DYK ders seçim listesinde dersimiz yok; ortaokul

Kodla Büyü

denizlerb

Süper Üye
Süper Üye
DYK başvuru süreleri uzatıldı. ancak daha önce olduğu gibi 5. ve 6. sınıflarda yine bizim dersimiz yok, seçemiyoruz. ne yapmak lazım acaba?

Hocam öncelikle kurs merkezi okulların dersinizi seçmesi gerekiyor. Okulların ders seçim tarihi geçmişti ama bugun gelen yazıda öğretmenlerin ve kurs merkezlerinin düzeltme işlemleri yapabilmesi için tüm başvuru işlemlerinin yarınlık tekrar açılacağı belirtildi. İşin özeti idarenize gidip dersinizin seçimi konusunda konuşmanız.

Biraz önce bakanlığı aradım.su an listeden bakanlık tarafından kaldırılmış.ilk seferde tercih yapanlarda maalesef acamayacaklarmis.bazi dersler bakanlık tarafından açılmasına izin verilmeyecektir.hangi dersler diye sordum solemediler

alley_upp' Alıntı:
Hocam öncelikle kurs merkezi okulların dersinizi seçmesi gerekiyor. Okulların ders seçim tarihi geçmişti ama bugun gelen yazıda öğretmenlerin ve kurs merkezlerinin düzeltme işlemleri yapabilmesi için tüm başvuru işlemlerinin yarınlık tekrar açılacağı belirtildi. İşin özeti idarenize gidip dersinizin seçimi konusunda konuşmanız.
Anlatamadım galiba hocam. Idarenin ders secim ekraninda dersimiz yok.

blackpeace123' Alıntı:
Biraz önce bakanlığı aradım.su an listeden bakanlık tarafından kaldırılmış.ilk seferde tercih yapanlarda maalesef acamayacaklarmis.bazi dersler bakanlık tarafından açılmasına izin verilmeyecektir.hangi dersler diye sordum solemediler
Yani bu yıl Türkiye genelinde dersimizin DYK sı olmayacak mı?

Şu an kurs merkezi ekranında sadece 8. sınıflara BTY dersi açılabiliyor. 5-6-7 lerde seçilemiyor. Tam da müdür beyi razı etmişken durum bu oldu arkadaşlar...

Aradım şimdi bana da dersinizin dyk de bakanlık tarafından kaldırıldığını söylediler.. :verymad:

Nasıl yani bilişimden DYK yok? bilişimden yok ise görselden, dramadan, beden eğitiminden olmasının anlamı nedir ? Böyle gerizekalılık olmaz!

Biz seçtik önceden ne olacak şimdi madem niye uğraşıyoruz beden resim müzik bir sürü ders öncesinden söyle bende kendimi ayarlayayım ona göre.

Şu anda önceden Bilişim Dersini seçen okullarda dersimiz mevcut. Öğrenci seçmek istediğinde ders seçilebiliyor. Kayıt yapılabiliyor.

ya niye uğraşıyoruz o zaman hadi biz zaten alıştık bir gelip giden dersimize çocuklara velilere ne diyeceğiz.

böle saçmalıkmı olurmuş kafasına göre yönetmeliğe aykırı yapılan bi yanlışlık olmalı bu işte

Ya bari okullara resmi yazi gonderin de biz de bosa ugrasmayalim. Hic mi bizim arkadaslarimizdan yetkili yerlerde kimse yok sorunumuzu dile getirecek.
Daha önce secenler var simdi yok...

Bu listeyi hazırlayan arkadaş her kimse belli ki bilişim teknolojileri ile bir problemi var. Listelerde bütün dersler aynen duruyor, (hatta 5. sınıflar için 2 defa Arapça var) bir tek Bilişim Teknolojilerini çıkarmışlar bütün sınıflardan.

sorun vardır umarım bende listede ilçe onaylı duruyor
yoksa ne diyim
geçen sene paramızı zor aldık bu sene kurs açtırmıyorlar
dram bile var.. komedi

umarım hata vardır bilinçli yapılabilecek birşey gibi durmuyor öle birşey olsa diğer derslerede dokunurlardı

Arkadaşlar ben kurum şifresi ile giriş yaptım dersimiz görünüyor 5,6,7,8 bilişim teknolojileri ve yazılım olarak. Bütün derslerin karşısında ilçe onayı yazıyor zaten.

Kurs talebi bölümünde listeye ekle kaydet kısmında görünmüyor bazı dersler demişler sadece bizim ders yok, beden eğitimine varana kadar hepsi var.

Geri