yeni idaremle aram çok iyi... Şimdi ayda ortalam 1200-1300 öğrenci atıl durumdaki labdan yararlanıyor. İdarem hemen hemen hergün gelir hal hatır sorar hocam birsey lazım mı diye...

Yani ben onlardan onlar benden razı... Tek problem aksam 5 e kadar beklemek ve elektrigin olmadıgı günlerde okulda bos bos dolanmak

Bu arada
Öğretmenlerden ve idareden bir muddet problemler geldi baktım hep aynı... yazıcı kablosu gibi :)) Baktım sabit problemler artık her gittiğim problemin çözümünü onlara anlattım.
Mesela öğretmenler odasında internet gidiyordu bu da istisna hariç hep kablonun gevsemesinden kaynaklanıyordu. Ve tüm öğretmenlere genel konuştum. Bu bilgisayarda net giderse %99 kablodandır şöyle yapın böyle yapın çözülür diye anlttım... Artık sabit problemler gelmiyor. Kendileri hallediyorlar...Gelse farklı problemler geliyor. Onlara da gizem katayım diye :)) siz gidin ben halleder gönderirim veya boş zamanımda bakarım diyorum.

Forumda zaman zaman baktım konulara özellikle formatörlükle ilgili durumlarda bazı arkadaşların yazdıklarını okuyunca formatörlüğün çok zor birsey oldugunu hissediyordum.

sonra dedim yaa ben mi tembelim
o arkadaslar mı cok abartıyor

bilemedim...

bunu samimi soruyorum sizlere arkadaslar... Eksiklerim varsa söyler misiniz? Gerçekten bilmek istiyorum. Çünkü bazı zamanlar geliyor ulennn ben hiçbir iş yapmıyormuyum diye sormaya baslıyorum kendi kendime

Bir formatörün yaptığı işler bunlar. Gördüğüm kadarıyla on numara formatör olmuşsunuz. Bu forumda ağlayanlar inan senin yaptığın tertip düzeni yapmayanlardır.

Öğretmensen öğretmenlik yap dersin, ooo gitti formatörlük 600-700 tl ücret gitti napacaz der ağlarlar.
Formatör yaparsın, ben tamircimiyim der yine ağlarlar.

Nasıl memnun olacaz bilmiyorumki!!

:puhaha: :puhaha:

adalim' Alıntı:
Bir formatörün yaptığı işler bunlar. Gördüğüm kadarıyla on numara formatör olmuşsunuz. Bu forumda ağlayanlar inan senin yaptığın tertip düzeni yapmayanlardır.

Öğretmensen öğretmenlik yap dersin, ooo gitti formatörlük 600-700 tl ücret gitti napacaz der ağlarlar.
Formatör yaparsın, ben tamircimiyim der yine ağlarlar.

Nasıl memnun olacaz bilmiyorumki!!

Teşekkür ederim hocam
vicdan yapmaktan kurtartırdınız beni sağolun

Arkadaslar norm olsun da nasıl olursa olsun. Yakında yer değiştirme diye birşey bile kalmayacak bt öğretmenliğinde. Sıkıntı büyük. Bu saatten sonra adam akıllı ders gelecegi de yok.

trt3 de olimpiyatlardaki başarısızlığımız konuşuluyor
bedenciler tweet atıyor ders saatimiz az diye adamların 2 saat dersi var az diye tweet atıyorlar hep bir ağızdan tvdeki
hocada evet çok az 2 saatte üstbaş değiştirle bitiyor diyor
bizim zümrelerde ders istemiyor.

only61' Alıntı:
var mı ötesi?

