E.T. Win10 yapı1511 Faz1 ve Faz2 için | yeni

Kodla Büyü
ademola' Alıntı:
okoyun' Alıntı:
ademola' Alıntı:
güle güle kullanın hocam :)
teknik servis tecrübem fazladır, arkadaşlara yardımcı olayım bilgilerimizi paylaşalım artsın istiyorum...
adımız da BTR olmuş, ders az, maaşımızı haketmeye çalışıyorum aslında :)

Hocam tib dosyasinda esd sikistirma nasil yaptiniz yardimci olur musunuz?

tib acronisin kendi sıkıştırması hocam ben ayrıca bişey yapmadım. yalnız dikkat ettiğim nokta imaj alırken son aşamada pagefile.sys ve hiberfil.sys yi imaja dahil etmiyorum ciddi yer kazandırıyor.

ben image alırken onları görmedim. Evet o dosyalar şimdi baktım 6.81 gb. ama gizli dosyalar. bu dosyaları nasıl dahil etmediniz. bir de dahil etmeyince tekrar image atarken windows kendi mi oluşturuyor.?

okoyun' Alıntı:
ben image alırken onları görmedim. Evet o dosyalar şimdi baktım 6.81 gb. ama gizli dosyalar. bu dosyaları nasıl dahil etmediniz. bir de dahil etmeyince tekrar image atarken windows kendi mi oluşturuyor.?

evet windows kendisi oluşturuyor onları, kesinlikle imaja dahil edilmemeli.

buradan dışlanan dosyalara iki dosyayı ekliyorum. hiberfil.sys pagefile.sys

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    78.2 KB · Görüntüleme: 549
ademola' Alıntı:
okoyun' Alıntı:

Oradan o dosya isimlerini bulamadım. genel başlık olarak hidden files ve system files vardı. ikisini de seçtim. hiberfil.sys pagefile.sys bu dosya isimlerini bulamadım.

okoyun' Alıntı:
ademola' Alıntı:
okoyun' Alıntı:

Oradan o dosya isimlerini bulamadım. genel başlık olarak hidden files ve system files vardı. ikisini de seçtim. hiberfil.sys pagefile.sys bu dosya isimlerini bulamadım.
sağtarafta bi buton var oraya tıklayıp kendimiz ekliyoruz.
ben elle yazarak ekliyorum o listeye. ayrı ayrı eklemelisiniz hiberfil.sys enter pagefile.sys enter :)

ademola' Alıntı:
okoyun' Alıntı:
ademola' Alıntı:
okoyun' Alıntı:

sağtarafta bi buton var oraya tıklayıp kendimiz ekliyoruz.
ben elle yazarak ekliyorum o listeye. ayrı ayrı eklemelisiniz hiberfil.sys enter pagefile.sys enter :)

Hocam dediğinizi yaptım. image aynı boyutta çıktı. acaba dosya yolunu göstermek gerekiyor muydu? bir de exclude hidden files ve exclude system files seçeneklerini de mi seçmek gerekiyor.? bir resim koyabilir misiniz

okoyun' Alıntı:
Hocam dediğinizi yaptım. image aynı boyutta çıktı. acaba dosya yolunu göstermek gerekiyor muydu? bir de exclude hidden files ve exclude system files seçeneklerini de mi seçmek gerekiyor.? bir resim koyabilir misiniz

Ekli dosyalar

• 20151229_134101.jpg
    20151229_134101.jpg
    100.3 KB · Görüntüleme: 521
ademola' Alıntı:
okoyun' Alıntı:
ingilizce kaynaklardan araştırdığım üzre acronis o dosyaları zaten yedeklemiyormuş, sadece fake dosya isimleriyle birkaç byte lık "placeholder" olarak o dosyaları koyuyormus.
şöyle diyor;
"True image does not backup the pagefile or hibernation file but it does put a few byte placeholder in the archive so it is likely you will see the name of the file."

jrerkan' Alıntı:
"True image does not backup the pagefile or hibernation file but it does put a few byte placeholder in the archive so it is likely you will see the name of the file."
doğrudur :) acronis akıllı bi program :) eskiden beri alışkanlık bende, 10 yıldır kullanıyorum, eskiden bu özellik yoktu tabi...

ademola' Alıntı:
newfalconix' Alıntı:
microsoft hesabıyla oturum açmayı nasıl engellemeliyim? Biraz açar mısınız.

2 tam olarak bilmiyorum ama ben aşağıdaki linkten magazayı ve birkaç uygulamayı kaldırdım. çocuklar genelde mağazaya bakmak için microsoft hesabını kuruyordu. http://www.howtogeek.com/224798/how-to- ... tall-them/
http://fatihozel.com/2015/09/03/windows ... kaldirmak/

şimdi şunu buldum sanırım çözüm bu :
http://www.intowindows.com/how-to-disab ... indows-10/
http://community.spiceworks.com/how_to/ ... erver-2012

regedit düzeltmesi:
download/file.php?id=49413
Çok Teşekkür ederim hocam.
verdiğiniz regedit düzeltmesini yanlışlıkla kendi bilgisayarımda çalıştırdım.
Kayıt defterindeki "NoConnectedUser" değeri "1" olmuş bu değeri kaç yapmalıyım.

newfalconix' Alıntı:

kendi bilgisayarınızda microsoft hesabı ile mi oturum açıyorsunuz :) öyle olsa bile oturum açabilirsiniz ama yeni kullanıcı oluşturamazsınız 1 olunca.
varsayılan 0. 3 olursa ne kullanıcı oluşturulabilir nede mevcut kullanıcı oturum açabilir.
0 yapmalısınız.

ademola' Alıntı:
newfalconix' Alıntı:

kendi bilgisayarınızda microsoft hesabı ile mi oturum açıyorsunuz :) öyle olsa bile oturum açabilirsiniz ama yeni kullanıcı oluşturamazsınız 1 olunca.
varsayılan 0. 3 olursa ne kullanıcı oluşturulabilir nede mevcut kullanıcı oturum açabilir.
0 yapmalısınız.
Çok sağolun Kendi bilgisayarımda microsoft hesabı ile mi oturum açıyorum.
Okuldaki ET ler için o zaman 3 yapacağız demektir?

Günaydın.
bir konudan emin olamadığım için yardımınıza ihtiyacım var.
Tahtam 8.1 faz 2 olduğunu düşünüyorum emin değilim.
disk bölümlerinde bir farklılık var C: 87.8 gb D 140 gb görünüyor
bu imajı atabilirmiyim?

kastor' Alıntı:
Günaydın.
bir konudan emin olamadığım için yardımınıza ihtiyacım var.
Tahtam 8.1 faz 2 olduğunu düşünüyorum emin değilim.
disk bölümlerinde bir farklılık var C: 87.8 gb D 140 gb görünüyor
bu imajı atabilirmiyim?

evet hocam faz2, sroun değil disk boyutunu kendisi ayarlıyor, sadece C nin imajını atacaksınız, mbr de otomatik seçili gelir dikkat edin sadece C sorunsuz çalışır.

bende çok farklı bir sorun var.
imajı yükledim yükledikten sonra ilk açılan ekranda dokunmatik çalışmadı hiç bir usb klavye fare de çalışmadı. bilgisayarı kapatmak için tahtanın kapatma düğmesine bastığımda ayarları uyku durumuna geç seçili olduğundan uykuya geçti dokunmatik ekrana bir tıklatmada uykudan uyanıyor fakat dokunmatik yine çalışmıyor. ne yaptıysam kapatamadım fişini çektim.
sonrasında açıldı. zaman zaman belirli bir duruma göre olmamakla beraber bu dokunlmatik görmeme sorununu yaşıyorum. güç düğmesini kapat olarak ayarladım ve bu sorunu yaşadığımda kapatmadığını da gördüm yine fiş çekmek zorunda kaldım.
wifi mouse yükledim yine donduğunda bu program tahtaya bağlandım diyor uyku durumundan çıkartıyor ama dokunmatik ekran gibi oda başka hiç bir şeye tıklamıyor klavye çalışmıyor.
d deki driverlardan repair yapayım dedim oda yüzde 20 civarında dondu ilerlemedi...

benim sorunu yaşayan oldumu acaba?
bana ne gibi bir çözüm önerirsiniz?

not: imajı en az 3 kere yükledim her seferinde ilk açılışta bu sıkıntıları yaşadım.
bilgisayar uyku durumuna kazayla geçtikten sonrada dokunmatik aynı şeyleri yaşatıyor...
Güç tuşuna basılı tutunca artık kapanıyor...

Başka bir tahtaya yüklemeye çalıştım imaj yüklendikten sonra tahta sürekli kurtarma modunda açılıyor... ilk yüklediğim tahtada böyle bir durum yaşamamışken orda yaşamamda ayrı bir garip durum...

bir bilgisayarda düzgün diğerinde bozuksa demekki ne imajda nede size bir hata yok bilgisayar problemli :) orjinal imajını atın elle yükseltme yapın derim

Adem hocam imajda şöyle bir sorun baş gösterdi, tahtalara kuralı 1ay oldu yaklaşık, et hesabı açılışta parolanın süresi doldu uyarısı verip açılmıyor, adminden girip şifre vermek suretiyle çözdüm, bu sorun hangi ayardan kaynaklı bilen veya karşılaşan var mı?

çözüldü, administrator olarak oturum açıp çalıştıra secpol.msc yazıyoruz ordan hesap ilkeleri > parola ilkeleri 42 günü 0 olarak değiştirdim.

sayın hocalarım iki gündür sabahtan akşam 5 e kadar tahtayı kurtaramadım. bu imaj alma olayında iki tahtanında c ve d boyutu aynı olmak zorunda mı ?
bizim tahtalar faz2 ve windows 8. Bunları internet üzerinden win10 a yükseltmeden direk win10 imajıyla kursak etkinleştirilmede bir sıkıntı oluyor mu. bios tan etkinleştirme yapıldığı söylenilmiş ancak başka yerlerden okuduğuma göre makinenin orjinal win8 den internet üzerinden win10 a yükseltilmesi gerektiği yazıyor. yani direk win10 imajıyla yapılabiliyor mu.
Diğer sorunumda başka bir tahatdan aldığım imajı atarken ya hemen 1 saniye sürüp bitiyor ya da kısaca "failed" hatası veriyor.
photo.php

acronisle imaj alıp atarken c d disk boyutu önemli değildir. kendisi otomatik ayarlar özet ekranında da size bilgi verir.
normalde w8 den 10 a geçerken yükseltme gerekiyordu ancak windows 10un yeni versiyonu yapı 1511 ile serino ile etkinleştirme yeteneği geldi. eger bu imajı yuklerseniz windows 7 yada 8 serinoyu girerek etkinleştirme yapabilirsiniz.

bu imajdaki mbr faz1 faz2 ortak olduğundan sizin faz2leri bozar. o yuzden sadece C yi recovery yapın demiştim. siz çalışan bir faz2 tahtanızın imajını alın mbr dahil olarak bunu problemli tahtaya atın. mbr düzelir. ardından benim imajın sadece C sini atın.

bende tahtaya temiz format attım windows10 u. Sonra 1511 güncelleştirmesini de yaptım. o zaman bios dan okuyup windows orjinalliği aktif oldu. sadece dokunmatik sıkıntı olmuştu onu da çalışan bir tahtanın dokunmatik driverini kopyaladım diğer tahtaya attım çalıştı.
ademola hocam gerçekten faz 2 ve windows 10 muhteşem bir ikili. aç kapa saniyelerle oluyor nerdeyse.. 8)

kodleon' Alıntı:
bende tahtaya temiz format attım windows10 u. Sonra 1511 güncelleştirmesini de yaptım. o zaman bios dan okuyup windows orjinalliği aktif oldu. sadece dokunmatik sıkıntı olmuştu onu da çalışan bir tahtanın dokunmatik driverini kopyaladım diğer tahtaya attım çalıştı.
ademola hocam gerçekten faz 2 ve windows 10 muhteşem bir ikili. aç kapa saniyelerle oluyor nerdeyse.. 8)
elinize sağlık :)

ulasturhan' Alıntı:
bende çok farklı bir sorun var.
imajı yükledim yükledikten sonra ilk açılan ekranda dokunmatik çalışmadı hiç bir usb klavye fare de çalışmadı. bilgisayarı kapatmak için tahtanın kapatma düğmesine bastığımda ayarları uyku durumuna geç seçili olduğundan uykuya geçti dokunmatik ekrana bir tıklatmada uykudan uyanıyor fakat dokunmatik yine çalışmıyor. ne yaptıysam kapatamadım fişini çektim.
sonrasında açıldı. zaman zaman belirli bir duruma göre olmamakla beraber bu dokunlmatik görmeme sorununu yaşıyorum. güç düğmesini kapat olarak ayarladım ve bu sorunu yaşadığımda kapatmadığını da gördüm yine fiş çekmek zorunda kaldım.
wifi mouse yükledim yine donduğunda bu program tahtaya bağlandım diyor uyku durumundan çıkartıyor ama dokunmatik ekran gibi oda başka hiç bir şeye tıklamıyor klavye çalışmıyor.
d deki driverlardan repair yapayım dedim oda yüzde 20 civarında dondu ilerlemedi...

benim sorunu yaşayan oldumu acaba?
bana ne gibi bir çözüm önerirsiniz?

not: imajı en az 3 kere yükledim her seferinde ilk açılışta bu sıkıntıları yaşadım.
bilgisayar uyku durumuna kazayla geçtikten sonrada dokunmatik aynı şeyleri yaşatıyor...
Güç tuşuna basılı tutunca artık kapanıyor...

Başka bir tahtaya yüklemeye çalıştım imaj yüklendikten sonra tahta sürekli kurtarma modunda açılıyor... ilk yüklediğim tahtada böyle bir durum yaşamamışken orda yaşamamda ayrı bir garip durum...
fatih-etkilesimli-tahta-f279/e-t-win10-faz1-ve-faz2-icin-ortak-acronis-imaji-t145615-240.html

Geri