EĞİTEK DOĞRU YOLDA FORMATÖRLÜK KADROSU OLMALI

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
zulfikar1985' Alıntı:
hhtc' Alıntı:
Bıraksın artık herkes derslerimizi geri isteriz saçmalığını. Dersler geri verilmeyecek bence verilmemeside doğru. Bizler çoğumuz BÖTE okuduk. BÖTE lerin neden açıldığını öğrenim hayatımız boyunca bize defalarca anlatıldı. Bakanlık ve Eğitek arkadaşımızın anlattığı yönde çalışmalar yapıyorsa sonuna kadar doğru yapıyordur. Derse girmek isteyen arkadaşlar o zaman BÖTE okuyup zahmet etmeseydi gidip Teknik Eğitim falan okusaydı. BÖTE bilişim teknolojileri öğretmeni yetiştirmez BÖTE bilişim teknolojilerinin eğitimde nasıl kullanılacğına rehberlik edecek kişileri yetiştirir. Devlet bunun alt yapısını yıllar önce kurmuş şuan uygulamasını yapmaktadır. Kabul edelimki BÖTE lerde verilen eğitim çok kaliteli değildi yani bize ağırlıklı bilgisayar bilgisi öğretilmedi çünkü BÖTE bilişim dersine girecek Bilişim Teknolojileri öğretmeni yetiştirmez. Bu dersi ger isteyen arkadaşlar çok merak ediyorum alan bilgisine n kadar hakim yada kaçta kaçı gerçekten bilgisayarda çok ii olduğunu söyleyebilir. Bence bırakalım dersimizi geri isteriz durumunu yeni çıkacak genelge yönetmelik herneyse ordaki çalışma şartlarımızın iyi olması için fikirler üretip girişimler yapalım derslerimizi geri isteriz yaygarası ancak zaman kaybettiriyor.
Kendi felsefen doğrultusunda neden insanları yargılıyorsun? Nerden buldun bu hakkı? Alan bilgilerimizin yeterli olmadığından bahsediyorsun, herkesi ayna karşısına geçtiğin zamanlarda gördüğün şahsa göre değerlendirme. Ayrıca alan bilgisi olmayan adam nasıl formatör öğretmen olacak? Şöyle bir yazına bakıyorumda saçmalayan biri varsa oda sensin. Formatör Öğret. aşkıyla saçmalamasan, en azından, Öğretim Teknoloğu adı altında bir kadroyu savunman gerekir "format - ör" lüğü değil.

NOT: Cevap yazmaya teşebbüs etme hocam, uğraşamam senle. Saçmalamayın gibi bir ifade kullanmasan cevap yazmayada tenezül etmezdim.

doğru söze ne hacet. :x

Kesinlikle formatörlük kadrosunu almamız lazım...
Dersleri geri verseler bile birkaç yıl sonra yine kaldırmayacakları ne malum...
Ders sayımız az olsada norm durumumuzu koruyacak bir düzenleme lazım...

serbatma2000' Alıntı:
Senin okulunda rahatın ii gibi hocam. Benim ilk göreve başladığım okulda formatörlük yapsaydın istermiydin merak ediyorum. İdare ile ciddi sürtüşmelerimiz oldu. Sicil notumu da düşük vermişlerdi. Bütün işlerimi de fazlasıyla yapardım. Onlar için değil öğrenciler için yapardım. Büyük bir lisedesin sanırım sen hocam. Ora ile küçük bir ilköğretim okulundaki durum farklı.

Hocam ben Çok Problemli Lise, Bilim ve Sanat Merkezi, Genel Lise, köy okulu, Merkezdeki en büyük ilköğretim okulu ve şuan Anadolu Lisesinde çalıştım hatta askerliğimi bile Astsubay Meslek Yüksek Okulunda yaptım heryerde sorunlar aynı derse girsenizde bir sorun olduğunda dersten bile çağırıyorlar @ işareti yapamadın diye müdürün dersten çağrıttığı durumlar gördüm tamircilikten hiç bir zaman hiç bir durumda kurtulmanın yolu yok inanın derse girsenizde aynısı. En azından normumuz belli olur görevimiz belli olur kafamız rahat olu

Olayın adı sanına takılmayın deniliyor. Merak ediyorum. Size isminiz yerine absürt kelimelerle ifade etsem ne düşünürsünüz? Bir isim o nesne veya varlığı tanımlar. O ismi andığınız zaman o nesnenin veya ünvanın vasıfıları akla gelir. Haydi bir başlık açalım, formatörlük denildiğinde herkes ilk aklına geleni yazsın. Görelim neler çıkıyor ortaya...

zulfikar1985' Alıntı:
Olayın adı sanına takılmayın deniliyor. Merak ediyorum. Size isminiz yerine absürt kelimelerle ifade etsem ne düşünürsünüz? Bir isim o nesne veya varlığı tanımlar. O ismi andığınız zaman o nesnenin veya ünvanın vasıfıları akla gelir. Haydi bir başlık açalım, formatörlük denildiğinde herkes ilk aklına geleni yazsın. Görelim neler çıkıyor ortaya...
çok güzel bir alaka kurmuşsun hocam onca yazılanlardan bunumu çıkardın bravo doğrusu :alkis:

Re:

hhtc' Alıntı:
edim07' Alıntı:
Hocam sen TRANSformatörlüğe geçmişin:D Ders istememeni anlıyorum.

yav olayın adına neden takılıyorsunuz formatörlük BT rehber Öğrt. veya BT Teknoloğu bu çok önemli değil benim savunduğum kadro verilsin görev tanımımız netleşsin dersleri geri istemek ancak zaman kaybı diyorum. Eğer BÖTE okuduysan 4 yıl anlamamışsın neden okuduğunu

Doğru tek sen anlamışsın ne okuduğunu Bu kadar insan isyan ediyo herkes anlamadı sen anladın Haketmişsin Kadrolu formatörlüğü bravo.

kemalkarademir' Alıntı:
Arkadaşım Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezun olduk...farkındasın değil mi?

Arkadaşım bölümün adı Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliğidir

herkesin kendi düşüncesi ve isteği o yüzden diyoruzki derslerimiz geri verilsin formatörlük isteğe bağlı olsun. böylece isteyen formatör olur isteyen dersine girer niye bu ikisinden birini illa tercih etmek zorundaymışız gibi bir çekişmeye giriyorsunuz. ayrıca ben 2 yıl bursa da ve 1 yılda (şuan) Siirtte çalışıyorum. herkese göre basit olan konuları ben anlatmadan bilen öğrenci sayım %10 u geçmez. msn, face ve oyun oynamsını biliyor öğrencileri bilgisayar kullanmayı biliyor diye düşünmeyelim aynı yanlışa bizlerde düşmeyelim.

Fazla uzatmaya gerek YOk "hhtc " nickli arkadaş formatör, terminatör, Bt rehberöğretmeni, tamirci, bilgisayarcı neyse onu olmak istiyor. Arada forumda BİLEREK ve İSTEYEREK bu tip yazılar yazıp milletin damarına basıyor.

Eğitek e yaranmaya çalışan bu arkadaşımız için ben de şunu söylemek istiyorum. O zaman siz tamirci olmaya meraklı iseniz mühendislik veya bölüm okusaydınız. BÖTE "öğretmenlik" temelinde oluşturulmuş bir alandır. BÖTE de pedagojik eğtiim bilgisyar eğitiminden daha fazla.tamamen öğretmenlik mesleğine dönük eğitimler verildi. En temel hakkımız olan dersleri istiyoruz. Bunu gururla da söylerim.

NOT: teknik bilgisi zayıf birisi değilim.Alanımda kendimi yeterince geliştirdiğimi de düşünüyorum. O nedenle tamirattan kaçan teknoloji ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bir olarak düşünmeyin beni.

4-5 lerde ders olmasın demek akla hakarettir. İyi niyetinizden şüphe ederim. Ayrıca kendinizi nerede görürseniz görün, hangi kılıfa sokarsanız sokun, eğitim camiasındaki yeriniz okulun kadrolu tamircisidir. Laf salatasına gerek yok.

hugo4545' Alıntı:
Eğitek e yaranmaya çalışan bu arkadaşımız için ben de şunu söylemek istiyorum. O zaman siz tamirci olmaya meraklı iseniz mühendislik veya bölüm okusaydınız. BÖTE "öğretmenlik" temelinde oluşturulmuş bir alandır. BÖTE de pedagojik eğtiim bilgisyar eğitiminden daha fazla.tamamen öğretmenlik mesleğine dönük eğitimler verildi. En temel hakkımız olan dersleri istiyoruz. Bunu gururla da söylerim.

NOT: teknik bilgisi zayıf birisi değilim.Alanımda kendimi yeterince geliştirdiğimi de düşünüyorum. O nedenle tamirattan kaçan teknoloji ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bir olarak düşünmeyin beni.

evet Eğitek beni Şube müdürü yapacaak ondan yaranıyorum zeka seviyene hayran kaldım :alkis:

pfff bu ne yaa arkadaşlar lütfen birbirimizin fikirlerine karşı saygılı olalım :verymad: daha sakin olalım

şu formatörlüğü çıkartanlara lanet olsun diyorum. ben tamirci olmak isteseydim zaten teknik liseden sonra üni. okumazdım. tamirci olmak istemediğim için öğretmenlik okudum. Formatörlüğü tercih edenler aldıkları eğitime ihanet edenlerdir. Formatörlüğün Öğretmenlikle yakından uzaktan alakası yoktur. bizler öğretmen olarak atandık ve öyle kalmayı istemek en doğal hakkımız. öğretmenliğe başladığımızda kadromuz sağlamdı ne oldu dersi kaldırdılar formatör yapmak istiyorlar. Formatörlükte kadro istiyoruz böylece kendimizi sağlama alacağız. yarın tut ki formatöre de ihtiyaç kalmadı okulda hademe lazım. bizi hademeliğe geçirsinler biz yine hademe kadrosu isteyelim kendimizi sağlama alacağız ya. haklarımız gasp ediliyor göz göre göre. Bu gidişe son vermek istemeyen bizden değildir zaten.

hhtc' Alıntı:
Bıraksın artık herkes derslerimizi geri isteriz saçmalığını. Dersler geri verilmeyecek bence verilmemeside doğru. Bizler çoğumuz BÖTE okuduk. BÖTE lerin neden açıldığını öğrenim hayatımız boyunca bize defalarca anlatıldı. Bakanlık ve Eğitek arkadaşımızın anlattığı yönde çalışmalar yapıyorsa sonuna kadar doğru yapıyordur. Derse girmek isteyen arkadaşlar o zaman BÖTE okuyup zahmet etmeseydi gidip Teknik Eğitim falan okusaydı. BÖTE bilişim teknolojileri öğretmeni yetiştirmez BÖTE bilişim teknolojilerinin eğitimde nasıl kullanılacğına rehberlik edecek kişileri yetiştirir. Devlet bunun alt yapısını yıllar önce kurmuş şuan uygulamasını yapmaktadır. Kabul edelimki BÖTE lerde verilen eğitim çok kaliteli değildi yani bize ağırlıklı bilgisayar bilgisi öğretilmedi çünkü BÖTE bilişim dersine girecek Bilişim Teknolojileri öğretmeni yetiştirmez. Bu dersi ger isteyen arkadaşlar çok merak ediyorum alan bilgisine n kadar hakim yada kaçta kaçı gerçekten bilgisayarda çok ii olduğunu söyleyebilir. Bence bırakalım dersimizi geri isteriz durumunu yeni çıkacak genelge yönetmelik herneyse ordaki çalışma şartlarımızın iyi olması için fikirler üretip girişimler yapalım derslerimizi geri isteriz yaygarası ancak zaman kaybettiriyor.

Hocam Eğitek bize sizin söylediniğinizi vaat etmiyor ki formatörlükle...

BT sınıfını ve okuldaki bilgisayarları çalışır vaziyette tutun duyor... Kısacası tamircilik istiyor bizden...

Biz bunun için mi okuduk... Kaldı ki kaçımız bunun eğitimini aldı... Hepimiz tecrübelerimizi kullanarak birşeyler yapmaya çalışıyoruz...

Böte de böyle bir ders var mı...

Donanım diye bir ders vardı galiba... Ama o derste de bilgisayar tamir ve bakımı ile ilgili birşey yoktu.

Aliosman_eser' Alıntı:
hhtc' Alıntı:

Hocam Eğitek bize sizin söylediniğinizi vaat etmiyor ki formatörlükle...

BT sınıfını ve okuldaki bilgisayarları çalışır vaziyette tutun duyor... Kısacası tamircilik istiyor bizden...

Biz bunun için mi okuduk... Kaldı ki kaçımız bunun eğitimini aldı... Hepimiz tecrübelerimizi kullanarak birşeyler yapmaya çalışıyoruz...

Böte de böyle bir ders var mı...

Donanım diye bir ders vardı galiba... Ama o derste de bilgisayar tamir ve bakımı ile ilgili birşey yoktu.
:+1:

hhtc' Alıntı:
Niçin Formatör oluyorsunuz ki? Bir müdür yardımcısının yapabileceği işlerin hepsini bir Bilişim Teknolojileri Öğretmeni yapabilir. Haftalık ekders saatleriniz aynı olur ve milletin peşinde koşturmassınız. Takip edilen değil, takip eden biri olursunuz. Saygınlığınız artar. Lütfen Derslerini geri isteyen arkadaşlarıda görmezden gelmeyin, nerden bilebilirsiniz ki sizin aldığınız eğitimle onların aldığı eğitimin kalitesinin aynı olduğunu. B.Ö.T.E. bölümü öğretmen yetiştirir, tamirci değil.

Arkadaşlar biraz gerçekçi olalım ya, bu ders eninde sonunda kalkacak biz istesekte istemesekte.
Tek çıkış yolumuz formatörlük başka seçeneğimiz yok. Konuyu açan arkadaş art niyetli değil kesinlikle, doğruları söylüyor.
Sanki meb bize derslerimi istiyorsunuz formatörlüğümü diye soruyorda hangisini isteyelim diye tartışıp boşuna zaman kaybediyorsunuz.
Tek yapabileceğimiz şu anda formatörlüğün adam akıllı tanımlanmasını sağlamak.

wertyu6' Alıntı:
Sanki meb bize derslerimi istiyorsunuz formatörlüğümü diye soruyorda hangisini isteyelim diye tartışıp boşuna zaman kaybediyorsunuz.
:+1:

ertann83' Alıntı:
şu formatörlüğü çıkartanlara lanet olsun diyorum. ben tamirci olmak isteseydim zaten teknik liseden sonra üni. okumazdım. tamirci olmak istemediğim için öğretmenlik okudum. Formatörlüğü tercih edenler aldıkları eğitime ihanet edenlerdir. Formatörlüğün Öğretmenlikle yakından uzaktan alakası yoktur. bizler öğretmen olarak atandık ve öyle kalmayı istemek en doğal hakkımız. öğretmenliğe başladığımızda kadromuz sağlamdı ne oldu dersi kaldırdılar formatör yapmak istiyorlar. Formatörlükte kadro istiyoruz böylece kendimizi sağlama alacağız. yarın tut ki formatöre de ihtiyaç kalmadı okulda hademe lazım. bizi hademeliğe geçirsinler biz yine hademe kadrosu isteyelim kendimizi sağlama alacağız ya. haklarımız gasp ediliyor göz göre göre. Bu gidişe son vermek istemeyen bizden değildir zaten.
:++:

Öncelikle bölümümüzün adı Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (BÖTE) ve 4 yıllık eğitim boyunca eğitim yazılımları ağırlıklı eğitim aldık.
Bizim bölümümüzün amacı öğrencilere ders vermek değil öğretmenlere ders vermek ve materyal hazırlamaktır. Yani derse girmek doğal hakkımız gibi bir mantık yürütemeyiz.
ikinci olarak ilk öğretim okullarında angaryalarla uğraşmayan branş yoktur. Bi ara lab tan çıkıp öğretmenler odasına giderseniz sorun diğer branşlara anlatsınlar.
Her branşın kendine ait angaryaları mevcuttur.Hiç kimse 30 saat derse girip başka hiç bişe yapmam diyemez.
Yani dersler geri verilince 30 saat derse girdim ben gidiyorum diyemeyiz.Bunun nöbeti var, sınavı var, belirli günleri var, sınıf rehberliği var, komisyonlar var var oğlu var.
Üçüncü olarak 4 yıldır formatörlük yapıyorum daha bi gün kapımı kapatıp yatmak nasip olmadı. Tam tersi derslerin içeriği o kadar boş ve yetersizki derse girince dinleniyorum.Dersler geri gelipte müfredat değişmezse işte o zaman aldığım ek dersi hak edip etmediğimi düşünürüm.

son olarak sizinle aynı düşünmüyor diye insanlara kızmak bir öğretmene kesinlikle yakışmaz en azından ben yakıştıramam.Tek yönlü düşünmek mesleğimize uygun değil aksine bizim çok yönlü düşünmeye teşfik etmemiz gerekir. Bi olay varsa her açıdan bakmak lazım.
her fikri saygıyla dinlemek lazım katılırsınız katılmazsınız. KArşı görüşünüz vardır söylersiniz ama kızarak aşşalayarakk hakaret ederek değil.

bnm naçizane fikirlerim dir.

wertyu6' Alıntı:
Arkadaşlar biraz gerçekçi olalım ya, bu ders eninde sonunda kalkacak biz istesekte istemesekte.
Tek çıkış yolumuz formatörlük başka seçeneğimiz yok. Konuyu açan arkadaş art niyetli değil kesinlikle, doğruları söylüyor.

Öğretmenim neden müdür yardımcısı olmuyorsunuz?

hhtc' Alıntı:
deryabote' Alıntı:
hocam öyle bir yazmışssın ki duyan da öğrencilerine asp php öğretiyosun sanacak çok mu zor geldi müfredattaki basit konuları anlatmak
Hocam o zaman php asp öğretmiyorsak derslerimizi geri isteriz yaygarası neden ki. Anlattığımız şeyleri artık herkes biliyor bu dersin geleceği yok kabul edelim.Bence dersler geri verilsin isteyenlerin çoğunlu ben 15 saat girerim kardeşim dersime 3 günüm falan boş olsun hergün okulda bekleyemem diyen zihniyet

Birçok görüşünüze katılmamakla birlikte bu görüşünüzü çok komik ve dar buluyorum siz hep merkezdeki varlıklı ailelerin öğrencileriyle dolu okullarda çalıştınız galiba benim çalıştığım okullarda bilgisayara ilk defa bilgisayar dersinde dokunan çocuklar var. Hatta dokunmaya korkan açıp kapamayı dahi bilmeyen interneti google zandeden google açılmadığında bu nası internet yanlış oldu diyen, bu çocuklar bu teknoloji çağında bilişim dersleride olmazsa nerde görecekler bilgisayarı, interneti yaşıtlarnın kullandığı imkanlardan nasıl faydalanabilecekler ben bilişim dersini gereksiz gören zihniyete şaşırıyorum hele bir bilgisayar öğretmeni olarak nasıl böyle düşündünüz inanmak zor sizin okulunuzdaki çocukların seviyesi yüksekse kitaba bağlı kalmak zorunda değilsiniz, bilgi derya deniz daha ileri birşeyler gösterin çocuklara.

hazarpapak' Alıntı:
wertyu6' Alıntı:

Hiç merak etmeyin hocam en kısa zamanda olacağım ve bu ne idüğü belirsiz işten, dyned tquest ıvır zıvırından kurtulacağım.

wertyu6' Alıntı:
hazarpapak' Alıntı:
wertyu6' Alıntı:

Hiç merak etmeyin hocam en kısa zamanda olacağım ve bu ne idüğü belirsiz işten, dyned tquest ıvır zıvırından kurtulacağım.
:alkis:

Müdür yardımcılarına da yaz tatili,sömestr tatili versinler deneyelim şansımızı idarecilik için.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri