Elektronik ile Elektronik ve Hab. Öğretmenliği mezunları

Kodla Büyü
yerdeğiştirme döneminde tayin istemeyecek olan bazı arkadaşlar bu konuyu bilmelerine rağmen herhangi bi adım atmıyorlaR...

şurda konuyu takip eden ve yazışan toplasan 8-10 kişi ya var ya yok..Bu kadar duyarsız olunmaz ki..insanın asabı bozuluyor..bu işten çok zararlı çıkarlar;eğer bu konuya sahip çıkıp üzerine düşmezlerse...valla ben anadolu kadrosunayım zaten..af çıkarsa gideceğim ilin puanları da yüksek değil;anadoluya geçer istediğim okulda da görevlendirme girer çıkarım derslerime..buna rağmen uğradığım haksızlıktan ötürü içim içimi yiyor...yarın da dilekçemi verecem..ama şunu söyleyim o dilekçe sayısı anlamlı bi rakama ulaşmadıktan sonra;kimse kaile almaycak bu durumu ve böyle gelmiş böyle gidere dönecek hadise...yazık..en yüksek puanlarla girilen öğretmenliklerden olan elektronik öğretmenleri;bi araya gelip tepki koymayı bile beceremiyoruz...

diğer başlıkta gitti kapandı..memurlar nette var başlık toplasan yazışan 5 kişi...ki marmaranın grubuna bu konuyla ilgili defalarca mesaj attım orda nerden baksanız 100-150 kişi var bu durumda ;bu forumun linkleirni verdim ama yok arkadaşlar da tık yok...Elektronikçiler meslek liselerin de çalışanlar da dahil; bi ses verin...!!!en azından dilekçelerinizi işleme koydurun okullarınızda ...

bende pazartesi forumda bir arkadaşımızın yayınladığı formatı kullanarak dilekçe yazıp vereceğim inşallah çözülür

bende burda ki arkadaşlardan birinin dilekçe örneğini kendime göre düzenledim;o dilekçe örneğini yayınlayan arkadaşa öncelikle teşekkür;bu da benim dilekçe örneğim;dileyen kopyalasın boşlukları doldurup;versin okuluna!!Dilekçe:

......... LİSESİ OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik-Bilgisayar Eğitimi, Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği mezunuyum. 2006 Şubat atamaların da TTKB 119 sayılı kararına göre 2. öncelikli olarak “Bilişim Teknolojileri” (Bilgisayar) öğretmeni olarak ve teknik öğretmen statüsün de nokta tayin ile ......Meslek Lisesine atandım. İlk atama yerim olan bu okulda yaklaşık 3,5 yıl görevde bulundum.Ve haziran 2009 da rotasyona uğrayarak yine nokta tayini ile ve teknik öğretmen statüsün de ...... Meslek Lisesine atandım.Son olarak Anadolu öğretmenliği sınavını kazanarak;Anadolu öğretmeni olarak ..... Anadolu Lisesine atandım ve halen bu okul da görev yapmaktayım.

2000-2006 yılları arası “Bilişim Teknolojileri” öğretmeni ataması çok olduğundan ve yeterli mezun olmadığından, “Elektronik-Haberleşme Öğretmenliği” mezunları 2. öncelikli olarak “Bilişim Teknolojileri” (bilgisayar) alanına TTKB 119 sayılı kararına göre atanmışlardır.

TKB’nin 07.07.2009 Tarih ve 80 Sayılı Kurul Kararı uyarınca “Elektronik-Haberleşme Öğretmenliği” mezunlarının “Bilişim Teknolojileri” alanına atamaları (İLK ATAMA) kaldırılmıştır.

2009 yılı ve öncesi yer değiştirme (isteğe bağlı, zorunlu hizmet, özür) dönemlerinde, mezuniyeti “Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği veya Elektronik Öğretmenliği” olan ve atama branşı “Bilişim Teknolojileri” olan öğretmenler bakanlığın ilan ettiği kurumlar arasında yer alan ilköğretim kurumlarına, ortaöğretim kurumlarına ve mesleki teknik liselere yer değiştirme suretiyle atanabiliyorlardı.

2010 yılı şubat özür grubu ve 2010 yılı nisan özür grubu yer değiştirme dönemlerinde, mezuniyeti “Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği veya Elektronik Öğretmenliği” olan ve atama branşı “Bilişim Teknolojileri” olan öğretmenler için, mebbis atama modülünde Türkiye genelin de “mesleki ve teknik liselere” yer verilmemiştir. Mezuniyeti “Bilgisayar Öğretmenliği” olan “Bilişim Teknolojileri” öğretmenlerinin mebbis atama modülünde ise mesleki ve teknik liseler yer almaktadır.

2010 yılındaki 2 özür grubu atamasında da mezuniyeti “Elektronik Öğretmenliği” olan ve atama branşı “Bilişim Teknolojileri” olan öğretmenlerin “MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM KURUMLARI”NA yer değiştirme şeklinde atamalarına engel olunmuştur.

07.07.2009 Tarih ve 80 Sayılı Kurul Kararı esaslarında;

“Alanları Dışında Atananlar

Madde 10

Daha önceki Talim ve Terbiye Kurulu kararları kapsamında öğretmenliğe atanan, ancak bu Esaslar eki Çizelgede mezun oldukları yükseköğretim programlarına ve alanlarına yer verilmeyen öğretmenlerin yer değiştirme suretiyle atamaları, aynı türdeki eğitim kurumlarına yapılır.

Geçici Madde 1 - Bu Esasların yürürlüğe girdiği tarihte eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler, daha önceki Kurul kararları kapsamında atandıkları alan/kurum öğretmenliği görevlerine devam ederler. Yer değiştirme suretiyle atamaları da Bakanlıkça düzenlenen en son atama kararlarında belirtilen alanlarda yapılır.”

denilmektedir.

2010 yılı şubat özür grubu ve 2010 yılı nisan özür grubu yer değiştirme dönemlerinde, mezuniyeti “Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği veya Elektronik Öğretmenliği” olan ve atama branşı “Bilişim Teknolojileri” olan öğretmenler için, mebbis atama modülünde “mesleki ve teknik liselere” yer verilmeyerek mağduriyete ve haksızlığa sebep olunmuştur. Aynı uygulama yakın tarihli il içi ve il dışı yer değişikliklerinde de devam ettiği takdirde daha fazla kişi mağduriyetine ve haksızlığına sebep olunacaktır.

2010 yılına kadar mesleki ve teknik eğitim kurumlarına yer değiştirme suretiyle,elektronik haberleşme öğretmenliği mezunu,bilişim teknolojileri öğretmenlerinin atanmasına rağmen,şimdi atama imkanı verilmemesinin hangi değişiklik sonrasında uygulandığının tarafıma bildirilmesini istiyorum ve hata varsa en kısa sürede düzeltilmesini talep ediyorum. Gereğini arz ederim.

T.C. Kimlik numarası:

(EK: Diploma fotokopisi)

arkadaşlar bende zorunlu hizmetime 4 yıllık hizmetimden sonra bu yıl başladım. Zorunlu hizmet yükümlüsü olduğumdan ve özür durumumda olmadığından herhangi bi yer değişikliği isteğinde bulunamıyorum. Yinede sendikama ve avukata başvurdum. Şuan da benim verebileceğim uygun bi dilekçe üzerinde çalışıyor avukat arkadaş. Çünkü dikelçe versem senin zaten zorunlu hizmetin var özür durumunda yok yerdeğiştirmede bulunamıyorsun ne dilekçesi bu şeklinde bana olmayan atamamın neden olmadığına dair bir dilekçe dönmez . Yine de atttığım adımları paylaşacağım belki başka bir arkadaşa faydası olurda zamanı gelince o arkadaşı emsal gösteririz.

paylaşım da bulunmayan diğer arkadaşlarda bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın düşüncesindeler heralde. Yarın bunlar başka şekilde karşımıza çıkıcak o zamanda ördek gibi bakınırlar artık.

Dilekçe çözüm olacak bile olsa mayıs dönemi yerdeğiştirmelerinde tayin istememiz zor görünüyor. Dilekçelerin cevabının dönme süresi 40-50 gün arası olur gibi geliyor. Ama çoğumuz bu dönem başvurmayacak olsak bile en azından sonraki dönemde sansını deneyecektir. Ki burada bulunan 8-10 arkadaştan çok daha fazla sayıda olacağımız aşikar. Buradaki sayımız ise hakikaten çok az. Bu forumda bizim durumumuzda olan çok daha fazla sayıda arkadaş olduğundan bende eminim. Sesimiz çıkmazsa bizi kale alanda zor çıkar. Bu durumda bizim umudumuzu hayli kırmakta. Hakkımızda hayırlısı olsun.

arkadaşlar bu işi dilekçe çözerse her tarafa göndereyim dilekçeyi adamlara bilgi edinmeden bu konu hakkında bilgi istiyorum, cevap personel genel müdürlüğünün sitesinde diyor...
"Bakanlığımızın http://personel.meb.gov.tr/ internet sitesinde öğretmenlerin alan değişikliğine ilişkin duyuruları takip etmeniz gerekir."

böyle saçmalık olur mu?bizim direk bu işe rampa olanlarla görüşmemiz lazım.

ilk hedefimiz TTKB o halde :) şaka bi yana dilekçelerin bi örneğini de oraya ulaştıralım bakalım nasıl bi yanıt verecekler??zaten gelen yanıtlara göre gidişat belli olacaktır..

yeni düzenleme tüm elektronikçi bilgisayarcıları desteğe bekliyoruz. dilekçelerle. ve ekleriyle
http://ttkb.meb.gov.tr/duyurular/80/80_esaslar.pdf
http://ttkb.meb.gov.tr/duyurular/80/80_cizelge.pdf
http://ttkb.meb.gov.tr/menu/119_esaslar ... karari.pdf

……………….. İLKÖĞRETİM OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE
………………….

Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi - Elektronik Bilgisayar Eğitimi - Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği mezunuyum. 2005 yılında TTKB 119 sayılı kararına göre 2. öncelikli olarak “Bilişim Teknolojileri” (Bilgisayar) öğretmeni olarak atandım. İlk atama yerim olan ………….. Endüstri Meslek Lisesinde yaklaşık 3,5 yıl görevde bulundum. Şu anda ……. İlköğretim Okulunda Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak çalışmaktayım (2008 yılı il dışı yer değiştirme isteğinde bulunduğum dolayı).
2000-2006 yılları arası “Bilişim Teknolojileri” öğretmeni ataması çok olduğundan ve yeterli mezun olmadığından, “Elektronik Öğretmenliği” mezunları 2. öncelikli olarak “Bilişim Teknolojileri” (bilgisayar) alanına TTKB 119 Sayılı Kararı Madde 8-b ye göre atanmışlardır(Ek-1).
TKB’nin 07.07.2009 Tarih ve 80 Sayılı Kurul Kararı uyarınca “Elektronik Öğretmenliği” mezunlarının “Bilişim Teknolojileri” alanına atamaları (İLK ATAMA) kaldırılmıştır.
2009 yılı ve öncesi yer değiştirme (isteğe bağlı, zorunlu hizmet, özür) dönemlerinde, mezuniyeti “Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği veya Elektronik Öğretmenliği” olan ve atama branşı “Bilişim Teknolojileri” olan öğretmenler bakanlığın ilan ettiği kurumlar arasında ilköğretim kurumlarına, ortaöğretim kurumlarına ve mesleki teknik liselere yer değiştirme suretiyle atanabiliyorlardı.
2010 yılı şubat özür grubu ve 2010 yılı nisan özür grubu yer değiştirme dönemlerinde, mezuniyeti “Elektronik Öğretmenliği” olan ve atama branşı “Bilişim Teknolojileri” olan öğretmenler için, mebbis atama modülünde “mesleki ve teknik liselere” yer verilmemiştir. Mezuniyeti “Bilgisayar Öğretmenliği” olan “Bilişim Teknolojileri” öğretmenlerinin mebbis atama modülünde ise mesleki ve teknik liseler yer almaktadır.
2010 yılındaki 2 özür grubu atamasında mezuniyeti “Elektronik Öğretmenliği” olan ve atama branşı “Bilişim Teknolojileri” olan öğretmenlerin “MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM KURUMLARI”NA yer değiştirme şeklinde atamalarına engel olunmuştur.
80 nolu çizelgede (Ek-2) bilişim teknoloji alanına atanabilecekler (ilk atama) listesinde bulunan mezuniyet alanlarında sadece kimlerin mesleki kurumlara atanamayacağı özellikle belirtilmiş durumdadır. Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği ise bu listede hiçbir zaman bulunmamıştır ve bizler TTKB 119 Sayılı Esaslar Kanunu Madde 8-b (Ek-1) ye göre daha önce atanmış bulunmaktayız. Herhangi bir maddede de mesleki kurumlara geçiş yapacağımız belirtilmemiştir. Mebsis te mezuniyetimizin “Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği” gözükmesinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca 80 Sayılı Kurul Kararı Madde 10 (Ek-3) da hakkımız korunmasına rağmen 2010 yılı şubat özür grubu ve nisan özür grubu yer değiştirme dönemlerinde, mezuniyeti “Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği” olan ve atama branşı “Bilişim Teknolojileri” olan öğretmenler için Mebbis atama modülünde “mesleki ve teknik liselere” yer verilmeyerek mağduriyete hak kaybına sebep olunmuştur. Aynı uygulama yakın tarihli 2010 il içi ve il dışı yer değişikliklerinde de devam ettiği takdirde daha fazla kişinin mağduriyetine ve hak kaybına sebep olunacaktır. Mağduriyetimizin giderilmesi ilginize sunar. Gereğini arz ederim.

Ekler
Ek-1 TTKB 119 Sayılı Kararı Madde 8-b
Ek-2 80 Nolu Çizelge
Ek-3 80 Sayılı Kurul Kararı Madde 10
Ek-4 Diploma Fotokopisi 19.04.2010

………………
Adres: Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Tel :
Cep Tel :

siyaset olarak algılanmassa farklı bir şikayet mercide var.. İlinizin millet vekillerine milli eğitim bakanlığına Nimet Çukçuya bile doğrudan bilgi öneri şikayet vb başvuru yapabilirsiniz.. Benim yaptığım şikayet aşağıda.. Sizde yapın..

http://www.akim.akparti.org.tr/akp.akim ... uGiris.jsp

İki tane şikayetim var:

Birincisi; 7 yıllık öğretmenim 2009 yazında yayımlanan M.E.B. Talim terbiye kurulunun 80 sayılı kararına göre daha önce verilen haklar gerekçesiz elimizden alınıyor. Alanlarımızla ilgili yapılan yanlışlık üzere maddi zararımız oluyor.
İkincisi:M.E.B. zorunlu hizmet affı üzerine uğraşıyor. Medyadan takip edilen bu durum devletin vatandaşın gözündeki saygınlık ve güvenilirliliğini zedeliyor.

İlk şikayetimle ilgili olarak:

Maramara üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik Bilgisayar Eğitimi Bölümü Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği Anabilim Dalı 2003 mezunuyum. 05/03/2004 yılında ilk atama olarak Kars/Kağızman METEM lisesine bilgisayar alanında atölye ve labaratuvar öğretmeni olarak atandım. 06/10/2005 tarihinde Gümüşhane Kız Teknik ve Meslek Lisesine eş özürü sebebi ile tayin aldım. Bu atamam esnasında M.E.B. Talim Terbiye Kurulunun 119 sayılı kararının 10.maddesine göre bilişim teknolojileri alanına atanma hakkı verilmiştir. Ayrıca 3795 sayılı kanunun 3/d maddesi gereği Teknik Öğretmen ünvanı verilmiştir. Dolayısıyla ilk atamamdan beri atölye ve labaratuvar öğretmeni olarak tüm türkiyede atamalar yapıldı. En son 2010 yılı şubat ayı özür durumu atamalaında il içi atama hakkı verildi ama iller arası atama hakkı varilmedi. Mayıs ayında zorunlu hizmetimin bitmesi sonucu tayin isteyeceğim ancak M.E.B. mebbis internet üzerindeki atama modülünde atölye ve labaratuvar öğretmeni olarak atanabileceğim mesleki ve teknik eğitim okulları açılmamış bunun yerine genel kültür bilişim teknolojileri alanı öğretmenler açılan ilköğretim ve düz liseler açılmıştır. Eğer mesleki ve teknik öğretim okullarına atölye ve labaratuvar öğretmeni olarak atanabilme hakkım elimden alınırsa 657 sayılı devlet memurları kanununun 152.maddesi B-Eğitim Öğretim Tazmintı konulu bölümde bahsedilen %15'lik farklı ödemeyi alamayacağım, ayrıca 16.12.2006/26378 tarih ve sayılı resmi gazetede yayımlanan bakanlar kurulu kararının madde-6 ve ek çizelgesine göre 29 saate kadar alabildiğim ekders miktarını 18 saat olarak alabileceğim. Sonuç olarak daha önceki talim terbiye kurulu kararlarına göre verilen hakkım elimden alınırsa büyük miktada maddi kayıplarım olacaktır. Yerdeğiştirme isteğimde daha önce atandığım alana göre tayin hakkımın verilmesi için gerekli çalışmaları yapmanız konusunu arz ediyorum.

ikinci şikayetimle ilgili olarak:
2004 yılında mecburi hizmetimi yapmak üzere tüm aile fertlerimden uzakta ve bölgenin imkansızlıkları sebebiyle zor şartlarda öğretmenlik görevime devam ederek tamamladım. M.E.B. zorunlu hizmet affına yönelik çalışmalar yapmakta bu konuda sendikalar ile görüşmektedir. Devletimin af çıkarması onun şanındandır, ancak mecburi hizmet görevini yapmayan memurlar bu yönde affedilirken devletin verdiği zorunlu görevi yapmış olan memurlar cezalandırılmış olmaktadır. Mecburi hizmet bölgelerindeki öğretmenler birinci hizmet bölgelerine tayin almak isteyeceklerinde bu bölgelerde rotasyon affı almış öğretmenler tarafından bölgenin gözde okullarının kadroları doldurulduğu göülmekte. Bu sebeple mecburi hizmetini yapan öğretmen yine birinci hizmet bölgelerinde gitmek istediği eğitim kurumlarına gidememektedir. M.E.B. birinci hizmet bölgelerindeki tüm okulların boş kadrolarını tayin döneminde açarak mecburi hizmeti yapmış kişilere öncelik vermesi gerekmektedir. Aksi taktirde zor şartlarda görevini tamamlayan öğretmenlerin gözünde devlet artık güvenilmez bir kurum olacaktır. daha önceki dönemlerde gelen afların hiçbir faydası olmadığı gibi bahsettiğim yönde çok zararı olduğunun bilincine varılması gerktiğini düşünüyorum. M.E.B. af konusunu sonlandırması ve zorunlu hizmetin olduğu şekilde devam etmesi daha haktan yanadır.

Hocam benim bir önerim var...Aramızda para toplayıp Ankara da çalışan bir arkadaşımız aracılığıyla bir avukat tutalım .Bu avukat gidip görüşmelerde bulunup durumun hukuki boşluğunu anlatsın ...

Leyla hanımın dediklerine bakacak olursak, erkek teknik eğitim G.M nün görüş bildirmesi falan bu işin nasıl sulandırıldığını gösteriyor.Şu anda erkek teknik eğitimde çalışan bizim sınıf arkadaşlarımız yok mu sanki onlar orda olacak biz ilköğretimde ,Neyin görüşünü istiyorlar anlamıyorum ki ,hem bizi 8/1 inden başlatacaklar teknik öğretmensiniz diye sonra yok değilsiniz..
İşin mantığını anlamıyorum bir türlü, gerçekten mantıklı gelse kaderime razı olmaya çalışacm ama bulamıyorum neden böyle birşey yapıldığını

bende aynı bölüm mezunuyum konuyu yeni gördüm. ne gerekiyorsa yapalım.

benim gibi elek. ve hab. mezunu olupda mevzuyu bilmeyen çok kişi vardır. kazanılmış haklarımız var böyle saçma işmi olur yahu :x

alperrtegas' Alıntı:
Hocam benim bir önerim var...Aramızda para toplayıp Ankara da çalışan bir arkadaşımız aracılığıyla bir avukat tutalım .Bu avukat gidip görüşmelerde bulunup durumun hukuki boşluğunu anlatsın ...

ben varım bu işe.. ankarada olan birisi yokmu hiç çok kaliteli bir avukat bulsun.. abim orada beni iriyle konuşturmuştu abime bir sorayım bakalım..

Beyler avukat tutmaya destek!!çok ciddiyim özel mesajla telefonlarımızı alalım;ankara da gerçekten işin ehli;kaliteli bi avukatla hatasız giderek çözelim bu işi..Ankara da görev yapan arkadaşlardan destek bekliyoruz...Bu konudan da mümkün olduğu kadar tüm arkadaşlarımızı haberdar edelim...Yoksa çok kişi mağdur olacak..Ben o gün başvuru ekranın da sadece ilköğretimleri görünce yaşadığım şoku kızgınlığı anlatamam...

maddi olarak destek gerektiğinde özel msj atın arkadaşlar bende katılırım katılacak arkadaşlarda bulurum en azından bir iki kişi daha

Arkadaşlar Personel Genel Müdür yardımcısı Mehmet Bahçecik beyle sendika vasıtasıyla konuştum durumu uzun uzun anlattım.Koskoca genel müdür yardımcısı bize hak veriyor siz teknik öğretmensiniz olmaz öyle şey diyor ama alt taraftakiler işi çekip çeviriyor.Ben cep ten konustum ama daire numarasını netten buldum 0312 418 14 49 dahili 1740-1741 sizde konusun.Konuyla ilgisini sıcak tutalım her gün bir kişi arasın bunları.Bakarsınız biri çıkıp düzeltme yolunda adım atar.Bir de ankarada çalışan arkadaşlarımız daha ilgili olup gidip yüzyüze yetkililerle konusup durumu anlatırlarsa cok faydalı olur.Hatta avukat tutup avukatla hazırlıklı bir şekilde gidilirse cok faydası olur bence...

bencede ne gerekiyorsa ypalım 2008 de de olmuştu ben iki üç defa aradım meail attım ama bu yıl nedense çok pasifiz biraz canlanalım :D :D

Arkadaşlar Türk Eğitim Sendikasından avukat Dilek hanım aradı beni az önce(oraya da dilekçe vermiştim).Bir kezde benden dinleyip bakanlığa dilekçeyle sendika olarak başvuracak.Ben derdimizi anlattım o da hak verdi bana ama onun hak vermesi yetmiyor tabi arkadaşlar sizinde eğitim bir sende tanıdığınız varsa cok etkili olur.Bizim ilçede sendika çok etkili eminim bakanlık ta da çok etkilidir bu eğitim bir sen.Lütfen eğitim bir sen e kayıtlı olanınız varsa birazcık uğraşsın bir başvuru da o sendika yaparsa işe yarayabilir.
AZ LAF ÇOK İŞ...Uğraşmazsak en az 1 sene güme gidecek gibi...

dilekçe mi ekleriyle birlikte verdim okuluma..bakalım ne olacak...cvbı paylaşırım burdan..

alperrtegas' Alıntı:
Arkadaşlar Personel Genel Müdür yardımcısı Mehmet Bahçecik beyle sendika vasıtasıyla konuştum durumu uzun uzun anlattım.Koskoca genel müdür yardımcısı bize hak veriyor siz teknik öğretmensiniz olmaz öyle şey diyor ama alt taraftakiler işi çekip çeviriyor.Ben cep ten konustum ama daire numarasını netten buldum 0312 418 14 49 dahili 1740-1741 sizde konusun.Konuyla ilgisini sıcak tutalım her gün bir kişi arasın bunları.Bakarsınız biri çıkıp düzeltme yolunda adım atar.Bir de ankarada çalışan arkadaşlarımız daha ilgili olup gidip yüzyüze yetkililerle konusup durumu anlatırlarsa cok faydalı olur.Hatta avukat tutup avukatla hazırlıklı bir şekilde gidilirse cok faydası olur bence...

bu numarayı aradım değişik bir sinyal veriyor başka numara verirsen sevinirim

teachermsk' Alıntı:
alperrtegas' Alıntı:

bu numarayı aradım değişik bir sinyal veriyor başka numara verirsen sevinirim
Hocam yazdığım gibi ben sendika başkanının cep telefonundan görüştüm,bu numarayıda internetten buldum,bu eski numarası yada değişmiş olabilir sizde bir bakın isterseniz...

Arkadaşlar daha öncede size bilgi edinmeye durumu anlatan detaylı bi mail gönderdiğimi söylemiştim.Cevaba bakarmısınız.Sanki biz atama bekleyen öğretmen adayımışız gibi cevap yazmışlar.Yazan kişinin görevini merak ediyorum.Çok ilginç geldi.

Bakanlığımız hangi branştan ne kadar öğretmen ihtiyacı bulunduğu ve ihtiyaç duyulan branşlara hangi yüksek öğretim programı mezunlarının hangi koşullarda başvuruda bulunabileceği kamuoyuna duyurulmakta olup, bu duyuruları izlemeniz ve yapılacak olan duyurularda aranan koşulları taşımanız halinde başvuruda bulunabilmeniz mümkün olabilecektir.

Benim sendikada perşembe günü görüşecek.Bakalım ama kesin dava görünüyor.

saçmalıyor bu meb bilgi edinmedikiler hocam. hiç bu kadarını bekliyordum doğrusu...

12.07.2004 tarih ve 119 sayılı MEB Talim Terbiye Kurulu Kararı uyarınca, Elektronik Öğretmenliği ile Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği programlarından mezun olanlara Bilgisayar öğretmenliğine (Bilişim Teknolojileri) atanma imkanı tanınmıştır. 07.07.2009 tarih ve 80 sayılı MEB Talim Terbiye Kurulu Kararıyla ise bu kişilerin ilk atama yoluyla atanma imkanı ortadan kaldırılmıştır. 2004-2009 yılları arasında bu programlardan mezun olarak Bilgisayar öğretmenliğine atanan öğretmenler, daha önceki yer değiştirme dönemlerinde ilköğretim kurumlarına, ortaöğretim kurumlarına ve mesleki ve teknik eğitim liselerine yer değiştirme suretiyle atanabiliyordu. Şubat 2010 ve Nisan 2010 özür grubu yer değiştirme dönemlerinde ise, bu öğretmenler için MEBBİS atama modülünde mesleki ve teknik eğitim liselerine yer verilmemiştir. Talim Terbiye Kurulu kararında böyle bir uygulamaya cevaz veren hüküm ise bulunmamaktadır.

Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıyla, halen mesleki ve teknik eğitim liselerinde çalışmakta olan Elektronik Öğretmenliği ile Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği mezunu Bilgisayar öğretmenleri açısından bundan sonraki yer değiştirme dönemlerinde MEBBİS atama modülünde mesleki ve teknik eğitim liselerine yer verilmesi için gerekli değişikliklerin bir an önce yapılması hususunda talepte bulunduk.

İlgili Yazımız İçin Tıklayınız

Bakalım sonuç hepimiz için hayırlı olur.

Geri