dersimiz laylaylommuş

Kodla Büyü
alfa-turk' Alıntı:
bana da bazen şaka yollu keşke biraz daha okuyup bilişimci olsaydık gibisinden laflar söylüyorlar. böyle lafları asla cevapsız bırakmıyorum. mesela:
-keşke biraz daha okuyup bilişimci olsaydık
-sen okusanda bi ..ok olamazdın.

-ben bile zor oldum. sen nereye oluyon

-öss de iki soru fazla çözüp bilişimci olsaydık
-öss de aldığım puanı ikiye bölsek ikisi de senin branşı kazanırdı.

-az iş yaparak para kazanıyosun
-önemli işin miktarı değil, niteliği

vs....

örnekler çok orjinal

devamını bekliyorum

:+1:

:++:

:alkis:

:puhaha:

eemree' Alıntı:
adama cevap veremiyorsunuz burada başlık açılıyor
ver cevabını oturttur.
:+1: Ben de mumla arıyorum bu tür söylemleri okuduğumda, bana öyle birşey diyebilecek bir babayiğidi ama karşılaşmadım henüz...

barthez' Alıntı:
bilisim_34' Alıntı:
eemree' Alıntı:
adama cevap veremiyorsunuz burada başlık açılıyor
ver cevabını oturttur.
:+1: Ben de mumla arıyorum bu tür söylemleri okuduğumda, bana öyle birşey diyebilecek bir babayiğidi ama karşılaşmadım henüz...
Ben terbiyesizleşme dedim aynı duruma.
Belki terbiyesizdir hocam, terbiyesizleşme demek de anlamsız olur di mi bu durumda... :wink:
Cevap veremeyeceği şekilde susturacaksın... Söylerken ki üslubu, ses tonu vs vs çok önemli... Nabza göre şerbet yani... :)

arkadaşlar ilk atandığım yıllarda bu laflara çok üzülüyor ve dersin gerekliliği üzerine binlerce açıklama yapıyordum....fakat kendimizi kandırmaya gerek yok...bu dersin "eğitim sistemimizce" gereksiz önemsiz laylaylom olduğunu hepimiz biliyoruz.....kendinizi hatırlayın lisedeyken aklımız fikrimiz hep matematikte fizikte ilerlemek değilmiydi; şimdi lise öğrencisi olsam ortaokul öğrencisi olsam bende dersi önemsemem;heleki notuda yok;neden çalışayım neden dinleyimki? bu durumu bir an evvel kabul etmek ve üzülmemek gerek bence....bizi bu duruma getirenler utansın..........sadece bunu söylüyorum..........

alfa-turk' Alıntı:
bana da bazen şaka yollu keşke biraz daha okuyup bilişimci olsaydık gibisinden laflar söylüyorlar. böyle lafları asla cevapsız bırakmıyorum. mesela:

vs....

bu tür cevapları bir başlık altında toplasak iyi olur.. ne dersiniz :)

blşmblşm' Alıntı:
arkadaşlar ilk atandığım yıllarda bu laflara çok üzülüyor ve dersin gerekliliği üzerine binlerce açıklama yapıyordum....fakat kendimizi kandırmaya gerek yok...bu dersin "eğitim sistemimizce" gereksiz önemsiz laylaylom olduğunu hepimiz biliyoruz.....kendinizi hatırlayın lisedeyken aklımız fikrimiz hep matematikte fizikte ilerlemek değilmiydi; şimdi lise öğrencisi olsam ortaokul öğrencisi olsam bende dersi önemsemem;heleki notuda yok;neden çalışayım neden dinleyimki? bu durumu bir an evvel kabul etmek ve üzülmemek gerek bence....bizi bu duruma getirenler utansın..........sadece bunu söylüyorum..........

