DynEd Server Durumu

Kodla Büyü
Arkadaşlar dyned server çalışıyor mu bakabilecek misiniz? Biz de çalışmıyor sorun serverlarda mı bizde mi acaba ?

arkadaşlar salı günü pclere dyned kuruyordum sorunsuz bir şekilde,bugün geldim yarım kalanları tamamlamak için,kurulumda hata veriyor,ayrıca o meşhur quicktime hatasınıda veriyor,güncelleme hiç yapmıyor :? demek nalet olasıca sunuculardan kaynaklanıyormuş,öfff ne kadar sürer bu acaba bi fikri olan varmı?

ya da ben öyle sanıyorum,nitekim daha evvel kurulumu yapılan pclerde update yapıyor,Allahım ya ne sinir bozucu öff, :(

:lol: yaşasııın,doğru sanıyormuşum,kurulu olanlar update yapınca tekrar kurmayı denedim,sunucu kaynaklıymış,şimdi normale döndü sanırım diğerlerinide en temizinden kuruluyor :+1:

4 bilgisayarda dyned güncellemesi denedim Pazartesi günü, 2 tanesi güncelledi 2 tanesi güncellemedi, güncelleyenlerde ise dyned açılmadı. Sanırım 2-3 hafta içerisinde server'lar çalışır hale gelir.

Önemini yitirdi sanırım dyned. Bakan değişti düzen de mi değişti. Anlamadım. :?

Okul başlamadan sadece 1 gün önce dyned serverlarını hazır hale getirmek zor bir şeyse, biz her gün imkansızı başarıyoruz. Bu sadece dyned'de böyle değil. Okul başladı, 1 hafta sonra kılavuz kitaplar geldi. 3 tane 4.5. basamak geldi sadece. Halbuki 1 tane 1.2.3. ve bir tane de 4.5. basamak lazım bana. Ama öğrencilerin kitaplarını okulun ilk günü masalarında hazır buluyor. Geçen sene gönderdiğin kılavuz kitaplarının aynısını göndereceksin, zor olan bu mu? Neden böyle? Çok basit bir soru : Neden böyle?

sadece AB için yapılan uygulamalar, sistemi test yapmadan herkesin kullanımıma sunma, yeterli bilgilendirme yapmadan birşeylere başlama oldukça çok olduğundan dolayi çalişmiyor galiba

Dyned il sorumlumuzdan aldığım bilgiye göre server yenilenmesi nedeniyle erişilemiyormuş. Bİr hafta sonra deneyin dedi.

Cümleten Merhaba Arkadaşlar,

Bende 3 gündür bağlantı sıkıntısı yaşıyorum. Banada haftaya düzelecek diye bilgi verdiler...

Dyned Şuan Aktif Bir şekilde Çalişiyor. Tüm makinelere kurulumları ve güncelleştirmeleri tamamladim.. bir problem yok. v2.6 yı kurdum nette mevcut. tavsiye ederim...0 problem:)

emin55tr' Alıntı:
bırakın arkadaşlar formalite,saçma bişi zaten,gereksiz,harcanan paralara yazıkk
Sistem şu an çalışıyor.21 ekim saat 18 itibariyle.
Hocam sanırım size yeterli bilgilendirme yapılmamış.Birincisi program için para harcanılmadı. SANKO Holdingin hediyesidir ibaresini dyned çalışırken görebilirsiniz. Saçma olma kısmına gelince bence oldukça faydalı bir yazılım.
Dyned yokken daha başka bir programa para vermiştim ve 3-4 saatlik bişey idi.Harcadığım para ise 450 milyon lira idi. Şu an elimizde ücretsiz bir yazılım var.Elbette sorunlar var.Bizlerin de bir çok imkanı kısıtlı.Lakin sisteme kayıtlı 288 öğrencim var ve RAM lık öğrenciler hariç herkes aktif olarak çalışıyor.Labaratuarımız akşam 6-7 ye kadar gönüllü çalışan öğrencilerle dolup taşıyor.Geçen yılı +8.1 ile kapattık(288 öğrencinin ortalaması). Çok uğraşmak zorunda kaldık ama deydi. 3-4 yıldır nerdeyse hiç İngilizce görmemiş olan öğrencilerim şu an hem konuşmaya çalışıyorlar hem de SBS de ilçe sonunculuğundan 1.liğine yerleştiler. Sistemin dertleri bitmek bilmiyor.Ama kıymeti bu ülkede asla bilinmeyen öğretmen meslektaşlarım bu zorlukların üstesinden elbet gelecektir. Herkese saygılar.İyi çalışmalar.

Arkadaşa katılıyorum. Programı destekliyorum. Daha önce de bir yerlere yazmıştım; derslerin de bir an önce öğrencileri konuşturacak yönde içerikleri değiştirilmeli. Tabi kalabalık sınıflar var vs. Bu da göz önünde buludurulmalı. :idea:

bulentus' Alıntı:
http://mebides.meb.gov.tr/

Buradaki habere göre dyned server hala çalışmıyor...
22 ekim2009 saat:14:05

o yazı iki haftalık
kaldırmayı unutmuşlardır
birkaç gündür dyned çalışıyor

Geri