Emin Otomotiv veya Emin Evim Sistemiyle Ev veya Oto

Kodla Büyü
Re: Ynt: Emin Otomotiv veya Emin Evim Sistemiyle Ev veya Oto

atakom' Alıntı:
OZOGUL' Alıntı:
Ev alımı sistemi ile aynıdır diye düşünüyorum
Şerif alalım mı birer araba, ha ne dersin :)
Atalay ben eve yazıldım. Sisteme girdim. Araba şimdi 2005 focus var. Olursa onu satıp astra classic 3 almayı düşünüyorum. Daha iyi bir kampanya olursa diye ekim kasım aylarını bekliyorum :)

Re: Ynt: Emin Otomotiv veya Emin Evim Sistemiyle Ev veya Oto

OZOGUL' Alıntı:
atakom' Alıntı:
OZOGUL' Alıntı:
Ev alımı sistemi ile aynıdır diye düşünüyorum
Şerif alalım mı birer araba, ha ne dersin :)
Atalay ben eve yazıldım. Sisteme girdim. Araba şimdi 2005 focus var. Olursa onu satıp astra classic 3 almayı düşünüyorum. Daha iyi bir kampanya olursa diye ekim kasım aylarını bekliyorum :)
hayırlı olsun, evi teslim aldın mı? sistemi anlatsana biraz nasıl?

Evi teslim almadım daha vakti var. Emin evim emin otomotiv sistemi hakkında aslında kendi web sitelerinde yada birçok web sitesinde anlatım var. Bende çok inceledim onları ama hep soru işareti kalıyor insanda. O yüzden en güzeli yüzyüze görüşmek.
Ben faizle iş yapmak istemedim araştırınca aklıma yattı. Matematiksel olarak bakarsan faizli sistemle hemen hemen aynı miktar ediyor. Ama faiz yok ev sahibine kira veriyorsun :)

bende ev almak istiyorum ama ekonomi patlarsa diye korkuyrum bu yuzdende guvenemiyorum.. birde 60-70 bin maliyetli bir eve 200-250 bin vermeyi kendime yediremiyorum insallah insaat sektoru gumlerde betona calismaktan kurtuluruz..

Kaynımın biri hem evini hem de arabasını aldı bu sistemle, diğer Kaynım da evini aldı. Biz de 15. taksitimizi ödedik. Henüz kura da para çıkmadı. 10 ayda bir çekiliş var. Para çıkarsa kira yardımı da ödeyeceğimizden taksitler 450 TL kadar artacakmis.
Faizsiz olduğu için tercih ettik. Güvenilir, çünkü birçok yakinim tercih etti.Yeri geliyor çok zorlanıyoruz öderken ama başka turlu de imkânsız olurdu biriktirmek. O para çarçur olur giderdi biliyorum.
Bu nurettin yıldız hocanın fetvası
http://www.fetvameclisi.com/fetva-emine ... 44293.html
Bu da cübbeli Ahmed hocanın videosu
http://m.youtube.com/watch?v=tVJUbbKyI6k

bir sürü kişi çalışmış
ve memnun kalmış
daha ne bilgisi ?

Anlamadım.

ben sordum ama mantıklı gelmedi. Hiç paran yoksa 55 ay içinde çıkacak dedi diyelim 50. ayda çıktı. 5 sene sonra 150bine evi nereden bulacaksın. He ilk başlarda çıkarsa mantıklı. Paranın yarısını peşinat verirsek de 13. ayda paranın tamamını veri yok onda da 150bin TL için düşünürsek bana 60bin TL için bende 8500 TL katılım ücreti alıyor. Saçma geldi bana

Bende temelden girip ev aldım. Ev aldığım müthit faizsiz bankacılık yapan Albaraka TÜRK Bankasıyla anlaştığı için mecburen krediyi oradan kullamdım. İnşaat temelden olduğu için diğer bankalar evin %75 bitmeden kredi vermeyiz dediler. İnanın Faizsiz bankadan kredi çekmenin mutluluğu bir başkaymış. İnsan 0,90 dan bankadan kar paylı para çekip ne güzel faiz ödemedim, o 0,90 karpayı iyiki var demesi ne güzel.

Not: kendini bu tür İslamcı ticaret yalanına kaptırıp faiz ödemiyorim diyen ne kadar çok saf var bu memlekette.

Biz araba icin ikinci defa girdik. Ama bu sefer burnumuzdan getirdiler. Hoc bisey yazilirkenki gibi olmadi. Faize bulasmayalim dedik, perisan ettiler bizi. Yastikaltinda biriktirin emin evimin onunden gecmeyin derim size

Bu sistemde ev aldım. Pesinatli sisteme girmiştim kurada çıkmadı. 25. Ayda daha dogrusu bir öteledikleri için 26. Ayda evi aldım. Emlağın fazla değer kazanmadığı sistemde düşünülebilir. Fakat emlağın sürekli değer kazandığı bir yerde aklınızdan bile gecirmeyin. Tekrar emin evime giriş yaptığım güne dönsem ne yapardım diyorum kendime. Cevap kesin olarak katılım bankasından finansmanla ev almak olurdu.

Teslimat evraklarını tamamlarken çıldırdım resmen. İki tane kefil!!!
Evin satılamaz şerhi koymak ve taksitlerinizi odemediginizde evi satışa çıkarabilmeyide içeren bir vekaletname
Artı kalan taksitleriniz için senet

Sonuç araba almak için düşünebilirim ama ev mümkün değil

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri