E_konferans gorevi somurusune son verelim

Kodla Büyü
ewet bu işi angarya haline dondurmeye başladılar tepkimizi hep beraber koylım
şube mudürü bugün ders aralarında git bana ogretmenleri cagır dedi bende her arada cihan beyin kac dakika sonra başlayacagını soyledi dedim oda napalim diyor

dökümanlar için mail attım ona bile zahmet edip cevap yazmadılar
hepimiz 100 er tane mail göndersek anca anlarlar herhalde ne oldu bizim moderatörlük paraları diye :++:
seminerde volkan akçay 2-3 katı ek ders düşünülüyo sizin için demişti :-1:

Ben şube müdürüne dedim yazıyı yazın diye yazılabiliyorsa tamam dedi. Benden de örnek birşey varsa getir dedi. Yarın yazmaz sa bırakıp okuluma gideceğim. Uğraşamam ben bunların işleriyle. Sömür Allah sömür.
Seminer de ders anlatan herkes ek ders alacak biz ise kebap . İşim olmasa dahi gitmem oraya ben.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI HİZMET İÇİ EĞİTİM YÖNETMELİĞİ

Tebliğler Dergisi'nde Yayım Tarihi ve Sayısı : 24/10/1994-2417

“Eğitim Koordinatörü”, hizmet içi eğitim faaliyetlerinde yönetici, eğitim görevlisi ve komisyon üyeleri ile kursiyerler arasında koordi¬nasyonu sağlamakla görevlendirilen kişiyi,
ifade eder.

Biuna göre bizler şu anki ekonferans ta eğitim koordinatörümüyüz.
Yoksa maliye bakanlığının hizmet içi eğitim uygulama esaslarında yazan eğitim sorumlusumuyuz

erhangi biri olursakta formatörün okulundanda ekders alabilceğini dair madde

Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller :
Madde 16-(1) (1) Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden;
a) Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.

Arkadaşlar hemen acilen mesaj yollayalım ,il ilçe ekders alırken biz neden almıyoruz.Bunu halletmesi için volkan beyin 2 satır üst yazı yazıp illere göndermesi yeterli.Hakkımızı arayalım.

Örnek metinleri ve e-mail adreslerini buraya koyalım .Durumumuzu ifade edelim arkadaşalar...868 tane moderatör var görmezlikten gelemezler....

Arkadaşlar, moderatörlükle ilgili çektiğim sıkıntıları, üzerimdeki ders yükünden dolayı bu görev yüzünden aksayan dersleri ve bu moderatörlükle ilgili yapılan görevlendirmelerin planlı yapılmadığını , özellikle teknik ve meslek liselerinde görevlendirilen öğretmenlerin dersi bırakıp moderatörlük yapmaları ve sonucunda mesleki eğitimi aksattığını dile getiren e-mail i Volkan beye , Şener beye ve Gonca hanıma gönderdim. Bu gün yarın bu konuyla ilgii sendikayla görüşeceğim. Bu iş benim canımı epey sıktı, herşeyden önce öğretmenlik yapma hakkımı elimden aldı, öğrencilerin eğitim öğretim hakkını elinden aldı. Bunu doğru bulmuyorum. Sizde arkadaşlar çektiğiniz sıkıntıları yazın gönderin, sendikalarla görüşün, sesinizi duyurmaya çalışın.
Özellikle meslek liselerinde çalışan arkadaşlar kesinlikle sessiz kalmayın...

Bir fikrim var arkadaşlar bir gün belirleyelim o gün tüm modaretörler sevk alsın o zaman sesimiz gayet güzel duyulur

niye sevk alıyoruz hepimizin sistemden aynı anda 1 saatliğine çıkışımız bile büyük ses getirir bence. ne kızacağıma şaşırdım. sıkıcı e konferansa mı çocuktan beter davranan katılımcılara mı?

arkadaşlara naçizane tavsiyem:

Kod:
Gecikmeden mesela yarın aynı anda örneğin saat 10:00 da 10 dk lık süre fişi çekmeleri

bir uyarı sinyali gönderin bakalım nasıl bir tepki oluşacak

Kesinlikle bir gün belirleyelim herkes sevk alsın. Bence en etkili yol bu olur. Sistemden çıkarsak suç işlemiş olabiliriz belki bir şey çıkmaz sonucunda ama adamlar haklı konuma gelir.(Bence)
Sevk alınması en iyi yöntem hatta bu başlığı sabitleyip gün belirlemek lazım:D

Geri