EĞİTEK DOĞRU YOLDA FORMATÖRLÜK KADROSU OLMALI

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

hhtc

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bıraksın artık herkes derslerimizi geri isteriz saçmalığını. Dersler geri verilmeyecek bence verilmemeside doğru. Bizler çoğumuz BÖTE okuduk. BÖTE lerin neden açıldığını öğrenim hayatımız boyunca bize defalarca anlatıldı. Bakanlık ve Eğitek arkadaşımızın anlattığı yönde çalışmalar yapıyorsa sonuna kadar doğru yapıyordur. Derse girmek isteyen arkadaşlar o zaman BÖTE okuyup zahmet etmeseydi gidip Teknik Eğitim falan okusaydı. BÖTE bilişim teknolojileri öğretmeni yetiştirmez BÖTE bilişim teknolojilerinin eğitimde nasıl kullanılacğına rehberlik edecek kişileri yetiştirir. Devlet bunun alt yapısını yıllar önce kurmuş şuan uygulamasını yapmaktadır. Kabul edelimki BÖTE lerde verilen eğitim çok kaliteli değildi yani bize ağırlıklı bilgisayar bilgisi öğretilmedi çünkü BÖTE bilişim dersine girecek Bilişim Teknolojileri öğretmeni yetiştirmez. Bu dersi ger isteyen arkadaşlar çok merak ediyorum alan bilgisine n kadar hakim yada kaçta kaçı gerçekten bilgisayarda çok ii olduğunu söyleyebilir. Bence bırakalım dersimizi geri isteriz durumunu yeni çıkacak genelge yönetmelik herneyse ordaki çalışma şartlarımızın iyi olması için fikirler üretip girişimler yapalım derslerimizi geri isteriz yaygarası ancak zaman kaybettiriyor.

adeministrator' Alıntı:
ben tefliyim, ilköğretimdeyim dersimi geri istiyorum.

Hocam o zaman en kısa zamanda meslek lisesine geçmeyi düşün. Çünkü normal olan ve olması gereken sizin meslek lisesinde çalışmanız bu farklı bir sorun bu konuyla çok alakalı değil

hocam öyle bir yazmışssın ki duyan da öğrencilerine asp php öğretiyosun sanacak çok mu zor geldi müfredattaki basit konuları anlatmak

öyle yapacağım ama saolsunlar iller arası 1200 küsur okuldan sadece 71i mesleki eğitim kurumuydu ve zorunlu hizmetten dolayı atandım. Yoksa ilköğretimde çalışmak bana zulümden daha beter geliyor. Orada program falan yazdırıyorduk burada painti anlatana kadar göbeğimiz çatlıyor. Formatörlükteyse idarenin ve öğretmenlerin kompleks ve tripleri hiç çekilmiyor. İstifa etmeyi bile düşünüyorum.

Dersi neden istiyoruz!!!!!. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölümünden mezun olup Bilgisayar Öğretmeni olarak atandığımız için. Soruyorum size okulda FORMATÖR olarak ne yapıyorsunuz. Derse girmeden ek ders almak hak mı? Sabah 8-5 memurda çalışıyo onunda kendi çapında işleri var!! FORMATÖR ne iş yapar açıklayın!!!

hhtc' Alıntı:
Bıraksın artık herkes derslerimizi geri isteriz saçmalığını. Dersler geri verilmeyecek bence verilmemeside doğru. Bizler çoğumuz BÖTE okuduk. BÖTE lerin neden açıldığını öğrenim hayatımız boyunca bize defalarca anlatıldı. Bakanlık ve Eğitek arkadaşımızın anlattığı yönde çalışmalar yapıyorsa sonuna kadar doğru yapıyordur. Derse girmek isteyen arkadaşlar o zaman BÖTE okuyup zahmet etmeseydi gidip Teknik Eğitim falan okusaydı. BÖTE bilişim teknolojileri öğretmeni yetiştirmez BÖTE bilişim teknolojilerinin eğitimde nasıl kullanılacğına rehberlik edecek kişileri yetiştirir. Devlet bunun alt yapısını yıllar önce kurmuş şuan uygulamasını yapmaktadır. Kabul edelimki BÖTE lerde verilen eğitim çok kaliteli değildi yani bize ağırlıklı bilgisayar bilgisi öğretilmedi çünkü BÖTE bilişim dersine girecek Bilişim Teknolojileri öğretmeni yetiştirmez. Bu dersi ger isteyen arkadaşlar çok merak ediyorum alan bilgisine n kadar hakim yada kaçta kaçı gerçekten bilgisayarda çok ii olduğunu söyleyebilir. Bence bırakalım dersimizi geri isteriz durumunu yeni çıkacak genelge yönetmelik herneyse ordaki çalışma şartlarımızın iyi olması için fikirler üretip girişimler yapalım derslerimizi geri isteriz yaygarası ancak zaman kaybettiriyor.

Senaryo güzel. Kendin yazıp kendin oynarsın artık. Biz dersimizi istiyoruz.

böteyi neden okuduğumuzu bile unuttu insanlar ... üniversiteyi kazanınca demekki tamirci olacağız oleyyyy diye sevinenler olmuş.

deryabote' Alıntı:
hocam öyle bir yazmışssın ki duyan da öğrencilerine asp php öğretiyosun sanacak çok mu zor geldi müfredattaki basit konuları anlatmak
Hocam o zaman php asp öğretmiyorsak derslerimizi geri isteriz yaygarası neden ki. Anlattığımız şeyleri artık herkes biliyor bu dersin geleceği yok kabul edelim.Bence dersler geri verilsin isteyenlerin çoğunlu ben 15 saat girerim kardeşim dersime 3 günüm falan boş olsun hergün okulda bekleyemem diyen zihniyet

deryabote' Alıntı:
Hocam o zaman php asp öğretmiyorsak derslerimizi geri isteriz yaygarası neden ki. Anlattığımız şeyleri artık herkes biliyor bu dersin geleceği yok kabul edelim.Bence dersler geri verilsin isteyenlerin çoğunlu ben 15 saat girerim kardeşim dersime 3 günüm falan boş olsun hergün okulda bekleyemem diyen zihniyet

İnşallah Meb bizlere iki seçenek sunar.
---Öğretmen olmak isteyenler için ders yeniden verilir.
---TAmirci olamk isteyenler dört gözle bekledikleri kadrolu Formatör sıfatına kavuşur

karinca_52' Alıntı:
böteyi neden okuduğumuzu bile unuttu insanlar ... üniversiteyi kazanınca demekki tamirci olacağız oleyyyy diye sevinenler olmuş.

Hocam merak etme dersede girsen girmesende tamircilik olayından kaçış yok okulun işi olmasa öğretmenlerin özel istekleri elbet oluyor. Sonuçta okulda tamir ettiğimiz bilgisayarlarda devletin bilgisayarı bizde bu devletten maaş alıyoruz bunu yapmaktan gocunmayalım. diğer branşlardaki öğretmenlerde bizim yaptığımız gibi kendi branşlarıyla ilgili gereksiz işleri yapıyor

deftones' Alıntı:
İnşallah Meb bizlere iki seçenek sunar.
---Öğretmen olmak isteyenler için ders yeniden verilir.
---TAmirci olamk isteyenler dört gözle bekledikleri kadrolu Formatör sıfatına kavuşur

Hocam sanki dersler verilse öğretmen olsan tamir yapmayacaksın ben 9 yılda 8 farklı türde okulda çalıştım neresi olursa olsun o tamir işi oluyor. Yarın Fatih Projesi uygulanmaya başladığında derse giriyorsun diye sizi sorumlu tutmayacaklarınımı sanıyorsunuz yine sorunlarda sizden yardım bekleyecekler

hhtc' Alıntı:
deryabote' Alıntı:
Dersin gelmesini istiyorum. Şuna eminim ki Teknik anlamda ortalıkta formatörüm diye gezip labda boş boş oturup ekders hesabı yapan Bt formatörlüğünü savunanlardan çok daha fazla bilgi ve beceriye sahibim. . 1000 öğrenciden fazla mevcuda sahip okulda 30 saat derse girip öğretmenlere yardımcı olduğumda oldu ama ben hiç bir zaman kendime tamirci sıfatını yakıştıramadım. Ben Öğretmenim

Arkadaşım Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezun olduk...farkındasın değil mi?

hhtc' Alıntı:
Kendi felsefen doğrultusunda neden insanları yargılıyorsun? Nerden buldun bu hakkı? Alan bilgilerimizin yeterli olmadığından bahsediyorsun, herkesi ayna karşısına geçtiğin zamanlarda gördüğün şahsa göre değerlendirme. Ayrıca alan bilgisi olmayan adam nasıl formatör öğretmen olacak? Şöyle bir yazına bakıyorumda saçmalayan biri varsa oda sensin. Formatör Öğret. aşkıyla saçmalamasan, en azından, Öğretim Teknoloğu adı altında bir kadroyu savunman gerekir "format - ör" lüğü değil.

