Evrensel İmaj Yedekleri (format derdine son)

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Sizde sağ olun arkadaşlar ama bu konuda teşekkürü daha çok hak eden birisi var @kalelibilişim, aslan payı onun. :)
image-dvd-ve-cd-image-programlari-f103/easy-sysprep-e-driverpacks-ile-evrensel-pc-imaji-hazirlama-t113989.html
Şunu da belirteyim imajdan sonra bilgisayara ait tüm driverlerin, antivirüsün ve ilk mesajda belirttiğim office vb programların kendiliğinden yüklenmesi gerekiyor ek olarak driver yüklemiyoruz, ancak yazıcı, tarayıcı vb bilgisayara ait olmayan ek donanımların kurulması gerekiyor.
Benim denemelerimde ufak tefek problemler oldu, toshiba marka bir laptopta ethernet kartını kurmadı mesela, başka bir bilgisayarda ekran çözünürlüğünün otomatik olarak değişmesi sorunu çıktı, ekran kartının yeniden yüklenmesi ile sorun çözülebilir tabi, her bilgisayarda farklı sonuçlar oluşması muhtemel, sizlerde denemelerinizden sonra sonuçları yazın lütfen.
düzeltme:
yukarıda yazdığım hatalar yedeği yanlış aldığımdan kaynaklanmış, 04.12.2014 tarihi itibarı ile yedeği yeniledim, yedeği yeniledikten sonra herhangi bir bilgisayarda deneme yapmadım, yapanlar sonuçlarını yazsınlar.

arkadaşlar az önce @kalelibilişim ile iletişime geçtim yedekleri hatalı almışım, şimdi paylaşım dosyalarını siliyorum, haftasonu yedekleri tekrar alıp paylaşıma devam edeceğim, bu durumdan dolayı sizlerden özür diliyorum, ben yedekleri düzeltene kadar konuya mesaj yazmazsanız sevinirim, yedekleri düzeltince haber veririm. :(
düzltme:
yedekler yenilendi ve paylaşım devam ediyor. :)

Yedekleri düzelttim arkadaşlar, partlarıda yandexe yüklemeye başladım, internet hızımda baya bir yavaşladı, ama durmak yok yola devam. :)

Hocam yüklediğin 4 parçayı indirdim.Diğerlerini de bekliyorum.

Eline sağlık.Güzel bir çalışma olcağını ümit ediyorum.

sizde sağolun arkadaşlar, okula gelirken 4 adet part yüklemesi başlatıyorum, akşam yatarken 4 part başlatıyorum, yani günde 8 part, şu an okuldayım dersim boş, ama evden yüklemeler devam ediyor, güle güle kullanın arkadaşlar sonuçları yazmayı unutmayın.

@ hastasıyız dede İlk mesaja deploy ekranından falan görüntü eklerseniz ilk bakışta ne olduğunun anlaşılması açısından iyi olur.

hocam ben 3 gun once 12 part indirmiştim..şimdi onları silmelimiyim...teşekkürler..birde toplam kaç part oacak? :sleep:

acilmavi' Alıntı:
hocam ben 3 gun once 12 part indirmiştim..şimdi onları silmelimiyim...teşekkürler..birde toplam kaç part oacak? :sleep:
yeni partlar 5 aralıktan itibaren yüklenmeye başlandı hocam bundan daha önce indirdiğiniz partları silin.

kalelibilişim' Alıntı:
@ hastasıyız dede İlk mesaja deploy ekranından falan görüntü eklerseniz ilk bakışta ne olduğunun anlaşılması açısından iyi olur.
internetten aradım resim bulamadım, videodan yakaladğım ekranı paylaşyorum, ilk mesajada ekledim :)

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    129.1 KB · Görüntüleme: 439
Arkadaşlar Part yüklemeleri bitmiştir, toplam 29 parttır, ama küçük bir hata farkettim, aşağıdaki düzeltmeyi yapmayı unutmayınız.

***Önemli Düzeltme***
partlar klasöre çıkarılıdıktan sonra klasörün içinde home isimli bir klasör oluşturunuz ve patimag isimli klasörü home klasörünün içine taşıyınız.
ve bu düzeltmeyi uygulamadan kesinlikle flashınızı boot etmeyiniz.

bu gün akıllı tahtalarda denemeleri yaptım, imajlar tamtakır, tahtaya evrensel xp kurdum dokunmatik hariç tümdriverler kuruldu, win7 ve win8 imajlarıda çalışıyor, daha öncede uyardığım düzeltmeyi yapmayı unutmayın.

***Önemli Düzeltme***
partlar klasöre çıkarılıdıktan sonra klasörün içinde home isimli bir klasör oluşturunuz ve patimag isimli klasörü home klasörünün içine taşıyınız.
ve bu düzeltmeyi uygulamadan kesinlikle flashınızı boot etmeyiniz.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri