E_konferans gorevi somurusune son verelim

Kodla Büyü
adalim' Alıntı:
Kendimle karşılaştırıyorum sizi onun için eleştirdim. Ben mebde telekomünikasyon teknikeriyim. Okuldaki tüm ağ sorunları, bilgisayar sorunları bana bakıyor. E-okul, mebbis, taşınır modülü, bilumum mebbisin tüm modülleri bana bakıyor. Kısaca aynı işi ve farklı olarak sizden bir çok işi fazladan yapıyorum.

Bizim sesimizi kim duyacak.

Öğretmen değilsen MEB de adam değilsin. Siz şükredin en azından öğretmensiniz.

Öğretmen olmak için dirsek çürüttük ve KPSS sınavlarında ter döktük. Gençliğimizi verdi.

Bizim adımız öğretmen. Yani derste, öğrencinin başında olması gereken biz salonda bilgisar başındayız. Öğrencilerimiz boşta.

Biz şu anda moderatörlüğü tartışıyoruz.

adalim' Alıntı:
Kendimle karşılaştırıyorum sizi onun için eleştirdim. Ben mebde telekomünikasyon teknikeriyim. Okuldaki tüm ağ sorunları, bilgisayar sorunları bana bakıyor. E-okul, mebbis, taşınır modülü, bilumum mebbisin tüm modülleri bana bakıyor. Kısaca aynı işi ve farklı olarak sizden bir çok işi fazladan yapıyorum.

hocam yazdıklarınızda kesınlıkle haklı oldugunuz yerler var fakat sızınde dedıgınız gıbı bız ogretmenız ısımız ogretıp sızın gıbı ısını bılen degerlı kısıler yetıstırmek fakat bız suan ogretmenlık yapamamaktan yakınıyoruz sız sıze verılern (yapmakla sorumlu oldugunuz ısı yapıyorsunuz) ama bız bızım ısımız olmayan ıslerı yapıyoruz dıye sorun yasıyoruz dusunsenıze ebe elıne almıs nesterı amelıyat yapıyor yada benı alıp ımam yapmıslar vaaz verıyorum yanı aslında herkezın kendı ısını yapması lazım
benı denız tutar ama adam sen kaptansın al sana super bır gemı dıyor vesaıre vesaıre sız anladınız benı

adnan54' Alıntı:
adalim' Alıntı:

Öğretmen olmak için dirsek çürüttük ve KPSS sınavlarında ter döktük. Gençliğimizi verdi.

Bizim adımız öğretmen. Yani derste, öğrencinin başında olması gereken biz salonda bilgisar başındayız. Öğrencilerimiz boşta.

Biz şu anda moderatörlüğü tartışıyoruz.
:++:

Forumda yazı yazmak dışında ne tepki veriyorsunuz bende bunu merak ediyorum :) Burada yazı yazmak kolayınıza geliyor sadece, yakarışta bulunmak felan. Yazımı ters anlayıp cevap vereceksiniz ancak durum bundan ibaret. Toplu hareket edebiliyorsanız zaten karşınızda kimsenin durmayacağını bilmeniz gerek.

xsentius' Alıntı:
Forumda yazı yazmak dışında ne tepki veriyorsunuz bende bunu merak ediyorum :) Burada yazı yazmak kolayınıza geliyor sadece, yakarışta bulunmak felan. Yazımı ters anlayıp cevap vereceksiniz ancak durum bundan ibaret. Toplu hareket edebiliyorsanız zaten karşınızda kimsenin durmayacağını bilmeniz gerek.

İşin özeti hepimiz için budur. :+1: :+1:

haftaya görevim var 10 gün yokum arıyorum telefonu açmıyorlar, mail atıyorum cevap vermiyorlar, şifremi kimseye vermicem ne yaparlarsa yapsınlar günah benden gitti, tuğraştığımız işlere bak... :verymad:

Vay be herkes dertliymiş. Ben de diyordum niye kimseden ses çıkmıyor.
Resen yazılmış bir seminer ve resen verilmiş bir görev. Sorumluluğu ve yükü fazla bir görev. Mecbursun yapacaksın diyorlar ama ücret yok. Güzel iş.

mystreous' Alıntı:
Vay be herkes dertliymiş. Ben de diyordum niye kimseden ses çıkmıyor.
Resen yazılmış bir seminer ve resen verilmiş bir görev. Sorumluluğu ve yükü fazla bir görev. Mecbursun yapacaksın diyorlar ama ücret yok. Güzel iş.
:alkis:

xsentius' Alıntı:
hocam ne yapılabileceğini burada tartışalım bi dilekçe mi verecez yada bilmiyorum.forum bence bu konuda faydalı olabilir.ama malesef çözümle ilgili kimse bir şey bilmiyor.

milli eğitim müdürlüğünden görevlendirme isteyin. ben öyle yaptım. şener beyi de aradım görevlendirme için. tamam yapabilirsin dedi. görev yerim muş.

turaneyup49' Alıntı:
milli eğitim müdürlüğünden görevlendirme isteyin. ben öyle yaptım. şener beyi de aradım görevlendirme için. tamam yapabilirsin dedi. görev yerim muş.
Teşekkürler hocam...bizde deneyelim...

turaneyup49' Alıntı:

Hocam bu görevlendirmenin bize katkısı nedir? ek ders mi alacağız? Ayrıca sertifika durumu da önemli. Biliyorsunuz bunlar derece sisteminde etkili olacak.

Hocam ben ve benim gibi formatör olmayan birçok arkadaşımız da var... Formatörlük yok , görevlendirme yok , ek ders yok ...mail yaz cevap yok... :verymad:

Hocam nasıl yazı yok. Aç gelen yazıyı kuşasında eğitime giden mebbis yöneticileri görevli olacak diye yazıyor. Bu işi büyütmenin bir anlamı yok. Zaten ek ders olayında da sona gelindi. büyük ihtimalle yakında çıkacak. bu yaptıklarımız da geriye dönük alacağız...

emre1903' Alıntı:
Hocam nasıl yazı yok. Aç gelen yazıyı kuşasında eğitime giden mebbis yöneticileri görevli olacak diye yazıyor. Bu işi büyütmenin bir anlamı yok. Zaten ek ders olayında da sona gelindi. büyük ihtimalle yakında çıkacak. bu yaptıklarımız da geriye dönük alacağız...
hocam eğer dediğiniz gibiyse kendi açımdan söylüyorum sorun yok.benim canımı sıkan şu ortada bir emek var.ben neden keyfimi bozup e konferansla uğraşayım.

emre1903' Alıntı:
oh be sonunda açıkladınız.. geriye dönük alacağız diye... 4 senedir 2. yorumunuz.. teşekkürler hocam.

bilişimciyim formatör değilim ekders yok ben hakkımı istiyorum böyle olur mu yani işin stresi bizde valla haksızlık resmen.

müfetiş gelse derslere niye girmedin asli görevini niye yapmadın dese ne diyecez, nerede görevlendirme resmi hiçbir belge yok, 2 gün kuşadasına gittik sertifika aldık mı diyeceğiz, bir an önce bu durumun açıklığa kavuşturulması gerekiyor sırf ek ders ödememek için görevlendirme yapmıyorlar, geriye dönük ekdersi ancak rüyada görürüz arkadaş 4 yıldır isviçrede yaşıyor galiba masal anlatmış uyandırmak lazım...

adnan54' Alıntı:
mfacil' Alıntı:
egitimci34' Alıntı:
arkadaşlar haftaya olacak olan programı 3 haftaya bölmek yerine tek haftada (salona sığılabiliyorsa) bitirelim bence ve bunun ile ilgili mail atalım gonca hanıma ve ya şener beye

hocam malesef bolemezsın cunku 3 haftalık bır calısma ayarlanmıs tamam bızım ıcın ıyı olur ama dıer semınerler de sorun olusur o nedenle gelıcez oturucaz herkezden bırses cıkıcak cocuk evde bakıcı ızınlı yemek yapmam gerek hocam zekı murende bızı gorecekmı seklınde laflar dınlıcez 3 hafta sımdıden yanıtlarınızı hazırlayın her grup aynısını dıyecek

benim de en sıkıldığım laflardan bisi: Zeki müren de bizi görecek mi?
herkes aynı durumda demekki bu espiriyi her grupta duydum.

emre1903' Alıntı:

Hocam şaka gibisiniz valla hangisine güleyim anlamadım. ek ders de sona gelindiğine mi geriye dönük olmasına mı bu işi büyütmeyelim diyişinize mi Valla siz nerde yaşıyorsunuz. bakanlığa komşumusunuz.

