ET 2.Faz Image (EBA indir)

Kodla Büyü
sanmıyorum ama yinede sormak istedim...tek kullanıcılı ve admin şifreleri açık bi şekildemi alınmış bu imaj? atak kurulabilecek bi imaj mı?

Tahtalar bize de kuruldu. Lazım olacaktır..

Teşekkürler...

şamil hocamı ve ekibini tebrik etmek istiyorum.

yeni fatih2_03092015.iso dosyasının md5 hash bilgilerini de ekleyebilir misiniz, kontrol edelim indirdiğimiz dosya bozuk çıkmasın.

bahhele' Alıntı:
sanmıyorum ama yinede sormak istedim...tek kullanıcılı ve admin şifreleri açık bi şekildemi alınmış bu imaj? atak kurulabilecek bi imaj mı?

Bende henüz indiriyorum hocam, deneme şansım olmadı henüz.

Şamil hocam başlığı görünce soruları cevaplar sanıyorum :)

hocam orjinalden farklı neler var bu imajda? yapılan ayarlar, kurulan programlar v. biraz bilgi verir misiniz?
admin şifreleri devre dışı mı?

Hocam bizim okula yeni kurulum yapıldı.
Muayene kabul vs yapılmadan bu imajı yüklemek bize sıkıntı çıkarır mı?

ramseyy' Alıntı:
hocam orjinalden farklı neler var bu imajda? yapılan ayarlar, kurulan programlar v. biraz bilgi verir misiniz?
admin şifreleri devre dışı mı?
gibi yanıt bekleyen sorular var tabii.. :+1:
google earth, dyned vs. görünüyor masaüstünde ama
daha geniş bilgi lazım..

the_korsan' Alıntı:
bahhele' Alıntı:

Bende henüz indiriyorum hocam, deneme şansım olmadı henüz.

Şamil hocam başlığı görünce soruları cevaplar sanıyorum :)
Biraz geç oldu arkadaşlar kusura bakmayın.
İmajla ilgili biraz açıklama yapmak gerekirse;
Bu imajı Yegitek bünyesinde hazırladık. Geçen hafta itibari ile üretim bandına da verildi. Bundan sonra yeni tahtalarda bu imaj yüklü gelecek. Tüm isteklere cevap vermese bile en azından çoğumuz için artık imaj yükleme derdi olmayacak.
Teknik servislere de dağıtılıp onlarda güncel imajı kullanacaklar.
Bu imaj sadece 2. fazın 3 versiyonuna yüklenebiliyor. İşletim sisteminin lisansından dolayı 1. Faz tahtalara yüklenemiyor. Aynı çalışmayı 1. faz içinde yapılabilirdik ama daha önce Mersin Ekibiyle birlikte hazırladığımız imaj çok beğenildiği için ve üretimi olmadığı için gerek yok gibi.
Her iki fazıda windows 10 a yükselte biliriz. Ama bunun için erken gibi.
Her yıl kitaplar değişebileceği için ders kitapları yüklü değil.
Kurumsal bi çalışma olduğu için sıkıntı yaratabilecek ve lisans sorunu olan uygulamalar kurulmadı.
Etkullanici hesabı yönetici değil ama otamatik olarak oturum açabilecek şekilde ayarlandı. Bende çok katılmasamda yönetici hesapları şifreli :(.
Masaüstü ve başlangıç ekranı düzenlendi. Gerekli kısayollar eklendi.
Google Eart , 7 zip Dyned gibi gerekli uygulamalar yüklendi.
Tarayıcı kısayolları ayarlandı.
İso dosyası 20 Gb civarında olması lazım. Ve geri yüklemesi oldukça kolay.
Tabletler için gerekli olan ESY(etkileşimli sınıf yönetimi) yazılımı yüklendi.
Bu çalışma Sysperp ile yapılmıştır.

Şimdilik aklıma gelen bunlar.

Ademola hocam yarın isteğin bilgiyi paylaşırım :)

kusura bakmayın ilk defa akıllı tahtayla karşılaşıyorum. Bu ATAK dediğiniz muhabbeti ve etkullanıcı yönetici hesabı falan termleri nedir? detaylı bilgi verir misiniz?

Şamil hocam emeğiniz için teşekürler yukarda belirtiğiniz "...imaj sadece 2. fazın 3 versiyonuna
yüklenebiliyor." ne anlama geliyor.
Ikinci olarak egitek' in tahtalar için windows 10 imaj çalışması vardı bunun son durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?

caylakcekirge' Alıntı:
Şamil hocam emeğiniz için teşekürler yukarda belirtiğiniz "...imaj sadece 2. fazın 3 versiyonuna
yüklenebiliyor." ne anlama geliyor.
Ikinci olarak egitek' in tahtalar için windows 10 imaj çalışması vardı bunun son durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?
Hocam 2. fazda donamımsal olarak 3 farkı tip var. 1 amd ve 2 intel işlemci olarak. Bana böyle söylediler. Bu imaj hepsine oluyor.
windows 10 olarak planlanan çalışma bu çalışma hocam. Biz çalışma yaparken windows 10 technical preview sürümü mevcuttu. Bunun için bana göre acele etmemek lazım.

imageyi denedik, gayet güzel olmuş Şamil hocam.. Tekrar emeğinize sağlık...

İlave olarak biz clasic shell kurduk alışkanlıktan, f klavyeyi kaldırdık birde yeni yönetici hesabı ekledik girişi daha kolay olan :)

Geri