dersimiz laylaylommuş

Kodla Büyü

burock_26

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Geçenlerde bi arkadaş dersimizin laylaylom olduğunu söyledi bu zamanlarda bilişimci olmak gerekmiş laylaylom dersi ne güzel zaman geçir para kazan
gerçekten çok moralim bozuldu yaa :x

Bence biraz haklı.Dersimizin hiç bir önemi yok fakat okullarda bilişimciler gerekli.Bence bilişim dersi kalkmalı ve bilgisayarcılar okulda teknisyen gibi biri olmalı.Böylece okulda ne olduğumuz daha belirgin olur.

bılısımemrah' Alıntı:
Bence biraz haklı.Dersimizin hiç bir önemi yok fakat okullarda bilişimciler gerekli.Bence bilişim dersi kalkmalı ve bilgisayarcılar okulda teknisyen gibi biri olmalı.Böylece okulda ne olduğumuz daha belirgin olur.

ironi yaptığınızı düşünmek istiyorum hocam

lavinia_7' Alıntı:
bılısımemrah' Alıntı:

İroni falan yapmıyorum arkadaşlar gerçekleri söylüyorum.Şu an ki durum bu ve bu durum düzelmedikçe fikirlerim aynı.

bence de haklı. bakan dersi önemsiz görrürde dersi seçmeli yaparsa e haliyle öğrenci de önemsemez öğrenci önemsemezse öğretmen nasıl önemseyecek idarenin zaten umurunda değil kimsenin bu dersten bişey beklemeye hakkı yok. sen anlatıyorsun karşındaki boş ver hocam diyor kendin anlat kendin dinle verim gelirmi böyle dersten ya tam kaldırsınlar yada adam akıllı bir düzen versinler bu derse yoksa arkadaşın dediği gibi şu an dersler laylaylom geçiyor.

Hak ettiği değer verilip uygun müfredat belirlendiği zaman laylaylom ders yoktur eğitim sistemimiz bu zihniyet yüzünden işlemiyor..

Bende orada cevap vermeyip burada konu açanlara uyuz oluyorum iyice. Yahu diyorum bazen ben mi çok cesurum yoksa meslektaşlarım mı tırsık korkak diye! Müdürde dahil olmak üzere hiç lafımı esirgemiyorum çoğu zaman size tavsiye sizde esirgemeyin kim kırılacak kim üzülecekse üzülsün boşverin.

Dün toplantı vardı öğretmenler odasında bir öğretmen benimle ilgili bir konuda konuşacaktı bir bakış atmışım kadın susmuş sonra başka bir arkadaş anlatınca gül gül öldüm ya :puhaha: Lafınızı esirgemeyin hiçbir zaman en fazla arkanızdan konuşurlar bu sayede onuda duyarsam daha fena bozarım o ayrı :mrgreen:

valla kendi dersi neymiş ne yapıyormuş okuma yazma bilmeden mezun olan öğrenciler var ortaokuldan. en azından ben bana verilen müfredatın hepsini işleyip hepsini öğrencilerime yaptırıyorum. teknisyen olmak için okumadım ama okulda tüm o işleri ben yapıyorum ve korkarım gelecekte tek işimiz onlar olacak eğer bu kafa devam ederse.

bılısımemrah' Alıntı:
size katılmıyorum hocam o zaman 2 yıllık bilgisayar programcılığı okurdum teknisyen olmak için ben öğretmenlik mesleğini seviyorum ve öğretmen olmak için okudum o kadar puanı öğretmen olabilmek için aldım

Yarın öbürgün gelip bilgisayarla ilgili bir sorunu hakkında bilgi istediğinde "Hopa şinanay galiba" deyin

Yahu bu insanlar aptal.

Hayal kurmayı bile bilmiyorlar. Bu zamanda bilişimci olacakmışsın hayale bak peh.

