Evrensel İmaj Yedekleri (format derdine son)

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

hastasıyız dede

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
image-dvd-ve-cd-image-programlari-f103/clonzilla-imaj-yedeklerim-t149571.html

yararlı olması ümidiyle!

https://yadi.sk/d/4tyjnapbd6Cws

Partlar indirildikten sonraki işlemler :

1. partlar klasöre çıkarılacak

2.

***Önemli Düzeltme***
partlar klasöre çıkarılıdıktan sonra klasörün içinde home isimli bir klasör oluşturunuz ve patimag isimli klasörü home klasörünün içine taşıyınız.
bu düzenlemeyi uygulamadan kesinlikle flashınızı botable yapmayınız(3-13. adımlarıı uygulamaya geçmeyiniz).

3. klasörün içerisindeki dosyalar flash belleğe aktarılacak(Flash belleğin içinde ana dizinde olacak klasör içinde olmayacak)
4. komut istemi yönetici olarak çalıştırılacak
5. komut satırı şu şekildedir " C:\Users\Ali>_ " komut satırına sırası ile aşağıdaki komutlar girilecek
6. cd.. enter
7. cd.. enter
8. komut satırı şu hale gelecek C:\>
9. komut istemcisi küçültülecek bilgisayarımdan flash bellek sürücüsünün ismine bakılacak(ben f olarak farzediyorum)
10. f: yazıp enter
11. cd utils enter
12. cd win32 enter
13. makeboot yazıp entere basıyoruz
14. bir uyarı çıkıyor tekrar enter

flash boot edildi kullanmaya hazır.

15. Biostan ayarlarını yaparak Flashımızı okutuyoruz, clonezilla eranı geliyor aşağıdaki resimde gösterdiğim ekran, hangi işletim sistemini kurmak istiyorsanız onu seçiyorsunuz,
16. siyah ekranda beyaz yazılar akacak ardından yakalşık 20 sn sonra 2 kere soru soracak y/n seçenekleri sunuyor iki soruyada y yazıp enter tuşuna basarak imajı başlatıyoruz.

İmajın Genel özellikleri :

İmajın içerisinde 3 işletim sistemi bulunmaktadır
clonezilla ekranı seçeneklerinden istediğiniz bilgisayara istediğiniz işletim sistemni kurabilirsiniz, imajı attıktan sonra tüm driverler kendiliğinden kurulacaktır, sizin sadece yazıcı, tarayıcı vb ek donanımları yüklemeniz gerekiyor.
imajlarda office 2007, adobe reader, flash player, java, winrar, vlc player, timewiewer, firefox, chrome vb. kuruludur

Win Xp : avira kurulu, 30 gb ın altında harddiski olan pclere yüklenemez.

Win7 : total 360 kurulu, 80 gb ın altında disklere yüklenemez

Win8 : total 360 kurulu, 80 gb ın altında disklere yüklenemez

İmaj Sonrası işlemler :

Disk yönetiminden(Bilgisayarıma sağ tıkla-Yönet-Disk yönetimi) C için ayrılan bölümün(xp için 30 gb, win7 ve win8 için 80 gb) haricindeki bölümü yapılandırınız

Evrensel imaj konusundaki tüm yardım ve emekleri için @kalelibilişim hocamıza teşekkürlerimi sunuyorum, bu konu onun eseridir, benim şu an paylaştığım hazır yedekten ibarettir evrensel imaj konusunu öğrenmek için hocamızın açtığı başlıktan faydalanmanızı tavsiye ediyorum.
image-dvd-ve-cd-image-programlari-f103/easy-sysprep-e-driverpacks-ile-evrensel-pc-imaji-hazirlama-t113989.html

İmajdan sonra bilgisayar açılırken aşağıdaki ekrandan yüklemeler yapılacak, yalnız paylaştığım resimde bir arka plan resmi var sizin bilgisayarınızda arka plan siyah olacak.

Ekli dosyalar

• ClonezillaMultiboot.JPG
    ClonezillaMultiboot.JPG
    81.9 KB · Görüntüleme: 4,872
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    129.1 KB · Görüntüleme: 3,744
akıllı tahta imajı paylaşımları yeni bitti ve bugün evrensel imaj dosyalarının paylaşımına başladım muhtemelen hafta sonuna part yüklemeleri biter, toplam 29 part ve 20 gb tır.

güzel çalışma eline sağlık hocam paylaşımınız için mesajımız bulunsun bittiğinde lazım olacak :D

hiç kullanmadım bu tür imajı. Driverler nooluyor hocam? Onları ayrıca kuracaz herhalde.

Tüm driverlar'ın kurulumunu eksiksiz yapıyor mu? Bu en önemli kısmı herhalde hepimiz için

Eve gidince ben de indireceğim. Emeğiniz ve paylaşımınız için çok teşekkürler :alkis:

julian41' Alıntı:
Tüm driverlar'ın kurulumunu eksiksiz yapıyor mu? Bu en önemli kısmı herhalde hepimiz için

Eve gidince ben de indireceğim. Emeğiniz ve paylaşımınız için çok teşekkürler :alkis:
onu deneyip görecez denemelerinizi yazarsınız arkadaşlar

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri