Fikrinizi istiyorum acilll

Kodla Büyü

bote_erz

Süper Üye
Süper Üye
19 mayıs 2012 etkinliklerinde bana verilen görevi layıkı ile yaptım...Pazartesi bir baktım ilçe milli eğitimden arıyorlar gittim sarı zarf düzenlemiş ilçe milli eğitim müdürü. açtım hiç görevim olmayan bir etkinlikte ses sistemi çalışmadı diye ciddiyetsizlikten dolayı dmknın 130. maddesine göre savunmamı istiyor...Suçum orda bulunmak ve benden yardım istediğinde yardım etmeye çalışmak...
aynı gün savunmamı yazıp elden kendisine verdim tepki olarakda ne söylediği çayı içtim ne de sorularına(konuşmalarına) cevap verdim...daha cevap gelmedi ama biliyorum ki uyarı cezası gelecek...

PEKİ SİZCE BEN NE YAPMALIYIM DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM...

hocam dert etme sarı kırmızı mavi yeşil, sana tüm gök kuşağını verse ne olacak. öğretmeniz öğretmen kalacağız. üzüldüğün şeye bak :)

Tepkini çok güzel koymuşsun bırak gerisini onlar düşünsün. Boş ver böylelerine ne yapsan yaranamazsın. :sleep:

akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğine, deli ol dünya senin kahrını çeksin.. ne üzülüyon hocam bırak ne halleri varsa görsünler hiç bişey olmaz

Hocam rahat ol kasma. Boş ver. Sonucu bekle. Bakalım ne olacak...

Haklı durumdan haksız duruma düşme. Bekle bakalım. Haksız durumdan daha da haksız duruma düşecekler mi....

Ona göre bir yol izlersin.

Okuyunca mı adam olunur, adam olunca mı okunur?
hmp.gif

hayat86' Alıntı:
Lainn' Alıntı:
hocam dert etme sarı kırmızı mavi yeşil, sana tüm gök kuşağını verse ne olacak. öğretmeniz öğretmen kalacağız. üzüldüğün şeye bak :)

katılıyorum..

ben katılmıyorum. hocam görevinin başında ve görevini layıkıyla yapmış. ses sisteminde oluşan hata hacamızdan kaynaklanmıyor. Başka bir sorun yoksa sırf bu yüzden hakkında bırakın sarı zarf düzenlenmesi. Milli eğitime çağrılması bile yanlışlıktır. Çalışan insanı rencide etmektir.
Tepkiniz yerindedir.
Bir daha bu tarz görev verirlerse almayın.

Ses sistemi mi çalışmamış :D Az yesinler de elektronikçi alsınlar okullara. Salla gitsin hocam. Ama hakkaten kafa atmalık bi durum ya sakin olmak çok zor.

fatih22222' Alıntı:
19 mayıs 2012 etkinliklerinde bana verilen görevi layıkı ile yaptım...Pazartesi bir baktım ilçe milli eğitimden arıyorlar gittim sarı zarf düzenlemiş ilçe milli eğitim müdürü. açtım hiç görevim olmayan bir etkinlikte ses sistemi çalışmadı diye ciddiyetsizlikten dolayı dmknın 130. maddesine göre savunmamı istiyor...Suçum orda bulunmak ve benden yardım istediğinde yardım etmeye çalışmak...
aynı gün savunmamı yazıp elden kendisine verdim tepki olarakda ne söylediği çayı içtim ne de sorularına(konuşmalarına) cevap verdim...daha cevap gelmedi ama biliyorum ki uyarı cezası gelecek...

PEKİ SİZCE BEN NE YAPMALIYIM DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM...
Yok artık bu ne yaa! 19 mayıs'ta işinizi yapmaya çalıştınız diye sarı zarf verdiler öyle mi! Bana burada hem 19 mayıs'ta hem de 19 mayıs'tan sonra pazartesi günü laboratuara kadar gelip teşekkür etti ilçe mem. Ufak tefek aksaklıklar yaşanabilir. yerinde olsam o ilçeye bir daha hizmet etmem hocam.

hocam yapacağın şey çok basit. şuan için sadece bekle. ceza gelirse idare mahkemesine aç davanı, böyle bir görev tanımı olmadığı için cezanı iptal ederler...

hayalcisuat' Alıntı:
hocam yapacağın şey çok basit. şuan için sadece bekle. ceza gelirse idare mahkemesine aç davanı, böyle bir görev tanımı olmadığı için cezanı iptal ederler...
Geçmiş olsun hocam, sinek küçüktür ama mide bulandırır misali olay önemsiz ama insanın gene de canını sıkıyor ( bence, kesinlikle kasıt var, sizi çekemeyen birisi İlçe M.E.M. müdürünü gaza getirmiştir, kesin ). Verdiğiniz tepki kesinlikle en güzel tepki olmuş. Bundan sonra sizden herhangi bir iş beklediklerinde, görev tanımımızda olanları yaparsınız, gerisi vın!... #hayalcisuat hocamın dediği kesinlikle doğru. Sendikanız varsa, devreye sokabilirsiniz. Onlar size her konuda yardımcı olurlar.

Hocam size ses sisteminin kurulumu ile ilgili görevlendirildiğinize dair resmi bir yazı verildi mi? Milli Bayramlarda ses sistemi kurulumu genelde belediyelere aittir. Okullara gönderilen 19 mayıs kutlama programının sonunda Görev Ve Sorumluluklar bölümünde ses sisteminin kurulumunun kimin sorumluluğunda olduğu yazar. Kutlama programını inceleyip ona göre savunma yapsaydınız bence.

hocam bayram günleri acilden sevk al
anlaşılan bizleri her türlü elektronik cihazlardan anlayan biri olarak görüyorlar. ses sistemi arızalansa için açtırıp tamir ettirecek herhalde...
en güzeli bayram günü sevk alın ve cep telefonunuzu tören bitesiye kadar kapalı tutun...