Aslında2-3 satır ile halledilebilecek bir sorun. Ama semineri alşalı 1 ay, 2 haftadır sistemin başındayız. Hala belirsizlik???

Bir kaç soru var sorulması gereken ,

1- Bugün seminer belgeleri dağıtıldı. Bu seminer belgelerinden bize neden verilmiyor ? Sonuçta gelenler kadar bizde aldık aynı semineri
2- 3 haftalık sınıf öğretmenleri ve anasınıfı öğretmenlerinin seminer döneminde aynı semineri 3 defa alacağız orada da bu seminerlerde bize belge verilmeyecek mi?
3- Ücret olarak herhangi bir çalışmanız var mı ? Var ise hangi aşamada ?
4- Bazı arkadaşların karşılaştığı konferans salonlarındaki disiplini ne zaman sağlamayı düşünüyorsunuz?
5- Sunumlar esnasında semineri veren kişilere lütfen sunuları hızlı hızlı okumayın bunun dinleyicilere faydası olmaz şeklinde uyarı yapmayı düşünüyormusunuz? ( Bir kişinin konuya ne kadar hakim olduğu önemli değildir önemli olan karşıya ne ölçüde aktarabildiğidir)

yok mu sendikalı arkadaş. Sendikadan bu iş için bir çözüm önerisi sunsalar. bıktık sevk, rapor lafını duymaktan.

berserk' Alıntı:
ezilenboteci' Alıntı:
volkan bey tesekkur maili atmış mem maillerine

Sağolsun hocamız ilgililer de. Yapılan emeğin karşılığı verilseydi biz teşekkür ederdik BİG başkana.

Maşa var iken ateşe dokunmaya ne gerek var!

Artık bu gaz ile daha ne zorlama görevler verilir!

Bakanlık ücret, Allah da sabır versin.

Arkadaşlar ezilenboteci arkadaşımıza destek veriyorum. YApacağımız tek şey bu olayı protesto etmek. Onu da nasıl yapacağız, SİSTEMDEN ÇIKARAK :mrgreen:

Benim aklımda geçen haftadan beri Bilişimcilerin derdini Genel Müdürlere yansıtmak vardı. Kaç sefer söz istedim söz vermediler.

Şimdi şöyyle bir önerim var: Formatörlerin derdini kısa ve kibar bir şekilde anlatacak bir arkadaşımız belirlediğimiz bir toplantı gününde/saatinde bizim derdimizi anlatmaya başlasın. Konuşmacılar kim olacak bilmiyorum ama Genel Müdüler feln olrsa çok iyi olur. Ben İnsan Kaynakları Genel Müdürü'nün konuşmalarında söz istedim vermediler. Verselerdi ona soracaktım formatörlerin durumunu, müdür yardımcılı verilecek mi?, gibi soruları. Bir de konu gündeme getirip Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü isteyecektim :D Yani isteyecektim derken böyle bir çalışmanız var mı diye soracaktım. "Din Öğretimi Genel Müdürlüğü" varken bence "Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü" olmaması ayıp. HAtta lafı başbakana gönderip "Biz karşılaştırma yapmıyoruz, eğitimciler olarak karşılaştırma yapmanın ne kadar olumsuz bir şey olduğunu biliyoruz. Sadece herkesi, her birimi, her kurumu yaptığı işe ve o işin önemine göre değerlendiriyoruz...." gibi laflar söyleyecektim.

Şimdi dertlerimizi anlatabilecek sesi gür bir arkadaşımızı belirleyelim ve konuşma metni hazırlayalım. Nasıl olsa sürekli toplantı salonundayız bizim sorunumuz dile getirildiğinde alacağımız cevaba göre davranalım diyorum. Yani olumsuz cevap gelirse elimiz yanlışlıkla modemin düğmesine, bilgisayarın düğmesine, reset düğmesine, klavyedeki uyku düğmesine..... işte herhangi bir yere değiversin :++: 868 salon bağlıymış, anında yarıya iniversin bakalım anlıyorlar mı formatörün değerini?

Bu konuda destek var mı arkadaşlar.

Geri