DYK için birlik olma zamanı!!

Kodla Büyü
Re: Ynt: DYK için birlik olma zamanı!!

…../´¯/````/´¯\………../¯ `\````\¯`\
.././…/…./…./.|_……_| .\….\….\…\.
(.(….(….(…./.)..)..(..(. \….)….)….).)
.\…………….\/…/….\. ..\/……………./
..\…………….. /……..\……………..…/
….\…………..(………. ..)……………./
D Y K İÇİN ELELE

Hocam DYK ile ilgili TBMM de yaptığım görüşmede konu hakkında bilgi verdim. Dersi seçen binlerce öğrenci olduğunu
6 gün içinde 120 okulla ulaştığımızı bu okullarda yaklaşık 10 bin öğrenci seçtiğini söyledim .Raporları verdim . Bu durumda MEB dersin kimse
seçmiyor ifadesinin çok havada kaldığını aktardım. Çağımızın gereği olarak bu dersin sisteme tekrar eklenmesini istedim
Özellikle Mehmet Akif bey Kocaeli Millet vekili TBMM meclis komisyon katibi not aldı. Çözüm onlara kalmış arkadaşlar
ben sıkıntıyı aktardım. Tekrar açılması için daire başkanı ile görüşebilirsiniz dedim . Artık ne diyeyim

sefaatik hocam hepimiz adına verdiğiniz tüm çabalar için çok teşekkür ederim. İnsaallah 2. dönem sorunumuz çözüme kavuşmuş olur.

Sefa hocam emeğinize sağlık, göstermiş olduğunuz özverili çalışmanız için çok teşekkür ederim

Ölçme değerlendirme genel müdürlüğünün türk eğitim senin yazısına verdiği cevapta mealen şöyle diyor ki: "Kardeşim dersleri bakanlık belirler. Bilişim teknolojileri müfredatta var ama kurslarda açılacak dersler benim inisiyatifimde.O kadar!"

Atanamamış bir bilişimcinin MEB in DYK kurslarına verdiği cevaba yapmış olduğu yorum 8)
Her bilişimciyi oyun oynattığını sanan bi öğretmen adayı atanamasın zaten

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-10-14-11-21-54.png
    Screenshot_2016-10-14-11-21-54.png
    310.7 KB · Görüntüleme: 385
Meb in cevabına göre bu dönem kurs açılması imkansız ama gelecek dönem duruma göre değerlendirilir falan filan demiş. İyi bir kamuoyu oluşturursak kursları en geç ikinci döneme açtırırız. Resim beden drama kursları açılırken bizim bilişim kursunun olmaması saçmalıktır. Öğrencilerim hergün soruyor Hocam kursumuz ne zaman açılacak diye. Bir çok öğrencim 147 yi arayıp talepte bulundu. Halen arıyorlar.

tweet etkinliği maçlara ve mülakata denk geldiği için arada kaynadı doğru zamanda örgütlenerek tekrar denemeliyiz

mkankan' Alıntı:
Meb in cevabına göre bu dönem kurs açılması imkansız ama gelecek dönem duruma göre değerlendirilir falan filan demiş. İyi bir kamuoyu oluşturursak kursları en geç ikinci döneme açtırırız. Resim beden drama kursları açılırken bizim bilişim kursunun olmaması saçmalıktır. Öğrencilerim hergün soruyor Hocam kursumuz ne zaman açılacak diye. Bir çok öğrencim 147 yi arayıp talepte bulundu. Halen arıyorlar.
aynen hocam ama medyada sesimizi duyurmamız lazım güçlü bir şekilde... mesela fatih portakal a tweet atıp sesimiz duyurmasını sağlamak vb. gibi...

Evet gündem oluşturmak için yeni bir twitter etkinliği oluşturmalı ve memurlar.net gibi sitelerden haber yapılması gerekiyor. Bakanlık bi yandan teknolojiyi ağzına sakız yapmış ama uygulamada bilişim dersine karşı hertürlü engeli koymuş durumda. Gün belirleyelim ve büyük sitelerde haberimiz yayınlanmasını sağlamalıyız.

selam

soruna gerçekçi teşhis koyamaz isek hastayı kaybederiz sorun sadece yetiştirme kursları ölçüsünde olmamalı.

