E.T. Win10 yapı1511 Faz1 ve Faz2 için | yeni

Kodla Büyü
ademola' Alıntı:
msa' Alıntı:
Faz2 tahtanın birinde xml dosyasını alamadım. Sorun ne olabilir acaba? Gerek yok deniliyor faz2 için ama ben yinede ne olur ne olmaz diye xml alıyım demiştim.
gatherosstate sınırlı kullanıcıda bile çalışan küçük bi program hocam. hiç sıkıntı yaşamadık bu konuda, faz2 için bu 1511 imajı yuklediyseniz hiç uğraşmayın hocam biosdan seri no okuyup onunla etkinleştirin. birkaç arkadaş denedi sonuç olumlu.

gatherosstate i bir tahtada çalıştırdım başka iki tahtada çalışmadı. Neden çalışmadığını da anladım. Çalışmayan tahtalarda windows etkinleştirmeyi unuttum. :idea: :-1:

Tahtalar yeni geldi. Bu yüzden windows 8.1 ler etkinleştirilmedi daha.

ayhankesicioglu' Alıntı:
Hocam 1511'e yükseltince Administrator hesabı silindi
evet hocam öyle bişey bende de oldu :) microsoft yerel administratoru sevmiyor galiba :)
hesap devre dışı olmuş ama parola geçerli. idi bende. buyuzden 1511 ile yeni bir imaj oluşturdum :)
ebaadmin ile yeniden etkinleştirebilirsiniz hocam.

ademola' Alıntı:
ayhankesicioglu' Alıntı:
Hocam 1511'e yükseltince Administrator hesabı silindi
evet hocam öyle bişey bende de oldu :) microsoft yerel administratoru sevmiyor galiba :)
hesap devre dışı olmuş ama parola geçerli. idi bende. buyuzden 1511 ile yeni bir imaj oluşturdum :)
ebaadmin ile yeniden etkinleştirebilirsiniz hocam.

:)

Son düzenleme:
hocam ebaadmin ve sbstd kullanıcılarını silmeyin şifrelerini değiştirmeyin, bunları meb uzaktan bağlantı yapıp kullanıyor. bunları şifreleri çok karışık olduğu için ayrıca ATAK kurarken administrator kullanıcısı istediği için. yerel administrator ü etkinleştirip ona basit bir şifre verdim ki lazım oldugunda hızlıca administrator şifresini girip işimi göreyim :)

Bugun tahtanin birine yukledim bir sıkıntı olmadi otomatik etkinlestirme yapmadi elle yaptim simdilik sadece acilisda biraz yavas baska bir sorun yok tahta faz 1

alpi' Alıntı:
Bugun tahtanin birine yukledim bir sıkıntı olmadi otomatik etkinlestirme yapmadi elle yaptim simdilik sadece acilisda biraz yavas baska bir sorun yok tahta faz 1
elle derken xml ile mi yoksa biosdan serino öğrenip girerek mi ?

Adem hocam administrator hesabını etkinleştirdim
net user administrator /active:yes
Bu şekilde. Oturum açtım. Fakat masaüstünde sağ tuş/kişiselleştir yaptığımda "Bu uygulama açılamıyor" ve "Ayarlar yerleşik Yönetici hesabı kullanılarak açılamaz, başka bir hesapla oturum açın ve yeniden deneyin" uyarısını alıyorum

bu uyarının bize bir zararı var mı :) aynı uyarıyı bende almıştım 1kez. administrator oturumunu hiç açmıyorum ben sürekli sınırlı etkullanıcı acık. admin yetkisi gerektiğinde sadece şifre giriyorum dewam...

ademola' Alıntı:
bu uyarının bize bir zararı var mı :) aynı uyarıyı bende almıştım 1kez. administrator oturumunu hiç açmıyorum ben sürekli sınırlı etkullanıcı acık. admin yetkisi gerektiğinde sadece şifre giriyorum dewam...

Tamamdır hocam sağolasın. Sen diyosan bence de sıkıntı yok :++:

ademola' Alıntı:
alpi' Alıntı:
elle derken xml ile mi yoksa biosdan serino öğrenip girerek mi ?
xml ile hocam özelden yazdım ama yine yazayım

amd işlemciler için indirilen driverlar işe yaramıyor sadece d içindeki chipset driverı işe yaradı. benimle aynı sprunu yaşayan varsa bilginize...

as.kaya' Alıntı:
amd işlemciler için indirilen driverlar işe yaramıyor sadece d içindeki chipset driverı işe yaradı. benimle aynı sprunu yaşayan varsa bilginize...
teşekkür ederiz hocam. aynı bilgiyi paylaştık arkadaşlarla da silenler olmuş, herkes kendince bir çözüm üretmiş :) ben hatalı driver i kaldır diyorum windows update üzerinden kendisi yukluyor.

