DYK için birlik olma zamanı!!

Kodla Büyü
Birinci rapor kurslar hakkında olacak .
İkinci Rapor BT dersinin önemi ve gerekliği ile ilgili hazırlamayı düşünüyorum
birinci ve ikinci rapora destek sağlamak isteyen arkadaşlar düşüncelerini yollasınlar ....

NETİ KARIŞTIRDIĞIMIZDA ASLINDA HAKKIMIZ DA ÖYLE RAPORLAR HAZIRLANABİLİR Kİ
DERSLERİMİZ KALDIRILDIĞINDA BAZI ARKADAŞLARIN YAZDIKLARI
AMA BUNU MAİL,TWİTER,FACEBBOK VB. YERLERDE DİLE GETİRMEK YETMEZ BİR KURUM ARACI İLE DİLE GETİRMEK LAZIM
GEREKLİ YERLERE ULAŞTIRMAK VE GÜNCEL TUTMAK LAZIM. BUNUN TEK YOLU DA SENDİKADIR. ONUN İÇİN GELİN BİRLİK OLALIM. DİĞER SENDİKALARI BIRAKIN ARKADAŞLAR ONLARDAN SİZE FAYDA GELMEZ .....
BEN BUNU BÜGÜN DE SÖYLÜYORUM YARINDA SÖYLEYECEĞİM.....
BENİM TEK ÇABAMLA DA OLMAZ BİRLİK OLMAMIZ GEREKİYOR....

bilgisayar öğretmenlerine ait olan ve sürekli takıldığım bir forumda bir hocamız şu anki durumu çok güzel ifade etmiş. buyrun bakalım.

"Hepinizin bildiği gibi Erzurum'da 13 yaşındaki Musa Kang başına taşla vurularak katledildi.

Söylendiğine göre bu cinayetin işlenmesinin sebebi Musa'nın Metin2 adlı oyundaki yaklaşık 500TL değerindeki karakterine sahip olma.

Bu cinayet maalesef ülkemizin interneti ne kadar yanlış kullandığının bir örneği.

Çocuklarımız, öğrencilerimiz bu online oyunların tuzağına düşmeye başladılar. Özellikle internet kafelerde öğrencilerimiz çok büyük tehlike altındalar. İnternet kafelerde tanıştıkları insanların onlara kötü örnek olması ya da onları maddi manevi olarak kullanmaları söz konusu. Açıkça bir rant kapısına dönüşmüş olan bu online oyunlardan öğrencilerimizi nasıl koruyabiliriz?

Milli Eğitim Bakanlığımız bu konuda yanımızda değil aksine karşımızda büyük bir set.

Öğrencilerimizin bilinçli internet kullanımını öğrenebilecekleri tek bir dersvar o da Bilişim Teknolojileri Dersi.

Oysa Milli Eğitim Bakanlığımız Sırasıyla:

1-) Bilişim Teknolojileri dersinin 2 saat olan haftalık ders sayısını 6-7-8'inci sınıflarda 2'den 1e indirmiş.

2-) Zorunlu olan bilişim Teknolojileri dersini seçmeli hale getirmiş.

3-) Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin zorunlu şekilde formatör olarak görevlendirilmesi uygulamasıyla öğretmenlerimizin derse girmek dışında her ne iş varsa hepsiyle görevlendirilmesine sebep olmuştur.

Bu bağlamda kişisel olarak MEB'den Bilişim Teknolojileri Alanındaki Taleplerim Şunlardır.

1-) Bilişim Teknolojileri Dersinin Tüm İlköğretim Okullarında ve Liselerin 1. sınıflarında mecburi hale getirilmesi.

2-) Mevcut BTdersi Programının (müfredat) eksiklikleri giderilerek dersin tekrar 2 saate çıkarılması.

3-) BT Formatörlüğünün zorunluluğunun kaldırılması, çalışma saatlerinin mantıklı şekilde düzenlenmesi.

4-) Bilişim Formatörlerinin Teknik Öğretmen sınıfına geçilirerek Biliişim Laboratuvarlarını seve seve ve verimli bir biçimde öçğrencilere açmaları sağlanabilir. Bu sayede öğrenciler ödev vb. bahanelerle internet kafelere girmek zounda kalmazlar. Ayrıca Bilişim Formatörlüğü çokları tarafından intenir hale gelir. Hatta talep yüzünden sınavla formatörlük uygulaması bile getiril

1. Raporda ders adini yanlis yazmışsınız sn zumrem.yazarlik degil yazilim olacak. Saygilar

DERS çizelgesi derslerin zorunlu olduğu yıllar kaldırıldığı yıllar

Ekli dosyalar

• DERS CİZELGESİ.jpg
    DERS CİZELGESİ.jpg
    177 KB · Görüntüleme: 368
kendi yaptığınız şeyler çok etkili olmuyor velileri 147 ye yönlendirin emin olun bakanlık daha çok önemsiyor arkadaşlar.birde sendika kanalıyla tepkinizi koyun.

specal01' Alıntı:
volkankey' Alıntı:
ben önümüzdeki dönem İngilizce ve Matematik kursu seçicem
hocam dy kurslarında branş dışı derse sokmuyorlarmış,ya da yan dal istiolar.yoksa ben de ingilizce alacaktım
Evet branşımız dışında ders verebilmek için yan dal istiyorlar. Örneğin bizim Türkçeci drama dersi açabiliyor yan dalı olduğu için. Halk Kültürü de açabiliyor. Biz ise Mikro işlemciler, ağ bilmem nesi gibi şeylere yan dalımız var. Bunlar da ortaokulda açılamaz haliyle.

