EĞİTEK DOĞRU YOLDA FORMATÖRLÜK KADROSU OLMALI

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
bu aynen kurtuluş savaşı yıllarında türkiyenin iki ayrı görüşte toplanılanları gibi oldu, Tam bağımsız Türkiye ve amerikan mandacılığı. Amerikan mandacılığını isteyenler mücadele etmek istemeyen ve sığınacak bir yer arayanlardı. Tam bağımsız Türkiye içinse zorlu mücadele gerekiyordu. Formatörlüğü isteyenler bence sizler haklarınız için mücadele etmek istemiyorsunuz. Kulağa hoş gibi geliyor formatörlük derse girme iki bilg tamir et full ek ders al. Bizler öğretmeniz öğretmen.

ertann83' Alıntı:
bu aynen kurtuluş savaşı yıllarında türkiyenin iki ayrı görüşte toplanılanları gibi oldu, Tam bağımsız Türkiye ve amerikan mandacılığı. Amerikan mandacılığını isteyenler mücadele etmek istemeyen ve sığınacak bir yer arayanlardı. Tam bağımsız Türkiye içinse zorlu mücadele gerekiyordu. Formatörlüğü isteyenler bence sizler haklarınız için mücadele etmek istemiyorsunuz. Kulağa hoş gibi geliyor formatörlük derse girme iki bilg tamir et full ek ders al. Bizler öğretmeniz öğretmen.
:+1:

ertann83' Alıntı:
Aynen böyle :+1:

BİLGİSAYAR ODASINDA ÖMÜR GEÇMEZ...SÜREKLİ RADYASYONA MARUZ KALARAK EN MANTIKLISI BT REHBER ÖĞRETMENİ.ODADA OTUR ÇAY KAHVE PC SORUNU ÇIKTIMI GİT MÜDAHELE ET..EN GÜZELİİ..

BÖTE liyim. ilköğrtimde derse giriyorum. ve derslerimi gei istiyorum. Madem öyle hepimizi Bilişim Teknolojiler Öğretmeni diye çevirmeselerdi.

hhtc' Alıntı:
Bıraksın artık herkes derslerimizi geri isteriz saçmalığını. Dersler geri verilmeyecek bence verilmemeside doğru. Bizler çoğumuz BÖTE okuduk. BÖTE lerin neden açıldığını öğrenim hayatımız boyunca bize defalarca anlatıldı. Bakanlık ve Eğitek arkadaşımızın anlattığı yönde çalışmalar yapıyorsa sonuna kadar doğru yapıyordur. Derse girmek isteyen arkadaşlar o zaman BÖTE okuyup zahmet etmeseydi gidip Teknik Eğitim falan okusaydı. BÖTE bilişim teknolojileri öğretmeni yetiştirmez BÖTE bilişim teknolojilerinin eğitimde nasıl kullanılacğına rehberlik edecek kişileri yetiştirir. Devlet bunun alt yapısını yıllar önce kurmuş şuan uygulamasını yapmaktadır. Kabul edelimki BÖTE lerde verilen eğitim çok kaliteli değildi yani bize ağırlıklı bilgisayar bilgisi öğretilmedi çünkü BÖTE bilişim dersine girecek Bilişim Teknolojileri öğretmeni yetiştirmez. Bu dersi ger isteyen arkadaşlar çok merak ediyorum alan bilgisine n kadar hakim yada kaçta kaçı gerçekten bilgisayarda çok ii olduğunu söyleyebilir. Bence bırakalım dersimizi geri isteriz durumunu yeni çıkacak genelge yönetmelik herneyse ordaki çalışma şartlarımızın iyi olması için fikirler üretip girişimler yapalım derslerimizi geri isteriz yaygarası ancak zaman kaybettiriyor.

ALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN SİZİ, EVET DEDİKLERİNİZ DOĞRU BİZE ÜNİVDE BUNU DEFALARCA DEDİLERİ SİZ EĞİTİM TEKNOLOĞUSUNUZ BİLGİSAYAR DESTEKLİ EĞİTİMİ SAĞLAMAK İÇİN YETİŞTİRİLİYORSUNUZ "TEKNİK ELEMAN OLARAK DEĞİL" HOCAM DİKKATİNİZİ ÇEKERİM, Ben bilgisayar destekli eğitimi sağlayacaksam yazılım hazırlayacaksam yada eğitim materyali OK kabulümdür zaten bu amaçlı yetiştirildim. Ama teknik eleman olacaksam BU EĞTİMLE YETİŞTİRİLMEDİK SİZDE BİLİYORSUNUZ, FORMATÖRLÜK DEMEK ÇOĞU YERDE TEKNİK ELEMAN DEMEKTİRRR DAHA ÖĞRENEMEMİŞSİNİZ :verymad:

hhtc' Alıntı:
klebsiella' Alıntı:
derslerimizi yine alsakta dersin ortasında müdür ya da müdür yardımcısı tarafından çağırılmıycak mıyıZ? v.b...
Kimin neyi istediğini az çok biliyorum ama orta yolu bulsak hiç fena olmaz.

Bende sabahtan beri onu söylüyorum ama bazı arkadaşlar anlamamakta direniyor.

Çok Problemli Lise
Bilim ve Sanat Merkezi
Genel Lise
Köy İlköğretim Okulu
Merkezde çok büyük bir ilköğretim
ve şu an Anadolu Lisesi

Bunların hepsinde çalıştım ve hepsinde ister derse girin ister formatör olun sizin adınız bilgisayarcı kabul edin yada etmeyin okuldaki bilgisayar sorunlarında ilk başvurulan kişi siz oluyorsunuz ister yapın ister yapamam bilgisayarcı çağırın deyin bu size kalmış ama okulda ilk başvurulan kişi her zaman sizsinizdir. Mesela bir meslek lisesinde bir elektrik arızası çıktığında o okulda elektrik bölümü öğretmenleri dururken kimse gidip elektirikçi çağırmaz önce elektrik bölümünden yardım istenir onları aşan bir konuysa dışardan yardım alınır

Sedece derse girerseniz dersin dışındaki saatlerde okulda olmazsanız kim size bu işleri yaptıracak merak ediyorum... bizim yönergemizi görevlerimizi tam olarak anlatack şekilde hazırlasınlar bakim kim bize teknik eleman muamelesi yapıyor şaşarım size... kapı gibi yönergeniz olur elinizde, kimse sizi dersten çağıramaz...

hhtc' Alıntı:
deryabote' Alıntı:
hocam öyle bir yazmışssın ki duyan da öğrencilerine asp php öğretiyosun sanacak çok mu zor geldi müfredattaki basit konuları anlatmak
Hocam o zaman php asp öğretmiyorsak derslerimizi geri isteriz yaygarası neden ki. Anlattığımız şeyleri artık herkes biliyor bu dersin geleceği yok kabul edelim.Bence dersler geri verilsin isteyenlerin çoğunlu ben 15 saat girerim kardeşim dersime 3 günüm falan boş olsun hergün okulda bekleyemem diyen zihniyet

Hocam dersleri geri istiyoruza saçma demişsin üstünede "Anlattığımız şeyleri artık herkes biliyor" diye bence saçma bir cümle sarfetmişsin. Anlattığımız şeyleri herkes biliyorsa neden öğrenciler eposta adresi nedir denildiğinde sadece "msn,facebook" diye cevaplar veriyor. Neden açılış sayfasında google amcayı görmeyince bu her şeyi bilen diye tabir ettiğin grup "Enternet yook" diye yaygara koparıyor. Senin bahsettiğin herşeyin Bilgisayarla ilgisi yok sanırım.

inanakyol' Alıntı:
hhtc' Alıntı:
deryabote' Alıntı:
hocam öyle bir yazmışssın ki duyan da öğrencilerine asp php öğretiyosun sanacak çok mu zor geldi müfredattaki basit konuları anlatmak
Hocam o zaman php asp öğretmiyorsak derslerimizi geri isteriz yaygarası neden ki. Anlattığımız şeyleri artık herkes biliyor bu dersin geleceği yok kabul edelim.Bence dersler geri verilsin isteyenlerin çoğunlu ben 15 saat girerim kardeşim dersime 3 günüm falan boş olsun hergün okulda bekleyemem diyen zihniyet

Hocam dersleri geri istiyoruza saçma demişsin üstünede "Anlattığımız şeyleri artık herkes biliyor" diye bence saçma bir cümle sarfetmişsin. Anlattığımız şeyleri herkes biliyorsa neden öğrenciler eposta adresi nedir denildiğinde sadece "msn,facebook" diye cevaplar veriyor. Neden açılış sayfasında google amcayı görmeyince bu her şeyi bilen diye tabir ettiğin grup "Enternet yook" diye yaygara koparıyor. Senin bahsettiğin herşeyin Bilgisayarla ilgisi yok sanırım.

:+1: :+1: :+1: :+1:

hhtc' Alıntı:
Bıraksın artık herkes derslerimizi geri isteriz saçmalığını. Dersler geri verilmeyecek bence verilmemeside doğru. Bizler çoğumuz BÖTE okuduk. BÖTE lerin neden açıldığını öğrenim hayatımız boyunca bize defalarca anlatıldı. Bakanlık ve Eğitek arkadaşımızın anlattığı yönde çalışmalar yapıyorsa sonuna kadar doğru yapıyordur. Derse girmek isteyen arkadaşlar o zaman BÖTE okuyup zahmet etmeseydi gidip Teknik Eğitim falan okusaydı. BÖTE bilişim teknolojileri öğretmeni yetiştirmez BÖTE bilişim teknolojilerinin eğitimde nasıl kullanılacğına rehberlik edecek kişileri yetiştirir. Devlet bunun alt yapısını yıllar önce kurmuş şuan uygulamasını yapmaktadır. Kabul edelimki BÖTE lerde verilen eğitim çok kaliteli değildi yani bize ağırlıklı bilgisayar bilgisi öğretilmedi çünkü BÖTE bilişim dersine girecek Bilişim Teknolojileri öğretmeni yetiştirmez. Bu dersi ger isteyen arkadaşlar çok merak ediyorum alan bilgisine n kadar hakim yada kaçta kaçı gerçekten bilgisayarda çok ii olduğunu söyleyebilir. Bence bırakalım dersimizi geri isteriz durumunu yeni çıkacak genelge yönetmelik herneyse ordaki çalışma şartlarımızın iyi olması için fikirler üretip girişimler yapalım derslerimizi geri isteriz yaygarası ancak zaman kaybettiriyor.

Hocam bahsettiğiniz konulardan anladığım kadarıyla okulunuzda bilişim teknolojilerinin eğitimde nasıl kullanılacağı konusunda projeler üretiyorsunuz, interaktif eğitim yazılımları geliştiriyorsunuz. Bizimle paylaşırsanız okulunuzda bilişim teknolojilerinin eğitimde nasıl kullanılması konusunda öğrenci ve öğretmenlere yaptığınız rehberlik çalışmalarını, geliştirdiğiniz materyalleri ve nasıl kullanıldıklarını,ürettiğiniz projeleri biz dersi geri isteyipde alan bilgisi yetersiz branşdaşlarınız sizin tecrübelerinizden faydalansın.

valla sayın hocalarım ben hepinize katılmakla birlikte şunuda eklemek istiyorum.
bu formatörlük olayı sebebiyle bir çoğumuzu öğretmenlikten öğretmenlikten soğuttular.
boşuna dememişler "işleyen demir ışıldar" diye.

arkadaşlar bir kere sizi kimse dersin ortasında çağıramaz tavrınızı koyarsanız , uygun bir şekilde rahatsızlığınızı dile getirirsiniz olur , ayrıca kimse size tamircilik yaptıramaz( bt arızaya bildirisin), yazılı bildir hocam dersin , bak adam nasıl dumur oluyoo. kısacası sizin tavrınıza göre şekillenir. Öğretim teknoloğu muhabbetine gelince o da gereksiz çünkü bir çok sınıf öğretmeni yardımcı kaynak dergi cdlerinden yazılımları takip ediyor, zaten sınıf öğrt.( başka branştan öğrt) gelipte sana "ya hocam ben bu materyali kullanıyorum birlikte (materyal ) geliştirelim" ," ben hangi yazılımı kullanmalayım" diye de söylemez. Şimdi sosyal paylaşım sitelerini kullanan, bazı sohbet progragramlarını kullanan öğrencilerede bt'yi çözmüş diyemeyiz, sor bakalım 4.sınıf öğrencisine klasör nedir diye, yada sor web tarayıcıda adres satırnına http://www.bilgisayarbilisim.net yaz diye ,bak bakalım nereye yazıyor, güvenilir bilgiye ulaşmayı vb kavramları , bu öğrenciler başka hangi derste öğrenebilir ?

ben de derslerden iyice soğudum bu kitap ve bu müfredatla zaten bişey işleyebilmek ne mümkün. ben formatörlükten yanayım ama 6 ayda bir yok çıktı mı yok çıkmadı mı yok o imzalamadı yok şurda imzada duymak istemiyorum bi adı konulsun istiyorum

Herkesin arz ve taleplerin farklı olması okullardaki koşullardan, idareden ve öğrenci farklılıklarından kaynaklanıyor. Kimisi celeron işlemcili bir laboratuarda ders anlatmaya çalışıyor kimisi ise ubak la gelen windows vista kurulu lcd monitörlü bilgisayarla ders anlatıyor. Bundan dolayı da kimisine formatörlük kimisine ders anlatmak cazip geliyor. Unutmayın ki evli , bebeği olan çok bayan bilişim öğretmeni formatörlükte sorun yaşayabilir. Özet olarak dersi geri isteyenler ve formatörlüğün şartlarının iyileştirilmesi isteyen bizler olarak birlik olmalıyız. İsteyen derse girmeli , isteyen kadrolu 9-15 mesai saati ve görev tanımlamaları yapılmış formatör olabilmeli. Zaten bu şekil olmazsa eylemde yeterli sayıda bulunmaz. Birlik olup isteklerimizi sıralayalım. Tek bir örnek vereyim Diyarbakır ilindeki formatörlük resmi yazısında milli eğitim şunu yazmış " gerekirse mesai saatleri dışında da BT sınıfını kulllanıma açar" . Böyle bir görevlendirme yazısıyla çalışıyoruz işte biz.. Okul okul gezmemek için (köy köy dolaşmamak için )formatör oluyoruz. Bizim bu kadar ahımızı alıyorar ya allah onları bildikleri gibi yapsın :verymad:

hhtc' Alıntı:
:+1: çalışma şartlarımızı iyileştirmeliyiz... böylece idareyle olan problemleri çözebiliriz...

Hep yazıyorum temel bilgisayar eğitimi 4-5 lerde kesin olarak olmalıdır. İhtiyaçları olmadığını düşünmek gaflettir. "Dersten soğudum" demek kendini düşünmektir. Ders olmazsa sadece isteyen, yanınıza gelen öğrenciye ulaşabilirsiniz. Ders olunca hepsinin almasını sağlıyoruz. Çocukların aklında bikaç iz bile bıraksak kardır ama dersin tamamen kaldırılması durumunda google açılmasa interneti kullanamayacak, flash bellekteki virüsü taratıp temizleyemecek, e-posta nedir ne işe yarar bilmeyen ve daha sayabileceğim onlarca örneği yapamayacak olan bir nesil yetişecek. Bunu fark edemiyor olmanıza inanamıyorum ya da farkındaysanız da umursamıyorsanız aynı mesleği yaptığımıza utanırım.

