Ev alıyor gibiyim:) Tecrübelilerden destek istiyorum.

Kodla Büyü
fahrican' Alıntı:
sisss' Alıntı:
söyle bişey olabilir mi hocam peşinatın 3.3 çarpanını kendileri ödüyor kredinin 3.3 lük çarpanını alıcı ödüyor. Böyle durumlar oluyor mu hiç unuttum sormayı
Hocam ev sahibi ile aranızdaki pazarlığa bağlı. Maalesef ki çoğunlukla tamamını alıcı ödüyormuş.

Ben de geçen yıl ev almaya niyetlenmiştim. İşin içine girince ; ev fiyatlarının , faiz oranlarının ve ilk hesapta belirtilmeyen bir sürü ek masrafın uçukluğunu görünce bu işi süresiz ertelemek zorunda kaldım. Bu arada öğrendiğim değişik bilgiler yanıma kar kaldı.

neyse hocam sağolun yarın öğreneceğiz bakalım 3000 mi 4000 mi çıkacak cebimizden.

Krediyi bankayı haram kefesine koyup kar payına ölümüne saldıranları gördükçe hayretler içersinde kalıyorum.International Cemaat Bank Asya'da çalışan bir yakınım 1 ay sonrasının kar paylarının önümdeki ekranda görebiliyorum demesi bile kar payı=faiz olduğunun en bariz örneğiydi.
Krediyi caiz bulmayanlar aldıkları maaşların helalliğini önce sorgulasın ondan sonra ahkam kessinler.

Sen bütçene göre hareket et kardeşim.Boşver din uleması kesilen cahilleri.
Tavsiyem şu an gerçekten kredi faizleri çok yüksek özellikle yüzde 1 üstüne çıktığında inanılmaz bir faiz ödemek zorunda kalıyosun.
Faizler geri gelir mi? en az 2015'e kadar gelmeyecek.Yoksa ülke ABDnin MORKIÇ krizi ile karşı karşıya kalacaktı.Devlet akıllılık etti.Faizleri yükseltti.Yoksa asgari ücretli bile ev mi alsam ulen diye düşünmeye başlamıştı:)
Hesabını yap ona bak işine.Alacağın ev gelecekte o rakamların altında kalmayacaktır.
Gayrimenkul uzun vadede her zaman kazandırır. Kira ödeyerek ev sahiplerini zengin edeceğine,kiranın 2 katı kredi öde 5 yıllık kredi paranı cebinden çıkar.

Allah şimdiden hayırlı etsin

Saygılar

swanp' Alıntı:
Krediyi bankayı haram kefesine koyup kar payına ölümüne saldıranları gördükçe hayretler içersinde kalıyorum.International Cemaat Bank Asya'da çalışan bir yakınım 1 ay sonrasının kar paylarının önümdeki ekranda görebiliyorum demesi bile kar payı=faiz olduğunun en bariz örneğiydi.
Krediyi caiz bulmayanlar aldıkları maaşların helalliğini önce sorgulasın ondan sonra ahkam kessinler.

Sen bütçene göre hareket et kardeşim.Boşver din uleması kesilen cahilleri.
Tavsiyem şu an gerçekten kredi faizleri çok yüksek özellikle yüzde 1 üstüne çıktığında inanılmaz bir faiz ödemek zorunda kalıyosun.
Faizler geri gelir mi? en az 2015'e kadar gelmeyecek.Yoksa ülke ABDnin MORKIÇ krizi ile karşı karşıya kalacaktı.Devlet akıllılık etti.Faizleri yükseltti.Yoksa asgari ücretli bile ev mi alsam ulen diye düşünmeye başlamıştı:)
Hesabını yap ona bak işine.Alacağın ev gelecekte o rakamların altında kalmayacaktır.
Gayrimenkul uzun vadede her zaman kazandırır. Kira ödeyerek ev sahiplerini zengin edeceğine,kiranın 2 katı kredi öde 5 yıllık kredi paranı cebinden çıkar.

Allah şimdiden hayırlı etsin

Saygılar

Kar payı == faiz :?:

Bu sonuca nereden vardınız. Nereden araştırdınız. Daha doğrusu araştırdınız mı? Tek kaynağınız bir yakınınız mı?
Madem ki 1 ay sonrasının kar payını ekranda görüyor. Onun için mi Her gün gazetelere kar payı oranlarını açıklıyorlar?
Tezat var.
Oradaki kar payı vadeli ödemelerde kendilerinde saklı olan inisiyatiftir. Peşin verirsen fiyat 100, 10 ay vadeli alırsan 120, 50 ay vadeli alırsan 150 gibi.
Genelde Kar payı oranları faiz oranlarına yakın oluyor. Doğru. Bu, sistemin çalışma şeklinden dolayıdır.

Alnımın teri ile kazandığım para isterse kabe imamının cebinden çıksın isterse yahudinin cebinden çıksın.
Bana helal ise benim için bir problem yok? Ben alnımın terininin karşılığını alıyorum. Kefere taklitçilerinin faizine ortak olmuyorum. Yani o paranın bir karşılığı var.

Cahil olduğumuzu bende biliyorum. Ancak ne yazık ki bizler senin kadar rahat olamıyoruz. Bizim derdimiz bu.
Sana garip geliyor bunlar farkındayım. Onun için senden de yapıcı bir ifade beklemiyoruz. İstediğiniz gibi yiyiniz içiniz. Yeter ki bu mevzularda hassas olan meslektaşlarınızı karalamayınız, alay etmeyiniz.

hayırlısıyla bu sene ben de alacam... Faize bulaşmadan. ancak antepte fiyatlar aşırı yüksek, o yüzden maraş.
can sağ olsun hepsi olur.

by_katliam' Alıntı:
sibilim_ogretmeni' Alıntı:
by_katliam' Alıntı:
faiz yemek faiz konuşmak ne kadar basit hale geldi,ahir zaman bu olsa gerek..
dostum benden sanaa tavsiye kredi ile hiç bir şey alma paranı biriktir al,illa acele ise borç bulmaya çalış..faiz ile alınan mal dan emin ol bir hayır gelmiyor ve emin ol biyerden mutlaka çıkıyorrrr :shock:
Hocam 142000 tl yi biriktirmmek kolay mı şu şartlarda. Bir taraftan da kira ödeyeceksiniz. AMa sen borç verirsen faize girmeden alırım:)
emin ol bir mümin kardeşimi cehennem ateşinden kurtarmak için verirdim fakat ben de de yok ,kiradayım ,yeni yeni birektrmeye geçicem kısmetse birikince ben de alıcam,ama Rabbim krediye bulaştırmasın beniii :+1:
Daha önce soruluştu para biriktirmek imkansız olduğu için ilk ev için caiz diye duymuştum

Son günlerde konut kredisi çeken var mı arkadaşlar? Faiz oranları 0,85 lerde diyorlar. Araştıran varsa hangi bankalar daha uygun? Bulunduğum yerde banka şubesi olmadığı için hafta içi araştırma şansım olmuyor.

2 Hafta kredi çekip ev aldım.
TEB 0,83 + %2 komisyon + masraf
İŞBANKASI 0,86 + 1850 sabit masraf
AKBANK 0,86 + 1650 sabit masraf
Garanti 0,85 + %2 komisyon + masraf

Ben TEBden çektim

jumangi' Alıntı:
2 Hafta kredi çekip ev aldım.
TEB 0,83 + %2 komisyon + masraf
İŞBANKASI 0,86 + 1850 sabit masraf
AKBANK 0,86 + 1650 sabit masraf
Garanti 0,85 + %2 komisyon + masraf

Ben TEBden çektim

hocam vade yazar mısın?

Ben 120000 TL 96 ay için akbank 0,86 oran 1700 masraf, vakıf 0,87 oran 1750 masraf, teb 0,87 oran 1050 masraf teklif aldım bazı özel durumlardan dolayı vakıfbank'ı seçiyorum...

wgolf' Alıntı:
faize bulaşmayın arkadaşlar Allah kesin olarak yasaklamıştır ben çift maaşlıyım önce sipring arabaya bindim sonra bir öğretmen arkadaş taksit yaptı 206 sonrada megan2 faize bulaşmadım
ev için planım şu ;kredi kartımla altın alıcam 12X1.750 5 yıl sonra 105 milyar nasıl olsa biran altın yine çok yükselir.
hiç olmazsa finans şirketlerine bir bakın onlar evi alıyor vade farkını koyup evi size satıyorlar

hocam faiz haram diyosun kredi kartıyla altın alıyosun. ne perhiz ne lahana turrşusu. faizden kaçacaksan bankanın hiç bir ürününe dokunmayacaksın. bankaların hepsi faizle işlem yapar. kredi kartından faiz aldıkları insanlardan yedikleri karı sana bonus diye harcattırıyorlar.

mayıs ayında 82.000 tl kredi çektim 60 ay vadeli 1.03 ten şimdi yapılandırma yoluna gitsem karım olur mu. Yapılandırma ücreti ne kadar alıyorlar bir de bu yaptığım yangın dask hayat sigortası gibi poliçeler iptal oluyor mu, sistem nasıl?

arkadaşlar bizimde kooparatiften ödediğimiz bu sene bitecek bi evimiz var doğal su elektrik bunlaı bağlatmak çok mu maliyetli şeyler

sisss' Alıntı:
mayıs ayında 82.000 tl kredi çektim 60 ay vadeli 1.03 ten şimdi yapılandırma yoluna gitsem karım olur mu. Yapılandırma ücreti ne kadar alıyorlar bir de bu yaptığım yangın dask hayat sigortası gibi poliçeler iptal oluyor mu, sistem nasıl?
Kesi,n olur hocam. Ama bankanıza bir sorun kaçtan yapacaklar yapılandırmayı. Yapılandırma, ödemenin başlarında karlıdır zaten..

usare' Alıntı:
sisss' Alıntı:
Kesi,n olur hocam. Ama bankanıza bir sorun kaçtan yapacaklar yapılandırmayı. Yapılandırma, ödemenin başlarında karlıdır zaten..

Kârın olmaz çünkü birincisi bankalar öyle şerefs* öyle şerefs* ki yeni kredi alacaklara 0.80 bilmem kaçtan kredi veriyorlar ama resmi kredi oranlarına bakarsan yüksek gösteriyorlar. yani o oranları sen kolay kolay göremiyorsun. diyelim ki gördün ikinci güzellikleri de sözleşmede yazan tekrar yapılandırmada ödeyeceğin ceza da cabası.. ama poliçelerini iptal edemezler çünkü apayrı bir olay..

xtasy' Alıntı:
usare' Alıntı:
sisss' Alıntı:

Kârın olmaz çünkü birincisi bankalar öyle şerefs* öyle şerefs* ki yeni kredi alacaklara 0.80 bilmem kaçtan kredi veriyorlar ama resmi kredi oranlarına bakarsan yüksek gösteriyorlar. yani o oranları sen kolay kolay göremiyorsun. diyelim ki gördün ikinci güzellikleri de sözleşmede yazan tekrar yapılandırmada ödeyeceğin ceza da cabası.. ama poliçelerini iptal edemezler çünkü apayrı bir olay..
ilk yapılandırma ücretizdir bütün bankalar için geçerlidir bu yasal hakkınızdır ama bundan sonrakilerde 2-3bin tl cezası olaraktan yapılandırabilirsiniz.
ilkin ücretli olan yapacağınız tek şey var oda borç transferidir. başka bankaya borcunuzu aktartmak çünkü orda ki bankanın daha düşükten faiz uygulamasındandır.

ihtaner' Alıntı:
xtasy' Alıntı:
usare' Alıntı:
sisss' Alıntı:

ilk yapılandırma ücretizdir bütün bankalar için geçerlidir bu yasal hakkınızdır ama bundan sonrakilerde 2-3bin tl cezası olaraktan yapılandırabilirsiniz.
ilkin ücretli olan yapacağınız tek şey var oda borç transferidir. başka bankaya borcunuzu aktartmak çünkü orda ki bankanın daha düşükten faiz uygulamasındandır.
o borç transferi kaç para hocam

Geri