Dogru soyluyorsun hocam. Sorun bizde degil ki. Bastan bilseydik boyle olacagini baska mesleklere yonelirdik. İstedikleri kadar laylamlom desinler ders için biz de Beden Eğitimi dersini oyle gormuyor muyuz zaten. Ogrenciyken de oyle gormedik mi? Kaldi ki beden egitimi dersinin notu da var karnede adı da var. Durumun bu noktaya gelmesinde bizim bir sucumuzun oldugunu dusunmuyorum. O yuzden savunmaya gececek de bir sebep goremiyorum.

yeterrrrrrrrrrrrrr artık. lütfen artık duymak istemiyorum şu lafları.yok okulda teknisyen olacakmışız.teknisyen olmak için mi o kadar emekerdik yani. hiç uğraşmazdım ben okulda o statüde olmak istedikten sonra hiç iki yıllıkta okumazdım. direk kpss ye hazırlanır atanırdım bir yere. okula düzmemur olurdum en azından .lütfen şu lafları bırakalım artık. matematik fizik tabii kiönemli tartışılmaz ama günlük hayatta nerde kullanıyoruz Allahın aşkına. bizim dersimiz tabii ki de önemli ömür boyu devam eden bir süreç bilişim. en azından ben oyle düşünüyorum .ve ben öğretmen olarak kalmak istiyorum

lavinia_7' Alıntı:
bılısımemrah' Alıntı:
Bence biraz haklı.Dersimizin hiç bir önemi yok fakat okullarda bilişimciler gerekli.Bence bilişim dersi kalkmalı ve bilgisayarcılar okulda teknisyen gibi biri olmalı.Böylece okulda ne olduğumuz daha belirgin olur.

ironi yaptığınızı düşünmek istiyorum hocam
+1

10 gündür deprosyonun hat safhasındayım arkadaşlar. arkadaşlar kızarsa kızsın artık. ya nasıl hala formatörlüğü savunabiliyorsunuz. sonu olmayan hatta ne olduğu belli olmayan bişey.ha şimdi diyecekler formatörlük hakkında düzenlem istiyoruz. kesin sizi düşünerek sizi rahat ettirecek teknik servise dönüştürüler. ya bir ömür nasıl geçer formetörlğkle. herkesin 25-30 senesi var emekliliğne. o laboratuarların ömrünün var olduğunu mu düşünüyorsunuz. 10-15 sene sonra bu işleri yapmak hizmetlilerlee eş tutulmak zorunuza gitmicek mi

aysef' Alıntı:
10 gündür deprosyonun hat safhasındayım arkadaşlar. arkadaşlar kızarsa kızsın artık. ya nasıl hala formatörlüğü savunabiliyorsunuz. sonu olmayan hatta ne olduğu belli olmayan bişey.ha şimdi diyecekler formatörlük hakkında düzenlem istiyoruz. kesin sizi düşünerek sizi rahat ettirecek teknik servise dönüştürüler. ya bir ömür nasıl geçer formetörlğkle. herkesin 25-30 senesi var emekliliğne. o laboratuarların ömrünün var olduğunu mu düşünüyorsunuz. 10-15 sene sonra bu işleri yapmak hizmetlilerlee eş tutulmak zorunuza gitmicek mi

hocam tanıdığım bilgisayarcı arkadaşlarımın çoğu ya depresyonda ya bulanımda ya mutsuz......bence bu bölümde olupda "çok mutluyum,çok iyiyim" diyen istisnadır.çünkü bizim branşımız idareye bağlı...idare kötüyse mutsuzsun idare iyiyse yine biraz rahat olabilir ama oda tam değil;ne yaparsan yap dersine girip çıkan öğretmenin rahatlığını yaşayamazsın...formatör değil sade bilgisayar öğretmeni olsan yine akşama kadar birsürü zırvayla uğraştırırlar...bu adam formatör değil isteyemeyiz demezler....ben kendi adıma keşke üniversiteyi bitirir bitrmez yeni bir bölüm okusaydım diyorum ama şimdi çok zor...biraz uzaklaşıyo insan tabi herşeyden....hergün sabah işe mutsuz gitmek;tatilleri iple çekmekse hepsinden daha zor.......birde biz sayısal tabanlı öğrenciler olduğumuz için formatörlük saçma geliyor bize.....kendi adıma bana verilen hi. bir görevde mantık bulamıyorum...sanki boşa amelelik yapıyorum;beynimi çalıştırmıyorum gibi geliyor........

bılısımemrah' Alıntı:
Bence biraz haklı.Dersimizin hiç bir önemi yok fakat okullarda bilişimciler gerekli.Bence bilişim dersi kalkmalı ve bilgisayarcılar okulda teknisyen gibi biri olmalı.Böylece okulda ne olduğumuz daha belirgin olur.

Hayırlısı :puhaha:

Laylaylom yapmak üzere bilişimci olmak istiyorsan ücretsiz ders verebilirim ama terbiyeli ve saygılı olmak konusunda yardımcı olamıycam, onun için biraz geç kalmışsın hoca

alfa-turk' Alıntı:

vs....
:++:

Bilişim dersinin gereksizliğini, laylamlom denmesine göz yuman arkadaşlarımı esefle kınıyorum. Madem matematik başarısı önemli, Ben Matematikten neredeyse ful yapmış biri olarak, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olmaya karar verdim. Etrafınızdan gelenlere kulak asmayınız. Karşılarında hazır cevaplarınız olsun. Aksine onlarla dalga geçtiğimi anlıyorlar ben otururken onlar derse girince, nöbet tutunca, sınıflarıyla ilgilenince...
Artı ben derslerimde bilişimle alakalalı olarak matematik, ingilizce, fen ve Türkçe de anlatıyorum yeri geldiğince... Matematiği iyi olan birisi sadece diğer insanlara göre analitik düşünen biri demektir. Pratik zekalı demektir. Ömrünün YGS, LYS ve KPSS dışında geri kalanında fazla ihtiyaç duymayacağı bir derstir matematik. Sağlıcakla kalınız, rahat olunuz.
İyiki Bilgisayar Öğretmeniyim.

Haftada 1 saat, notsuz, seçmelik bir ders olunca otomatikmen eğlence moduna girmiş oluyo ders öğrenci için. Dersin bi asaleti kalmadı bu bi kesin. Ben bir bilişim teknolojileri öğretmeni olarak bu dersi dersten saymamaya başladım. Şu an uygulanan sistemle zaten tüm dersler laylayloma doğru gidiyo. Çevredekilerin sözlerine kulak asmayın.

alfa-turk' Alıntı:

vs....

:alkis: :++:

öyle diyenlere en büyük cevap:
"senin öss de aldığın puanı kı...la aldım"
"bi de bizim bölümü 2 yıllığı bitirip geldik olarak sananlara kıl oluyorum,öss de barajı geçip öğretmen olduk sanıo saflar..
geçen öğrencilerden birisi geometri sorusu sormuş.matematikçi çözememiş diğer hocalar felanda çözememiş,öğretmenler odasına bi gittim bi gürültü hengame felan..
bakabilirmiyim dedim soruyaa elime aldım. kalem istemez dedim,sora dedim ki "siz safmısınız yaa şurası açıortay,yoksa sabaha kadar uğraşsanız bu soru çıkmaz :puhaha: :puhaha: :puhaha:
ondan sonra kendilerini teselli ediyorlar tabi geometri görme işi falan bulmaca gibi falan...insan bi teşekkür ederr eziklerrr :p

ben her zaman söylediğim gibi BT öğretmenleri için '' Teknik Müdür Yardımcılığı '' ünvanı ile müdür yardımcılığı kadrosu açılması gerektiğini savunuyorum

burock_26' Alıntı:
Geçenlerde bi arkadaş dersimizin laylaylom olduğunu söyledi bu zamanlarda bilişimci olmak gerekmiş laylaylom dersi ne güzel zaman geçir para kazan
gerçekten çok moralim bozuldu yaa :x
Bunu söyleyen branş öğretmeni mi sınıf mı hocam?
Bu arada beş para etmez yerlerden mezun olan öğretmenlerin deneyimliyim havasına bürünmeleri de bana ilginç geliyor.
Bazı hocalara göre öğrenciler her şeyi biliyormuş o yüzden bilgisayar dersinin önemi yokmuş..İlköğretim de bilişime bakış açısı zaten rezalet..

Geri