Hizmet içi DJ lik ve ses sistemi Eğitimi almadım diye MEM e başvurunuz :puhaha:

Hocam şaka bi yana güzel yapmışsın. Gerisini ve derisini onlar düşünsün gayri :D

Bencede bayram günleri sevk alın madem böyle bir çalışma ortamı var. Ağrısız aşım kaygısız başım demişler.

çok iyi olmuş hocam. bundan sonra size iş istediklerinde sadece göreviniz olanları yapabileceğinizi belirten yazılı yanıt verir ekinede sarı zarftan çıkan yazıyı iliştirirsiniz..

bana böyle birşey yapsalar ve iş olsa saçımın teli bile kımıldamaz artık.

hocam hepimize Allah kolaylık versin. bilişimci olunca her şeyden anlayacaksın .. bilmiyorsan yandınn....

Hocam boşver böyle zihniyeti yarım insanları kafana takma. bir bakıma iyi olmuş böyle olması. nasıl insanlarla çalıştığını öğrenmiş oldun en azından. herangi bir ceza geleceğini sanmam ama gelirse de hocamın dediği gibi mahkemeye ver. yanlış hesap bağdattan döner.
hayalcisuat' Alıntı:

bir benzeri benim başıma gelmişti hocam 23nisanda hadi para vermesinler diye indirdim bir anfi ve laptop bahçenin hoparlörlerine bağladım. attım müzikleri felan şans ya hoparlörler eski biri patladı ses yetersiz kaldı açıncada kötü bir ses çıkmaya başladı cılız ama yüksek bir ses hoş gelmiyordu yani kulağa sağolsun idarem çok iyiler Allah bozmasın sağolasın hocam eline sağlık sen ne yapıcaksın ona dediler sonra değiştirdiler hoparlörleri zamanı geldi zaten diyerek ama ben tam bilgisayarı topluyorum işimiz bitti o sırada bir veli gelip alaylı bir şekilde hocam tebrikler ses sisteminiz süpermiş dedi merdivende birkaç basamak yukardayım tam hareketlendim uçacam adama kafayla yanımda bir arkadaş tuttuda dedim bende verdinmi katkı payını oyle sustu gitti. ben onların okulun parası hadi gitmesin diye 300-500tlden kurtardım adamın lafına bak. bu sene hiç sesimi bile çıkarmadım onlarda birşey diyemediler verdiler 600tl getirttiler bana birşey oldumu hayır daha iyi gittim çay ocağında içtim çayımı valla daha güzelmiş kasmaya gerek yok biz işi sahiplenmeye çalıştıkça böyle dingiller soğutuyorlar bizi çekil kenara izle bir dahada bulaşma hocam al sevkini raporunu kaç ozaman dha kıymetli oluyorsun... neyse fazla uzatmayayım hepimiz doluyuz geçmiş olsun hocam...

Ben olsam o zarfı mahkemeye taşırdım. Bulunduğun yerdeki ebs dışında bir sendikayla görüş.

Hocam ne demek ses sistemi ile ilgili arızayı giderememek.Hocam siz bilgisayar öğretmenisiniz.Ses sistemi ile ilgili arızayı giderememeniz gayet doğal.Hem siz öğretmensiniz, teknik servis elemanı değilki. Ne münasebet hocam, size sarı zarf veriyorşar.Ben olsam hemen bir avukatla veya sendikamla görüşür, bu olayı hukuksal süreçte çözülmesini beklerdim.Biraz korkutum hocam.

suçlusun tabi hocam sarıda veriler kırmızıda uyarıda verirler maaş kesimde. suçun ordakileri adam yerine koyup işini yapmaya çalışmak. deveye diken yaramış

Görevin olmayan bir konuda, (görevin olsa dahi) elinde olmayan sebeblerden sorun çıkarsa hiç bir şey yapamazlar. Yapsalar yapsalar ancak görevin omayan bir işi yaptığın için uyarı verirler.

Hocam ceza falan verirlerse doğrudan idare mahkemesine... manevi tazminatı da unutma.. o da olmassa AİHM..

Bazıları ne oluyoruz diyebilir. Desinler. Boşver.. Hatta az sonra öyle bir cevap da gelebilir..

değerli meslek taşlarım değerli fikirleriniz için teşekkürler işte nelerle uğraşıyoruz belli bir de bunların yanında kendini bilmeyen idarecilerle uğraşmak zor oluyor ama bekleyip görecem daha cevap gelmedi...
Tekrardan hepinize teşekkürler...

Hocam ilçenizin durumunu bilmiyorum ama bu şekilde bir sarı zarf veriliyorsa size,büyük ihtimalle müdürünüz veya idarecilerinizden bilgisi hatta isteği dahilindedir.İlçe Milli Eğitim müdürünün durduk yerde böyle bir işle uğraşabileceğine ihtimal vermiyorum.Uyarı cezasının size bir zararı olmaz ama yine de bundan sonrası için rahat etmek istiyorsanız bir sendika Avukatıyla görüşüp dava açmanızın yararlı olacağını düşünüyorum.

Aynı ses sıstemı görevı 23 nısanda banadaverıldı ben ayrıca bı okula vekaleten m.yrd. olarak bakıyorum ılçede tek bıl. öğrt. oldugum ıçın ben yapmalıymışım
bende okadar öğretmene boşuna kurs vermedım erkez bılgısayardan start - stop yapabılır dedım verılen görevı yerıne getırmıceğımı soyledım ne provalara ne de 23 nısanda sıstemın basına geçmedım kımsede bısey yapamadı...

Geri