Hocam bu söylediklerini ben 2 yıldır anlatmaya çalışıyorum ama bazı kafalar artık derslerin zorunlu olması ihtimalinin 0 ' ın bile altında olduğunu anlamıyor. Kimse formatörlük için ölmüyor ama başka bir çözümü yok en mantıklı çözüm bu

Tamircilikmi yapacağız diyen arkadalar ben ÇPL, bilim ve sanat merkezi, Genel lise, İlköğretim ve şuan Anadolu lisesindeyim her tür kurumda çalıştım derse girsenizde bir sorun çıktığında dersten çağırıyorlar hatta bunu bir keresinde Bakanlık müfettişi bile yaptı dersten çağırttırdı beni gerçekleri görün ve anlamsız yere dersleri isteriz yaygarasını bırakın

Bir işi zorunlu yapıyor olmakla gönüllü yapıyor olmak arasında büyük fark vardır sayın hocam, bugünün birde yarını var, her çalıştığınız yer sizi memnun etmeyecek, her gittiğiniz okul ortamı güllük gülistanlık olmayacak... Kadrolu formatörlük bekleyenler daha çok beklerler, piyasada 13bin bt öğretmeni var, ama geçen yıl 40bin okul vardı, bu yıl belki okulların ayrılmasıyla 50bin okul olmuştur, geri kalan okullara kadronun nasıl verilmesini düşünüyorsunuz?
Ama ben formatör olarak 3-4 okul gezmeye razıyım diyorsanız orasını bilemem, yanlış şeyi savunuyorsunuz yanlış hocam... Derslerin 2 saate çıkması fiyaskosunu bile hala yanlış yorumluyorsunuz, büyüğü küçüğü yok şu an görünen herkes max 8 saat dersi olabilir, ders zorunlu olmazsa biz hiçiz durum ne kadar net... Formatörlük kadrosu hayalleri boş hayaller....

:alkis:

hhtc' Alıntı:
only61' Alıntı:
var mı ötesi?

Hocam bu söylediklerini ben 2 yıldır anlatmaya çalışıyorum ama bazı kafalar artık derslerin zorunlu olması ihtimalinin 0 ' ın bile altında olduğunu anlamıyor. Kimse formatörlük için ölmüyor ama başka bir çözümü yok en mantıklı çözüm bu

Tamircilikmi yapacağız diyen arkadalar ben ÇPL, bilim ve sanat merkezi, Genel lise, İlköğretim ve şuan Anadolu lisesindeyim her tür kurumda çalıştım derse girsenizde bir sorun çıktığında dersten çağırıyorlar hatta bunu bir keresinde Bakanlık müfettişi bile yaptı dersten çağırttırdı beni gerçekleri görün ve anlamsız yere dersleri isteriz yaygarasını bırakın

katılıyorum hocam ama bazıları duygusallık yapıp ders isteyip duruyorlar...arkadaşlar şunu anlayın artık bilgisayar dersleri meb'in içinde olmaz olsa olsa özel kurslarda ve üniversitelerde olur...
15 yıllık bilgisayarlarla photoshop anlatacağım diyorsanız Allah ram'inize ve işlemcinize zeval vermesin...

bizde de olimpiyat olsa ve avuclarını yalasalar biz de tweet atarız da bunun ortaya cıkacagı ortam yok bizim derste

herkes istediği yere çekiyo yazılanları, kimsenin formatörlük için öldüğü yok, ben göreve başladığım 2006 yılında, hatta 2007de de 2 yıl din kültürü derslerine de girdim, müzik görsel sanatlar vs. hiç bi zaman 30 saat bilgisayar dersim olmadı, ne için ek ders için..sonra bu durumdan kurtulmak için 3 yıl idarecilik yaptım, sonra formatörlük ne menem bişeymiş bi de ona bakiyim dedim geçen yıl formatörlük yaptım ve idarecilik yaptığım yıllara acıdım..en azından kendi işlerimle uğraşıyordum artık, dersime giriyor, sınıfımla ilgileniyor, diğer öğretmenlere idareye yardım ediyor, web sitesini güncelliyordum halimden de memnundum..dersimiz senelerdir seçmeli gidişat gösteriyor ki zorunlu filan yapmaya niyetleri yok, norm fazlası mıyız neyiz umurlarında değiliz, tek maaşa mı kalıcaz hatta maaş karşılığını doldurabilecek miyiz zerre kadar düşünmüyolar..ben madem dersimizle ilgili bi düzenleme yapmıyolar en azından formatörlük devam etsin ek dersimi almak istiyorum diyorum, suç oluyo..daha biz birbirimizi anlamadıktan sonra kimsenin de anlayacağını sanmıyorum..

