Evrensel İmaj Yedekleri (format derdine son)

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
labtakiformat atmam gereken bilgisayarlara bunları kurmayı deneyebilirim.sanırım en iyi orda kullanılır.yalnız harici harddisklerdede kullanılır deil mi,yoksa en az 16 gb flasj almak lazım sanırım, lab taki bilgisayarlara bunu harici harddiskle içindekileri silim sadece bunu kurmayı düşünuyorum olurmu?

cahraz' Alıntı:
labtakiformat atmam gereken bilgisayarlara bunları kurmayı deneyebilirim.sanırım en iyi orda kullanılır.yalnız harici harddisklerdede kullanılır deil mi,yoksa en az 16 gb flasj almak lazım sanırım, lab taki bilgisayarlara bunu harici harddiskle içindekileri silim sadece bunu kurmayı düşünuyorum olurmu?
labdaki bilgisayarlara kullanabilirsiniz, ancak paylaştığım imajlar 16 gb tan fazla yer tutuyor, ama isterseniz partları klasöre çıkardıktan sonra home/partimag içerisindeki yedeklerden win7 yada win 8 ile ilgili olanı silip sadece xp yi kullanabilirsiniz,
2014-11-09-02-img isimli yedek win8 dosyalarını içerir
2014-11-08-21-img isimli yedek win7 dosyalarını içerir
2014-11-09-00-img isimli yedek winxp dosyalarını içerir

Sayın hocam merhabalar,

Öncelikle elinize emeğinize sağlık süper fikir.

Sabırla indirdim partları açtım gerekli değişiklikleri yaptım 120 gb philisp diskimi bootable olarak ayarladım.Lab. bir bilgisayara win7 kurdum kurulumda çince bir şeyler yazdı akabinde karakterleri hiç göstermedi. kurulum bitti w7 kurulmuş driverler yüklenmiş sorun yok.Sizin paylaştığınız fotoyu ekranda göremdim ancak sorun değil...

Başka bir bilg. autorun bulaştı diskime format attım.Dosyalrı tekrar yükledim ancak şimdide bootable yapamıyorum.Ekteki hatayı veriyor.

Bu sorunla karşılaşan, fikri olan ???? Beklemedeyim.

eklediğim fotoyu kaçırmışsınızdır belki hocam, arka plan siyah çıkacak ekranın sağında yükleme işlemleri görünecek, imaj işlemi bitti ve harddisk okundu ise fotodaki işlemin olmaması pek mümkün görünmüyor.

eki düzgün ekleyemediniz herhalde. :)

birkere yapmışsınız hocam, daha önce yapyığınıza göre tekrar yapabilirsiniz, bootable için üniversal usb programınıda kullanabilirsiniz.

@hanni oğlu eklediğin resimde hata yok, komut istemini yönetici olarak çalıştırdı isen yukarıdaki ekranda enter tuşuna bastığın anda flsh bellek boot edilmiş olacak.

hastasıyız dede' Alıntı:
@hanni oğlu eklediğin resimde hata yok, komut istemini yönetici olarak çalıştırdı isen yukarıdaki ekranda enter tuşuna bastığın anda flsh bellek boot edilmiş olacak.

Aynen öyle... cmd.exe çalıştırıken yönetici olarak çalıştırınca.Taşınabilir diski bootabel hale getiriyor.Aksi takdirde bootable yapmıyor.Disk "Erişim Engellendi" hatası veriyor.

Elinize sağlık hocam güzel çalışma olmuş.

Sayın Hocam okulda Yandeks Disk engelli. Bu Partları Goolg Drivea atma şansınız yokmu

Merhaba hocam size bir sorum olcaktı.
Bende 16 Gb'lık bir flash bellek var sizin bu evrensel imajı indirdim ve dosyaya çıkarttım.
Ben Win 8 kurulumu yapmıyorum genelde bu imaj lar içerisinden Win 8 çıkartsak benim 16 GB flasha sığarmı?
Sığarsa bu dosyaların içerisinde Win 8'in imajı nerde? Hangisini silmem gerekiyor?

hocam bizim lab da eski bilgisayarlar var sadece xp yüklenebiliyor. acaba sadce xp iyi içern imaj paylaşabilirmisniz?

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri