evlenmekte zorlananlar napıyosunuz:)

Kodla Büyü

permanganat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
valla arkadaşlar uzun zamandır evlenmeyi düşünüyorum ama bir türlü olmadı çok insanla görüştüm bazılarını ben istemedim bazılarını onlar istemedi ve nihayetinde öyle kaldık:) yasımızda geciyo ya şöyle bi olay var kız beni davet ediyo ee gidiyoruz sonra ben buna yaklaşıyorum havalara giriyo bende uzaklaşıyorum doğal olarak öyle kalıyo sonra gurur yapmak iyi değil sanırım siz ne düşünürsünüz buraya içimdeki duyguları yazdım gercekten cevaplamak isteyen olursa sevinirim

yaklaşıyorum kaçıyor, arıyorum havaya giriyor, uzaklaşınca şöle oluyo böle oluyo, vs vs...hocam evlenmeyi düşünen ciddi bakan kız bu tip şeylerin peşine düşmez. Hı evlenmek isteyen cidi düşünen kızlar ne düşünür, ne ister, nasıl buluruz? bilen varsa bana da söylesin :)

vallaha ben şükür edip bekliyom.
çok girişimde bulunmadıysam da çabalamaktan geri kalmadım.
bir yerlerde bizi bekliyo; ama kısmet bakalım
bu kısmet biraz çabuk çıksın Allah'ım gurbanım sana :)

valla kısmet kısmet diyoz ama yaşda gidiyo bu arada :D kısmet çabuk çıksın bizde bi yuva kuralım yuvamız olsun artık diyorum

bir ay da bu evlilik muhabbeti gider :p
renklendirin forumu, zam konularundan gınaa gelmişti :D :idea:

Allah sebeplerini hâlketsin biran önce diyorlar, Allah'ım hayırlısına denkgetir diyorum sonra da amin diyorum. Doğum, ölüm bir de nikah ancak yazılı olduğu zaman olurmuş, 30 psikolojik sınırına yaklaşıyoruz, kırmızı çizgileri belirleyip ihtimallere ciddi yaklaşmak lazım, beklemedeyiz, tamam.

permanganat' Alıntı:
valla kısmet kısmet diyoz ama yaşda gidiyo bu arada :D kısmet çabuk çıksın bizde bi yuva kuralım yuvamız olsun artık diyorum
kaç hocam yaş ki daha bulursun ya rahat ol :D ben denedım olmadı sonra bıraktım :D

Kısmet deyip hayırlısını istemekten başka yapacak bir şey yok.

Stresli bir eğitim yılının sonunda yaz tatilinin gelmesine sevinemiyorum. Akraba ve arkadaşların düğün davetiyeleri gelmeye başladı. Yine ne zaman evleneceksin ? senin düğün ne zaman yapıyoruz soruları ile muhatap olacağım ? :verymad: :)

Arkadaşlar merak etmeyin tam bende bu şekilde düşünmeye başlarken bir anda kısmet kapımı çaldı. şimdi evliyim ve bir kızım var. evleneceğiniz insanla ne zaman tanışacağınız hiç belli olmaz. sabır...

Dert ettiğin şeye bak hocam, evlenmeyen bir pişman evlenen bin pişman. Biz 10 senelik evliyiz, eşim bizim bakan gibi astığım astık kestiğim kestik. :D Koyver gitsin.

kısmeti yanlış yerde arıyorsunuz burdan bulacağınız en iyi kısmet normu bile olmayan belkid formatör olmamak için kırk takla atan bir bilişimci dir.
gelipte doktor ebe hemşire polis bu formda sizi bulmaz çıkın sokaklara alışveriş merkezlerine insanların gözüne bakın gerisi gelir.
bakarkende yüzük parmağınada bir göz atın sonra gözünüz morarmasın. :mrgreen:

çok geç kalmakta kötü giderek iyice seçici oluyorsun. Yaş artarken çok zor beğenmeye başlıyosun. Bulursun hocam inşalah tabi bende :)

fahrican' Alıntı:
Kısmet deyip hayırlısını istemekten başka yapacak bir şey yok.

Stresli bir eğitim yılının sonunda yaz tatilinin gelmesine sevinemiyorum. Akraba ve arkadaşların düğün davetiyeleri gelmeye başladı. Yine ne zaman evleneceksin ? senin düğün ne zaman yapıyoruz soruları ile muhatap olacağım ? :verymad: :)
o davetiyelerin hepsini çöpe at . yoksa yaza zararla girersin. :puhaha:

vallahi kafaya takınca daha da zorlaşıyor bu iş oluruna mı bırakmalı ne? Ama kızların yaşı geçtikçe daha bir garip oluyorlar ya kendinden genç biriyle evlenmeli galiba

blume2004' Alıntı:
vallahi kafaya takınca daha da zorlaşıyor bu iş oluruna mı bırakmalı ne? Ama kızların yaşı geçtikçe daha bir garip oluyorlar ya kendinden genç biriyle evlenmeli galiba
hocam ben genclikte şöyle düşünüyodum çok begeneceğim birini arıyordum ama yaş ilerleyince anladım ki en güzelim olmasına gerek yok sadece mutlu olacağım biri olsun yeter diyorum artık

Allah yardımcınız olsun hocalarım, kısmetiniz biyerlerde bekliyor, o size gelmiyorsa siz ona gidin. durup dururken evlenilinmiyor. zamanı gelinceye kadar ne yapsanız boş...şimdiden kolay gelsin

وَالَّذِينَ يَقُولُونَ رَبَّنَا هَبْ لَنَا مِنْ أَزْوَاجِنَا وَذُرِّيَّاتِنَا قُرَّةَ أَعْيُنٍ وَاجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِينَ إِمَامًا
Vellezîne yekûlûne rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrete a’yunin vec’alnâ lil muttekîne imâmâ(imâmen).

Ve onlar ki, “Ey Rabbimiz!” diye niyaz ederler, “Bize göz nûru olacak eşler ve çocuklar bahşet; bizi Sana karşı sorumluluk bilinci taşıyan kimseler için örnek ve öncü yap!”
furkan suresi 74. ayeti okuyoruz :)

valla bi arkadaşım var ne görücü usulüne yanaşıyo ne hatunlarla bir arada olabileceği ortam denk geliyo.Hem için için yanıyo bi an önce evlenmeye hemde hiç kimseyle tanışamıyo.bence böylesi daha zor.En azından bi tane bile seçeneğin olsa evet yada hayır dersin o bile yok.sizinkiler gene iyi. kızlarla tanışma şansınız olmuş bunu bulamayanlarda var :lol: onlara iki kat yazık yahuuuu :D

bi de kızlar cephesine bakmak lazım tabi. ortamı oluşturmak zor gibi sanki çalışma hayatına atıldıktan sonra.ne varsa üni de var.üni de bulucan yapışıcan birine yalnız kalmıcan :+1: bizim okuyan çocuklara ilk tavsiyem bu oluyo sölemesi ayıp :mrgreen:

tanıdık bırısı tanıstırıyor boylelıkle sende oda evlılıge yakın ksıler oluyorsunuz ılk tıpınız uyuyor yoksa orada bıter bellı bır sure kafa yapınız uyup uymadıgı sonrada evlılık

kız pesınde kosunca cok uzuyor bu surec

Şunu söyleyebilirim ki; şu güzel mayıs ayının güzel haftasonunda dışarıda gezmek yerine forum da yazışmakla kısmet bulamayacağınız kesin :p

sibilim_ogretmeni' Alıntı:
Fazla incelemeyin arkadaşlar. El içine çıkacacak kadar tip olsun yeter:)

Evlenemeyenlerin sonuç olarak finalde çirkin, antipatik bir kişi ile evleneceğini nerden çıkardın,

gönlümdeki o ışıl ışıl sempatik eş mutlaka kavuşacak bana :++:

biriyle tanışıp muhabbet sohbeti ilerletmek için uğraşmak yorucu geliyor artık hele bide beğendiysen kendini sevdirmek için çalışmak çok sıkıcı bir durum. bi kaç kez deneyim başaramadıysan hepten gidiyor .en iyisi üniversitede halletmekmiş bu işi...

Internet' Alıntı:
sibilim_ogretmeni' Alıntı:
Fazla incelemeyin arkadaşlar. El içine çıkacacak kadar tip olsun yeter:)

Evlenemeyenlerin sonuç olarak finalde çirkin, antipatik bir kişi ile evleneceğini nerden çıkardın,

gönlümdeki o ışıl ışıl sempatik eş mutlaka kavuşacak bana :++:
Ben de onu diyorum işte. Fazla incelersen el içine çıkacak kadarını da bulamazsın:) Gül Bahçesi hikayesini bir araştır:)
Şaka tabi bunlar. Ancak 30 u devirdikten sonra maddiyat ve fizik (karşı tarafın senin için baktığı kriterler) iyi olması gerekiyor genelde.

Geri