E_konferans gorevi somurusune son verelim

Kodla Büyü

berserk

Aktif Üye
Arkadaşlar bugün ekonferans in 9 uncu günüydü. hepimiz bu görevleri layikla yaptik. Neden yaptığımızı pek fark edemeden 10. gününe girdik. Bugün gelecek haftadan itibaren başlayacak olan seminer programını gördüm 3 haftalik program yapilmis. Bayagida dolu bir program. Şimdi bu görev SOMURUSUMDEN artık bıktım. Bizim bu görevi yapacağımıza dair ne okula nede milli eğitime hiçbir yazı gelmedi. Gorevlendirmeler tamamen keyfi olduğu görülmekte. Bunun en belirgin örneği sertifika alan müdürlerin yerine seminere katılmayan bilisimcilerin rahatlıkla secilebilmesidir. Herhangi bir ucretlendirme söz konusu olmadığı için bu gorevlendirmeler ciddiye alınmamaktadır. Bu konuyla ilgili hiç bir arkadaşımız tepki gösterecek bir konu acmamisimtir. Bende bu görevi artik yapmak istememekle birlikte sizden de destek beklemekteyim. Bunu yarın konferans da söz hakkı isteyerek gösterebiliriz. Gerçekten yorucu geçen ve gelecek haftaki seminerler de de bunun kat kat fazlası yorucu geçecek bu seminer görevi somurusunden kurtulalım.

Orada söz almaktan ziyada Volkan beye, şener bey ve gonca hanıma mail atıp telefonla sormak daha etkili olacaktır?
Yarın seminer vereceklerde bakanlıktan değil farklı üniversitelerden görevliler.

tenten' Alıntı:
@berserk
kuşadasında böyle demedin.
kuşadasında konusulmaması asla konusulmaması anlamına gelmez.arkadasa katılıyorum bir orda ne olduğunu bile anlayamadık olayın.birde belki ek ders alırız diye düşündüm.

yani diyelim ki ekders yok ben bu işi istemiyorum oynamıyorum deme şanşımız hiç olmayacak mı?kardeşim maaş karşılığı ders mi bu.

e konferans seminer dönemi formatörün görevi gibi görüldü.. seminer dönemi böyle tamamlanacak galiba.

tenten' Alıntı:
@berserk
Ne kast ettiğinizi anlamadım. Oraya gittik diye somurulecegiz anlamınami geliyor. Belge almak bu işi yapabileceğini gösterir. Semineri eğitim amaçlı aldık ve seminerin amacida budur. Mail atmayı düşünmedim seminer de de bu konuya cevap alamadık. Ayrıca bu seminerlerin sonunda sertifika verilecek ve biz sertifikaları alamiyacagiz. Bunu seminerde sorduk ve aldığımız cevabin saçma olduğu seminerlerin başlamasıyla ortaya çıktı. Hiç katılmayan adamlara sertifika düzenleniyor. Biz ise semineri başından itibaren takip etmemize rağmen bize verilmeyecek. Hani katılanlardan eksik bir yanımız veya anlatılanların bizimle alakasız olduğunu gorseydik amenna diyecektik.

Arkadaşlar söylediklerinize harfiyen katılıyorum. Bu seminer görevleri karşılıksız olmamalı bence. Bu konuda bir girişim başlatılmalı. Ben şunu yapıyorum bağlı olduğum milli eğitim müdürlüğünden kendime görevlendirme yaptırıyorum ve böylece dersimin olmadığı günlerde de ek ders alma şansım oluyor. Sizinde eğer bazı günler dersleriniz yoksa bu yöntemi deneyin.
Ha şu daha doğru olur: moderatörlere bir ek ödeme yapılabilmesi için girişimlerde bulunulabilir. Seminer ücreti, yada günlük yevmiye gibi ücretler talep edilebilir.

resen verilmiş bir görev üstelik ilçelerin değiştirmesini bile engellemişler. bir yığında brokrasi eklemişler. bu görevi benden çok daha iyi yapacak kişiler varken beni her gün süründürenler utansın. Ve maduriyete yol açmayın demeyen en tepedekilerede allah vicdan versin. sadece yol paramı versinler seve seve yaparım görevim derim.

tenten' Alıntı:
@berserk
biz samsundan gelen arkadaşalr çk söyledik çünkü biz cumartesi-pazar bile bu sistemi 1 hafta uygulamıştık bütün sorunları söyledik ama volkan bey bizi yanılttı kendisi bir yazı hazırladıklarını 2-3 güne bakana imzaya gönderdiklerini söylediler ama sonuç sıfır

unforgiven55' Alıntı:
tenten' Alıntı:
@berserk
biz samsundan gelen arkadaşalr çk söyledik çünkü biz cumartesi-pazar bile bu sistemi 1 hafta uygulamıştık bütün sorunları söyledik ama volkan bey bizi yanılttı kendisi bir yazı hazırladıklarını 2-3 güne bakana imzaya gönderdiklerini söylediler ama sonuç sıfır
Şimdi mail gönderin diyen arkadaşlara cevap verilmiş oldu. Ben haftaya bu görevi yapmiyacagimi soyliyecegim. Sadece şifre verilmiş bana baskada birşey verilmemiş. Vereceğim şifreyi oldu bitti.

ben hepsine mail attım. hiçbirinden cevap gelmedi. Formatörün görevi olarak düşünülmüş olabilir de. ben formatör değilim ki.

bi toplantı günü hep birlik olup
sistemden toplu olarak çıkıp protesto edelim
tokatta diyarbakırda sbs için mumla öğretmen arıyorlar
hersey bizim elimizde

tenten' Alıntı:
e konferans seminer dönemi formatörün görevi gibi görüldü.. seminer dönemi böyle tamamlanacak galiba.