Affınıza sığınarak bre aptal adam hayal kuruyorsun, para mı kesiyorlar, vergi mi yazıyorlar,

bilişimci olma hayali kuracağına

git ne bileyim iş adamı, doktor, savcı, hakim, mağazalar zinciri sahibi, armatör falan olmayı hayal etsene.

bılısımemrah' Alıntı:
hmmmmm ders kalkmalı ve formatörlük 9-15 olmalı...

obsearchver' Alıntı:
Yahu bu insanlar aptal.

Hayal kurmayı bile bilmiyorlar. Bu zamanda bilişimci olacakmışsın hayale bak peh.

Affınıza sığınarak bre aptal adam hayal kuruyorsun, para mı kesiyorlar, vergi mi yazıyorlar,

bilişimci olma hayali kuracağına

git ne bileyim iş adamı, doktor, savcı, hakim, mağazalar zinciri sahibi, armatör falan olmayı hayal etsene.
Ya hocam işte bişey yapmıyorsunuz yan gelip yatıyorsunuz demek istiyor işte e sınav olmadığı için öyle düşünüyorlar gerçi ben de ona çoık meraklısıysan değişelim dedim ama o halinden memnunmuş muş dünyaya bidaha gelse ing. öğrt olurmuşmuş e gerzek işte

bılısımemrah' Alıntı:
yuhh diyorum size başka da bişey demiyorum...!!!

hocam sıkmayın canınızı yavvv.Sen ne bakıyorsun millete.Yarın bir gün işi düşer sana o zaman söylediğini hatırlarısın.

bana da bazen şaka yollu keşke biraz daha okuyup bilişimci olsaydık gibisinden laflar söylüyorlar. böyle lafları asla cevapsız bırakmıyorum. mesela:
-keşke biraz daha okuyup bilişimci olsaydık
-sen okusanda bi ..ok olamazdın.

-keşke biraz daha okuyup bilişimci olsaydık
-ben bile zor oldum. sen nereye oluyon

-öss de iki soru fazla çözüp bilişimci olsaydık
-öss de aldığım puanı ikiye bölsek ikisi de senin branşı kazanırdı.

-az iş yaparak para kazanıyosun
-önemli işin miktarı değil, niteliği

vs....

bılısımemrah' Alıntı:
lavinia_7' Alıntı:
bılısımemrah' Alıntı:

İroni falan yapmıyorum arkadaşlar gerçekleri söylüyorum.Şu an ki durum bu ve bu durum düzelmedikçe fikirlerim aynı.

bu mantıkla maaşı verip tuvaleti temizle deseler yaparsın. sonrada tuvaletten sorumlu teknisyen diyede statü belirleriz.

sadece bizim dersimiz mi bütün dersler laylaylom olmuş bir tek bizimki göze çarpıyor nasılsa hatta meb tamamen laylaylom olmuş

bılısımemrah' Alıntı:
lavinia_7' Alıntı:
bılısımemrah' Alıntı:

hocam insaf yaaaa bi teknisyenliğimiz eksikti adımızı da koydunuz tam oldu. hatta bize teknisyen de havalı kalır biz en iyisi tamirci diyelim hem daha kolay telaffuz ediliyo. kusura bakma ama hocam ben milletin bozduklarını düzeltmekle sorumlu değilim. hatta okulun projeksiyonunu bilmemkaçıncı derste kim almış yazıp peşinden imzalatma görevlisi de değilim. hatta kim dersini bt de işlemiş kim işlemek istiomuş bunlarla da ilgim yok. ama malesef sistemin getirilerinden dolayı bunları yaşıyorum. lütfen bırakın da bi doğru adımız kaldı öğretmen diye o da bizde kalsın

105 öğretmenli okulda çalışıyorum bir tanesi tutup ima bile edemedi bu tür söylemleri... Fakat branşımıza gıpta eden birçok arkadaşım var okuldan... En kral bölüm bizimkisi kimse kıymetini bilmese de değiştirmez bu gerçeği...

Geri