denge tazminatlarını kesin ...yazısı il memlere ulaştı....

Kodla Büyü
bizim ilimizde başladılar kesmeye...hatta geriye dönük hazırlıyorlar.efendiler... biligisi olan avrmı geriye dönük en fazla kaç ay kesebilirler..Taabi resmi bilgi ..şu dedi şurdan duydum değil..madde madde bilgi...

bay_zek' Alıntı:
bizim ilimizde başladılar kesmeye...hatta geriye dönük hazırlıyorlar.efendiler... biligisi olan avrmı geriye dönük en fazla kaç ay kesebilirler..Taabi resmi bilgi ..şu dedi şurdan duydum değil..madde madde bilgi...

kardeş yaklaşık 1,5 yıl yani 18 ay kadar bilgin olsun

na balonu kardeşim dün memur geldi bordroyu gösterdi. gitti 111 ytl . bazı illere daha gelmemiş olabilir ama gelecek.

Haziranda bırakmayan eşşektir hem de eşşoleşşek.

ewet arkadaşalr denge tazminatı ile alakalı son gelişmerlden sizleri haberdar edeyim..
1.)Türk eğitim sen denge tazminatının kesilme meselesini danaıştaya durudurma ve iptal davasıaçtı..
2.)Denge tazminatını kesin diye fikir acıklayan strateji geliştirme dairesi dilekçelere cevap vermez dilekçeleri yetkili kurum diye iç kontrol dairesine yönlendirmeye başladı..
3.)bu mesele bana kalırsa çözülecek..

Denge Tazminatı Aydın'da geldi

25 Nisan da Denge Tazminatı yazısı Aydın ili ve ilçelerine ulaştı. Bütçe şefimiz hemen işleme koydu. Önümüzdeki ay maaşlarımızdan kesinti yapılacak.
Olmadı bu şimdi. Denge tazminatı almayan şube müdür vb. makam tazminatları var. Bizim neyimiz var ? Gündüzleri verilecek kurslar da görevden sayılacak. Nereye varacak bu işin sonu merakla bekliyorum.

ebfo45' Alıntı:
na balonu kardeşim dün memur geldi bordroyu gösterdi. gitti 111 ytl . bazı illere daha gelmemiş olabilir ama gelecek.

Haziranda bırakmayan eşşektir hem de eşşoleşşek.
Bıcak kemiğe dayanmış sanırım :D :D :D :D

Merakla beklediğimiz denge tazminatı yazısı nihayet Edirne'ye de ulaştı. Sınava gir. Ekstra işler yap. Ödülü bu olsun. Eğitekin bu meseleyi yeni görevlendirmelerden önce çözmesini umuyorum.

Arkadaşlar Dün okul müdürü aradı. Yazı eline ulaşmış. Maliye ile görüşülecekmiş. Geriye dönük ödenme ihtimali yüksekmiş. Hani görevlendirmelerde görevlendirilen kişinin hakları saklı kalırdı. Ben öğretmen değil miyim kardeşim. Neden kesiyorsunuz. Nafaka öder gibi geri para mı ödeyeceğim. Bu olacak iş değil. Halen kimseden açıklama yok. Tek açıklama müdürden. "Elime yazı gelmiş ben ne yapayım" :(

eveett arkadaşlar sabah sabah şube müdürü geldi büyük bir keyifle denge tazminatımın kesileceğini söyledi....adam o kadar sevindiki hiç anlaşammamıza rağmen okula dön hocam falan diyede bana tavsiyelerde bulundu :)

lanet olsun bu eğitekin yaptığı işlere..aslı astarı olmayan bi mail grubu için okadar uğraşıp soruşturma açacaklarına bu işleri takip etseler.....ben hakkımı haram ediyorum başta eğitek gen müd ve diğerlerine

Ben eğitici formatör değilim. Ama bence tepkinizi gösterin. Ama bakanlığın duyacağı bir tepki olmalı. Ben olsam dakka durmam orada.

egunay' Alıntı:
Ben eğitici formatör değilim. Ama bence tepkinizi gösterin. Ama bakanlığın duyacağı bir tepki olmalı. Ben olsam dakka durmam orada.

Hocam hatırlatmak isterim Türkiye'de çalıyoruz ve çalıştığımız kurumun ismi Milli Eğitim Bakanlığı

tepki bile sayılmayan bi konuda bi mail attık cezayı yedik...bir iki arkadaş dışında destek çıkan bile olmadı

Hocam önümüzdeki dönem görevlendirmeyi istemezsiniz olur biter. Okula dönersiniz. Hiç ek dersiniz olmasa bile 110 ytl fazla maaş alırsınız. Ki okulda da formatörlük var. Eğer teknik öğretmenseniz meslek lisesine dönün. Maaşınız 110+70 daha fazla olur. Sınıf öğretmeniyseniz sınıfınıza dönün. Miniklerle uğraşmak ömrünüzü uzatır. Bu pisliklerle uğraşmak ömrünüzü kısaltıyor.
Bundan 2-3 ay öncesini hatırlayın. MEB bilgisayar-bilişim alan değişikliğine başlamıştı ve eline yüzüne bulaştırmıştı. Bilgisayar öğretmenleri o zaman az da olsa beraber hareket edebildi. E-mailler atıldı, bilgi edinmeye yazıldı.. Sonra bakanlık geri adım attı ve eski sisteme geri dönüldü. Yani istersek oluyor. Tek yapmamız gereken beraber hareket edebilmek !

haziran görevlendirmesinde kanatime göre bu dengesiz tazminatı konusu belli olacak.. ama yinede muş miş ..eğitekle çalışıyorsan anı yaşayacaksın geleceği ve geçmişi düşünmeyeceksin...
Büyük bir zat demişya geçmiş ve geleceği düşünüpde şimdiden telaşlanma..
Zannımca bu konuyu yaşayarak öğretiyorlar bizlere..
SAYGILARIMLA...

bay_zek' Alıntı:
haziran görevlendirmesinde kanatime göre bu dengesiz tazminatı konusu belli olacak.. ama yinede muş miş ..eğitekle çalışıyorsan anı yaşayacaksın geleceği ve geçmişi düşünmeyeceksin...
Büyük bir zat demişya geçmiş ve geleceği düşünüpde şimdiden telaşlanma..
Zannımca bu konuyu yaşayarak öğretiyorlar bizlere..
SAYGILARIMLA...

Denge tazminatının haziranda çözülmesi beklenmiyor. Denge tazminatının çözülebilmesi için yeni bir bakanlar kurulu kararı gerekli. Şuanda da öyle bir karar olmadığına göre çözülecek diye boşuna umutlanmıyalım ve bu konuyu burada bitirelim. çünkü bazı arkadaşlarımızın hala denge tazminatları kesilmiyor. ve şundan emin olunki şube müdürleri ve hatta bakanlık bile bu forumu takip ediyorlar. burada bu tartışmayı sürdürerek o arkadaşlarında denge kesilmesine sebeb olabiliriz.

Geri