Bazı arkadaşlar sizi kimse dersten çağıramaz yada yazılı bildirir müdür falan filan diyorlar.Bu tavrı müdüre karşı bi sergileyin bakalım.Size nasıl idari görev veriyor.Öğretmen veya formatör dinlemez o zaman.Bu işler yapılacak bitti der,çeker gider.Nasıl yapmayacaksınız çok merak ediyorum?

derse girmek istemeyen öğretmenleri anlamıyorum. madem öğretmenliği sevmiyordunuz neden öğretmenliği tercih ettiniz arkadaş. demek ki bugüne kadar sizler öğretmenlik yapmadınız. çocukları aldınız laba serbest bıraktınız. Sizde öğretme şevki yokmuş anladığım kadarıyla. yazık devlet sizleri öğretmen olarak almış ve bugüne kadar da öğrencilere birşeyler öğretin diye para vermiş. yere batsınmış ders lafa bak ya bunu söyleyen bir öğretmen olamaz. derse girmekten bu kadar nefret eden bir öğretmen grubuyuz herhalde. adam gibi müfredat ve 2 ders zorunlu olsun diyeceğimiz yerde verin bize önlüğü verin tornavidayı gerisini bize bırakın diyoruz. bunu diyenler kendilerini ne kadar aşağıladıklarının farkında değiller. yarın birgünde verin paspası süpürge küreği gerisini bize bırakın da dersiniz. :alkis:

fantasio' Alıntı:
Bazı arkadaşlar sizi kimse dersten çağıramaz yada yazılı bildirir müdür falan filan diyorlar.Bu tavrı müdüre karşı bi sergileyin bakalım.Size nasıl idari görev veriyor.Öğretmen veya formatör dinlemez o zaman.Bu işler yapılacak bitti der,çeker gider.Nasıl yapmayacaksınız çok merak ediyorum?
bırakın bu idareci korkusunu oda sizin gibi insan size angarya yükleyemez anayasayla sabittir bu
MADDE 18.– Hiç kimse zorla çalıştırılamaz. Angarya yasaktır.

Ben BÖTE mezunuyum ... 2004 yılında ilk atandığım meslek lisesine atandım ve herşey çok yolundaydı.. haftada 45 saat dersim vardı ve hiç zor gelmiyordu ...
2008 yılında istanbul'da ilköğretim okulunda zorunlu hizmetime başladım ... ilk sene 30 saat dersim vardı derse girmek zor gelmiyordu... ondan sonraki sene zorunlu formatörlük muhabbeti çıktı ders saatim 15 saate düştü..şimdi adıyaman'dayım ve 9 saat dersim var formatörüm...
Bu süre içerisinde girdiğim ders sayısı giderek azaldı ve bugünler 9 saate girmek bile zulum gibi geliyor...Soğuttular resmen bir başka arkadaşın da dediği gibi..
****Keşke şu formatörlük denilen şeyden hiç haberimiz olmasaydı ****kafalar karışmasaydı 30 saat derse girerken çok mutlu mesuttum.. bi sonraki senelerin planını kafamda yaparak ona göre bişeyler anlatıyordum ögrencilere...

andacc' Alıntı:
fantasio' Alıntı:
bırakın bu idareci korkusunu oda sizin gibi insan size angarya yükleyemez anayasayla sabittir bu
MADDE 18.– Hiç kimse zorla çalıştırılamaz. Angarya yasaktır.

Hocam siz hangi ülkede yaşıyorsunuz??? Burda adalet mi var? Anayasanın ne hükmü kaldı? Adamlar canları istediğince değiştiriyorlar zaten anayasayı, her madde içinde kılıfları hazır zaten...
Bir de bazı arkadaşların öğretmenlik takıntılarını bir türlü çözemedim, Bence onlar kendi kendilerini öğretmenden saymıyorlar. Onların mantığına göre 30 derse saat girenler öğretmen, idareciler, rehber öğretmenler ve biz öğretmenden sayılmıyoruz.

sonucu ne olursa olsun hepimizi etkileyecek bir konu olduğundan bu kadar ateşli bir tartışmaya dönüşmesi doğal.. ama öğretmen-bt rehber öğretmeni-formatör-eğitim teknoloğu bu sıfatların hepsi kabul edilebilir. çünkü hepsi için de eğitildik. inkar edin ya da etmeyin. evet derse gireceksiniz ancak bilişim teknolojileri hakkında rehberlik edeceksiniz,gerekirse eğitim yazılımı geliştireceksiniz dendi. "tamirci" sıfatını kendi üzerimize kendimiz yapıştırdık. belki bir çoğunuza göre henüz yolun başındayım. 4. yılım meslekte. ilk 3 yıl eğitimini almadığım halde kasalar açmalar bir tamir etme çabası, ben yaptım kendimi öyle. ancak şimdi hem yeni bir okulda göreve basladım hem de gerçekleri görmeye başladım yavaş yavaş. bilgisayar tamir etmek benim görev tanımımda yoktu sadece maceraperest davranmışım kendimce.."bilgisayarlar çalışır durumda olacak" deniyordu.yazılımsal problemleri çözüme elbet ulaştıracağız. bizim görevimiz problem tespiti, çözüm için teknik servise gitmesi gereken makineleri idareye bildirmek. unutmayalım işimizi en iyi yapan kendimiz değiliz. görsel sanatlar öğretmeni de okul duvarlarını boyamak zorunda değil.. hem de gönüllü-okul çıkışı-bizim gibi ekstaradan ek ders almadan. ilk aklıma bu geldi-her branşın angaryası bol. idarenin işinden çıkamadığı bir işte yardımcı olmuşsunuz,arkadaşınızın bilgisayarına format atmışsınız bunlar basit şeyler.
evet başlık ilgi çekici, başlığı açan arkadaş tüm içtenliği ile kendi fikrini söylemiş.. evet saçmalamayın gibi kavramlar ya da buna benzer kullanmış da benim anlamadığım şey diğer bazı arkadaşların cevap verirken üslubunun çirkinliği.. Öğretmen olduğunu üstüne basa basa söyleyen arkadaşlar hakkınızı ararken ya da bunu belirtirken öğretmene yakışmayacak türde cümleler sarfetmeniz çok acı.. kalkıp ahlak dersi vermiyorum kimseye.. ama arada bir arkadaş bence bu başlık kilitlenmeli yazmış, katılıyorum.

ARKADAŞLAR EĞİTİM TEKNOLOĞU OLARAK YA DA BT REHBER ÖĞRETMENİ OLARAK ADI GEÇECEKSE VE ÇALIŞMA SAATLERİ 9.00-15.00 OLACAKSA SORUN YOK.

hhtc' Alıntı:
ben böte mezunuyum ilk atamada meslek lisesine atandım. Okuldaki derslerde de çok başarılı oldum ve diğer böteli arkadaşlarında başarılı olacağına inanıyorum. Benim aldığım eğitimde gayet iyiydi(Necatibey eğitim f.). O eğitim sorunu senin üniversitenin sorunu. Her üniversiteyi bir tutma.

bamteli86' Alıntı:
ARKADAŞLAR EĞİTİM TEKNOLOĞU OLARAK YA DA BT REHBER ÖĞRETMENİ OLARAK ADI GEÇECEKSE VE ÇALIŞMA SAATLERİ 9.00-15.00 OLACAKSA SORUN YOK.

Böyle bir kadro olursa 2 yıl sonra yine ders saatleri düşürülürse Norm Kadromuz Elimizde olur sonra rahat rahat derslerimizi geri almak için uğraşırız... Ama şuan kendimizi kurtaramıyoruz ki dersleri kurtaralım, önce kendi görev tanımımızı sabitlemeliyiz...