hocam ben formatör değilim ve benim gibi olan çok moderatör var. meslek lisesinde çalışıyorum ve arkadaşlarım haftaya tamamen boş. okula gelmeyecekler ben geleceğim.
Sınav dönemi sabah bir sınav öğleyin bir sınav görevim olsa 10 saat ücret alacağım. Ama şimdi sabah 8:30 gel akşam 14:30 çık . Ücret.. yok.
Bu şekilde olmaması gerekir.

kesinlikle...ben de formatör değilim, 18 saat dersim var bir günüm boş olmasına rağmen 2 haftadır bu işi yapıyoruz, ayrıca okul kendi okulum da değil, yol parası vs. veriyoruz..maillere cevapta gelmiyor

Merhaba arkaladaşlar,
Benim merak ettiğim bir konu var. Bilgisayar öğretmenlerine önem verilmiyor, bizi saymıyorlar bilişimle ilgili görev vermiyorlar, fatihte hiç görevimiz filan yok diyorsunuz ama bilişimle ilgili verilen her göreve de itiraz ediyorsunuz.

Tam olarak ne istediğinizi bende anlamadım :)))

adalim' Alıntı:
Merhaba arkaladaşlar,
Benim merak ettiğim bir konu var. Bilgisayar öğretmenlerine önem verilmiyor, bizi saymıyorlar bilişimle ilgili görev vermiyorlar, fatihte hiç görevimiz filan yok diyorsunuz ama bilişimle ilgili verilen her göreve de itiraz ediyorsunuz.

Hocam kusura bakmayın ama, ya bu görevi ve içeriğini bilmiyorsunuz ya da sadece yorum yapmış olmak için yorum yaptınız...

adalim' Alıntı:
Merhaba arkaladaşlar,

Hocam bu yazından konuyu tam takip etmediğini anlıyorum.

İtirazımız şuna: Görev tanımımız yapılmadı. Ücret olayı çözülmedi. Belirsizlik istemiyoruz. Şayet görevimizin başındaysak ücretimizi istiyoruz.

Ayrıca bu göreve seçerken nezaketen sorabilirlerdi. Şu şartlar altında moderetör görevlendirmesi yapılacak. Kabul eder misiniz? diye. haftada 43 saat dersim var 2 haftadır derslerime giremiyorum.

Hocam şimdi salonda tek başınayım ve bu seminerden sertifika verilecek. Haftaya da öğretmenlere 3 hafta boyunca aynı konular anlatılacak ve sertifika alamıyacağız. Ücret desen hikaye.

arkadaşlar haftaya olacak olan programı 3 haftaya bölmek yerine tek haftada (salona sığılabiliyorsa) bitirelim bence ve bunun ile ilgili mail atalım gonca hanıma ve ya şener beye

daha ne ısteyeyeyım mudur yok derdım yok :)= ben suana kadar yapılan kısımın sadece dunku kısmını sevdım ve o gun sadece dınletebıldım dıer gunler hep cekıstık mudurlerle bugunde haklı olarak karne dagıtmaya gıttıler gelıp ımza atıp cıktılar bende ogrencılerımın yanında olmak ıstıyorum dogrusu

egitimci34' Alıntı:
arkadaşlar haftaya olacak olan programı 3 haftaya bölmek yerine tek haftada (salona sığılabiliyorsa) bitirelim bence ve bunun ile ilgili mail atalım gonca hanıma ve ya şener beye

hocam malesef bolemezsın cunku 3 haftalık bır calısma ayarlanmıs tamam bızım ıcın ıyı olur ama dıer semınerler de sorun olusur o nedenle gelıcez oturucaz herkezden bırses cıkıcak cocuk evde bakıcı ızınlı yemek yapmam gerek hocam zekı murende bızı gorecekmı seklınde laflar dınlıcez 3 hafta sımdıden yanıtlarınızı hazırlayın her grup aynısını dıyecek

mfacil' Alıntı:
egitimci34' Alıntı:

hocam malesef bolemezsın cunku 3 haftalık bır calısma ayarlanmıs tamam bızım ıcın ıyı olur ama dıer semınerler de sorun olusur o nedenle gelıcez oturucaz herkezden bırses cıkıcak cocuk evde bakıcı ızınlı yemek yapmam gerek hocam zekı murende bızı gorecekmı seklınde laflar dınlıcez 3 hafta sımdıden yanıtlarınızı hazırlayın her grup aynısını dıyecek

benim de en sıkıldığım laflardan bisi: Zeki müren de bizi görecek mi?

Kendimle karşılaştırıyorum sizi onun için eleştirdim. Ben mebde telekomünikasyon teknikeriyim. Okuldaki tüm ağ sorunları, bilgisayar sorunları bana bakıyor. E-okul, mebbis, taşınır modülü, bilumum mebbisin tüm modülleri bana bakıyor. Kısaca aynı işi ve farklı olarak sizden bir çok işi fazladan yapıyorum.

Bizim sesimizi kim duyacak.

Öğretmen değilsen MEB de adam değilsin. Siz şükredin en azından öğretmensiniz.

bu görevin niye bu şekilde bize yüklendiğini konuşuyorsak eğer öncelikle öğretmen olmamızdan kaynaklanıyor diyebilirim. şu an yaptımız iş modern köleliğin enfes bir örneğidir. seminer dönemi bütün öğretmenler rahatça seminerlere katılıcakken, bizler yani "e-konferans salon yöneticileri" hem bu işleri yürüteceğiz hem de bütün sorumluluğu yükleneceğiz. ayrıca aynı konuları tekrar tekrar dinleyip bunalacağız. bu iş bu şekilde olmamalı.

Geri