Deprem farkındalık eğitimi sinav hk.

Kodla Büyü
Biri : bana bir sms geldi UEK den sanırım eğitimi almak zorunda mıyız?
Biri : Eğitimi geçen hafta aldım. Bugün 15 aralığa kadar alın diye mesaj geldi
Biri : malesef sms banada geldi
Biri : Bana da çıkmış memlekette olduğum için bakamıyorum.
..... yazmış
vb....
Bu kadar dert yanacak, eleştirecek, panik yapacak, eğitimi en kolay yoldan izlemeden sınavlardan geçecek puan almanın yollarını arayacak vb... bir durum söz konusu değil bence...
Okulların bir kısmına bu eğitim yazısı dys üzerinden ulaştırılmıştı, SMS ile de bilgilendirme yapılmak istenmiş gibi son 1 ay kala...
Kamu Çalışanlarına Yönelik bir eğitim ve *Zorunlu Eğitim olarak görünüyor zaten sistemde...
En azından bizim okulda 2-3 hafta öncesinde, kadın öğretmenler arasındaki whatsapp grubuna bir öğretmenin soruların yanıtlarını attığının söylenmesiyle , diğer kadın öğretmenler arasında çok fazla konuşması dönen bir konuydu.
Ben de bu eğitimi geçen hafta tamamladım sınavlardaki sorular, 5. bölüm sınavı hariç, pek de zor gelmedi.

Son düzenleme:
Sayın hocam herkes fikrini söylüyor, forumdaşız, arkadaşlardan "biri" olarak bahsetmeye gerek yok bence. Bunun yanında doğal afetlerin sonuçları çok kötü oluyor maalesef, eğitimin amacı güzel, ana fikir belli, şahsen ben çok yan fikir çıkardım, burada söyleyemem tabi ki de ama EBA ve ÖBA'nın yanında çok kötü bir altyapısı var.

Biri : bana bir sms geldi UEK den sanırım eğitimi almak zorunda mıyız?
Biri : Eğitimi geçen hafta aldım. Bugün 15 aralığa kadar alın diye mesaj geldi
Biri : malesef sms banada geldi
Biri : Bana da çıkmış memlekette olduğum için bakamıyorum.
..... yazmış
vb....
Bu kadar dert yanacak, eleştirecek, panik yapacak, eğitimi en kolay yoldan izlemeden sınavlardan geçecek puan almanın yollarını arayacak vb... bir durum söz konusu değil bence...
Okulların bir kısmına bu eğitim yazısı dys üzerinden ulaştırılmıştı, SMS ile de bilgilendirme yapılmak istenmiş gibi son 1 ay kala...
Kamu Çalışanlarına Yönelik bir eğitim ve *Zorunlu Eğitim olarak görünüyor zaten sistemde...
En azından bizim okulda 2-3 hafta öncesinde, kadın öğretmenler arasındaki whatsapp grubuna bir öğretmenin soruların yanıtlarını atmasıyla, diğer kadın öğretmenler arasında çok fazla konuşması dönen bir konuydu.
Ben de bu eğitimi geçen hafta tamamladım sınavlardaki sorular, 5. bölüm sınavı hariç, pek de zor gelmedi.
biri: dert yandığımızı,panik yaptığımızı sanıyor.

yazı varsa bile unuttum.

isteğim dışı, almak istemiyorum eğitimi, istesem başvururdum, önce devlet kendi kontrol mekanizmasını işletsin.
insanlar zaten depremin varlığı ve sonuçlarının farkında, ülkece yaşayarak öğreniyoruz. sonuç?

aramızda gergin arkadaşlar var galiba. Gidin dinlenin biraz uzaklaşın teknolojiden.

Deprem bölgesinden, depremi iliklerine kadar yaşamış ve hala yaşıyor olan biri olarak bu eğitimleri zorunlu bir eğitim olarak görmeden izlememiz gerekir diye düşünüyorum.

Deprem bölgesinden, depremi iliklerine kadar yaşamış ve hala yaşıyor olan biri olarak bu eğitimleri zorunlu bir eğitim olarak görmeden izlememiz gerekir diye düşünüyorum.
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Aslında mesele çok basit.
1. Neden zorunlu?
2. Önlem almayan ders almayan bir ülkede zurnanın son deliği olan ben neden bu eğitimi ilk almalıyım?

donuyor takiliyor sistem simdide The service is unavailable. veriyor ara ara süper bir sey insan sabrı ölçmek icin mükemmel olmuş
bende olmuştu eşimde de oldu. tüm eğitimleri bitirdim sınavları geçtim final sınavı açılmadı. sınavlara baktım hiç birisi yapılmamış görünüyor. oradan tekrar yaptım öyle tamamlandı gördü sistem.

ilginç bir yapıya sahip. Hatta eşim son bölüm sınavındayken telefon geldi fareyi tarayıcıdan kaydırdı başlatın üzerine getirdiği anda tarayıcıdan çok fazla sayıda çıktınız sınavınız iptal edildi dedi. sınav boş yere yarına kaldı. :)

Bende tum sinavlari gectim 5.egitim sonunda sonav acildi onuda gectim ama sistemi sinir bozucu malesef

Bende tum sinavlari gectim 5.egitim sonunda sonav acildi onuda gectim ama sistemi sinir bozucu malesef
Birkaç gün sonra sınavlarım kısmına bi bakın girmemiş gösteriyor mu? Bana girmemiş gösterdi. hatta akşam eşimin girdiği ilk 4 sınav tamam gösteriyordu bugün girmedi gösteriyor. Bende her sınavın ekran görüntüsünü ve sertifakasını kaydediyorum tekrar.

Şimdi bi deneyin isterseniz.
1700044639940.png

Daha önce yaptığım sınavlar az önce böyle gösteriyordu. Yeniden yaptım sınavları şimdi ise aşağıdaki gibi ama yarın nasıl olur bilmiyorum.
1700044695363.png

yav bu kadar kasmaya gerek varmı,ip ise ip elleme baksınlar girilip girilmediğine...cokta tın girerim 15ine kadar kayıt olursa olur

Birkaç gün sonra sınavlarım kısmına bi bakın girmemiş gösteriyor mu? Bana girmemiş gösterdi. hatta akşam eşimin girdiği ilk 4 sınav tamam gösteriyordu bugün girmedi gösteriyor. Bende her sınavın ekran görüntüsünü ve sertifakasını kaydediyorum tekrar.

Ekli dosyayı görüntüle 74783
Daha önce yaptığım sınavlar böyle gösteriyordu. Yeniden yaptım sınavları şimdi ise aşağıdaki gibi ama yarın nasıl olur bilmiyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 74784
Hesabım-bilgilerim kısmında girdiğiniz sınavlar görünüyor hocam. Sanırım her gün bir kez daha sınav olma hakkı vermişler. 100 aldığım sınav bile aktif oluyor. Anladığım kadarıyla sınavlar her gün aktif olacak, neden böyle oluyor onu merak ediyorum:)

Hesabım-bilgilerim kısmında girdiğiniz sınavlar görünüyor hocam. Sanırım her gün bir kez daha sınav olma hakkı vermişler. 100 aldığım sınav bile aktif oluyor. Anladığım kadarıyla sınavlar her gün aktif olacak, neden böyle oluyor onu merak ediyorum:)
Dediğiniz yerden kontrol ettim haklısınız. Peki 100 aldığım sınavdan tekrar girip 50 alırsam ne olacak acaba? onu merak ettim.

Ekli dosyayı görüntüle 74783
Daha önce yaptığım sınavlar az önce böyle gösteriyordu. Yeniden yaptım sınavları şimdi ise aşağıdaki gibi ama yarın nasıl olur bilmiyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 74784
Bende de cek isareti varken artik sadece 5 de cek isareti var :)

ya sabır. ya sabır.
Madem altyapın desteklemiyor. Ne diye koyarsın bu eğitimi. 3 gündür başındayım daha bitiremedim.
Var mıdır. Şunları bitirmenin hızlı bir yolu.

Bu sabah bitirdim. Sürekli donması canımı çok sıktı. Böyle bir sistemde eğitim alınmaz maalesef. Zorunlu olmadıkça hiçbir kursa devam edilmez

Hiç tarayıcı değiştirmeme rağmen, sabit kalmasına rağmen. Tarayıcıdan dolayı sınavı bitirdi.

Ya arkadaş ben mimar mıyım, mühendis miyim, bana neden zorunlu bunu izlemek??

site açılırsa yarıda kalan eğitimi bitireceğim bir site açılmaz mı ...

instegram a binlerce kişi giriyor resim video atıyor aynı durumda facebook tiktok vs var bunlar hiç kitlenmiyor ama nedense bir işimiz olsa malum kitlenmeyecek sayfalar kitleniyor...

Etraftaki Öğretmen arkadaslar tarafından bu eğitime sacma salak yorumlar yapıyorlar.Yok zorunlumuymus yok otomatik nasıl dinleriz yok tiklama programı nasılmış .Yeminlen Biz akillanmayiz daha kaç agustoslar daha kaç subatlar yasamamiz gerek .

Etraftaki Öğretmen arkadaslar tarafından bu eğitime sacma salak yorumlar yapıyorlar.Yok zorunlumuymus yok otomatik nasıl dinleriz yok tiklama programı nasılmış .Yeminlen Biz akillanmayiz daha kaç agustoslar daha kaç subatlar yasamamiz gerek .
Allah göstermesin doğal afetleri, insan hayatı her şeyin üstündedir. Fakat saygı da önemlidir, saçma salak diyebildiğiniz sadece eğitimi zorunlu alanların yorumları mı?

Kusura bakma da hocam bunu biz düzeltemeyiz. Önce sağlam bina yapılmalı ki bunun da tüm basamaklarını devlet yönetmekte. Yani eğitime bizi almaktan ziyade sorunun kaynağına odaklanmak gerek. Senin benim yapabileceğim ne var ki bina konusunda... Sen istediğin kadar eğitimli ol. Eğer bir barakada oturmaktaysan o göçüğün altında er ya da geç kalırsın. Ayrıca salak ifadesi hoş olmamış.

Sunucu berbat. Madem altyapın o kadar iyi değil o zaman süreyi uzun tutarsın. 2 dakikalık bir video bile 15 dakikada tamamlanabiliyor.

Geri