En uygun ev kredisi?

Kodla Büyü
26 ocak 2016 tarihi itibariyle
Halkbank 1.12 (en dip fiyat)
Vakıf 1.13
Ykredi-iş-ak-ziraat : 1.15

Yahu sadece faiz oranları hiçbirşey ifade etmiyor düzgünce tüm masrafları yazsanız ölürmüsünüz? Bankalar bildiğin üç kağıtçı düşük faizmis gibi gösteriyor sonra bi bakıyorsun dosya masrafı, hayat sigortası vb. diye geçiriyor. Ben ekimde 40 bin lira çektim 18 ay geri ödemeli 1.29 dan sadece binde 5 dosya masrafı ödedim o sırada başka bir banka güya 1.21 den veriyordu ama 18 ayda 700 lira hayat sigortası çıkardı uyaniklar.

antiak' Alıntı:
Yahu sadece faiz oranları hiçbirşey ifade etmiyor düzgünce tüm masrafları yazsanız ölürmüsünüz? Bankalar bildiğin üç kağıtçı düşük faizmis gibi gösteriyor sonra bi bakıyorsun dosya masrafı, hayat sigortası vb. diye geçiriyor. Ben ekimde 40 bin lira çektim 18 ay geri ödemeli 1.29 dan sadece binde 5 dosya masrafı ödedim o sırada başka bir banka güya 1.21 den veriyordu ama 18 ayda 700 lira hayat sigortası çıkardı uyaniklar.

:+1:

antiak' Alıntı:
Yahu sadece faiz oranları hiçbirşey ifade etmiyor düzgünce tüm masrafları yazsanız ölürmüsünüz?

Yazınca baktım ölmüyormuşum :)

26.01.2016
Çekilen tutar: 120.000
Banka: vakıfbank
Vade: 120ay
Oran: 1.12 (1.14 ten girdiler. Pazarlıkla öyle oldu. Pazarlık dediğim de "ben şu bankaya bu bankaya giderim" söylemi. )

İpotek : 150-250 arası
Dosya: çekilen tutarın binde 5 i... Orn 120.000 cektim. 600 istediler
Dask-konut: max 700 tutar dediler. Exper raporu sonrası netlesiyormus
Hayat sigortası: 1137 tl. 10 yıllık. İster aylık ode ister pesin ister yılda bir 113tl (yaşa, tutara ve vadeye gore) benim 37 yas 120bin 120ay
Expertize: 700 max dediler. Sonra bir kısmı iade ediliyormus.

cyln' Alıntı:
antiak' Alıntı:
Yahu sadece faiz oranları hiçbirşey ifade etmiyor düzgünce tüm masrafları yazsanız ölürmüsünüz?

26.01.2016
Oran: 1.12 (1.14 ten girdiler. Pazarlıkla öyle oldu. Pazarlık dediğim de "ben şu bankaya bu bankaya giderim" söylemi. )

Hayat sigortası: 1137 tl. 10 yıllık. İster aylık ode ister pesin ister yılda bir 113tl (yaşa, tutara ve vadeye gore) benim 37 yas 120bin 120ay
Aylik odemeniz ne kadar hocam ?

muratturk' Alıntı:
vakıfbank 1.13 ile 163.000 tl çektim.1200 lira kestiler exper ile beraber

3750x60 ay
60 ay için 1.11 dediler bana. 120ay cekmek zorundaydım.
550 dask+konut paket
550 exper
600 dosya masrafı
220 isteğe bağlı hayat sigortası ilk taksit (10yıllık peşin 1337, 10 taksit 1665, 120 taksit 1995) (yaş 36)
Toplam 1900

"Ey iman edenler! Allah'tan korkun ve artık faizin peşini bırakın, eğer gerçekten müminler iseniz." Kuranı Kerim 2:278

adadeniz' Alıntı:
antiak' Alıntı:

26.01.2016

Maaş bordronuzu tam mı gösterdiniz yoksa asgariden mi gözüküyor.
Aylık ödeyeceğiniz tutar, maaşınızın yarı tutarından fazla mı veya, maaş+kefil gösterdiğiniz kişinin aylık gelirinin yarısından fazla mı?

muratturk' Alıntı:
vakıfbank 1.13 ile 163.000 tl çektim.1200 lira kestiler exper ile beraber

3750x60 ay

Hemen yukarıda beyefendiye sorduğum soruyu size de sorayım,
ödemeniz beyan ettiğiniz gelirin yarısından fazla mı?

Benim ödeme gücüm yüksek ancak beyan edemiyorum, çok acil bir konu.

Bu durumu açıklayabilecek varsa acil rica ediyorum lütfen.

hocam resmiyet istiyorlar.
gelirinizin %75'ini geçemiyorsunuz.
evin exper değerinin de %75 inden fazlasını vermiyorlar.
misal benim bi kredim vardı. Ailem ödüyordu onlara çekmiştim. Ne yaptıysam olmuyor dediler. eş çalışıyor mu-kira geliriniz var mı veya belgelendirebileceğiniz başka bir geliriniz var mı diyorlar. isterse memleketin yarısı sizin olsun. resmiyette yoksa yoktur.

Exper isterse 200 binlik eve 250bin bile cikarir gelir falan hikaye. Banka ne kadar fazla kredi veririm diye yana düsünuyor

adadeniz' Alıntı:
hocam resmiyet istiyorlar.
gelirinizin %75'ini geçemiyorsunuz.
evin exper değerinin de %75 inden fazlasını vermiyorlar.
misal benim bi kredim vardı. Ailem ödüyordu onlara çekmiştim. Ne yaptıysam olmuyor dediler. eş çalışıyor mu-kira geliriniz var mı veya belgelendirebileceğiniz başka bir geliriniz var mı diyorlar. isterse memleketin yarısı sizin olsun. resmiyette yoksa yoktur.

Anlaşılmıştır hocam teşekkür ederim.
Aile bireylerinin ortak geliri kabul görüyormuş, onun da %75i oranında veriyorlarsa sıkıntı kalmayacak inşallah.

Çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar yakın zamanda kredi çeken var mı arkadaşlar.konut kredisi çekecem hangi bankayı
önerirsiniz. Yapılandırmada hangi banka daha iyi ziraat te masraflar az diyorlar bilgisi olan var mı
Teşekürler

msygn' Alıntı:
Arkadaşlar yakın zamanda kredi çeken var mı arkadaşlar.konut kredisi çekecem hangi bankayı
önerirsiniz. Yapılandırmada hangi banka daha iyi ziraat te masraflar az diyorlar bilgisi olan var mı
Teşekürler
Hocam 3 hafta önce kredi kullandım. Vakıf banktan. Exper ve dask dışında masraf istemediler. Oda 1100 TL tuttu. Oran olarak ta 1,11

prentice' Alıntı:
msygn' Alıntı:
Teşekürler
Hocam 3 hafta önce kredi kullandım. Vakıf banktan. Exper ve dask dışında masraf istemediler. Oda 1100 TL tuttu. Oran olarak ta 1,11
Hocam ne kadar aylık taksit ve miktar nedir?

misina' Alıntı:
İcbc şunesi varsa ilinizde oran 1,07

Sent from my iPhone using Tapatalk
o şubeyi internetten gördüm, tesadüfen izmirde şubesini de gördüm...
neden bu kadar düşük oranda veriyor??
internet sitesinde 1.05 yazdı. demek ki şubeye gitsek 1'e doğru çekecek.

mart ayında ziraatten 1.11 oranında 200bin x 72 ay çektim 4050 ödemeli.. ev tapuda 220bin.. eksper 330 yazdı

infectedTR' Alıntı:
mart ayında ziraatten 1.11 oranında 200bin x 72 ay çektim 4050 ödemeli.. ev tapuda 220bin.. eksper 330 yazdı
4050 aylık ödeme fazla değil mi? eşin de öğretmen mi hocam?

Geri