E.T. Win10 yapı1511 Faz1 ve Faz2 için | yeni

Kodla Büyü
adem hocam diğerini indirmiştim ve kurdum. Bu yeni yüklemenizi de indirmeme gerek varmı?
Ne farklılıklar var arkaplan dışında?

ademola' Alıntı:
okoyun' Alıntı:
hocam hangi sürüm kurdunuz deepfreezin?

afatsumkurt deepfreeze 7 kurmuş. ben hiç birini kurmadım tavsiyede etmiyorum :)

adem hocam deep freeze kurmaz isek güvenliği nasıl sağlayacağız

virüs bulaşma sistem arızası silme gibi durumlarda ne yapacağız

bir de windows 10 mbr diskteki performansı ile gpt de ki performansı aynı mı

faz 2 leri win 8 performanslı değil diye win 7 ye çevirmiştim. ve k urarken gpt yi iptal ederek kurdum.

tekrar gpt ye dönüştürmem iyi olur mu. dönüştürmek için senin imajın yeterli mi

faz 1 lerde de gpt oluyor mu

ayhankesicioglu' Alıntı:
adem hocam diğerini indirmiştim ve kurdum. Bu yeni yüklemenizi de indirmeme gerek varmı?
Ne farklılıklar var arkaplan dışında?
bence gerek yok hocam güncelleme yapıp devam edin..
1511 bu sp1 gibi bişey biliyorsunuz. öncekine güncelleme olarak da geliyo zaten :)
1. bunun lisans desteği daha iyi ilk defa yukleyecekler için. w7 ve w8 serinumarası ile aktive oluyo
2. pardus boot menuye eklendi faz1 için.
3. duvar kağıdı fatih karatahta ve değişebiliyo siyah değil :D
4. ayarlar > cihazlar >yazma desteği açık.
5. epic pen güncellendi

ilkkez indirecekler bunu indirsin ama sizin ihtiyacınız yok bence. birde burada acronisin dokunmatik desteği var onu ayrıyeten indirebilirsiniz menüye ekleyebilirsiniz.
image-dvd-ve-cd-image-programlari-f103/acronis-true-image-2016-dokunmatik-destekli-t147402.html

adem hocam deep freeze kurmaz isek güvenliği nasıl sağlayacağız
virüs bulaşma sistem arızası silme gibi durumlarda ne yapacağız
bir de windows 10 mbr diskteki performansı ile gpt de ki performansı aynı mı
faz 2 leri win 8 performanslı değil diye win 7 ye çevirmiştim. ve k urarken gpt yi iptal ederek kurdum.
tekrar gpt ye dönüştürmem iyi olur mu. dönüştürmek için senin imajın yeterli mi
faz 1 lerde de gpt oluyor mu
sistemin kendisi güvenli hocam... elektrik kesintileri deepfreezeli makinaları pert ediyor.
etkullanici zaten sınırlı kullanıcı program yükleyemez silemez ayarları bozamaz. virüs konusunda usb disk security yeterli. windows defender da açık. okul açılalı 2 ay oldu 0 virüs vakası. 28 tahta var.
mbr ile gpt arasında pek fark yok. yalnız faz2 tahtalarda ssd disk olduğu için ciddi fark var :) ssd olduğu için mbr de olsa farketmez. faz2 tahtalarınız daha performanslı çalışacaktır. gpt ye dönüştürmek için uğraşmayın. tüm tahtalarınız faz1 gibi düşünün bu imajı atın sıkıntı yaşamazsınız. faz1ler gpt ye dönüşmez çünkü uefi desteği yok.

Adem Hocam önceki Win10 imajındaki Usb Menu sorunsuz bir şekilde Flash belleği bootable yapabiliyorken bununla bir türlü başaramadım. Sadece tek bir klasör atıyor. Flash bellekteki dosya ve klasör içeriğine ait ekran görüntüleri aşağıdaki gibidir..

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    24.3 KB · Görüntüleme: 685
  • 2.jpg
    2.jpg
    19.2 KB · Görüntüleme: 686
Kulis' Alıntı:
Adem Hocam önceki Win10 imajındaki Usb Menu sorunsuz bir şekilde Flash belleği bootable yapabiliyorken bununla bir türlü başaramadım. Sadece tek bir klasör atıyor. Flash bellekteki dosya ve klasör içeriğine ait ekran görüntüleri aşağıdaki gibidir..
bunlar tamam sıkıntı yok :) qemu ile test edince menü açılıyosa tamamdır.

2. klasörü elle kopyalamalısınız IMAGES klasörü onun içine de actı16iso. tib uzantılı imajı istediğniz yere atabilirsiniz.

ademola' Alıntı:
Kulis' Alıntı:

2. klasörü elle kopyalamalısınız IMAGES klasörü onun içine de actı16iso. tib uzantılı imajı istediğniz yere atabilirsiniz.
Hocam bende bu şekilde yaptım ve olmadı sanki :)
Sanırım tahta boot sırasında başlangıcı UEFİ Sandisk diye seçiyordum..

Kulis' Alıntı:
ademola' Alıntı:
Kulis' Alıntı:

Hocam bende bu şekilde yaptım ve olmadı sanki :)
Sanırım tahta boot sırasında başlangıcı UEFİ Sandisk diye seçiyordum..
faz2ler uefi desteklese de bizim multiboot menü uefi desteklemez :) uefiden açmayın, zaten fat32 bölüm olmadığı için uefi görmez belleği normal görür.

Merhaba. Faz 1 de Win10'a geçmek için erken olduğunu düşünüyorum. Ayrıca yakında büyük bir güncelleme daha gelecek diye biliyorum. Bu arada halen win7 li imajınızı kullanıyorum. Kendime göre bir takım değişiklikler ve güncellemeler yaptım. Daha yeni tüm tahtalara kurulumu gerçekleştirdim. Şu ana kadar bir sıkıntı yok.

as.kaya' Alıntı:
hocam ilk imaji faz 2 tahtasına kurdum ve ses kartını tanımadı. başına böyle bir iş gelen var mı?
hocam bu sorunu çok önce eba faz2 imajında yaşadım ben, çözüm olarak da aygıt yöneticisinden driiver i kaldır dedim ama silmedim yenile deyince kendi kurdu düzeldi. onun dışında 28 tahtaya değişik değişik toplam 60 imaj atmışımdır :) 1 kez yaşadım oda eba imajında :)

teşekkürler hocam. bende faz 1 ler var. anladıoğım kadarıyla faz 1 ler içinde kurabileceğim bunu

ademola' Alıntı:
as.kaya' Alıntı:
hocam ilk imaji faz 2 tahtasına kurdum ve ses kartını tanımadı. başına böyle bir iş gelen var mı?
hocam bu sorunu çok önce eba faz2 imajında yaşadım ben, çözüm olarak da aygıt yöneticisinden driiver i kaldır dedim ama silmedim yenile deyince kendi kurdu düzeldi. onun dışında 28 tahtaya değişik değişik toplam 60 imaj atmışımdır :) 1 kez yaşadım oda eba imajında :)

Adem hoca sanırsam hocamın bahsettiği problem AMD işlemcili Faz-2 tahtalarda gerçekleşiyor. Verdiğiniz her iki imaj da intel tabanlı tahtalarda sorun çıkarmadılar. Fakat AMD tabanlı tahtalarda ses ve görüntü driver problemi yaşadık. Onu da Driver klasöründeki sürücüler ile düzelttik.

bbozkurt' Alıntı:
teşekkürler hocam. bende faz 1 ler var. anladıoğım kadarıyla faz 1 ler içinde kurabileceğim bunu
evet hocam tek dikkat edeceğiniz nokta, imajı attığınız c bölümünün primary active olması, acronis yapar gerçi onu ama dikkat edin resimdeki gibi.

Hocam Acronics 16 önyükleme hatası verdi, multiboot2015 deki acronics i kullansak olur mu?

bu imageı kurdum. herşey güzel çalışıyor. ama ses yok. galiba ses kartını tanımamış. driverını verecek arkadaş var mı?

Arkadaşlar, tahtanın birini deneme amaçlı windows 10 a yükselttim. Tahta Faz 2.
Sorunsuz yükseltme yaptı. Herşey sorunsuz gibi görünüyor. Sadece EBAAdmin ile oturum açtığımda bile arka planı değiştiremiyorum,
"Bazı ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetilir" diyor.
Kuruluş ile ilgili bir ayarsa mevcut değil.
2.Faz akıllı tahtalarını Windows 10 a yükselten arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmalarını istesek.

biraz önce imajı yükledim win10 etkinleştiremedi ürün anahtarı yok diyor çözen var mı?

ademola' Alıntı:
https://cloud.mail.ru/public/KioM/Ggn8rJbHH meb fiberden 15dk da iniyo 200mbit 8) idm vs kullanabilirsiniz.

6part. 11gb %3 kurtarma kaydı var. bozukpart inerse winrar ile onarabilirsiniz.
dosyaları çıkardıktan sonra 16gb flash a ihtiyacınız olacak,
1. adımda usb yi mb_usb.exe programı ile açılışa hazır hale getiriyoruz. (acronis içinde hazır)
2. adım olarak imajı usb ye kopyalıyoruz.

orjinal faz2 imajı üzerine w10 th2 yapı1511 ile güncelleme yapıldı.
window mağaza ve birkaç gereksiz uygulama aşağıdaki yöntem ile silindi (isteyen ekleyebilir yada kaldırabilir)
http://www.howtogeek.com/224798/how-to- ... tall-them/

yapı 1511 olduğu için win7 ve win8 serino ile etkinleşebilir. faz2 tahta için biosdan otomatik okuyacaktır.
w7 yada 8 serino öğrenmek için : windows-isletim-sistemi-f84/windows-8-bios-a-gomulu-urun-anahtarinizi-ogrenin-t137521.html
benim tüm tahtalar w10 olduğu için deneyemedim. her ihtimale karşı gatherosstate ile xml oluşturup saklayın. ne olur ne olmaz.
(deneyen olursa bu satırları sileriz :) )

duvarkağıdı meselesi çözüldü :) karatahta fatih duvarkağıdı eklendi değiştirilebilir. ( gpedit.msc ile )

administrator etkin durumda kendi belirlediğim şifre arşivin içinde var. ebaadmin vs değiştirilmedi sizde değiştirmeyin. administrator ü kullanın...
Hiçbir oturum silinmedi ETKULLANICI şifresi kaldırıldı, ancak hiç sormadan otomatik oturum açma eklendi.

faz1 için boot seçeneklerine PARDUS eklendi. faz2 de yine sanal makinede sorunsuz çalışacaktır.

adminparolası ve gatherosstate

Acronis ile geri yükleme flash belleğimizi hazırladıktan sonra acronisi başarılı bir şekilde boot ettiğimizi varsayıyorum.
Ana ekrandan recovery - my disk diyerek usb de bulunan yedeğimizi seçiyoruz.
Faz 2 için bir ayar yapmaya gerek yok c: Windows bölümünü olduğu gibi aynı yerine recovery ediyoruz.
Faz 1 de ise resimlerdede görüldüğü gibi imajı yüklediğimiz WIN7 bölümünü “ active ” etmemiz gerek. (faz2 de bunu yapmıyoruz….)
file.php

• Vsınıf
• Word ,excel ve powerpoint programlarının viewer'ları yüklendi. Varsayılan Olarak ayarlandı.
• Firefox Chrome tarayıcı kuruldu. tarayıcılarda Anasayfa eba.gov.tr olarak ayarlandı
• Gom Player - Klite codeck pack kuruldu
• Acrobat reader 11 kuruldu
• Java kuruldu
• Winrar 7zip yüklendi.
• Windows ve tüm programların güncelleştirmeleri kapatıldı.
• Dyned programı kuruldu.
• Usb disk security kuruldu
• Epic PEN kuruldu
• PDF Annotator
• netsupport school yüklendi. client imajın içinde herhangi bir bilgisayara admin konsolunu kurarsanız tahtaları görürsünüz.
bts-kontrol-programlari-netsupport-netop-vs-f105/netsupport-school-professional-11-41-07-turkce-full-t133773.html

faz1 deki yazma desteği eklendi :
Kod:
tüm ayarlar > cihazlar > yazma > en alttaki seçenek otomatik klavye getiriyor ama sadece windows uygulamalarında (klasörlerin adres çubuğunda falan.) internet explorerda da çalışıyor chrome yada mozilla da çalışmıyor.

ilk imaj : fatih-etkilesimli-tahta-f279/e-t-win10-faz1-ve-faz2-icin-ortak-acronis-imaji-t145615.html

bu imageı kurdum. herşey güzel çalışıyor. ama ses yok. galiba ses kartını tanımamış. driverını verebilir misiniz?

aykutgultekin' Alıntı:
Sorunsuz yükseltme yaptı. Herşey sorunsuz gibi görünüyor. Sadece EBAAdmin ile oturum açtığımda bile arka planı değiştiremiyorum,
2.Faz akıllı tahtalarını Windows 10 a yükselten arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmalarını istesek.
Hocam bu şifreleri nasıl alıyoruz? Bana da gönderebilir misiniz? Öğretmenim. Eğer isterseniz 741068@meb.k12.tr adresine gönderebilirsiniz.

wgolf' Alıntı:
biraz önce imajı yükledim win10 etkinleştiremedi ürün anahtarı yok diyor çözen var mı?
etkinleştirme için ilk sayfada açıklama vardı gatherosstate ile xml oluşturmalısınız. faz1 mi faz2 mi ?

okoyun' Alıntı:
bu imageı kurdum. herşey güzel çalışıyor. ama ses yok. galiba ses kartını tanımamış. driverını verecek arkadaş var mı?

d sürücüsünde driver olması lazım. amd olanlarda böyle bir sıkıntı olmuş sanırım.

ademola' Alıntı:
okoyun' Alıntı:

d sürücüsünde driver olması lazım. amd olanlarda böyle bir sıkıntı olmuş sanırım.

BEN D SÜRÜCÜLERİNİ ÖNCEDEN YANLIŞLIKLA FORMATLAMIŞIM. SİZ DE VARSA EKLER MİSİNİZ.?

aykutgultekin' Alıntı:

başlata gpedit.msc yazın sağtık yönetici olarak çalıştırın aşağıdaki ayarı yapın.
file.php

Geri