Faz 1 deki dokunma hassasiyeti biraz zayıf mı windows 10 da. Dokunduktan sonra açılması birkaç saniye alıyor. Bununla ilgili bir fikriniz var mı arkadaşlar. Faz 2 de win10 konusunda bir problem yok.

dokunma hassasiyeti olamaz çünkü ekrandaki cam dokunmatik değil :) lazerleri engelleyen tek şey ise çerçevedeki toz.
uykudan sonra dokunmatiğin bir süre çalışmaması ise güç ayarlarındaki usb aygıtlarını askıya almasından kaynaklanıyor

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    19.3 KB · Görüntüleme: 503
Dokunma hassasiyeti derken tıkladığın şey biraz geç açılıyor. faz 2 windows 10 da çok iyi çalışıyor. ama faz 1 de biraz yavaş bu. sanırım windows 10 sürücüleri çıkmadığından olabilir. performansı istenilen seviyede değil şimdilik. sanırım vestelin windows 10 sürücülerini çıkarmasını beklemek. Bu arada adem hocam teşekkür ederim. imaj çok güzel. Dediğim gibi daha iyi olmasını için windows 10 sürücülerini beklemekten geçiyor.

hocam faz2 pcler daha güölü de ondan. 8gb ram + ssd disk ! ssd ölüyü canlandırıyor. faz2lerin hızlı çalışması ssd sayesinde.

Adem hocam çalışmalarınız ve emeğiniz için teşekkürler yeni imaj harika. W8.1 de kumanda sorunu vardı ikincil fonksiyon mouse modu çalışmıyordu artık çalışıyor bu da bir + :alkis:

elektrosercen' Alıntı:
Adem hocam çalışmalarınız ve emeğiniz için teşekkürler yeni imaj harika. W8.1 de kumanda sorunu vardı ikincil fonksiyon mouse modu çalışmıyordu artık çalışıyor bu da bir + :alkis:
hemen deneyelim :) ben farkında değildim onun pek kullanmıyorum.
güle güle kullanın.

İmajı bu gün faz2 tahtaya yükledim. ETKullanıcıda aktivasyon yapamadım. administrator ile (şifreyi vermişsiniz zaten 221.....) giriş yapıp manuel olarak ürün anahtarını girerek aktive ettim. Sorunsuz aktive oldu. Teşekkürler yeniden.

Adem hocam bu arada bir sorum var sizin imajınız üzerinde bazı değişiklikler yaptım. google giriş sayfası vs. gibi ufak tefek şeyler. Sonra da kendi imajımı aldım. Full disk imajı 24GB kadar tuttu. Sadece C diskini aldım 11GB kadar tuttu. Yalnız C diskinin imajını alırken EFI isimli bölümünde otomatik olarak işaretlendiğini gördüm ben de kaldırmadım. Yani C ve EFI yi beraber aldım. EFI yi kaldırsak veya kaldırmasak bişey değişir mi?

light' Alıntı:
Adem hocam bu arada bir sorum var sizin imajınız üzerinde bazı değişiklikler yaptım. google giriş sayfası vs. gibi ufak tefek şeyler. Sonra da kendi imajımı aldım. Full disk imajı 24GB kadar tuttu. Sadece C diskini aldım 11GB kadar tuttu. Yalnız C diskinin imajını alırken EFI isimli bölümünde otomatik olarak işaretlendiğini gördüm ben de kaldırmadım. Yani C ve EFI yi beraber aldım. EFI yi kaldırsak veya kaldırmasak bişey değişir mi?
sadece c yeterli hocam. cunku imaj attığınız tahtada da aynı dosyalar var. 1 tane ful disk almışsınız onu saklayın herhangi bir aksi durumda full disk imajı lazım olabiliyor. ama normalde sadece c alıyorum c atıyorum.

Adem hocam imajınız Intel ET'lerde çok iyi çalışıyor. AMD'lerde ufak tefek sorunlar çıkarıyor.. D'deki sürücülerden sadece chipseti değil, ekran ve ses sürücülerini de kurduk.. Bir süre sonra tahtalar resimdeki gibi hata vermeye başladılar..

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    214 KB · Görüntüleme: 482
Dijital imza dogrulanamadi diyor hocam ilginç bir hata hic karsilasmadim. Driver yüklerken onaysiz sürücü diye uyarı veriyor mu. Intel de sorun olmadığına gore driver bozuyor sistemi

Geri