E.T. Win10 yapı1511 Faz1 ve Faz2 için | yeni

Kodla Büyü
yadigartbaykal' Alıntı:
emeğinize sağlık,
acronis ile komple disk imajı alabiliyor muyuz, 2016 kullanan var mı?
elbette, full disk part part istediğiniz gibi alabilirsiniz. hatta aldığınız full disk imajının içinden sadece 1 tek dosyayı yada 1 bölümü çıkarabilirsiniz. acronis bu konularda çok esnek.

Hocam Faz-1 için kalibrasyon çalışmıyordu. Onunla ilgili sorunu çözdünüz mü?

ademola' Alıntı:
jrerkan' Alıntı:
Bu sorun Faz2 win8.1 imajında da aynımıydı hocam yoksa sizin win10 imajla beraber mi ortaya çıktı?
w8.1 i hatırlamıyorum ama sanırım çözümü buldum. http://windows.microsoft.com/tr-tr/wind ... =windows-7

ebaadmin vs görünmesin diye vestel bunu yapmış sanırım biz tersini yapıcaz :) açıcaz

Bilgisayarınız bir etki alanındaysa, aşağıdaki adımları uygulayarak Hızlı Kullanıcı Değiştirme'yi kapatabilirsiniz.

Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi tıklatın, arama kutusuna gpedit.msc yazın ve Enter tuşuna basın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
Bilgisayar Yapılandırması'nın altında, Yönetim Şablonları'nın yanındaki oku ve sonra Sistem'in yanındaki oku tıklatın.

Oturum Açma klasörünü tıklatın.

Hızlı Kullanıcı Değiştirme Özellikleri için giriş noktalarını gizle'yi çift tıklatın, Etkin'i tıklatın ve ardından Tamam'ı tıklatın.

Buldum çözümü hocam;

http://www.tenforums.com/tutorials/9134 ... -10-a.html

yadigartbaykal' Alıntı:
ademola' Alıntı:
yadigartbaykal' Alıntı:
emeğinize sağlık,
acronis ile komple disk imajı alabiliyor muyuz, 2016 kullanan var mı?
elbette, full disk part part istediğiniz gibi alabilirsiniz. hatta aldığınız full disk imajının içinden sadece 1 tek dosyayı yada 1 bölümü çıkarabilirsiniz. acronis bu konularda çok esnek.
söylemek istediğim, hedefteki hddyi, imajı aldığımız gibi bölümlere kendisi ayırabiliyor mu, clonezilladaki gibi yani.
evet... clonezillanın yaptıgı herşeyi fazlasıyla yapıyor.

TR61' Alıntı:
faz1 için kalibrasyona ihtiyacınız mı var ?
denedim ama çalışmıyor çünkü program belli bir driver i arıyor w7 driver i sistemimizde o driver olmadığı için program çalışmıyor.
ne faz 1 nede faz2 kalibrasyona ihtiyacım hiiç olmadı. sizin nasıl ihtiyacınız oluyor anlamadım.
normal şartlarda kalibrasyona gerek yok tozunu alın ekranı temiz tutun yeter.

izmirli_312' Alıntı:
ademola Hocam http://www.bilgisayarbilisim.net/fa...ve-faz2-icin-ortak-acronis-imaji-t145615.html linkindeki imajınızı kullanyoruz. bu imaj da bariz farklar nelerdir? fiberimiz yok indirmeden sorayım dedim :)
çok fark yok hocam :) 1511 bu sp1 gibi bişey biliyorsunuz. öncekine güncelleme olarak da geliyo zaten :)
1. bunun lisans desteği daha iyi ilk defa yukleyecekler için. w7 ve w8 serinumarası ile aktive oluyo
2. pardus boot menuye eklendi faz1 için.
3. duvar kağıdı fatih karatahta ve değişebiliyo siyah değil :D
4. ayarlar > cihazlar >yazma desteği açık.
5. epic pen güncellendi

ilkkez indirecekler bunu indirsin ama sizin ihtiyacınız yok bence. birde burada acronisin dokunmatik desteği var onu ayrıyeten indirebilirsiniz menüye ekleyebilirsiniz.
image-dvd-ve-cd-image-programlari-f103/acronis-true-image-2016-dokunmatik-destekli-t147402.html

ademola' Alıntı:
izmirli_312' Alıntı:
ademola Hocam http://www.bilgisayarbilisim.net/fa...ve-faz2-icin-ortak-acronis-imaji-t145615.html linkindeki imajınızı kullanyoruz. bu imaj da bariz farklar nelerdir? fiberimiz yok indirmeden sorayım dedim :)
çok fark yok hocam :) 1511 bu sp1 gibi bişey biliyorsunuz. öncekine güncelleme olarak da geliyo zaten :)
1. bunun lisans desteği daha iyi ilk defa yukleyecekler için. w7 ve w8 serinumarası ile aktive oluyo
2. pardus boot menuye eklendi faz1 için.
3. duvar kağıdı fatih karatahta ve değişebiliyo siyah değil :D
4. ayarlar > cihazlar >yazma desteği açık.
5. epic pen güncellendi

ilkkez indirecekler bunu indirsin ama sizin ihtiyacınız yok bence. birde burada acronisin dokunmatik desteği var onu ayrıyeten indirebilirsiniz menüye ekleyebilirsiniz.
image-dvd-ve-cd-image-programlari-f103/acronis-true-image-2016-dokunmatik-destekli-t147402.html

cevap için teşekkürler hocam

Öncelikle çalışmanız için Allah razı olsun hocam. Ben faz1e GenuineTicket.xml alıp sonra imajı yükledim. Fakat ''C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket'' bu klasörü bulamadım. İnterneti aktif edincede etkinleştirilmedi diyor. Ne yapacağız?

resha' Alıntı:
Öncelikle çalışmanız için Allah razı olsun hocam. Ben faz1e GenuineTicket.xml alıp sonra imajı yükledim. Fakat ''C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket'' bu klasörü bulamadım. İnterneti aktif edincede etkinleştirilmedi diyor. Ne yapacağız?
w10_aktivasyon_icin.zip dosyasında ilgili klasörün kısayolu vardı hocam ordan tıklarsanız direk açar klasörü.
bunu mu kurdunuz bir önceki imajı mı ?
bunu kurduysanız faz1 w7 seriialini girin hocam aktifleşmesi lazım. ilk sayfada serino bulma programı vardı.

Hocam bunu yükledim. Dediğiniz gibi kısayol ile .xml dosyasını yükledim. Etkinleşti. Allah razı olsun.

Etkinleştirmeden önce serino bulma programı nı kullandım. lisans anahtarını veriyor. onu etkinleştirmede elle giriyorum. hata 0x803F7001 yazıyordu. Sonra diğer yolla işlemi yaptım. Eğer .xml almamış olsaydım ne yapacaktık?

faz1 win 7 serino girdiniz ve kabul etmedi öylemi ??? tüh..
xml şart. olmasaydı tekrar w7 imajı atacaktınız xml alıp sonra w10 imaj :) 20dk kaybettiriyo bize en az :)

Hocam zaten seri no programı çalışınca anladığım kadarıyla yüklemiş olduğum etkinleştirilmemiş Win10 un serisini gösteriyor.

ademola' Alıntı:
https://cloud.mail.ru/public/KioM/Ggn8rJbHH meb fiberden 15dk da iniyo 200mbit 8) idm vs kullanabilirsiniz.

6part. 11gb %3 kurtarma kaydı var. bozukpart inerse winrar ile onarabilirsiniz.
dosyaları çıkardıktan sonra 16gb flash a ihtiyacınız olacak,
1. adımda usb yi mb_usb.exe programı ile açılışa hazır hale getiriyoruz. (acronis içinde hazır)
2. adım olarak imajı usb ye kopyalıyoruz.

orjinal faz2 imajı üzerine w10 th2 yapı1511 ile güncelleme yapıldı.
window mağaza ve birkaç gereksiz uygulama aşağıdaki yöntem ile silindi (isteyen ekleyebilir yada kaldırabilir)
http://www.howtogeek.com/224798/how-to- ... tall-them/

yapı 1511 olduğu için win7 ve win8 serino ile etkinleşebilir. faz2 tahta için biosdan otomatik okuyacaktır.
w7 yada 8 serino öğrenmek için : windows-isletim-sistemi-f84/windows-8-bios-a-gomulu-urun-anahtarinizi-ogrenin-t137521.html
benim tüm tahtalar w10 olduğu için deneyemedim. her ihtimale karşı gatherosstate ile xml oluşturup saklayın. ne olur ne olmaz.
(deneyen olursa bu satırları sileriz :) )

duvarkağıdı meselesi çözüldü :) karatahta fatih duvarkağıdı eklendi değiştirilebilir. ( gpedit.msc ile )

administrator etkin durumda kendi belirlediğim şifre arşivin içinde var. ebaadmin vs değiştirilmedi sizde değiştirmeyin. administrator ü kullanın...
Hiçbir oturum silinmedi ETKULLANICI şifresi kaldırıldı, ancak hiç sormadan otomatik oturum açma eklendi.

faz1 için boot seçeneklerine PARDUS eklendi. faz2 de yine sanal makinede sorunsuz çalışacaktır.

adminparolası ve gatherosstate

• Vsınıf
• Word ,excel ve powerpoint programlarının viewer'ları yüklendi. Varsayılan Olarak ayarlandı.
• Firefox Chrome tarayıcı kuruldu. tarayıcılarda Anasayfa eba.gov.tr olarak ayarlandı
• Gom Player - Klite codeck pack kuruldu
• Acrobat reader 11 kuruldu
• Java kuruldu
• Winrar 7zip yüklendi.
• Windows ve tüm programların güncelleştirmeleri kapatıldı.
• Dyned programı kuruldu.
• Usb disk security kuruldu
• Epic PEN kuruldu
• PDF Annotator
• netsupport school yüklendi. client imajın içinde herhangi bir bilgisayara admin konsolunu kurarsanız tahtaları görürsünüz.
bts-kontrol-programlari-netsupport-netop-vs-f105/netsupport-school-professional-11-41-07-turkce-full-t133773.html

faz1 deki yazma desteği eklendi :
Kod:
tüm ayarlar > cihazlar > yazma > en alttaki seçenek otomatik klavye getiriyor ama sadece windows uygulamalarında (klasörlerin adres çubuğunda falan.) internet explorerda da çalışıyor chrome yada mozilla da çalışmıyor.

ilk imaj : fatih-etkilesimli-tahta-f279/e-t-win10-faz1-ve-faz2-icin-ortak-acronis-imaji-t145615.html

hocam benim harddiskte gömülü olarak acronis 2015 var. imajı harddiske atsam görür mü ? bu imajlarda faz1 ve faz2 ayrı ayrı mı? bir de faz1 de dokunmatik sıkıntısı vardı win10 kalktı mı?

Arkadaşlar win 10 güncellemesinden sonra (yanlış kapatılmalarda, elektrik kesilmelerinde) açılışta Preparing automatic repair uyarısı çıkıyor. İşin kötü tarafı deepfreeze olduğundan bu hata geldiğinde sürekli tekrar ediyor. "Preparing automatic repair" özelliğinin kapatılmasının bir yöntemi var mıdır? Ayrıca deep freeze olduğunda her ne hata olursa olsun ilk hali gibi açılması gerekmiyor mu?

resha' Alıntı:
Hocam zaten seri no programı çalışınca anladığım kadarıyla yüklemiş olduğum etkinleştirilmemiş Win10 un serisini gösteriyor.
tabi :) şuanda w7 yuklu faz1 makina varmı elinizde serinoyu ondan öğrenin w10olanda deneyin hepsi aynı zaten :)
lütfen deneyin, bilgi verin bize de, xml i yine oluşturun saklayın ama önce serino ile etkinleştirmeyi deneyin. olmazsa xml atarsınız.

afatsumkurt' Alıntı:
Arkadaşlar win 10 güncellemesinden sonra (yanlış kapatılmalarda, elektrik kesilmelerinde) açılışta Preparing automatic repair uyarısı çıkıyor. İşin kötü tarafı deepfreeze olduğundan bu hata geldiğinde sürekli tekrar ediyor. "Preparing automatic repair" özelliğinin kapatılmasının bir yöntemi var mıdır? Ayrıca deep freeze olduğunda her ne hata olursa olsun ilk hali gibi açılması gerekmiyor mu?

daha öncede söylemiştim deepfreze vb faydadan çok zararı var kullanmayın... otomatik tamiri kapatsanda açılmaz çünkü bozulmuş, dediğniz gibi elektrik kesintinden oluyo.

okoyun' Alıntı:
hocam benim harddiskte gömülü olarak acronis 2015 var. imajı harddiske atsam görür mü ? bu imajlarda faz1 ve faz2 ayrı ayrı mı? bir de faz1 de dokunmatik sıkıntısı vardı win10 kalktı mı?

olur hocam çalışır sıkıntı değil. faz1 ve faz2 için ortak 1 tek imaj var ikisindede çalışıyo. faz1 için yüklediğiniz partitionunun primary active olmasına dikkat edin yeter.

dokunmatik driver sıkıntısı yok.

ademola' Alıntı:
TR61' Alıntı:
denedim ama çalışmıyor çünkü program belli bir driver i arıyor w7 driver i sistemimizde o driver olmadığı için program çalışmıyor.
ne faz 1 nede faz2 kalibrasyona ihtiyacım hiiç olmadı. sizin nasıl ihtiyacınız oluyor anlamadım.

Hocam tahtaları temizlemek için kullandığınız özel bir temizleyici ya da yöntem var mı? Tahtaların temizliğini kendiniz mi yapıyorsunuz yoksa görevli birisi mi yapıyor. malum tahta sayısı çok fazla.

ademola' Alıntı:
afatsumkurt' Alıntı:

daha öncede söylemiştim deepfreze vb faydadan çok zararı var kullanmayın... otomatik tamiri kapatsanda açılmaz çünkü bozulmuş, dediğniz gibi elektrik kesintinden oluyo.

Peki virüslere ve kullanıcıların yapacakları değişikliklere karşı ne tavsiye edersiniz.

lion26' Alıntı:
ademola' Alıntı:
TR61' Alıntı:

Hocam tahtaları temizlemek için kullandığınız özel bir temizleyici ya da yöntem var mı? Tahtaların temizliğini kendiniz mi yapıyorsunuz yoksa görevli birisi mi yapıyor. malum tahta sayısı çok fazla.
biliyorsunuz ekranlar aslında düz cam, damperli dayanıklı cam. çocuklar ıslak mendil ve peçete ile temizliyor arada özel bişey yok.

afatsumkurt' Alıntı:
ademola' Alıntı:
afatsumkurt' Alıntı:

Peki virüslere ve kullanıcıların yapacakları değişikliklere karşı ne tavsiye edersiniz.
bu imaj için ekstra bişeye gerek yok. etkullanici zaten sınırlı kullanıcı program yukleyemez silemez ayarları bozamaz. virüs konusunda usb disk security yeterli. windows defender da açık. okul açılalı 2 ay oldu 0 virüs vakası. 28 tahta var.

okoyun' Alıntı:
hocam deepfreeze kurulu mu peki veya hangi sürümü win10 da çalışır.?
deepfreze faydadan çok zararı var hocam, bu imaj için ekstra bişeye gerek yok. etkullanici zaten sınırlı kullanıcı program yukleyemez silemez ayarları bozamaz. virüs konusunda usb disk security yeterli. windows defender da açık. okul açılalı 2 ay oldu 0 virüs vakası. 28 tahta var.

ademola' Alıntı:
resha' Alıntı:
tabi :) şuanda w7 yuklu faz1 makina varmı elinizde serinoyu ondan öğrenin w10olanda deneyin hepsi aynı zaten :)
lütfen deneyin, bilgi verin bize de, xml i yine oluşturun saklayın ama önce serino ile etkinleştirmeyi deneyin. olmazsa xml atarsınız.
Şu anda win10 yükleyecegim sınıflar meşgul. gün içerisinde yetiştirebilirsem deneyip yazarım inşallah. Değilse haftaya...

Geri