Ben gelecek donem de kurslarimizin iade edilecegini sanmiyorum. Bi vaatle unuttuk gitti iste. Bir hafta da ikinci donem serzenis yapariz. Dostlar alisveriste gorsun hesabi...

10 Bin BT öğretmeninden bu cılız sesler çıkıyorsa . Bazı şeylerin olması gayet doğal. bakın size ne diyorum En basit
sendikanıza bastırın hakkınızı savunsunlar. savunmuyorlarsa istifa edin. ne diye her ay 16 TL sizin adınıza sendikaya yatırılıyor .... o zaman...
en etkili yollardan biri .... Bu durum hala sitelerinde bile haber yapmayanlar dile getirmeyenler var ....

Raporlardan çok illerde seçen öğrenci sayısı önemli arkadaşlar ...
Sonra MEB ' i haklı çıkarırsanız hiç iyi olmaz .

Çekinen arkadaşlar okulun adını yazmasın il ve ilçeyi yazın yeter ....
Geçen sene kurs açtığımızın kanıtlarını da götüreceğim....

Ekli dosyalar

• kurs.jpg
    kurs.jpg
    79.5 KB · Görüntüleme: 418
sefatetik' Alıntı:
Raporlardan çok illerde seçen öğrenci sayısı önemli arkadaşlar ...
Sonra MEB ' i haklı çıkarırsanız hiç iyi olmaz .
kaç öğrenci oldu hocam başvuru sayısı?

Hocam geçen sene 96 öğrenci ile 4 sınıf oluşturmuştuk kurs için. Bu sene en az bu kadar öğrenci daha talep etti ancak kurs başvurusu yapılamadığı için net sayı alamadım. rapor olarak da elimde yok maalesef.

8-10 bin kişi bir araya sosyal medyada gelemiyoruz.güya bilişimciyiz.bize ne yapsalarda müstehak.

biz sayıları girdik ama herkesin elinde net bir sayı yok sistem kaldırdıktan sonra üç gün öğrenciler ders seçti öğrenci sayısı veren okulların toplam öğrenci sayısı oranına bakılırsa her okuldan yaklaşık 90 öğrenci eder ki bu da onların tezini çürütür.

Hocam ben DYK başvuru talep formunu dağıtım . Sisteme girmeseler de velinin imzaladığı talep formu elimde 80 dilekçe var . Dilekçeler resmi taleptir.
Onlar sistemden silsin. Kim sildiyse onun başı ağrıyacak .
Lüften sendikalar demeyin sizin için çalışan TEK SENDİKA İDEAL EĞİTİM-SEN şuan
DİĞER SENDİKALAR SİZİ UNUTTU BİLE :)

sefatetik' Alıntı:
Hocam ben DYK başvuru talep formunu dağıtım . Sisteme girmeseler de velinin imzaladığı talep formu elimde 80 dilekçe var . Dilekçeler resmi taleptir.
Onlar sistemden silsin. Kim sildiyse onun başı ağrıyacak .
Lüften sendikalar demeyin sizin için çalışan TEK SENDİKA İDEAL EĞİTİM-SEN şuan
DİĞER SENDİKALAR SİZİ UNUTTU BİLE :)
tamam hocam sen hallet şu işi sendikandayız :)

Ben ilk başta bilişim teknolojileri öğretmeniyim.
Sizin sorununuz birinci derecede benim sorunumdur.
Bakın tekrar sözleşmeli öğretmen alacaklar. Sözleşmede geçen ifade şu ders yükünü yani 15 saati tamamlayamayan öğretmenin sözleşmesi fesih edilir
şimdi bilişimci arkadaşlarımız atanacak yaa sonra bizim dersi kaldırırlarsa görün o zaman sıkıntıyı adamlar işe başlamadan işsiz kalacaklar....
Ben bunu ile ilgili rapor da hazırladım .... Onuda TBMM ye sunacağım .
Ben elimden geleni yapayım da gerisi Allaha kalmış . En azından pişmanlık duymam hiç bir şey yapmadım diye .
Üyeliğe gelince o da size kalmış arkadaşlar. Sendikanın ekonomik olarak güçlü olması demek sesimizin daha çok çıkması demektir.
Mesela yazılı ve görsel medya açıklama verdiğimizi düşünün .... Kimsenin cebinden 1 kuruş çıkmaz üye sayısı fazla olduğunda ..
Sempozyum ve Etkinlikler yapılır bilişim Alanında ..... Projeler geliştirilir....
BT eğitimi ile ilgili Üst makamdan kişiler çağrılır vs. Bu iş içinde bir yapı lazım oda sendikadır.
Eğer bizim arkadaşlar ideolojik,siyasi vb. sendika kursunlar ben hemen üye olayım ...

PDF formatın da Bilişim Dersini seçen öğrencilerin başvuruları sizde varsa sistemden silinmeden önce ki kayıtlar info@idealegitimsen.org
gönderin arkadaşlar . Bu tür belgelerle kimse başvurmadı tezlerini çürütelim en azından ....
Sayılarıda yarın akşam grafik haline getiririm.....
burada yayınlarız...

bırakın mebi sayfa yöneticilerinin bile umurunda değil.mesajı yazmadan önce konu anasayfanın dışında kalmıştı.10 20 kişinin mücadelesine döndü iş.çok yazık

Mesele kurs değil artık. Bakın mesele dersin hemen gözden çıkarılmasıdır.
Üstünde durmamız gereken bu olmalı ....
Bu iş birkaç kişinin veya benim le olmaz birliktelik gerekir....

Geri