Elektronik ile Elektronik ve Hab. Öğretmenliği mezunları

Kodla Büyü
geantes' Alıntı:
12.07.2004 tarih ve 119 sayılı MEB Talim Terbiye Kurulu Kararı uyarınca, Elektronik Öğretmenliği ile Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği programlarından mezun olanlara Bilgisayar öğretmenliğine (Bilişim Teknolojileri) atanma imkanı tanınmıştır. 07.07.2009 tarih ve 80 sayılı MEB Talim Terbiye Kurulu Kararıyla ise bu kişilerin ilk atama yoluyla atanma imkanı ortadan kaldırılmıştır. 2004-2009 yılları arasında bu programlardan mezun olarak Bilgisayar öğretmenliğine atanan öğretmenler, daha önceki yer değiştirme dönemlerinde ilköğretim kurumlarına, ortaöğretim kurumlarına ve mesleki ve teknik eğitim liselerine yer değiştirme suretiyle atanabiliyordu. Şubat 2010 ve Nisan 2010 özür grubu yer değiştirme dönemlerinde ise, bu öğretmenler için MEBBİS atama modülünde mesleki ve teknik eğitim liselerine yer verilmemiştir. Talim Terbiye Kurulu kararında böyle bir uygulamaya cevaz veren hüküm ise bulunmamaktadır.

Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıyla, halen mesleki ve teknik eğitim liselerinde çalışmakta olan Elektronik Öğretmenliği ile Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği mezunu Bilgisayar öğretmenleri açısından bundan sonraki yer değiştirme dönemlerinde MEBBİS atama modülünde mesleki ve teknik eğitim liselerine yer verilmesi için gerekli değişikliklerin bir an önce yapılması hususunda talepte bulunduk.

İlgili Yazımız İçin Tıklayınız

Bakalım sonuç hepimiz için hayırlı olur.
Türk Eğitim Sen konuyla ilgilendi ve 4 günde bakanlığa başvurdu.Bu yazı için Yozgat il temsilcisi Seyfi Bayrak,Sarıkaya temsilcisi Bayram Höke,sendika avukatları dilek ve hilal hanıma teşekkür ederim...Umarım Eğitim Bir Sen de konuyla ilgilenir de bir an önce bu konu sorun olmaktan çıkar...

alperrtegas' Alıntı:
geantes' Alıntı:
12.07.2004 tarih ve 119 sayılı MEB Talim Terbiye Kurulu Kararı uyarınca, Elektronik Öğretmenliği ile Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği programlarından mezun olanlara Bilgisayar öğretmenliğine (Bilişim Teknolojileri) atanma imkanı tanınmıştır. 07.07.2009 tarih ve 80 sayılı MEB Talim Terbiye Kurulu Kararıyla ise bu kişilerin ilk atama yoluyla atanma imkanı ortadan kaldırılmıştır. 2004-2009 yılları arasında bu programlardan mezun olarak Bilgisayar öğretmenliğine atanan öğretmenler, daha önceki yer değiştirme dönemlerinde ilköğretim kurumlarına, ortaöğretim kurumlarına ve mesleki ve teknik eğitim liselerine yer değiştirme suretiyle atanabiliyordu. Şubat 2010 ve Nisan 2010 özür grubu yer değiştirme dönemlerinde ise, bu öğretmenler için MEBBİS atama modülünde mesleki ve teknik eğitim liselerine yer verilmemiştir. Talim Terbiye Kurulu kararında böyle bir uygulamaya cevaz veren hüküm ise bulunmamaktadır.

Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıyla, halen mesleki ve teknik eğitim liselerinde çalışmakta olan Elektronik Öğretmenliği ile Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği mezunu Bilgisayar öğretmenleri açısından bundan sonraki yer değiştirme dönemlerinde MEBBİS atama modülünde mesleki ve teknik eğitim liselerine yer verilmesi için gerekli değişikliklerin bir an önce yapılması hususunda talepte bulunduk.

Türk Eğitim Sen konuyla ilgilendi ve 4 günde bakanlığa başvurdu.Bu yazı için Yozgat il temsilcisi Seyfi Bayrak,Sarıkaya temsilcisi Bayram Höke,sendika avukatları dilek ve hilal hanıma teşekkür ederim...Umarım Eğitim Bir Sen de konuyla ilgilenir de bir an önce bu konu sorun olmaktan çıkar...

Bu yazı için emeği geçenlere bende teşekkürlerimi sunarım. Ama birlik olmadıktan sonra bi sonuç alamayız gibime geliyor. Diğer sendikalarda mutlaka başvuru yapmalılar.

Arkadaşlar peki daha önce mesleki ve teknik liseler de çalışmış;sonra bi şekilde şu an çalışmayıp tayinle mesleki teknik liselere geçmeyi düşünenler ne olacak?? Girişim çok güzel de;herkese teknik ve meslek liseler de çalışma hakkının verilmesi istense daha doğru olmazmıydı?

Hocam orda sadece ifade eksikliği var ama meslek lisesinde çalışanların durumu düzeldiğinde zaten bizimkide düzelecek...

bende bugün okula dilekçeyi verdim gerekli her yerede e-posta ile başvuru yaptım.
eğitim sen e başvuracaktım bugün yarına kaldı diyordum arkadaşımız başvuru yapmış. ama yine gidip görüşeceğim
eğitim bir sen den birini bulmamız lazım ivedi olarak

arkadaşlar emeği geçenlerin ellerine sağlık. çok iyi olmuş bir sendikanın ilgilenmesi bunu gören diğer sendikalar da boş durmayacaklardır.
keşke benim gibi ilköğretimde çalışanlar için de bir ifade olsaydı ya da daha geniş birifade kullanılsaydı.
bu arada dilekçeyi verdim bakalım neolacak.

Hocam nasıl ayıracaklar meslek lisesinde çalışanla ilköğretimde çalışan elektronik mezunu bilişim teknolojileri öğretmenlerini...Valla Bütün türk eğitim sen i ayağa kaldırdım , bende ilköğretimdeyim eğer hala ben atanamazsam bu ifadelerden dolayı gider öğretmenlikten istifa ederim... :)
O kadar da uğursuz olurmu insan dersiniz :)

geantes' Alıntı:
alperrtegas' Alıntı:
geantes' Alıntı:

Bu yazı için emeği geçenlere bende teşekkürlerimi sunarım. Ama birlik olmadıktan sonra bi sonuç alamayız gibime geliyor. Diğer sendikalarda mutlaka başvuru yapmalılar.

abacus' Alıntı:
geantes' Alıntı:
alperrtegas' Alıntı:
geantes' Alıntı:

Hocam teşekkürler ilginiz için ama burda ifade yanlış.2002-2009 olacak.Çünkü ben 2002 de bilgisayar olarak atandım.7 yıllık bi süreçte atanan elektronikçi arkadaşlar var.2 yıl eksik bilgi verilmiş.Düzeltme gerekecek.

Evet metnin şu şekilde düzeltilmesi gerekir.Teknik Eğtim fakültesinden mezun teknik öğretmenlerin denmesi gerekir.İlköğretim ve düz liselerdeki arkdaşlarında mağduriyeti var.

abacus' Alıntı:
Evet metnin şu şekilde düzeltilmesi gerekir.Teknik Eğtim fakültesinden mezun teknik öğretmenlerin denmesi gerekir.İlköğretim ve düz liselerdeki arkdaşlarında mağduriyeti var.
Hocam bende ilköğretimdeyim, ama yozgattan ankaraya anca anlatabildim.Ayrıca hepimiz aynı kategoriye giriyoruz.Yani düzeltiğinde bizde faydalanacaz.Olan oldu bu yazı bakanlığa gitti,artık siz ne yapabilirsiniz nasıl katkı yapabilirsiniz onu düşünelim,herkes birşeyler katarsa daha kolaylaşır bu iş...

öyle tabi.Ben yerdeğiştirmede tayin istemiycem.Ama sendika aracılığıyla bende dava açıcam.Perşembe günü.ama yanlış dilekçeler olmamalı.Ben meslek lisesindeyim şuan.ama 2002 den beri atama vardı 2009 a kadar.artı metinlerde tüm teknik öğretmenler olmalıki bilgi karmaşalığı olmasın.

Hatırladığım kadarıyla teknik eğitim fakültelerinin kuruluş amacı mesleki ve teknik okulların öğretmen ihtiyacını karşılamaktı. Tef hakkında hazırlanan raporlarda geçiyor ama resmi bi ifade bulabilrsek dilekçe vermeyen arkadaşların onuda yazılarına eklemeleri fena olmaz. Çünkü bu fakültelerinde kuruluş amacına ters düşmüş oluyorlar. Sadece meslek liselerini açsalar yaptıkları daha mantıklı olurdu.
Karar olumlu olursa hepimizi bağlar. İlköğretim yada mesleki lisesinde çalışmamız farketmez bence. Sanırım bu ayrımı yapmaları da mümkün değil. Çok net göremesemde konuşmalarıyla destekledikleri için yaptıkları işi anlatıyım. net tabanlı bi programa şifreleriyle giriş yapıyorlar ve mezun olunan Üniversite - fakülte - bölüm - program olarak bilgiyi giriyorlar. Sonrasında branşa göre 2. öncelik olduğunu belirtiyor ve en kötü kısmıda mesleki okullara atanamaz ifadesini seçiyorlar. Bunları açılır liste şeklinde gelen seçeneklerden yapıyorlar. Yani orda anladığım kadarıyla çalıştığı kuruma yada kişiye göre bi ayrıma gitmiyorlar. Üniversite veya bölüme göre ayırıma gidebiliyorlar. "mezun olduğunuz okul bilgilerinde problem bulunmaktadır" hatası alıyordum ve onu düzeltmeye çalışmışlardı. Bu vesilede şahit olmuştum. Ama hala bu hatayı alıyorum. Aşağıda okul bilgisi olmayanlar hata alıyorlardır.
http://atama.meb.gov.tr/kaynak_okul_tam ... kullar.asp
Bu arada 2007'den sonra ilk atama olmamış sanırım.

beyler ilk atamayla atananlar;en son 2006 şubatta atandı;ben ve benim gibi o dönem atananlar en son atananlardanız....Dilekçemde teknik öğretmen statüsün de atandığımı belirttim;ve koyulaştırdım bu kısmı;dilekçeyi de ek olarak ekledim...Umarım çözülür;yaptıkalrı yanlışın farkına varırlar..

arkadaşlar şuan benim mebbis modülümde hata vermiyor?? HANİ!! biz girdiğimizde "mezun olduğunuz alan bilgilerinde hata vardır" diye yazıyordu ne oldu o yazı.. ne zaman değişti bu CEYNE isimli arkadaşın bahsettiği işlem sonundamı değişti acaba.. sizdede hata veriyormu şu an.. dilekçemde belirtmek istiyordum.. nolduki..

mr_ogretmen' Alıntı:
arkadaşlar şuan benim mebbis modülümde hata vermiyor?? HANİ!! biz girdiğimizde "mezun olduğunuz alan bilgilerinde hata vardır" diye yazıyordu ne oldu o yazı.. ne zaman değişti bu CEYNE isimli arkadaşın bahsettiği işlem sonundamı değişti acaba.. sizdede hata veriyormu şu an.. dilekçemde belirtmek istiyordum.. nolduki..
hocam şu anda baktım personel işlemlerinden başvuru işlemleri oradan il dışı içi sağlık öğrenim olağanüstü hal ama hepsinde hala mezun olduğunuz okul bilgilerinde problem bulunmaktadır diyor. yani sorun devam ediyor.
personel modülü atama(kadrolu) öğretmenler için ordan da girdim değişen bişey yok sorun devam ediyor.

arkadaşlar burada sadece dilekçemin örneğini gönderebiliyorum.. diğer tüm ilgili belgeler vb.. hepsini kendi yapığım forumda gönderebilirim. oradanda ulaşabilirsiniz.. dilekçede geçen karar ve yönemelik ve kanunlar ama şartta değil.. dilekçe aşağıda ekte..

türkeğitimsen avukaı dilek hanıma arayıp kontrol ettirdim bir sorun yok dedi.. okula verecekmişiz.. kayıta alıp elden gidip milli eğitim müdürlüğüne verebilirsiniz... ok..

Ekli dosyalar

• DİLEKÇEM.rar
    5.5 KB · Görüntüleme: 64
şimdi gittim geldim müdür odasında yok.. arkadaşlarıyla çıkmış... allahım allahım.. şu doğudan kurtar beni.. :-1:

oh be.. müdüre telefonla halloldu.. şimdi okulda kayda girdim.. mmilli eğitim müdürlüğüne kapanmadan varmalıyım..

:+1: dilekçe gayet güzel özetlemiş olayı..dilerim en kısa süre de çözülür..dilekçe yollayan arkadaşlar da çoğalır umarım!!!???uyumayalım elektronikçiler...

Burada kötü haberler verip can sıkmak istemiyorum ama, derdimi sadece sizler anlayabilirsiniz. Telefon etmeyim diyorum ama içimde rahat etmiyor. Değerlendirme, denetleme ve planlama şubesinin daire başkanını ikna edebilirsem sorun kısa çözülür diye düşündüm. Sekterini zor bela ikna edip bağlandım ama pişman oldum. Adı lütfi orak. Ben üslubumu bozmadan konuştum ama adam terbiyesizmiş. Listedeki bazı okullar atanamazken siz nasıl atanacaksınız, yeterli kapasiteniz varmı ki demeye getirdi lafı. 119 daki madde kalktıktan sonra sizi artık atamayız gibi saçmalıklarına bizi bağlamadığını söylüyorum, 80 nolu karara göre cevap veriyorum tabi karşılık veremiyor, karardaki aynı türdeki kurumlara atanırı nasıl açıklıyorsunuz diyorum, o bilişim alanında olmanızı sağlar sadece diyor. Tabi hiç alakası olmadığını söylemeye çalışıyorum, ama doğru düzgün dinlemiyor bile, laflarımı yarıda kesmeye çalışıyor. Yasal dayanağına da en sonunda sadece eğitimini almadığınız kuruma atamayız, bu yasal dayanağımız deyip çıkıyor. Sanki bizi ölçebilecek kapasiteye sahip beyefendi. Bizi şu ana kadar neden atadınız, bu hakkı niye verdiniz falan gibi sorulara da tabi yanıt veremiyor, sizin hiç hakkınız olmadı deyip utanmadan bide kovarım seni ordan filan dedi. Sanki babasının çiftliği. Devlet memuruyuz ama takan yok. Kimlik bilgilerimizi filan verince gereken her cevabı yapıştıramadım tabi. Zaten suratıma kapattı resmen. Ama fitil oldum bugün, derslerden falan da soğudum artık. Ya ben grafik bölümünde 3ds max gibi programların bile dersini veriyorum, kalkmış bana orda yapamazsınız diyor, neler yaptığımızdan haberi yok. Leyla hanım terbiyeliydi en azından, konuşabilmiştik. Moralinizi bozdum ama bi gelişme yok yani, bu adamda böyle dedikten sonra dilekçelere olumlu yanıt gelmesini de beklemiyorum.

:x dava TEMİZLEYECEK o zaman bu işi...o zaman dava sonuçlansın yine açmasınlar da göreyim bakayım!!!

arkadaşlar dilekçemizi verdik sonuçta terk eğitim sen aracılığıyla kimseye laf anlatmaya çalışmayın. Davamızı acacağız hakimide kovsun sonra oradan

turkiye.gov.tr den cumhurbaşkanınamı yazsak yahu... ceyne hocanın da yazdıklarını okuduktan sonra umut mumut kalmadı ya

acaba 0312 413 15 58 lütfü arok beyi hepimiz mi arasak hergün birimiz arayalım derim!!!
ayrıca haketmeyenlerin yetkili olduğuyerde mağdur olmamız normal arkadaşlar.
canınızı sıkmayın bunlar acaba 3,5 yıl beraber okuduğumuzu bilmiyorlar mı bilgisayarcılarla?

Kapasite varmı diyor.üniversitede dersler 3. sınıfın 2.dönemine kadar aynıydı.1.5 yıldaki farklı derslerlemi kapasitemizi ölçüyor.aldığım dersleri sayayım.
Network,Visual Basic,C++,Bilgisayar Destekli Tasarım,Bulanık Mantık 1-2,Yapay sinir ağları,Mikroişlemciler 1-2 gibi.Artı elektronik dersleri varki bunlar bilgisayar teknik servis dalını kapsar.Bunlar yetmiyorsa hiç bişey demiyorum..

Dava işi çözecek..

Artı hizmetiçi eğitimlerle aldığım grafik tasarım,Windows server 2003,Visual Basic Net. Eğitimler var.hizmetiçi eğitim eğer ülkemizde işe yaramıyorsa neden her sene düzenleniyor.

Yetkililerin yorum yapmadan önce konu üzerinde yeterince hakim olması lazım.Bu tür söylemler kendilerine hiç yakışmıyor doğrusu..

Geri