denge tazminatlarını kesin ...yazısı il memlere ulaştı....

Kodla Büyü
yok yatıyorlar lafı yanlış olur ama bizde isteriz kesmemelerini. bugün eskilerin yarın yenilerin maaşı bu. ama ben kesinlikle bu işi fazla para alayım diye yapmak istemiyorum. ve bu düşünceyede karşıyım.

bekirdogan' Alıntı:
Bilgisayar ilgi, zevk ve yetenek meselesidir. Eğitici formotör değilim. İnsanlar kısım kısım formatörler de kısım kısım. Bazıları çalışıyor(forumda örnekleri var. Çimen gibi, teksertuf gibi )bazıları da yatıyor.
Bence egitek sapla samanı ayırıp bu işi zevkle yapanlar ile yatmak için yapanları ayırmak için denge tazminatını kesecek.

arkadaşım insanların ne düşündüğünü bu şekilde anlamak mümkün müdür? tabiki bu işi zevk aldığı için yapmaları lazım para için değil sonuna kadar katılıyorum... ama insanların geçindirmek zorunda oldukarı aileleri var 111 ytl dediğiniz para bir ailenin kaç haftalık pazar masrafı ve ya kaçtane faturasının ödenmesi veya kirasının kaçta kaçı bunları düşünmek lazım. tamam asgari ücret almıyoruz alanlar nasıl yaşıyor diyebilirsiniz ancak bizler öğretmeniz ve toplum içerisinde belirli bir statümüz var ve o şekilde yaşamak zorundayız. lütfen bütün eğiticileri veya eğiticilerin çoğunluğunu bu işi para için yapıyorlar diye töhmet altında bırakmamaya özen gösterin.

bu forumudaki konuyu sabtırdtığınızı görüyorum lütfen konu merkezli konuşmalr yapı NIZ!
eğtici olmayı düşünmeyenlerde aşağılayıcı bir tavırla bu konuda yorum yapmasssalar ii olur.diye düşünüyorum.

SAYGILARIMLA..

lütfen arkadaşlar ben kimseyi töhmet altında falan bırakmak istemem.Sadece bir fikir ortaya attım. Katılırsınız katılmazsınız.
Bencede kesmesinler. Hatta daha fazla versinler. Mutlu olurum. Ama bir kere daha söylüyorum. bu işin üstadları var, gönül vererek yapanları war amaaa yatanları da war. gerçi yatmayan insan nerde yok ki (!)

eğer bu haber dogru sie zaten kimse egitici formator olmaz ki sınava gerek yok zaten kimse olmak istemez bu durumda en iyisi okul formatorlugu gibi gözüküyor

Ebitefo neki. Arkadaşlar biri bana daha açık anlatsın :?

EBİTEFO

mirayabravci' Alıntı:
Ebitefo neki. Arkadaşlar biri bana daha açık anlatsın :?

hocam ebitefo eğitici bilişim teknolojileri formator öğretmeni demek. ilçe veya il milli eğitim mudurluklerinde gorev yapan bilgisayar formator ogretmenleridir kendileri bilgisayar öğretmenleri ve okul formator ogretmeleri onlara baglıdır..

ilde bil öğretmenlerine ve okul formatorlerine kurs duzenlerler yada mem in bil işlerine bakarlar

bu arkadaşların maaşlarında denge tazminatı adı altında bir para var onu kesmeyi düşünüyor bakanlık. tabii bu para herkeste var mesela bende 89 ytl :) yakında bizimkilerde gider gibi .........

MAAŞ BODROSUNDA EK DENGE TAZMİNATI DİYE GEÇER YANİ 40+40+30=110 YTL VERDİLER YA. TEMMUZDADA 20 YTL DAHA EKLENECEK. BU TAZMİNAT MAAŞ BODROSUNDA 111 YTL DİYE GEÇİYOR. GENELGEYE GÖRE DERSE GİRMEYEN İL VE İLÇE FORMATÖLERİNDEN BU TAZMİNAT KESİLMİŞ VEYA KESİLECEK. BU KESİN.

