Etkileşimli Tahta İmaj Dosyası/USB Bellekten Yükleme İşlemi

Kodla Büyü
konunun son sayfalarında bu imajın hata verdiğinden bahsedilmiş. sorun hala devam ediyor mu?

iyi akşamlar herkese
Hocalarım bu "clonezilla_vestel_65_v1.iso" dosyası ne işe yarıyor ne nereden bulabilirim.
Teşekkürler.

uakkas' Alıntı:
iyi akşamlar herkese
Hocalarım bu "clonezilla_vestel_65_v1.iso" dosyası ne işe yarıyor ne nereden bulabilirim.
Teşekkürler.
akıllı tahtanın imaj dosyası. forumda ararsan bulabilirsin

Teşekkürler hocam.
Kurulum anlatılırken gösterilmiş resimde 112 mb gördüm :) o yüzden farklı bir şey olduğunu düşündüm.

arkadaşlar bir bilgisayarı herşeyi ile kursak sonra da yedeğini iso şeklinde alsak, aynı bilişim koordinatörlerinin verdiği gibi iso yani. clonezilla ile yine ilk sayfada anlatıldığı gibi yüklemeyi yapsak nasıl yapabiliriz.

joomlaci' Alıntı:
arkadaşlar bir bilgisayarı herşeyi ile kursak sonra da yedeğini iso şeklinde alsak, aynı bilişim koordinatörlerinin verdiği gibi iso yani. clonezilla ile yine ilk sayfada anlatıldığı gibi yüklemeyi yapsak nasıl yapabiliriz.
acronis true image
ben sadece C'nin imajını alıyorum. 9 dk tekrar kurulum yapıyorum.

arkadaşlar kütüphanin tahtası hiç kullanılmadı şimdiye kadar, temiz olduğu için win7 sistem görüntüsünü almak istiyorum.bu image ı hangi dosya türü olarak kaydediyor? yani ben sistem görüntüsünü D sürücüsüne alıp daha sonra flash tan kullanmak için clonozella yı mı kullanmam lazım yoksa direk kopyalamam yeterli olur mu, ilk kez yapıcam yardımcı olabilecek var mı acaba?

svbarut' Alıntı:
arkadaşlar kütüphanin tahtası hiç kullanılmadı şimdiye kadar, temiz olduğu için win7 sistem görüntüsünü almak istiyorum.bu image ı hangi dosya türü olarak kaydediyor? yani ben sistem görüntüsünü D sürücüsüne alıp daha sonra flash tan kullanmak için clonozella yı mı kullanmam lazım yoksa direk kopyalamam yeterli olur mu, ilk kez yapıcam yardımcı olabilecek var mı acaba?
Hiç kullanılmamış ve başka program kurulmamış bir tahtanın yedeğini almanıza gerek yok, onarım diski içinde aynı sistem mevcut zaten diğer tahtalarda da. Yok eğer program ve içeriklerin kurulmuş halini yedek almak istiyorsanız o zaman acronis, clonezilla ya da ghost kullanarak disk imajı oluşturabilirsiniz.

KöfteHoRr' Alıntı:
svbarut' Alıntı:
Hiç kullanılmamış ve başka program kurulmamış bir tahtanın yedeğini almanıza gerek yok, onarım diski içinde aynı sistem mevcut zaten diğer tahtalarda da. Yok eğer program ve içeriklerin kurulmuş halini yedek almak istiyorsanız o zaman acronis, clonezilla ya da ghost kullanarak disk imajı oluşturabilirsiniz.
hocam ben o temiz tahtanın sistem görüntüsünü alıp diğer sınıf tahtalarında kurmak istiyorum.ne yapmam lazım?
ya da şöyle diyim, tüm tahtaları temiz hale getirmek istiyorum. hepsinde eğer onarım diski varsa bu nerde?

arkadaşlar iyi çalışmalar. Bugün tahtanın imajını alayım dedim. 32Gb lık kingston flash diski hazırladım. imaj için sda1 adlı 10Gb lık bölüm olarak görüyor. sda1 i seçtim. ilk 24 dakika imaj alır gibi oldu. orayı tamamladı sonra sda2 diye başka bir bölüm açtı tahmini tamamlama süresini 1 saat 12 dk a gösterdi. Baya bir bekledim. Ekranın alt kısmından siyah arkaplanlı yazılar yukarı doğru çıktı. hata olduğunu düşündüm kapattım.

ikici sorum tahtanın imajını alma kaç dk sürüyor. Flash boyutu yeterli mi? bazı arkadaşlar .zipleme yaptıklarını söylediler? Ziplemeden boyutu çok mu büyük oluyor imajın

enginozdil' Alıntı:
Vestel Etkileşimli Tahta İmaj Dosyasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. NetSupport Protect yüklü son imaj dosyasıdır. Yaklaşık olarak 22 GB boyutundadır.

http://driver.vestel.com/Drivers/fatih/ ... ukleme.zip

Torrent dosyası - Torrent dosyasını ekliyorum, umarım amacına ulaşır.

USB BELLEKTEN SİSTEM GERİ YÜKLEME

Etkileşimli Akıllı Tahta ürününe sistem imajını yükleyebilmemiz için öncelikli olarak yapılması gereken işlemler aşağıda belirtilmiştir.
Kullanılan programlar ve dosyalar.
1 - Universal-USB-Installer-1.8.8.3.exe (http://www.pendrivelinux.com/universal- ... -as-1-2-3/)
2 - clonezilla_vestel_65_v3.iso dosyası.
3 – Minimum 32 GB Flash USB veya USB HDD

(yukarıda 1. ve 2. madde de yazılı olan dosyalar indireceğiniz imaj dosyası içinde mevcuttur.)

Kaynak olarak kullanılacak USB Flash veya USB HDD nin Hazırlanması.
1 – Kullanılacak olan USB Flash veya USB HDD nin formatlanmış şekilde olacak.
2 - Universal-USB-Installer-1.8.8.3.exe programı çalıştırılır.

usb1bf.jpg

I Agree seçeneği ile devam edilir.

usb2y.jpg

Clonezilla seçeneği seçilerek devam edilir.

usb3n.jpg

“Browse” seçeneği ile iso dosyamızı seçiyoruz.

usb4.jpg

iso dosyasını seçtikten sonra aşağıdaki resimdeki sırayı izleyerek 1-Now Showing All Driver (BE CAREFUL) seçeneği seçilir. 2 –Yükleyecek olduğumuz USB Flash ın veya HDD nin sürücü numarası seçilir. 3- We will format…..seçeği seçilir.

usb5x.jpg

Tüm seçimlerin ardından 4. Seçeneği ile devam edilir.

usb6.jpg

Tüm seçimlerin ardından yukarıdaki resimde görülen “Yes” seçeneği seçildiğinde USB Flash veya USB HDD ‘ ye yükleme işlemi başlayacaktır.

usb7.jpg

İşlemin tamamlanmasını bekliyoruz.

usb8g.jpg

Yükleme işlemi tamamlandı.

OPS Modüle Yeni Sistem Kopyasının yüklenmesi
Hazırlamış olduğumuz USB Flash ve USB HDD ı OPS Modülüne takıp cihazımızı başlatıyoruz. Cihazı başlattıktan sonra “F7” tuşu ile boot menü seçeneğine girilir. Bu seçenekte hazırlamış olduğumuz USB Flash ve USB HDD mizi seçiyoruz.
usb9.jpg

Seçimden sonra boot işlemi başlayacaktır.

usb10a.jpg

Yukarıdaki münüye geldiğimimizde “Enter” tuşu ile devam edilir veya “30 sn içersinde otomatik başlayacaktır”.

Aşağıdaki ekrana kadar sistem otomatik olarak gelecektir. Bu ekran da “y” enter seçeneği seçilerek yükleme işlemi başlatılmış olacaktır.
usb11.jpg

Aşağıdaki ekran yüklemenin devam ettiğini göstermektedir.
usb12.jpg

Yukarıdaki gördüğünüz yükleme adımları 4 defa tekrarlayacak ve son aşamada yükleme tamamlandıktan sonra sistem kendini kapatacaktır.

Resimli Anlatımın word belgesi de ektedir.
Daha önce acronis ile aldığımız iso clonezilla ile çalışır mı? yoksa baştan imaj mı almamız gerek

bazı arkadaşlar image usb hazırlarken iso dosyasını atıyor, bazıları ise usb de zip, dvd/cd de iso yazılması gerektiğini söylüyor.hangisi doğru?

bir de temiz bir tahtanın yedekleme bölümünden sistem görüntüsünü alıp bunu direk usb belleğe atsak, daha sonra başka tahtadan kurtarma ile usb yi seçsek bu sitem görüntüsünü yükler mi? acronis ve clonozella kullanmadan image taşımak mümkün mü?

bir çok konu başlığına yazdım bunu hala cevap alamadım.

Arkadaşlar merhaba. Ben akıllı tahtalara imaj dosyasını yüklüyorum. Hepsinde çok güzel bir şekilde oldu fakat sadece bir tahtada şöyle bi uyarı geliyor. "Bu bilgisayarı geri yüklemek için windowsun kurtarma ortamı çalışmakta olan sürücüyü biçimlendirmesi gerekmektedir". Çözüm yolunu bir türlü bulamadım. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

enginozdil' Alıntı:
Vestel Etkileşimli Tahta İmaj Dosyasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. NetSupport Protect yüklü son imaj dosyasıdır. Yaklaşık olarak 22 GB boyutundadır.

http://driver.vestel.com/Drivers/fatih/ ... ukleme.zip

Torrent dosyası - Torrent dosyasını ekliyorum, umarım amacına ulaşır.

USB BELLEKTEN SİSTEM GERİ YÜKLEME

Etkileşimli Akıllı Tahta ürününe sistem imajını yükleyebilmemiz için öncelikli olarak yapılması gereken işlemler aşağıda belirtilmiştir.
Kullanılan programlar ve dosyalar.
1 - Universal-USB-Installer-1.8.8.3.exe (http://www.pendrivelinux.com/universal- ... -as-1-2-3/)
2 - clonezilla_vestel_65_v3.iso dosyası.
3 – Minimum 32 GB Flash USB veya USB HDD

(yukarıda 1. ve 2. madde de yazılı olan dosyalar indireceğiniz imaj dosyası içinde mevcuttur.)

Kaynak olarak kullanılacak USB Flash veya USB HDD nin Hazırlanması.
1 – Kullanılacak olan USB Flash veya USB HDD nin formatlanmış şekilde olacak.
2 - Universal-USB-Installer-1.8.8.3.exe programı çalıştırılır.

usb1bf.jpg

I Agree seçeneği ile devam edilir.

usb2y.jpg

Clonezilla seçeneği seçilerek devam edilir.

usb3n.jpg

“Browse” seçeneği ile iso dosyamızı seçiyoruz.

usb4.jpg

iso dosyasını seçtikten sonra aşağıdaki resimdeki sırayı izleyerek 1-Now Showing All Driver (BE CAREFUL) seçeneği seçilir. 2 –Yükleyecek olduğumuz USB Flash ın veya HDD nin sürücü numarası seçilir. 3- We will format…..seçeği seçilir.

usb5x.jpg

Tüm seçimlerin ardından 4. Seçeneği ile devam edilir.

usb6.jpg

Tüm seçimlerin ardından yukarıdaki resimde görülen “Yes” seçeneği seçildiğinde USB Flash veya USB HDD ‘ ye yükleme işlemi başlayacaktır.

usb7.jpg

İşlemin tamamlanmasını bekliyoruz.

usb8g.jpg

Yükleme işlemi tamamlandı.

OPS Modüle Yeni Sistem Kopyasının yüklenmesi
Hazırlamış olduğumuz USB Flash ve USB HDD ı OPS Modülüne takıp cihazımızı başlatıyoruz. Cihazı başlattıktan sonra “F7” tuşu ile boot menü seçeneğine girilir. Bu seçenekte hazırlamış olduğumuz USB Flash ve USB HDD mizi seçiyoruz.
usb9.jpg

Seçimden sonra boot işlemi başlayacaktır.

usb10a.jpg

Yukarıdaki münüye geldiğimimizde “Enter” tuşu ile devam edilir veya “30 sn içersinde otomatik başlayacaktır”.

Aşağıdaki ekrana kadar sistem otomatik olarak gelecektir. Bu ekran da “y” enter seçeneği seçilerek yükleme işlemi başlatılmış olacaktır.
usb11.jpg

Aşağıdaki ekran yüklemenin devam ettiğini göstermektedir.
usb12.jpg

Yukarıdaki gördüğünüz yükleme adımları 4 defa tekrarlayacak ve son aşamada yükleme tamamlandıktan sonra sistem kendini kapatacaktır.

Resimli Anlatımın word belgesi de ektedir.

Bu imajın güncel ve daha kullanışlı halini bizde yaptık hocam. Geri yükleme adımları tamamıyla aynı.
Ayrıntılı bilgi Bu başlıkta fatih-etkilesimli-tahta-f279/mersin-fatih-projesi-eki-e-t-sistem-yed-torrent-eklendi-t134758.html

Failed to restore partition image file /home/.......... to /dev/sda2 ile başlayan bir hata alıyorum
aynısını sda1 içinde veriyor
Oysa belirtilen konumlarda gerekli dosyalar var. Acaba flasha aktarırken dosya kaybımı yaşandı.

Fatih 2.faz tahtaların ( win8.1 li olan ) orjinal imajı var nereye upload etmemi istersiniz ???
hiç açılmamış çalıştırılmamış bir tahtadan acronis ine tam disk imajı aldım ve başka bir tahtaya da yükleyerek test ettim sonuç=fabrika imajı :)

clonezilla ile masaüstü bilgisayarın yedeğini almak istiyorum.tahtada usb yi F7 ile başlatıyorduk sanırım. ama bilgisayarda flashtaki, boot edilmiş clonezilla ile başlatamadım bi türlü. yardım edebilecek var mı ?

svbarut' Alıntı:
clonezilla ile masaüstü bilgisayarın yedeğini almak istiyorum.tahtada usb yi F7 ile başlatıyorduk sanırım. ama bilgisayarda flashtaki, boot edilmiş clonezilla ile başlatamadım bi türlü. yardım edebilecek var mı ?
hocam f7 olayı anakarta ve biosa göre değişir. masaüstü bilgisayarınızın usb boot özelliği varsa bios ayarlaraından boot sırasını usb en başta olacak şekilde değiştirirseniz problem olmaz.

Geri