arkadaşlar formatörlük olmazsa nolacak bu kadar insan meb bunun altından kalkamaz bakan derse girmeyen argede çalışan veya eğiticileri felan kastetti bizim durumu anlatırlar ona göre değişir yoksa ellerinde patlarız kimsenin dersi yok il memlerin elinde kalırız bukadar insanı napacaklar

Şimdi arkadaşlar ben de olayı farklı boyutta ele alıcam ama lütfen yadırgamayın. Ben bir bayanım açıkcası kasa açmak kaldırmak indirmek tamir yapmak benim zoruma gidiyor. hele 35- 40 yaşında bile bunları yapacağımı düşünmek beni çıldırtıyor. bir de 8' den 5' e kadar okulda beklemek. ben bu branşı ve öğretmenliği seçerken yarım gün evimle çocuğumla daha iyi ilgilenirim diye seçmiştim. buna ne demeli o zaman.

comaster' Alıntı:
burda kimsenin formatörlük sevdalısı olduğunu düşünmüyorum.versinler 2000-2500 net maaş yapmayalım.para lazım mecburuz.evli olsam eşim de öğretmen olsa ek ders almasak bile rahat rahat yeter.bekarlar için zor arkadaş boşuna konuşmayın.ek ders almasanız bile 3500 lira para giriyor en aşağı evinize evli olanlar.500 kira verseniz bile iflah eder o para sizi.bekarken okadar harcama oluyo ki ister istemez gereksiz gerekli.hele ki batıda yaşıyorsanız.evli oldu mu düzen oluyor masraf az oluyor evde yiyip içiyorsun vs.arkadaşın da dediği gibi gönüllü olsun bu iş ama kadro verilsin isteyenlere.parasız hiçbişey olmuyor kredi çekmeden de ev araba sahibi olunmuyor malesef.burda da sanki matematik türkçe öğretmeni gibi bizim branşı önemliymiş gibi gösterip idealistlik yapmasın bazıları.dersi geri verseler de ortaokul çağındaki oyun çocuklarına bu dersi anlatmanın çok ta önemli olacağını sanmıyorum.oturtuyosunuz 2-3 öğrenciyi bilgisayarın başına parçala bakalım kendini.bütün imkanlar sağlansa bile bu ders bir türkçe matematik dersi gibi hiçbirzaman dikkate alınmayacaktır öğrenciler için çünkü onların öncelikleri farklı.not verseniz nolcak öle bi çağdayız ki ne saygı var ne sevgi doğru dürüst adam hiçbişeyden korkmuyor.bu saatten sonra dua edelim de formatörlük bari kalsın en azından.bu devletten hiçbişey çıkmaz bize olumlu.

hocam bizim oralarda "bekara karı boşaması kolay gelir" diye bir laf var, sen bi evlen tekrar konuşalım....
şu bir gerçek ki formatörlük için asıl gerekçe adresimiz belli olsun ve ek ders alalım, yoksa kim tamircilik yapmak ister ya gönüllü olarak, yıllarca oku ondan sonrada kalk elinde tornavidayla işlemcinin tozunu temizle, kandırmayalım ne kendimizi ne de birbirimizi.... verseler 30 saat ders hanginiz formatörlük yapmak isterki? ben idealistliği ilk yılımda bıraktım, gırtlağa kadar borç olsun, okula giderken cebinde paran olmasın, ayın 15 beşinde maaştan sadece 200 liran kalsın sonrada ben formatörlük istemiyorum falan geç bu ayakları ya, evde çocuk bişeyler istesin baba olarak boynun bükük kalsın, sonrada kalk sınıftaki çocuğa hayatı toz pembe göstermeye çalış yok böyle hayat arkadaşlar.... formatörlük istemiyorum evet ama ihtiyacım var mecburum, karşıyım ama ihtiyacı olanlarıda anladığım için formatörlük olmalı diyenleride aşağılamıyroum, yok geçin bu kafaları deyipte ukalaca konuşanlar babalarınız ne işi yapıyor, öğretmenlik maaşı dışında kaç para kazanıyırsunuz????

And_The_End' Alıntı:
comaster' Alıntı:
burda kimsenin formatörlük sevdalısı olduğunu düşünmüyorum.versinler 2000-2500 net maaş yapmayalım.para lazım mecburuz.evli olsam eşim de öğretmen olsa ek ders almasak bile rahat rahat yeter.bekarlar için zor arkadaş boşuna konuşmayın.ek ders almasanız bile 3500 lira para giriyor en aşağı evinize evli olanlar.500 kira verseniz bile iflah eder o para sizi.bekarken okadar harcama oluyo ki ister istemez gereksiz gerekli.hele ki batıda yaşıyorsanız.evli oldu mu düzen oluyor masraf az oluyor evde yiyip içiyorsun vs.arkadaşın da dediği gibi gönüllü olsun bu iş ama kadro verilsin isteyenlere.parasız hiçbişey olmuyor kredi çekmeden de ev araba sahibi olunmuyor malesef.burda da sanki matematik türkçe öğretmeni gibi bizim branşı önemliymiş gibi gösterip idealistlik yapmasın bazıları.dersi geri verseler de ortaokul çağındaki oyun çocuklarına bu dersi anlatmanın çok ta önemli olacağını sanmıyorum.oturtuyosunuz 2-3 öğrenciyi bilgisayarın başına parçala bakalım kendini.bütün imkanlar sağlansa bile bu ders bir türkçe matematik dersi gibi hiçbirzaman dikkate alınmayacaktır öğrenciler için çünkü onların öncelikleri farklı.not verseniz nolcak öle bi çağdayız ki ne saygı var ne sevgi doğru dürüst adam hiçbişeyden korkmuyor.bu saatten sonra dua edelim de formatörlük bari kalsın en azından.bu devletten hiçbişey çıkmaz bize olumlu.

hocam bizim oralarda "bekara karı boşaması kolay gelir" diye bir laf var, sen bi evlen tekrar konuşalım....
şu bir gerçek ki formatörlük için asıl gerekçe adresimiz belli olsun ve ek ders alalım, yoksa kim tamircilik yapmak ister ya gönüllü olarak, yıllarca oku ondan sonrada kalk elinde tornavidayla işlemcinin tozunu temizle, kandırmayalım ne kendimizi ne de birbirimizi.... verseler 30 saat ders hanginiz formatörlük yapmak isterki? ben idealistliği ilk yılımda bıraktım, gırtlağa kadar borç olsun, okula giderken cebinde paran olmasın, ayın 15 beşinde maaştan sadece 200 liran kalsın sonrada ben formatörlük istemiyorum falan geç bu ayakları ya, evde çocuk bişeyler istesin baba olarak boynun bükük kalsın, sonrada kalk sınıftaki çocuğa hayatı toz pembe göstermeye çalış yok böyle hayat arkadaşlar.... formatörlük istemiyorum evet ama ihtiyacım var mecburum, karşıyım ama ihtiyacı olanlarıda anladığım için formatörlük olmalı diyenleride aşağılamıyroum, yok geçin bu kafaları deyipte ukalaca konuşanlar babalarınız ne işi yapıyor, öğretmenlik maaşı dışında kaç para kazanıyırsunuz????

bence de formatörlük istemeyenlerin tuzu kuru ...

Geri