20 derslikli bir okulda etkileşimli tahta maliyeti 240 bin TL ve verim sorgulanmıyor
24 bilgisayarlı bilişim sınıfı oluşturma maliyeti 20 bin TL

2 etkileşimli tahta = 1 bilişim sınıfı

etkileşimli tahtalar bazı okullarda alt yapı olmaması sebebi ile kullanılmıyor.
veya bazı öğretmenler tarafından hiç kullanılmıyor.
kullanılıyor mu, kullanılmıyor mu alt yapılar ne alem de?

sorun bilişim sınıfı olunca kapat, devlete maliyet ortaya çıkar
yetiştirme kursu kapat devlete maliyet verimsiz say

bence ilk görevimiz okullarda ki bilişim sınıflarının yenilenmesi olmalı, sonra dersin kodlama düzeyinde değer kazanması

saygılar

ayazoglu' Alıntı:
selam

soruna gerçekçi teşhis koyamaz isek hastayı kaybederiz sorun sadece yetiştirme kursları ölçüsünde olmamalı.

20 derslikli bir okulda etkileşimli tahta maliyeti 240 bin TL ve verim sorgulanmıyor

bence ilk görevimiz okullarda ki bilişim sınıflarının yenilenmesi olmalı, sonra dersin kodlama düzeyinde değer kazanması

saygılar
Hocam çok haklısınız...Altına imzamı atarım.

ayazoglu' Alıntı:
selam

saygılar

Aynen katılıyorum hocam.

Yine aynı soruyu soruyorum acaba konu neden sabitlenmiş değil sorun cozuldude bizim mi haberimiz yok!!!

ayazoglu' Alıntı:
selam

saygılar

ben kendim bir bilişim sınıfı kurmak istedim eğitim teknolojileri genel müdürlüğüne kadar gittim en alttan başlayarak aynen dediğinizide dedim olaya tabletleri de kattım 1 tablet 500 tl 30 kişilik sınıf 15 bin, sadece 2 sınıf için 30 bin, eğitim de kullanılması ise sıfır;
bana ödenek olmadığını söylediler zar zor hibe ile ÇALIK ENERJİ sağolsun 20 laptoplu bilişim sınıfı kurdum ki ilimde sanırım başka bir örneği yoktur tamamen kendi girişimlerimle yaptım gördüğüm kadarıyla hiç bir kıymeti yok okulda TAKDİR belgesi veriliyor adımın harfi bile geçmiyor neyse ALLAH bilsin modun da eğitimimize devam ediyoruz, bazı sınıflarımın yüzde 60-70 evinde bilgisayar yok hayatında hiç bilgisayar açmamış, kapamamış.

Ben her gördüğüm yerde diğer öğretmenlere söylüyorum durumu; şu çağda elbette sınıflarımızın her birinden bir Mark zuckerberg çıkmayacak, ama diyorum matematik dersi alan her sınıftan da bir Pisagor çıkmıyor ...
Bulunduğumuz çağda Bilişim Sektörünü ele alan dünyayı yönetir, bir sandalye bir masa bir bilgisayar ile milyar dolarlık projeler oluşturulabilir...

TWİTTER ETKİNLİĞİ YAPALIM... KATILACAKLAR LİSTESİ OLUŞTURALIM. listeyi kopyala yapıştır nickini ekle....

1-paradox99

cilekes_ogrt' Alıntı:
ayazoglu' Alıntı:
selam

saygılar

ben kendim bir bilişim sınıfı kurmak istedim eğitim teknolojileri genel müdürlüğüne kadar gittim en alttan başlayarak aynen dediğinizide dedim olaya tabletleri de kattım 1 tablet 500 tl 30 kişilik sınıf 15 bin, sadece 2 sınıf için 30 bin, eğitim de kullanılması ise sıfır;
bana ödenek olmadığını söylediler zar zor hibe ile ÇALIK ENERJİ sağolsun 20 laptoplu bilişim sınıfı kurdum ki ilimde sanırım başka bir örneği yoktur tamamen kendi girişimlerimle yaptım gördüğüm kadarıyla hiç bir kıymeti yok okulda TAKDİR belgesi veriliyor adımın harfi bile geçmiyor neyse ALLAH bilsin modun da eğitimimize devam ediyoruz, bazı sınıflarımın yüzde 60-70 evinde bilgisayar yok hayatında hiç bilgisayar açmamış, kapamamış.
iki yorumda tam düşündüklerim

birazda kendimizi eleştirelim lablara sahip çıktıkmı kapatılmasını kabullenenler çoğunlukta oldu ve lab kurmak için çaba gösterilmedi lab kapatılmış okula tayin çıktı ve tekrar lab kurdum zor ama imkansız değil.

Geri