Yeni görev bekleyen bir meslektaşınız olarak okul formatörlüğünde kalmayı düşünüyorum... Bu kötü haberden sonra....

bugün milli eğitim den aradılar ve sınavı kazandığımı toplantı yapacaklarını gelmemi söylediler. katılmamak için ben de dilekçe vereceğim mem' ne.
hangi ülkede sınavla seçilerek bir konuma getirildikten sonra maaşınız düşer. mantıklı olmak lazım arkadaşlar. zaten 4 sene okuyup da öğretmen olduğunuz halde lise mezunu hemşire kadar bile para alamayacaksınız, üstüne bir de sınava girip farklı bir mevki elde ederek MAAŞINIZ DÜŞECEK. sonra da ben bu işi gönüllülük esasına göre mi yapıyorum diyeceksiniz. Buna kargalar bile güler. Ben şahsım adına katılmamakla daha iyi yaptığımı düşünüyorum. Hiç olmazsa bu gibi tepkileri gören bakanlık yetkilileri öğretmenlerin feryadına kulak verir..

Mehmetkeskin19 arkadaşıma katılıyorum. Böyle bir şey MEB'in dışında hiç bir kurumda olmamıştır, olmaz. Son yılllara baktığımızda MEB'in dışındaki tüm kurum çalışanlarının ( Maliye Bakanlğı, İçişleri Bakanlığı, Adelet Bakanlığı, Milli Savunma, Sağlık Bakanlığı) maaşlarında ayrıca iyileştirilmeler yapıldı. MEB de ise sınava giriyorsun, başarılı oluyorsun, sonra maaşın düşüyor. Bu üçüncü dünya ülkelerinde bile olmaz sanırım. MEB bu ayıbın bir çözümünü bulmalı. EBİTEFO arkadaşlarda hak ettikleri almalı. :| :shock:

Eğitici formatör olma düşüncem vardı,
Bu haberlerden sonra üzerine kar yağdı,
Şu anda okul formatörüyüm bizimkini de keseceklermiş,
25 saat derse giriyorum, onu da yiyeceklermiş,
Ben bu sınava niye girdim, bilsem daha çok yanlış yapardım,
Tıpa gider, doktor olur, paraları havada kapardım.

Ben bişe anlamadım yaaaa...Vallaha geçende de demiştim...Bu denge tanzminatı kesilirse...Biz kazıklandık demektir...:)

Bide sınav için Adana'ya gittim araba ile 40 benzin, 35 sınav, 15 yemek...
90 YTL iyi kazıklandık vallaha... :lol: :lol: :lol:

okul formatörlerininki kesilmiyor hocam yanılıyorsunuz

belge var. okul mutemeti idareci arkadaşım. Yazı geldi gördüm. Nisandan itibaren kesilecekmiş. Bugün sendikama bu konuda açıklama gönderdim gerekli girişimler yapmaları için. Hukuksal mücadele gerekiyor. Eğitim Sen bu duruma el koyacaktır. Hiç şüpheniz omasın. Yasa maddesini de çok iyi biliyorum. "Herhangi bir ek ödeme almayanlara" ibaresi var. SAnki Ebitefolar ek ödeme alıyormuş gibi. aldıkları sadece kurs verdikleri zamanki ekstra ücret. diğer durumları öğretmenlerden hiç farklı değildir.

goldmaster yanlışınız var. herhangi bir ek ödeme almayanlara"" ibaresine istinaden kesmiyorlar, bilfiil derse girmeyenlerden kesilecek"" ibaresine istinaden kesiyorlar tazminatları.

yani aktif olarak derse girmedikleri için. zaten ayın 28ine kadar bitiyor işler. bugünlerde başvuran başvurdu, başvurmayanın da tartışmasına gerek yok, zaman herşeyin ilacı, ben çok istediğim halde ekonomik nedenlerden dolayı dilekçeyle iptal ettirdim hakkımı. Başvuran arkadaşlara da hayırlı olsun.

berkay07' Alıntı:

okul formatörlerininki kesilmiyor hocam yanılıyorsunuz

Diyorsunuz ama
http://sgb.meb.gov.tr/gorusler/denge_tazminati.htm
yazının şu kısmında
İliniz Millî Eğitim Müdürlüğüne görevlendirilmesi yapılan ve 16.12.2006 tarihli ve 26378 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın 21’inci maddesine göre fiilen yapılmayan ek ders ücretinden yararlanan AB birimi, İl Lig Heyeti, Millî Bayramlar Teknik Komitesi, Bilgisayar Koordinatör Öğretmenleri ile Formatör Öğretmenlere 5473 sayılı Kanun’un 1’inci maddesinin (c) fıkrası hükmü gereği ek ödeme (denge tazminatı) verilmemesi gerektiği düşünülmektedir.
Bilgi ve gereğini rica ederim.

Diyor.
Bilgisayar Koordinatör Öğretmenleri ile Formatör Öğretmenlere
ibaresi var.

Bir yanlış anlama mı var ortalıkta. Yoksa yanlış anlama olduğunu düşünerek ben mi yanlış anlıyorum.

Maaşlarımızın veya özellikle konu edilen EBITEFO'nin maaşlarının düşeceği falan yok.

Fazladan denge tazminatı alan bazı EBITEFOleri varmış, onlara fazladan denge tazminatı ödenmeyeceği mi anlatılmaya çalışılıyor bu yazıda.

Ben bir formatör öğretmen olarak zaten almıyordum, hatta çoğu yerde EBITEFOler bile almıyormuştu anladığım kadarıyla, o yüzden benim maaşımda düşme falan olmayacak.

Bu yanlış anlama bu başlık altındaki çoğu yorumda var,

Yoksa ben mi yanlış anladım.

Sayın hocam,
Ben bir okul formatör öğretmeniyim, bilgisayar öğretmeniyim.
Maaş bordromda Ek Öd. (Denge T) ibaresi var, miktarı da yazıyor.
Lütfen formatörsünüz, bir maaş bordronuzu alın, bakın,
yazması gerekir,
yazmıyorsa düzelttirin, almanız gerekir.

Sanırım Nisan ayı içinde denge tazminatı kesilmeyen il kalmayacak. Eğer böyle olursa bu uygulamanın 31 Haziran a kadar neticelenmesi için girişimde bulunmalı, gündem oluşturmalıyız. Bu belirsizlik böyle gitmez. Bu işi zamana bırakalım diyoruz fakat bu zaman içinde bazı girişimlerde bulunmak gerekmez mi? Haziran sonuna kadar belli olsun, bizde ona göre karar verelim. Tamam mı devam mı? Ne yapabiliriz: Mesala,memurlar.net yazarak bir gündem oluşturabiliriz. Çoğu zaman netice alınıyor. Sendikalı arkadaşlarımız sendikaları ile irtibata geçebilirler. Sendikalar niçin var? Hakkımızı aramak için değil mi?

yolcuhan' Alıntı:
Sayın hocam,
Ben bir okul formatör öğretmeniyim, bilgisayar öğretmeniyim.
Maaş bordromda Ek Öd. (Denge T) ibaresi var, miktarı da yazıyor.
Lütfen formatörsünüz, bir maaş bordronuzu alın, bakın,
yazması gerekir,
yazmıyorsa düzelttirin, almanız gerekir.

Hocam formatör değilken de var mıydı bu Denge T ibaresi bordronuzda? Yoksa formatör olduktan sonra mı eklendi.

Ayrıca konu artık alınmayacak diyor, siz yazmıyorsa düzelttirin almanız gerekir diyorsunuz?

Bu yazan Denge T öğretmenliğimizden dolayı olmasın, yani formatörlükten dolayı değil de?

EBITEFOlar da fazladan mesela öğretmen olarak ben 10 alıyorsam, onlara da 20 mi verilmiş şimdiye kadar, nisan ayından sonra verilmeyek, öğretmenler gibi 10 almaya devam mı edecek?

Mesele bu ve burada bir karışıklık var?

Bence bazı BITEFOlara fazladan(10 ödeneceğine 20 ödenmiş) şimdi onun 20 değil 10 ödeneceği anlatılıyor. Öğretmenlerin veya okul formatörleri için değişen birşey yok gibi me geliyor.

Adam gibi bu işten şikayet eden birileri açıklama yapsın, tam olarak neden şikayet ediyor?

Biz de ona göre destek mi vereceğiz vermeyeceğiz mi bilelim, karar verelim.

Bizi kullanmasın kimse.