NOT: Cevap yazmaya teşebbüs etme hocam, uğraşamam senle. Saçmalamayın gibi bir ifade kullanmasan cevap yazmayada tenezül etmezdim.

hocam özel istekler muhabbetle çözülebilir. öğrencilerimin bilgisayarlarını bile ben kuruyorum. etrafımdaki arkadaşlarımın. bunları angarya olarak görmüyorum. ama okulda görevimmiş gibi dayatılırsa da yapmıyorum.

Herkes istediği gibi düşünmekte özgür. Ben derse girmek istemiyorum tamirci olmak istiyorum varmı buna itirazı olan. Şu dersi geri isteyenlere kıl olmaya başladım artık. Arkadaş dersi isteyin tamam ne isterseniz isteyin bişey dediğimiz yok ama sizin gibi düşünmeyenlere nedir bu tavrınız. Yok tamircisiniz yok bilmemne. Kendinize gelin herkes siz gibimi düşünecek ALLAH ALLAH YAAAAA....

deftones' Alıntı:
Dersi neden istiyoruz!!!!!. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölümünden mezun olup Bilgisayar Öğretmeni olarak atandığımız için. Soruyorum size okulda FORMATÖR olarak ne yapıyorsunuz. Derse girmeden ek ders almak hak mı? Sabah 8-5 memurda çalışıyo onunda kendi çapında işleri var!! FORMATÖR ne iş yapar açıklayın!!!

Hocam sen işini 4/4 lük yap formatörlüklede 18 saat ücreti hakedersin bu insanın kendi elindedir. Evet oturmak istersende tüm gün oturursun 18 saat alırsın çalışmak istersende yeni bişeyler üretirsin bu insanın kendi elindedir. Sonuçta derse giripte hiç bişey yapmayan sınıfın kapısını kapattığındada oturan insan çok

zulfikar1985' Alıntı:
hhtc' Alıntı:
Kendi felsefen doğrultusunda neden insanları yargılıyorsun? Nerden buldun bu hakkı? Alan bilgilerimizin yeterli olmadığından bahsediyorsun, herkesi ayna karşısına geçtiğin zamanlarda gördüğün şahsa göre değerlendirme. Ayrıca alan bilgisi olmayan adam nasıl formatör öğretmen olacak? Şöyle bir yazına bakıyorumda saçmalayan biri varsa oda sensin. Formatör Öğret. aşkıyla saçmalamasan, en azından, Öğretim Teknoloğu adı altında bir kadroyu savunman gerekir "format - ör" lüğü değil.

NOT: Cevap yazmaya teşebbüs etme hocam, uğraşamam senle. Saçmalamayın gibi bir ifade kullanmasan cevap yazmayada tenezül etmezdim.

:alkis: :+1: :alkis:

adrenaline' Alıntı:
Herkes istediği gibi düşünmekte özgür. Ben derse girmek istemiyorum tamirci olmak istiyorum varmı buna itirazı olan. Şu dersi geri isteyenlere kıl olmaya başladım artık. Arkadaş dersi isteyin tamam ne isterseniz isteyin bişey dediğimiz yok ama sizin gibi düşünmeyenlere nedir bu tavrınız. Yok tamircisiniz yok bilmemne. Kendinize gelin herkes siz gibimi düşünecek ALLAH ALLAH YAAAAA....
Hocam başlığı açan dersi isteyenlermiş gibi yazıyorsun. Önce git kim saçmalamayın diyerek başlık açmış ona bak derim...

zulfikar1985' Alıntı:
hhtc' Alıntı:

Bak arkadaşım olayın adı formatörlüktü yok eğitim teknoloğuydu n farkeder ben görüşümün sonuna kadarda arkasındayım ve gelecekte göreceksin benim dediğim olacak

karinca_52' Alıntı:

karinca_52 hocacım süpersiz ya.. koptum valla :D hhtc hocama da katılıyorum .. :+1:

hhtc' Alıntı:
deftones' Alıntı:

Hocam sen işini 4/4 lük yap formatörlüklede 18 saat ücreti hakedersin bu insanın kendi elindedir. Evet oturmak istersende tüm gün oturursun 18 saat alırsın çalışmak istersende yeni bişeyler üretirsin bu insanın kendi elindedir. Sonuçta derse giripte hiç bişey yapmayan sınıfın kapısını kapattığındada oturan insan çok
Birde 15 saat derse girip 3 gün yatmak isyenler var demişsin. Bende şundan eminim formatörlük yapıp maaş karşılığı derse girmekte size zor geliyor o zaman. Formatörlüğü benimseyenler öğrenci görmek istemeyen ekdersi hesabı yapan BT ciler!!!!

söylemedi demeyin bu iş formatörlük yoluna gidiyor.
zaten öğrenci liseye geçtiğinde bt dersi alıyor.
müfredat dan bahsediliyor. gerçekçi olalım kitaplar bir veritabanından bahsediyor hop ordan atlayıp
sunu ya geçiyor hop ordanda atlayıp görsel okur yazarlıkdan bahsediyor.
mesela 7. basamakda on parmak klavye çalışması var bu iş
lisede haftada 3 saat olup 1 dönem boyunca anlatılan bir konu
kitapda ise 8 saat süre veriliyor şimdi şöyle bir soru geliyor aklıma
ilköğretimdeki öğrenci daha mı zeki bu kadar kısa sürede klavyeyi öğrensin.
8 basamakdanda örnek verebilirim isterseniz. bu böyle uzar gider.
çözüm ya daha gerçekçi bilgisayar dersleri vermek bunun içinde
sınıfların uygulam dönük olması lazım buda her kişiye bir bilgisayar olması lazım e
dolayısıyla ders saatinin arttırılması gerek uzar gider
yada yönetmelikler ile belirlenmiş formatörlük
2. secenek olacak gibi geliyor .

Re: Re:

edim07' Alıntı:
Hocam sen TRANSformatörlüğe geçmişin:D Ders istememeni anlıyorum.

yav olayın adına neden takılıyorsunuz formatörlük BT rehber Öğrt. veya BT Teknoloğu bu çok önemli değil benim savunduğum kadro verilsin görev tanımımız netleşsin dersleri geri istemek ancak zaman kaybı diyorum. Eğer BÖTE okuduysan 4 yıl anlamamışsın neden okuduğunu

Senin okulunda rahatın ii gibi hocam. Benim ilk göreve başladığım okulda formatörlük yapsaydın istermiydin merak ediyorum. İdare ile ciddi sürtüşmelerimiz oldu. Sicil notumu da düşük vermişlerdi. Bütün işlerimi de fazlasıyla yapardım. Onlar için değil öğrenciler için yapardım. Büyük bir lisedesin sanırım sen hocam. Ora ile küçük bir ilköğretim okulundaki durum farklı.

hhtc' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:

Hocam merak etme dersede girsen girmesende tamircilik olayından kaçış yok okulun işi olmasa öğretmenlerin özel istekleri elbet oluyor. Sonuçta okulda tamir ettiğimiz bilgisayarlarda devletin bilgisayarı bizde bu devletten maaş alıyoruz bunu yapmaktan gocunmayalım. diğer branşlardaki öğretmenlerde bizim yaptığımız gibi kendi branşlarıyla ilgili gereksiz işleri yapıyor

hocam ben öğretmen olarak atandım..gerekli olduğu zaman zatende tamir yapıyorum bundan hiç kocunmadım....
ben öğrenci ile ders işleyince keyifli ders anlatıyorum.öğrencilerim derslere meraklı ve ilgili...

bir kişi çıkacak siz tamirci olacaksınız deyip saçmalayacak sonra bizde herşeye evet diyeceksek neden yaşayalım...Hakkımızı aramayacaksak neden yaşayalım...

Adamlar sabah 7-12 veya 12-17 arası çalışıp gidecek 18 veya 15 saat ek ders alacak ..biz 8-17 veya 7-17 arası çalışacağız 18 saat alacağız . ne güzel....

hangi branşlar bizim gibi fedakar, thinkquest , dynet , web sitesi , tamir , belirli günlerde görevlendirme vs .. vs... dünya kadar iş yapıyoruz ...aynı zamanda derse giriyoruz ...

başka ufak bir şey yapınca hemen ödüllendirilirler ama bilişimciler olunca bu sizin göreviniz yapacaksınız tabi gibi sözler duyuyoruz(ben duymadım ama duyanları çok gördüm)

formatör olunca 3 farklı okul da görevlendirilebilirsiniz diyorlar ...benim tek okulum bana yetiyor....eğer okul okul gezip tamircilik yapacaksam gidip dükkan açardım zaten ...öğretmenlik yapmazdım

derse girince öğrenciye verimli oluyoruz..formatör olunca okulda boş boş oturuyoruz...

çok zaman alıyor demeyin hepimiz aynı işi yapıyoruz ...

öğretmen olup faydalı olmak daha mantıklı ....

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri