ET 2.Faz Image (EBA indir)

Kodla Büyü
Arkadaşlar Merhaba;
Eba'daki imaj yenilendi. Touch Driver üzerinde iyileştirmeler yapılmıştır.

rufus programıyla imajı harici hdd ye yüklemek istiyorum. fakat disk listeleme de HDD nin tüm bölümlerini otomatik seçiyor. tek bir bölüm seçemedim. var mı bir yolu ababa.
(hdd yi üç parçaya böldüm bir parçasına yüklemek istiyorum.)

arkadaşlar bizde tahtalar kuruldu ancak ağ kurulumu falan yapılmadı. bazı tahtalara virüs bulaştı bu imajı kursak garanti dışı kalır mı?

xodeda' Alıntı:
rufus programıyla imajı harici hdd ye yüklemek istiyorum. fakat disk listeleme de HDD nin tüm bölümlerini otomatik seçiyor. tek bir bölüm seçemedim. var mı bir yolu ababa.
(hdd yi üç parçaya böldüm bir parçasına yüklemek istiyorum.)
Rufus şart değil hocam disk yönetim programlarından biriyle yüklemek istediğiniz bölümü primary active yapın yeter. Daha sonra imajı winrar ile ilgili bölüme çıkartın bukadar

samil' Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba;
Eba'daki imaj yenilendi. Touch Driver üzerinde iyileştirmeler yapılmıştır.
Link aynı mı hocam sadece driver mı değişti :) w10 yapı 1511 ile aktivasyon sorunumuz kalmadı sanırım yeni imaj ne zaman geliyor :)

Cok guzel bir paylasim tesekkurler.
Şamil hocam bu imaji nasil olusturdugunuzu anlatirsaniz cok sevinirim.

Sayın hocam bu şifreler banada lazım. Bunu nereden alıyoruz? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler

aransayes' Alıntı:
Sayın hocam bu şifreler banada lazım. Bunu nereden alıyoruz? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler
bt il koordinatöründen alabilirsiniz, kurum kodunuzu yazarsanız kurum mailinize mail atan olabilir.

rufus ile 32 gb lık flasha imaj atmak uzun mu sürüyor bende mi bi problem var. şuan hala image dosyasını flash belleğe almakla uğraşıyorum 5 saat oldu :)

bilgisayarcım' Alıntı:
rufus ile 32 gb lık flasha imaj atmak uzun mu sürüyor bende mi bi problem var. şuan hala image dosyasını flash belleğe almakla uğraşıyorum 5 saat oldu :)
10dk lık iş sizin usb bozuk heralde :)

@ademola hocam arkadaşların dediği gibi rufus ve diskpart Harici diski tek parça olarak görüyor. Mesela ben 3 parça olarak kullanıyorum ve bu iş için tek bölümü kullanmak istiyorum. Sizin multiboot ile yapabilirmiyiz bunu. Sizinki haricinin sadece bir bölümünü görürmü. Eğer görürse Fat mi ntfs olarak mı biçimlendirmek gerekecek ? Ve bu isoyu tam olarak nereye atacağız sizin programınızla hazırladığımızı düşünürsek.

xodeda' Alıntı:
Ben harici hdd ye 2 saat te aktarmistim. 10 dk. Nasil oluyor bu iş.
bu konu flaş belleklerin okuma ve yazma hızlarıyla bağlantılı... hem usb bellek hem de bilgisayar usb 3.0 olunca bir canlılık geliyor. Malum sistem en yavaş olaba göre çalışır..

bende bu var: Sandisk Ultra Fit 64GB USB 3.0 Usb Bellek (SDCZ43-064G-G46) okuma hızı : 130MB/saniye sanırım http://www.hepsiburada.com/sandisk-ultr ... p-BD802873

25 gblık imaj 14 dakikada çok rahat yüklemebiiyor.

tavsiye ederim: Sandisk Extreme 64GB USB3.0 USB Bellek (SDCZ80-064G-X46) okuma hızı: 190 MB/saniye

Her usb belleğin okuma ve yazma hızı farklıdır. Bu fiyatı doğrudan etkiler.. Alırken ikiside aynı niçin fiyat farklı sorusunun çoğu insanın farketmediği asıl cevabı...

Bir çok insan için bu kadar hızlı olmasının bir artısı olmasa da bizi rahatlatıyor..

burhaneren' Alıntı:
@ademola hocam arkadaşların dediği gibi rufus ve diskpart Harici diski tek parça olarak görüyor. Mesela ben 3 parça olarak kullanıyorum ve bu iş için tek bölümü kullanmak istiyorum. Sizin multiboot ile yapabilirmiyiz bunu. Sizinki haricinin sadece bir bölümünü görürmü. Eğer görürse Fat mi ntfs olarak mı biçimlendirmek gerekecek ? Ve bu isoyu tam olarak nereye atacağız sizin programınızla hazırladığımızı düşünürsek.
https://cloud.mail.ru/public/cd27901f40 ... 5lite4.rar
hocam bununla harici diskin bir bölümü hazırlayacaksınız biçimlendirmek şart değil ama kuracağınız bölümün primary active olması lazım. (bootice ile ayarlanabilir)
eba isoyu usb ana dizine çıkartın, menüden de windows kur - ROOT komutuyla eba imajını yukleyebilirsiniz. bu imaj windows kurulum dosyalarıyla hazırlandı sysprep ile.

ademola' Alıntı:
burhaneren' Alıntı:
https://cloud.mail.ru/public/cd27901f40 ... 5lite4.rar
hocam bununla harici diskin bir bölümü hazırlayacaksınız biçimlendirmek şart değil ama kuracağınız bölümün primary active olması lazım. (bootice ile ayarlanabilir)
eba isoyu usb ana dizine çıkartın, menüden de windows kur - ROOT komutuyla eba imajını yukleyebilirsiniz. bu imaj windows kurulum dosyalarıyla hazırlandı sysprep ile.

Adamın ilk 4 harfisin hocam :) :alkis:

Adem hocanın dediği gibi oldu arkadaşlar. Bootice ile aktivate yapmakta sıkıntı yaşayanlar bootice ekranında bölümü formatlarsa sıkıntı kalmıyor.

meyaz' Alıntı:
Arkadaşlar ATAK nasıl kurulacak bilen varmı. Bende EBAAdmin şifresi var ama onu kabul etmedi.

Arkadaşlar,daha önceden sormuştum kimse cevap vermedi. Tekrar sormak istiyorum. Bu imaj üzerine nasıl atak kuracağız?

Eba nın İmagesini belleğe attıktan sonra tahtaya imageyi yüklemeye çalıştım. Tahtaya takıyorum USB (sandisk) gösterip başlatıyorum ama turuncu çizgili bi ekran geliyor orada kalıyor hiç bir işlem yapmıyor neden acama 2. faz i3 intel işlemci benim tahtalarım. Rufus programını kullandım.

bu imajlarda açılışta direk başlıyor, kullanıcı şifresi sormadan devam ediyor.
kullanıcı tanımlayıp parolalı kullanan var mı acaba...

kigston 32gb usb3.0 ile 12 dakikada imaj yüklendi...

deepfreeze kurdum, atak kurdum...sorunsuz..

Tek sorun: saat doğru değil, 1 saatlik bir yanlışlık var(düzeltmek gerekiyor) :D

imaj hem C' ye hem de D' ye format atıyor.... D' deki dosyalar da siliniyor :(

Ya arkaşlar herşey hazır. Kafamda tek bir soru işareti kaldı. O da elektrik kesilmelerinde bu sistem arıza çıkartıyor mu? Ben direk olarak deepfreeze kullanmıyorum. Fakat Toolwiztim programını kullanıyorum. Bana bir gaz verin hemen başlayayım yüklemeye.
Çok sıkıntı var mı elektrik kesilmelerinde

sertokus' Alıntı:
Ya arkaşlar herşey hazır. Kafamda tek bir soru işareti kaldı. O da elektrik kesilmelerinde bu sistem arıza çıkartıyor mu? Ben direk olarak deepfreeze kullanmıyorum. Fakat Toolwiztim programını kullanıyorum. Bana bir gaz verin hemen başlayayım yüklemeye.
Çok sıkıntı var mı elektrik kesilmelerinde
hocam elektrik kesintisinin nezaman nasıl problem cıkaracağı belli olmaz, ama deepfreeze vb programlar kullanıyorsanız sorun çıkma ihtimali 3 kat artıyor..

Hocam yükledim girişte hiçbir kullanıcı girişi çıkmadan direk açılıyor. kullanıcı hesaplarına baktım onlarda aktif görünüyor acil yardım bekliyorum. acill

Geri