Nisan ayında maaşıma bakar söylerim bir düşme olmadı ise beni gündem oluşturmak için kullanmaya çalışanlara sorarım tekrar. Neydi bu diye.

ARKADAŞLAR TEKRAR YAZIYORUM 40+40+30 EK TAZMİNAT VERMİŞLERDİ.YANİ 110 YTL. MAAŞ BODROSUNDA VAR. BU TAZMİNAT DERSE GİRMEYEN İL VE İLÇE FORMATÖRLERİNDEN KESİLİYOR. OKUL FORMATÖRLERİ DERSE GİRDİKLERİ İÇİN KESİLME OLMAYACAK

İyi de o 40+40+30 şu seyyanen zamlar mı? Onlar ek ödemesi olmayan(ek ders ek ödeme sayılmadığından öğretmenler de aldı) tüm memurlara verildi. Derse girip girmemesi ile alakası ne?

Ve hakansia hocam senin dediğine göre bir adam EBITEFO olduktan sora maaşında 110 ytl düşme olacak. Kim ister olmayı? Bu işte bir gariplik var. Durum bu ise EBITEFOlara bir haksızlık olur. Ben fazladan bir para alıyorlar, şimdi alamayacaklar şeklinde anlamıştım.

Emin misiniz kesilecek olanın 40+40+30 olduğuna? Bu kesilemez. Derse girip girmemesi ile ne alakası var. Ek ödemesi olup olmamasına bakılıyor diye hatırlıyorum sadece. Ek ders de o kastedilen ek ödeme sınıfına girmiyormuş zaten. Bu durumda derse girip girmemesi nasıl fark doğurabilir?

liniz Millî Eğitim Müdürlüğüne görevlendirilmesi yapılan ve 16.12.2006 tarihli ve 26378 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın 21’inci maddesine göre fiilen yapılmayan ek ders ücretinden yararlanan AB birimi, İl Lig Heyeti, Millî Bayramlar Teknik Komitesi, Bilgisayar Koordinatör Öğretmenleri ile Formatör Öğretmenlere 5473 sayılı Kanun’un 1’inci maddesinin (c) fıkrası hükmü gereği ek ödeme (denge tazminatı) verilmemesi gerektiği düşünülmektedir.
Bilgi ve gereğini rica ederim.

Bu yazıya göre bu meb strateji geliştirme başkanlığının görüşü olarak gözüküyor vede görüşler bölümünde yayınlanmış. Buna uyan yada uymamak herkesin tercih hakkımııdr. Sonuçta bakanlık birimleri farklı görüşlerde olmaktadır. Daireler hep bağımsız kendi yönetmeliklerini bile farklı çıkarıyor. Neyse bunu uygulamayan veya uygulayan ilçe ve iller hangileridir?

Bu gün (27.03.2008) bize toplantı yaptılar ve yazıları tebliğ ettiler. Nisan Ayından itibaen 112 YTL keseceklermiş. İtiraz ettik ama strateji geliştirme başkanlığının yazısını gösterdiler. Yapacak birşey yok dediler ve keseceklerini söylediler. Bu arada il Niğde.

Bu iş arapsaçına döndü.
Bu tür olaylar yok sen 5 kuruş aldım yok ben niye 3 kuruş aldım
Sonra aklı evvelin biri konuyu bilmeden etmeden bir yerlere dava açıyor. yada şikayette bulunuyor.
Sonra ayıkla pirincin taşını.
Ben bunu bugün yetkili birine sordum. Evet böyle birşey var. Hatta geriye dönük olayı da gerçekleşebilir.
Ama bu yalnışın en kısa zamanda düzeltileceği ile ilgili bir yönerge hazırlandığını da biliyorum.
Arkdaşlar burası bir hukuk devleti.
Nisanı beklersiniz. Bordroya bakarsanız baktınız kesinti var haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız davanızı açarsınız
Baktınız yok işinize devam edersiniz.
Bu konuyu sakız gibi uzatmanın artık bir anlamı yok
Bu arada kesin birşey olmayan denge tazminatı konusu için kazanmış olduğunuz bir haktan vazgeçmek ne kadar mantıklı bilmiyorum
Herkes yerinde sağolsun
Allah herkesin gönlüne göre versin
Bekleyip görelim

Geri