DYK için birlik olma zamanı!!

Kodla Büyü
kendimizi eleştirelim eleştirmesine ama başlıkta da olduğu gibi birlik olup hakkımızı aramamız lazım... arkadaşlar haklı bizim de branş olarak eksiklerimiz var ama diğer beden, fen, müzik, görsel vb. yok mu onlarda hiç mi problem yok... bütün derslerden bilişim ayrılması ve kapatılması tamamen haksızlık...

Arkadaşlar konuyu kendi aramızda bile gündemde tutamıyorsak o zaman başkalarının bizim sorunumuzla ilgilenmesini beklemeyelim... hiç kimsenin umrunda olmaz bu durum da böyle devam eder gider...

Eğitimbirsen ilçe başkanı ile görüştüm (arkadaşım olur), il ile görüşmüş ve denilmiş ki;
Zaten hükümet kurs olayını yavaş yavaş kapatmak istiyor etüt merkezlerinin açılması yaygınlaştıktan sonra tüm kurslar kapanacak ve normal teog dersleride sabit ek ders ücretiyle verilecek.Ama bu düşünce ne zaman gerçekleşir bilinmez. Bilişim dersinin kaldırılmasıyla ilgili şikayetler alıyorlarmış eğer gündemi sıcak tutarsak 2.dönem açılması çok yüksek.
O yüzden arkadaşlar parasını falanda geçtim branşımıza sahip çıkalım bir müzik beden fen türkçe öğretmeni açıyorsa bizimde açma hakkımız. Teog branşlarında bile öğrenciyi sallayıp önüne iki test koyup parayı cebe indiren çok öğretmen varken MEB in bizi silmesi büyük yanlıştı.
BÜYÜK BİR Organizasyon şart!!!

aynenbadi' Alıntı:
Eğitimbirsen ilçe başkanı ile görüştüm (arkadaşım olur), il ile görüşmüş ve denilmiş ki;
Zaten hükümet kurs olayını yavaş yavaş kapatmak istiyor etüt merkezlerinin açılması yaygınlaştıktan sonra tüm kurslar kapanacak ve normal teog dersleride sabit ek ders ücretiyle verilecek.Ama bu düşünce ne zaman gerçekleşir bilinmez. Bilişim dersinin kaldırılmasıyla ilgili şikayetler alıyorlarmış eğer gündemi sıcak tutarsak 2.dönem açılması çok yüksek.
O yüzden arkadaşlar parasını falanda geçtim branşımıza sahip çıkalım bir müzik beden fen türkçe öğretmeni açıyorsa bizimde açma hakkımız. Teog branşlarında bile öğrenciyi sallayıp önüne iki test koyup parayı cebe indiren çok öğretmen varken MEB in bizi silmesi büyük yanlıştı.
BÜYÜK BİR Organizasyon şart!!!
aynen hocam artı seneye norm sorunu ne olacak anlamış değilim nasıl olacak btr olarak kadro verılmez ise bir çok arkadaş norm fazlası olacak . Norm kadro ile sıkıntıları sefa hocam nasıl yaparız ne ederiz

Arkadaşlar sorun büyük. bakın size şunu söyleyeyim. Bizim dersler noktasında TBMM 'YE eğitim komisyonuna yüklenmemiz gerekiyor. Özellikle kodlama dersi ve dersin tüm sınıflarda zorunlu olması noktasında bastıralım....

sefatetik' Alıntı:
Arkadaşlar sorun büyük. bakın size şunu söyleyeyim. Bizim dersler noktasında TBMM 'YE eğitim komisyonuna yüklenmemiz gerekiyor. Özellikle kodlama dersi ve dersin tüm sınıflarda zorunlu olması noktasında bastıralım....
kesınlıkle hocam kurs meselesı tamm ayrı bır sorun ama asıl norm durumu sıkıntı eğer dedıklerı gıbı seneye bızım ders gıderse zaten 7*8 de secmelı bınde bır secıyorlar sadece 6.sınıf kalıyor 2 şubeli bir okul mesela çoğu yer bu durumda nasıl olacak btr normu. Kodlama derside olsa kadro olarak her okula bir bilişimci tarzından yada nebilim rehber öğretmen tarzında kadro verimezse durum çok vahim

TBMM de ben ders üzerinde durdum arkadaşlar. Dersin önemi için rapor verdim ama dersin tüm sınıflarda zorunlu hale getirilmesi için eğitim komisyonuna ve talim terbiyede zorlamak lazım...

147 yi arayan öğrencilerin bunu size açıklayamayız deyip yüzüne kapatıldığını öğrendim bugün..sanki devlet sırrı..

Cumhurbaşkanına göndermedim sadece onda göndereyim
Sendika ve bilişim öğretmeni olarak üstümüze düşeni yapayım ...
Ama BT ciler gitsin diğerlerine üye olsun :)

Ekli dosyalar

• CUMHURBASKANLIGI.jpg
    CUMHURBASKANLIGI.jpg
    85.9 KB · Görüntüleme: 372
bu işleri yaparak biz bt cilerin sempatisini elbette kazanıyorsunuz.
ama ülkemiz çok zorlu bir dönemden geçiyor hem içte hem dışta.bu dönemde kolay kolay kimse sendikayla felan uğraşmaz zamana bırakın hocam.dualarımız askerimizle polisimizle.

Dyk'yı bırak müdürler bizi norm fazlası yapıyor arkadaşlar. Adamlar seçmeli ders yazmıyor. Normu düşürmeye çalışıyor. Dyk'dan önce almamız gereken birçok şey var.

Öyle müdürün işini yapmayacaksın o zaman anlayacak kıymetini. Benim müdür de norm fazlası olmayayım diye 7. sınıflarda seçmeli dersi açıyor. Biliyor ne yaptığımı ya da ben olmadığımda okulda ne olacağını.

pisagorean' Alıntı:
Dyk'yı bırak müdürler bizi norm fazlası yapıyor arkadaşlar. Adamlar seçmeli ders yazmıyor. Normu düşürmeye çalışıyor. Dyk'dan önce almamız gereken birçok şey var.
aynısı dün başima geldi hocam :verymad:

hyalcin_61' Alıntı:
Öyle müdürün işini yapmayacaksın o zaman anlayacak kıymetini. Benim müdür de norm fazlası olmayayım diye 7. sınıflarda seçmeli dersi açıyor. Biliyor ne yaptığımı ya da ben olmadığımda okulda ne olacağını.
bizde 8 lerde seçtik hocam çözüm şimdilik bu

hyalcin_61' Alıntı:
10 numara 5 yıldız

Vallah arkadaşlar kendinizi ezdirmeyin görevinizi yerine getirin. İşiniz yürümüyorsa üstünüze vazife olmayan işleri yapmayın. hatır ve gönül de bir yere kadar....

bugün bile öğrenciler soruyor kurs açıldı mı diye ama bizde işler hep kötüye hep kötüye kurs gider ders gider norm gider gider de gider...

BİMER' den gelen cevap arkadaşlar.

SAYIN İLGİLİ,

DYK'LAR ÖRGÜN VE YAYGIN EĞİTİMİ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI YÖNERGESİ 10. MADDESİNDE BELİRTİLDİĞİ ÜZERE, BAKANLIK TARAFINDAN BELİRLENEN DERSLERLE SINIRLI BİR ŞEKİLDE AÇILABİLMEKTEDİR. 2016-2017 ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM KURSLARI, ANCAK; BAKANLIK TARAFINDAN ÖNCEKİ DÖNEMLERDE YAPILAN İNCELEME,ARAŞTIRMA ,YERİNDE GÖZLEMLEME , ÖĞRENCİ TALEBİ, KURS DEVAM DURUMLARI GİBİ BİRÇOK KRİTER GÖZ ÖNÜNE ALINARAK YAPILAN DEĞERLENDİRME SONUCUNDA BELİRLENEREK E-KURS MODÜLÜNE KONULAN DERSLERDEN AÇILABİLECEKTİR.
BİLGİLERİNİZİ RİCA EDERİZ.

BİMER' den gelen cevap arkadaşlar.

SAYIN İLGİLİ,

DYK'LAR ÖRGÜN VE YAYGIN EĞİTİMİ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI YÖNERGESİ 10. MADDESİNDE BELİRTİLDİĞİ ÜZERE, BAKANLIK TARAFINDAN BELİRLENEN DERSLERLE SINIRLI BİR ŞEKİLDE AÇILABİLMEKTEDİR. 2016-2017 ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM KURSLARI, ANCAK; BAKANLIK TARAFINDAN ÖNCEKİ DÖNEMLERDE YAPILAN İNCELEME,ARAŞTIRMA ,YERİNDE GÖZLEMLEME , ÖĞRENCİ TALEBİ, KURS DEVAM DURUMLARI GİBİ BİRÇOK KRİTER GÖZ ÖNÜNE ALINARAK YAPILAN DEĞERLENDİRME SONUCUNDA BELİRLENEREK E-KURS MODÜLÜNE KONULAN DERSLERDEN AÇILABİLECEKTİR.

ARKADAŞLAR MEALI ŞU
BİZE SORMAYIN MEB NE DERSE O OLUR.

Gelecek sene beden, resim, müzik gibi dersler de kaldırılacağını belirtiyorlar.
Sonraki yıllar da hiç biri zannımca kalmayacak.
Kalırsa sadece 8.sınıf

SAYIN İLGİLİ,

gelen cevap: DYK'LAR ÖRGÜN VE YAYGIN EĞİTİMİ DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI YÖNERGESİ 10. MADDESİNDE BELİRTİLDİĞİ ÜZERE, BAKANLIK TARAFINDAN BELİRLENEN DERSLERLE SINIRLI BİR ŞEKİLDE AÇILABİLMEKTEDİR. 2016-2017 ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM KURSLARI, ANCAK; BAKANLIK TARAFINDAN ÖNCEKİ DÖNEMLERDE YAPILAN İNCELEME,ARAŞTIRMA ,YERİNDE GÖZLEMLEME , ÖĞRENCİ TALEBİ, KURS DEVAM DURUMLARI GİBİ BİRÇOK KRİTER GÖZ ÖNÜNE ALINARAK YAPILAN DEĞERLENDİRME SONUCUNDA BELİRLENEREK E-KURS MODÜLÜNE KONULAN DERSLERDEN AÇILABİLECEKTİR.

hep aynı cevap...yok mu başka çözümü acaba...dün sendikadan gelenlere de ilettim yarım ağız cevap verdiler....işte şuan daha büyük problemler var falan dediler ohalden dolayı....iyice soğudum mesleğimden gerçekten...

Geri