DynEd Server Durumu

Kodla Büyü
Bu sene dyned doğru düzgün çalışmıyor. 1-2 dak önce çalışıyorken bakıyorsun dyned sunucusuna bağlanılamadı diyor. Zaten 98 bilgisayarlarımız var. İdare sıkıştırıyor dyned kullanılsın diye. Sadece benmi yaşıyorum acaba bu sorunu yoksa genel bir sorunmu?

98 yüklü bilgisayarda dyned mi yüklediniz tebrik ediyorum sizi. ben olsam hiç uğraşmazdım . zaten uğraşmıyorum:)

arkadaşlar bu dyned kurulum dosyası değişti mi?ingilizce öğretmeni bugun geldi dynet yüklememiz lazım dedi.zaten yüklü ama yeni sürümüm mü çıktı ki?

Değerli arkadaşlar bizlere Yalova Seminerinde söylenenlere göre artık server sayısı 6 ya çıkartılıyor.Bu da demekki bir serverda bakım olurken diğeri çalışabilir.6 milyon öğrencinin sisteme kayıtlı olduğunu düşünürsek tabi ki biraz aktarım işlemleri sürecek demek oluyor.Biz bölge sorumlulularının istekleri doğrultusunda ilk defa bir şeyler yapılıyor.Bu aralar bırakın sorunlu olsun.Ama İnşallah ileride daha hızlı bağlantılarla bağlanabilelim sisteme.Hepinize iyi çalışmalar.

Arkadaşlar şuan dyned server durumunu öğrenebilirmiyim.
Problem server dan ise boş yere uğraşmasın gariban :)

Dün bizim de ingilizce öğretmenimiz geldi ve DYNED ile ilgili toplantı yapıldığını ve lab'dai pc'lere DYNED kurmamız gerektiğini söyledi, I. Faz pclerle olacak iş mi bu? anlamıyorum.. Haftaya pclere DYNED kurmaya çalışacağım, inşallah muvaffak olurum :(
not: özellikle I.faz pclere(win98) kuran arkadaşlar sorunlarını, deneyimlerini, çözüm yollarını vb. yazarlarsa çok iyi olur. :++:

Arkadaşlar biz iki haftadır Dyned yapamıyoruz, "ödemeniz yapılmamıştır" diye uyarı veriyor :eek: , sizlerde nasıl?

Arkadaşlar dyned şu uyarıyı veriyor: "İnternete bağlanmadan çok fazla gün çalışma yaptınız. " diyip bağlanmıyor. Halbuki makinalarda internet bağlantısı var ve hepsi deepfreze'li. Sorun server'da mı acaba?

Arkadaşlar Dyned e bağlanabiliyor musunuz? Ben çevrimiçi bağlı olduğunuzu denetleyin hatasını alıyorum.. Aceba eski kurulumsuz Dynedi güncelleyerek kullanmamdan mı kaynaklanıyor bu hata ?

Bizim Dyned tatil öncesinden beri "Ödemeniz yapılmamıştır, ...... hizmet veremiyoruz" şeklinde bir hata veriyor
atmadığım takla kalmadı, ama aynı, üstelik herkese açıklama yapmaktan da sıkıldım...
biri beni Dyned'ten kurtarsınnnnnnn...... :verymad:

Dyned te yaklaşık bir aydır ciddi problemler var. Bazı öğrencilerimiz silinmiş, bazılarında ödemeniz yapılmamıştır şeklinde uyarılar çıkmıştı . Düzeltileceğini söylemişlerdi ama hala bekliyoruz. Toplantıda sorarlar ama DynEd'e girdiniz mi diye ?

bugün itibari ile dyned e girebilen varmı acaba ilk defa farklı bir hata aldım proxyde hata var dio ama bazı makineler girio :S sanırım yogunluktan kaynaklanan birşey karne zamanı meb gibi :(

Arkadaşlar bende bugün ilk defa uygulayacağız ama sanki bağlantık yok.Dyden e giren var mı?

18 pc var sadece 1 ya da 2 tanesi bağlanıyor. Geçen haftaya kadar problem yoktu 3 gündür hiç bir şey yapamıyoruz. Dyned Server da problem var sanırım. Ne yapmak lazım?

Geri