En uygun ev kredisi?

Kodla Büyü
Sözde istikrar yok olunca faizler uçtu bir kaç aya inecek ama benimde bugünlerde çekmem lazım bende 120 ay çekip sonra yapılandırayım diyorum. Bu günlerde bankaları dolaşacak varsa lütfen buradan paylaşsın faiz oranlarını ona göre hareket edelim.

Bir reklamda garanti mortgage'in öğretmenler gününe özel kampanya yaptığını okumuştum.
Bence bir inceleyin.

delikatliyam' Alıntı:
Hocam Faiz'e bulaşmanızı istemem açıkcası. Eminevim sistemi var o daha mantıklı
Bu sisteme önceden para vermek lazım ayrıca kura ile sıra sana geliyor ev denk gelse de sıra sende değilse alamıyorsun buda problem yaratıyor.

Hocam Vade ortası diye bir sistemi de var onda parayı alacağınız tarih belli oluyor. O sistem daha mantıklı. öneririm gerçekten.
Faizde hiç bir kardeşimin bulaşmasını istemem ama zorunlu derseniz o zaman da katılım bankalarını öneririm

ben de kredi araştıracağım kasımda öğretmenler günü vs derken indirimli kredi buluruz dedim ama tık yok
halkbanktan maaş alıyoruz sanırım oradan çekeceğiz

bizim okuldaki karı-koca hocalarımız Eminevim e girdi.. 180 bin ve 60 ay olan gruba girdiler.. aylık 2500-3000 bin arasında değişen taksitler ödüyorlar. ilk kurada çıkmadı ,2.kurayı bekliyorlar ( 10 ay sonra) Eminevim en geç 42. ayda sanırım kuraya bakmaksızın herkesin evini aldırıyormuş..
ama bu sisteme girerken organizasyon ücreti (10 bin) ödediler, ilk başta bende girecektim bu ücreti duyunca vazgeçtim:)

aynenbadi' Alıntı:
bizim okuldaki karı-koca hocalarımız Eminevim e girdi.. 180 bin ve 60 ay olan gruba girdiler.. aylık 2500-3000 bin arasında değişen taksitler ödüyorlar. ilk kurada çıkmadı ,2.kurayı bekliyorlar ( 10 ay sonra) Eminevim en geç 42. ayda sanırım kuraya bakmaksızın herkesin evini aldırıyormuş..
ama bu sisteme girerken organizasyon ücreti (10 bin) ödediler, ilk başta bende girecektim bu ücreti duyunca vazgeçtim:)

10 bin organızasyon ücreti veriyorsunuz hocam sonra kura size erken çıkarsa şanslısınız ama tam 42 ay sonra çıktığını düşünürsek ilk girdiğinizde 180000 e alabileceğiniz ev olacak 250000
nerden tutsanız zarar

ev kredileri yada normal diğer krediler dai kışın düşmez..
yazın krediler düşer ama ozamanda ev fiyatları artar:) boyle kısır bi döngünün içersinde ev almak oldukça zor görünüyor.hele hele faizin haram olduğunu bilebile ev kredisiyle ev alabilmekte apayrı bi sorun.

hll_bilisim' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:

10 bin organızasyon ücreti veriyorsunuz hocam sonra kura size erken çıkarsa şanslısınız ama tam 42 ay sonra çıktığını düşünürsek ilk girdiğinizde 180000 e alabileceğiniz ev olacak 250000
nerden tutsanız zarar

ama normalde 3200 olması gereken taksitleri ilk kurada çıkmadığı için şuan 2600 tl.. yani arada 500-600 tl kira yardımı alıyorlar yaklaşık sanırım.. Eminevim bu şekilde açıklıyor sizin aklınıza takılan sorunu :)

Olay eminevime döndüğünde muhabbet bitmiyor.
Eminevimin tek bir artısı var o da "ben faiz istemiyorum" derdinize derman olmak. (Faiz olup olmadığı hala muamma o ayrı. Benim içime sinmedi)
Onun dışında hesaplamaya bakılırsa banka daha karlı

birkaç bankayı araştırdım. en iyi oranlar vakıfbank, halkbank ve ziraat bankasında...

Bizim zamanımız kalmadı 1 aya bu iş bitecek dolayısıyla emin evim için geç kaldık. Bize faizi düşük banka lazım. :)

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
birkaç bankayı araştırdım. en iyi oranlar vakıfbank, halkbank ve ziraat bankasında...
Bende vakıf ve ziraat üzerinde yoğunlaşacağım. Birde yeniden yapılandırmada bankanın sorun çıkmaması lazım.

Allah yardımcınız olsun öğretmenlerim ev alınca insan kiraya oturduğu senelere o kadar yanıyor ki 8 yıl boşuna beklemişim ben her yıl 15 bin biriktiriyordum evler 10 bin artıyordu beklemek zarar yani kolay gelsin

pardus63' Alıntı:
Allah yardımcınız olsun öğretmenlerim ev alınca insan kiraya oturduğu senelere o kadar yanıyor ki 8 yıl boşuna beklemişim ben her yıl 15 bin biriktiriyordum evler 10 bin artıyordu beklemek zarar yani kolay gelsin
Burada 2 senede 100 bin TL artış oldu. Biriktirmek le bu işin olmayacağı kesin çok bekleyen biri olarak daha önce almadığıma pişmanım. :(

pek bilgim yok ama geçen radyoda bu işlerle ilgilenen bir adam şöyle diyordu;
ev fiyatı artar kredi faizi düşer, ev fiyatı azalır kredi faizi artar yani bir denge oluşuyor ister istemez her zaman, en mantıklısı ev fiyatları düşükken almak kredi faizi yüksek olacaktır ama daha sonra faizler düşünce hemen yapılandırma yapılarak avantaj sağlanmış olur,
dedi, ben o adamın yalancısıyım benim sözlerim değil 8)

feto23' Alıntı:
pek bilgim yok ama geçen radyoda bu işlerle ilgilenen bir adam şöyle diyordu;
ev fiyatı artar kredi faizi düşer, ev fiyatı azalır kredi faizi artar yani bir denge oluşuyor ister istemez her zaman, en mantıklısı ev fiyatları düşükken almak kredi faizi yüksek olacaktır ama daha sonra faizler düşünce hemen yapılandırma yapılarak avantaj sağlanmış olur,
dedi, ben o adamın yalancısıyım benim sözlerim değil 8)
Aynen hocam terjübelerim benimde bu sonuca ulaşmamı sağladı geçte olsa aklım başıma geldi. :)

hasari' Alıntı:
pardus63' Alıntı:
Burada 2 senede 100 bin TL artış oldu. Biriktirmek le bu işin olmayacağı kesin çok bekleyen biri olarak daha önce almadığıma pişmanım. :(
Tl olarak değilde döviz olarak birktirmek lazım, 2009 da dolar 1.5 tl civarlarındaydı şimdi 3 tl yi gördü geri düştü.. nerdeyse %100 kar bırakırdı,

aynenbadi' Alıntı:
hasari' Alıntı:
pardus63' Alıntı:
Tl olarak değilde döviz olarak birktirmek lazım, 2009 da dolar 1.5 tl civarlarındaydı şimdi 3 tl yi gördü geri düştü.. nerdeyse %100 kar bırakırdı,
Evet bu olabilirdi. :)

Ben Nisan 2015'te 0,87 oranla akbanktan almıştım. Biraz param oldu ve yapılandırma yapmak istedim refinansmana dahil etmeden (yani oranı bozmadan) ek ödeme alındı ve ay başına 5 tl almak kaydıyla aylık ödeme miktarını arttırıp taksit sayısını azalttım. Sordum yapabileceğiniz en iyi oran nedir diye. Temsilcim 1,08 dedi.

Hocam geçen sene bu soruyu sorduğun dönemde alıversen iyiymiş, geçen sürede hem krediler hem ev fiyatları yükseldi. ben geçen haziranda 0,88 den akbanktan çektim, gerçi zorlanıyoruz ama beklemek kazandırmıyor.

serdemir' Alıntı:
Hocam geçen sene bu soruyu sorduğun dönemde alıversen iyiymiş, geçen sürede hem krediler hem ev fiyatları yükseldi. ben geçen haziranda 0,88 den akbanktan çektim, gerçi zorlanıyoruz ama beklemek kazandırmıyor.
Hocam sorma olmadı işte normalde biri ile anlaşmıştık evi rehinli çıktı sonra rehini kaldıramadı falan filan bir kaç ay bekledik sonra vazgeçtik. :)

hasari' Alıntı:
serdemir' Alıntı:
Hocam sorma olmadı işte normalde biri ile anlaşmıştık evi rehinli çıktı sonra rehini kaldıramadı falan filan bir kaç ay bekledik sonra vazgeçtik. :)
hakkaten hocam. martta konuşmuştuk oranları. ben de o sıra 0,84'ten çektim. halkbanktan.

syangela' Alıntı:
hasari' Alıntı:
serdemir' Alıntı:
hakkaten hocam. martta konuşmuştuk oranları. ben de o sıra 0,84'ten çektim. halkbanktan.
Bu sefer dananın kuyruğu kopacak. :)

Geri