ET 2.Faz Image (EBA indir)

Kodla Büyü
Hocam yükledim girişte hiçbir kullanıcı girişi çıkmadan direk açılıyor. kullanıcı hesaplarına baktım onlarda aktif görünüyor acil yardım bekliyorum. acill yardım edecek yok mu

uzman35' Alıntı:
Hocam yükledim girişte hiçbir kullanıcı girişi çıkmadan direk açılıyor. kullanıcı hesaplarına baktım onlarda aktif görünüyor acil yardım bekliyorum. acill yardım edecek yok mu
ne için yardım ? problem nedir ? son imajda etkullanici parola girmeden otomatik açılıyor sizin için sorun mu bu ? çalıştıra netplwiz yazın etkullanıcıdaki onay ı kaldırın.

uzman35' Alıntı:
Direk açılmasının herhangi bir problemi yok. Zaten sınırlı kullanıcı olarak açılıyor. Yani program yüklemek istendiğinde yönetici şifresi isteniyor. Tahtanın üzerinde gelen ilk imajda şifre vardı. Ben sınıfa girdiğimde öğretmenim tahtanın şifresini söyleyeyim mi diyorlardı. Bence açılışa bir şifre kurmanın önemi yok. Ben EBAAdmin ile BT adında bir yönetici oluşturuyorum, onun da şifresini ben belirliyorum. Bilgisayarda değişiklik yapmak istediğimde kendi şifremle ayarlıyorum.

Hocalarim dedikleriniz doğru benim dediğim administrator aktif ettim ama giriste o da görünmüyor. Bilgisayar yönet kullanıcılardan yaptım.

aransayes' Alıntı:
uzman35' Alıntı:
Direk açılmasının herhangi bir problemi yok. Zaten sınırlı kullanıcı olarak açılıyor. Yani program yüklemek istendiğinde yönetici şifresi isteniyor. Tahtanın üzerinde gelen ilk imajda şifre vardı. Ben sınıfa girdiğimde öğretmenim tahtanın şifresini söyleyeyim mi diyorlardı. Bence açılışa bir şifre kurmanın önemi yok. Ben EBAAdmin ile BT adında bir yönetici oluşturuyorum, onun da şifresini ben belirliyorum. Bilgisayarda değişiklik yapmak istediğimde kendi şifremle ayarlıyorum.
Hocam dediğin mantıklı, buda iyi yapilabilir

ademola' Alıntı:
uzman35' Alıntı:
ne için yardım ? problem nedir ? son imajda etkullanici parola girmeden otomatik açılıyor sizin için sorun mu bu ? çalıştıra netplwiz yazın etkullanıcıdaki onay ı kaldırın.
Hocalarim dedikleriniz doğru, benim dediğim administrator aktif ettim ama giriste o da görünmüyor. Bilgisayar yönet kullanıcılardan yaptim çıkmadı yarin gene bakarım çok problem değil öğrenciler zaten biliyor şifreleri dediğiniz gibi .

Ben bunu okulumdaki bütün tahtalara kurdum kullanıyorum. Tahtalarda şöyle bir durumla karşılaştım. Flash bellekleri ilk taktığımda görüyor, çıkarıp tekrar taktığımda flashı görmüyor. bilgisayarıma giriyorum Disk görünmüyor, Denetim masası da görünmüyor. Programın bir özelliği mi yoksa bir sorun mu var acaba?

bu imajın eba harici mesela gdrive dan indirebileceğimiz bir link i var mıdır arkadaşlar?

arkadaşlar ben de kullanmaya başladım bir öğretmenin ekran klavyesini kullanamadığı konusunda sorun geldi 2 tahtaya kurdum ve ikisinde de ekran klavyesinin çalışmadığını fark ettim çalıştırmak için ne yapılabilir ya da yeniden imajı indirmeyi deneyip kuracağım :verymad:

hasan' Alıntı:
develix' Alıntı:
hasan' Alıntı:
Arkadaşlar, dosyayı indirdim, kurdum, hatta sorunsuz bir şekilde bittiğine dair bir yazı geldi...
Ama
bu ekran geliyor. B

sorunun çözümünü bilen.. yada nerede hata yapıyorum..

Biosta boot sorunu var. Uefi ayarıyla oynamayınız. Hdd sorunu değil. Biosta boot ayarıyla ilgili
Harddiski görüyor , biostan kontrol ettim..., Sorunu çözemeyince fatih-etkilesimli-tahta-f279/edit-mersin-fatih-projesi-eki-2-faz-e-t-sis-yed-hazir-t137541.html deki Faz2 yedeğini kurdum, sıkıntı kalmadı ama güncelleme yapayım derken dumura uğradım..

Dediğiniz gibi bios'a bakayım, sadece boot ayarlarına bakayım, inşaallah sorun çözülür.
..
Son versiyon olan fatih2_11112015.iso sorunsuz çalışıyor.

Hocam bu imajı tahtalara kuruyorum oturum girişi olmadan direk açılıyor. bende girişte administrator girişi yapamıyorum ve atak programını kuramadım bir türlü

uzman35' Alıntı:
Hocam bu imajı tahtalara kuruyorum oturum girişi olmadan direk açılıyor. bende girişte administrator girişi yapamıyorum ve atak programını kuramadım bir türlü
Windows açıkken kullanıcı değiştir eğer admin şifrelerini biliyorsan

hiboz' Alıntı:
uzman35' Alıntı:
Windows açıkken kullanıcı değiştir eğer admin şifrelerini biliyorsan
hocam bende ebaadmin sifresi var işin garip tarafı ayarlarda bütün hesaplar aktif görünüyor yani hesaplar devredışı değil..

ernestososa' Alıntı:
şifre sorulmasını istiyorsan çalıştır "control userpasswords2" yaz gir orada ayarlar var
hocam netplwiz ile hesaplara giriyorum hepsi aktif görünüyor. bu komutla çalıştırmadım bir deneyim başka ayar var mı bu komutla..

Nasıl yönetici olarak oturum açabiliyoruz. Önceden yönetici olarak oturum açma istemeden Atak ve Timefreeze kurabiliyordum şimdi kurmak istediğimde yönetici olarak oturum açın diyor. Atak ve Timefreeze yönetici olarak çalıştır diyorum yine aynı. Ne yapabilirim?

elinde faz 2 tahtaya kurulum yapılacak timefreeze yada deepfreze tarzı program setup ı olan var mı

Geri