naenia' Alıntı:
sonucu ne olursa olsun hepimizi etkileyecek bir konu olduğundan bu kadar ateşli bir tartışmaya dönüşmesi doğal.. ama öğretmen-bt rehber öğretmeni-formatör-eğitim teknoloğu bu sıfatların hepsi kabul edilebilir. çünkü hepsi için de eğitildik. inkar edin ya da etmeyin. evet derse gireceksiniz ancak bilişim teknolojileri hakkında rehberlik edeceksiniz,gerekirse eğitim yazılımı geliştireceksiniz dendi. "tamirci" sıfatını kendi üzerimize kendimiz yapıştırdık. belki bir çoğunuza göre henüz yolun başındayım. 4. yılım meslekte. ilk 3 yıl eğitimini almadığım halde kasalar açmalar bir tamir etme çabası, ben yaptım kendimi öyle. ancak şimdi hem yeni bir okulda göreve basladım hem de gerçekleri görmeye başladım yavaş yavaş. bilgisayar tamir etmek benim görev tanımımda yoktu sadece maceraperest davranmışım kendimce.."bilgisayarlar çalışır durumda olacak" deniyordu.yazılımsal problemleri çözüme elbet ulaştıracağız. bizim görevimiz problem tespiti, çözüm için teknik servise gitmesi gereken makineleri idareye bildirmek. unutmayalım işimizi en iyi yapan kendimiz değiliz. görsel sanatlar öğretmeni de okul duvarlarını boyamak zorunda değil.. hem de gönüllü-okul çıkışı-bizim gibi ekstaradan ek ders almadan. ilk aklıma bu geldi-her branşın angaryası bol. idarenin işinden çıkamadığı bir işte yardımcı olmuşsunuz,arkadaşınızın bilgisayarına format atmışsınız bunlar basit şeyler.
evet başlık ilgi çekici, başlığı açan arkadaş tüm içtenliği ile kendi fikrini söylemiş.. evet saçmalamayın gibi kavramlar ya da buna benzer kullanmış da benim anlamadığım şey diğer bazı arkadaşların cevap verirken üslubunun çirkinliği.. Öğretmen olduğunu üstüne basa basa söyleyen arkadaşlar hakkınızı ararken ya da bunu belirtirken öğretmene yakışmayacak türde cümleler sarfetmeniz çok acı.. kalkıp ahlak dersi vermiyorum kimseye.. ama arada bir arkadaş bence bu başlık kilitlenmeli yazmış, katılıyorum.

inanakyol' Alıntı:
hhtc' Alıntı:

Hocam bahsettiğiniz konulardan anladığım kadarıyla okulunuzda bilişim teknolojilerinin eğitimde nasıl kullanılacağı konusunda projeler üretiyorsunuz, interaktif eğitim yazılımları geliştiriyorsunuz. Bizimle paylaşırsanız okulunuzda bilişim teknolojilerinin eğitimde nasıl kullanılması konusunda öğrenci ve öğretmenlere yaptığınız rehberlik çalışmalarını, geliştirdiğiniz materyalleri ve nasıl kullanıldıklarını,ürettiğiniz projeleri biz dersi geri isteyipde alan bilgisi yetersiz branşdaşlarınız sizin tecrübelerinizden faydalansın.

Sizde derslerde heralde işletim sistemi falan yapıyorsunuz hocam sen hala anlamadın olayı ya Academedia 10 yılda 100 lerce uzmanın ortak çalışmasıyla oluşturulmuştur. Bu yapıyı daha sonra Sebit alıp Vitamini oluşturdu. Ben zaten o tür yazılımları oluştursam gidip dışarda özel şirketlerde çalışırdım sonuçta okuldaki rehber öğretmenlerde beyaz önlükle dolaşıyor ama gidip hiç bir öğrenciyi ameliyat etmiyor. Bizim görevimiz mevcut yazılımların artısını eksisini inceleyip uygun olanları kullancılara tavsiye etmektir. Yıllardır çeşitli ihalelerle devlete bişeyler kazıklamışlar bunun nedeni bunları alan kabul eden kişilerin bu işten çok anlamamaları gereksiz yerlerde donanımsız işten anlamayan insanların bulunması bizim görevimizi gerekli eğitim ortamlarının oluşturulması BT teknolojilerinin bu ortamlarda en verimli şekilde kullanılması bunu kullancak öğretmenlerede bize gösterdikleri programlar içinde en uygununu seçmek ve kullamına yardımcı olmak onun dışında okuldaki tüm bilişim teknolojilerinden sorumlu olmaktır bunu ister tamircilik olarak algılayın ister görev

Kolemans' Alıntı:
hhtc' Alıntı:

Senaryo güzel. Kendin yazıp kendin oynarsın artık. Biz dersimizi istiyoruz.
:+1: :++: :idea:

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri