denge tazminatlarını kesin ...yazısı il memlere ulaştı....

Kodla Büyü
bu kesinti sadece Eğitici Formatörleri vurmaz bence. O yüzden de değiştirirler gibi geliyor

İstanbul Eğitici adaylarını bugün topladı ve toplantıda böyle bir kesintinin olmayacağı söylendi...

arkadaşlar sgd nin yazısına göre 21 maddeden görevlendirilmiş fiilen derse girmeyenlerdem kesilir diyor. Yani eğer keserlerse bir çok milli eğitim müdürü, müdür yardımcısı , şube müdürü , okul müdürü , ve müdür yardımcısının da denge tazminatları gider. bundan dolayı iller bunu uygulayamaz.

arkadaşlar okulda görev yapan arkadaşlar girdikleri 6 saatin hatrına denge tazminatı alırken sanki bi daha az iş yapıyomuşuz gibi hancer yedik hayırlısı olsun :cry:

arkadaşlar fazla tartışmaya gerek yok bence bu konuyu. nisan 15 de ak koyun kara koyun belli olur. eğer kesilme olursa 30 hazirandan sonra bizi zor bulurlar.

6 saat girmeyen herkesten kesilir sadece formatör deil

ilgili yönetmeik en az 6 saat şartı getiriyor.müdür şube müdürleri n yapcak sevinip onlarınkide kesilir.Milli eğitim müdürleri de kızacak bu işe.Herşeyi formatörlere layık görülmesi memuriyetin durumunu gösterir.Kimse çalışmaz o zaman.
Bakan değişmeli rezillikler arka arkaya geliyor.

dus__sokagi' Alıntı:
arkadaşlar sgd nin yazısına göre 21 maddeden görevlendirilmiş fiilen derse girmeyenlerdem kesilir diyor. Yani eğer keserlerse bir çok milli eğitim müdürü, müdür yardımcısı , şube müdürü , okul müdürü , ve müdür yardımcısının da denge tazminatları gider. bundan dolayı iller bunu uygulayamaz.

Sayın Hocam zaten şu anda İl/İlçe Milli Eğitim Müdürü, İl/İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, İl/İlçe MEM Şube Müdürü denge tazminatını alamıyor. O yüzden onlar için bir sıkıntı yok. Sebebi bizimki ile aynı. Fiilen derse girmiyorlar ve o yüzden alamıyorlar. Okul Müdürleri ve müdür yardımcıları 6 saat derse girdikleri için onlardan kesinti yapılmıyor.

En iyisi nisan maaşını beklemek ve görmek gibime geliyor. Ayrıca ebitefo olan bir arkadaş da nisan maaşında bir düşme olup olmadığını yazarsa konuyu anlamış oluruz.

Okullardaki rehber öğretmenler de derse girmiyor ama denge tazminatını alıyor. Rehber Öğretmenlerin durumunu nasıl açıklayacağız o zaman?

Olayı Rehberlikçiler yatıyor noktasına getirmemek lazım ama onların da ücret aldığı noktasından hareket etmek çok iyi. Bu noktadan sonuş geleceğini umuyorum

sitelerde' Alıntı:
En iyisi nisan maaşını beklemek ve görmek gibime geliyor. Ayrıca ebitefo olan bir arkadaş da nisan maaşında bir düşme olup olmadığını yazarsa konuyu anlamış oluruz.
bugün milli eğitim müdürümüzün elinde vardı yazı gelmiş ve eğitici formatörlere tebliğ edilmiş yani kesilecek bu ay kesinlikle

dej51 kardeş bu il hangi il? perşembe günü istanbul mem yeni ebitefo görevlendirmeler için cağaloğlu anadolu lisesinde toplantı yapıldı. buradaki toplantıda denge tazminatlarıyla ilgili soru ilgili şube müdürüne soruldu ve bu konuda elimize ulaşmış herhangi bir yazı yok dedi. velhasıl kimse bunun ne olacağını bilmiyor. ancak ebitefo konusunda yeni bir yönetmelik taslağı hazırlandığı hepimizce malum ve haziran ayına kadar bu yönetmelik bi şekilde çıkacak, bekleyelim ve görelim. rehber öğretmenler konusunda denge tazminatını da ortaya ben attım bi rehberlikçi olarak ancak enayi gibi bi de ebitefo görevini kabul etttim. ancak bu iş hoşuma gittiği için kabul ettim. benim için 30 haziran son olacak gibi.

arkadaşlar yalovada yapılan şube müdürleri toplantısında bu sorulmuş sgd cilere...Biz nerden böle bir görüş yayımladık başımız çok ağrıdı demişler..Zannediyorum. denge tazminatı safsatası haziran görevlendirmesi ile son bulacak bizde artık kendi işlerimizle uğraşmaya başlayacağız..

arkadaşlar cuma günü bizim okula denge tazminatı ile ilgili yazı geldi personel genel müdürlüğünün denge tazminatı konusundaki görüşü verilememesi yönündedir diyor. kesilecek mi kesilmeyecek mi kesin bir şey yok sadece genel müdürlüğün görüşüdür diyor

arkadaşlar personel genel müdrlüğünün strateji geliştirme dairesinin örüşüdür ooo...BEn sizee şunu söliyim; eğer personel genel müdürlüğü sağlık işleri daireside bu konuda bir görüş yayımlasaydı onudamı dikkate alacaktık...yani burada sgd bir fikir sölemiştir..bunada bin pişmandır...Bundan dolayı bu bir görüştür...asıl personel genel müdrlüğündne çıkacak yazı önemlidir..zaten bazı illerde resmi yazıylada sormuşlardır..ve yakında resmi bir şekilde bu işin kokusu çıkar...şuvaziyette kesemezler...keserlerse..sadece bizden değil türkiyede farklı alanalrda çalışan birçok kişidne kesilir..mesela;

1.)pdr(rehberlik öğretmenleri)
2.)Görevlendirme ile öalışan şube müdrleri
3.öğretmen evi müdrleri
4.Tüm öğretmenlerin yaz tatilinde gecirdikleri süreler..
5.Bakanlıkda ders araç gereç ve modülü hazırlayanalr...
6.vs..
yani hasılı kesemezler....
diye düşünüyorum tabi bellide olmaz..

hocam sen formatörmüsn eğtiici formatörmsün..Eğer formatörsen zaten hiç kesemez..zaten dese giriyorusn...eğer eğtici formatörsen bırak kessin sende ben mağdur oldum diye ver mahkemeye..ulan ne adamalr avr üzerine vazife olmayan işlerle meşgul luzumsuz insanalr..müdür oldun adam oladun..
neyse gecenin bu vaktinde sinirlendim yine...

yarın il koordinatörü ile görüşeceğim daha sonrada nisan 15 i bekleyeceğim eğer keserlerse bize mahkeme yolu gözüküyor demektir

Arkadaşlar bu şekilde bir uygulama yaparlarsa, size büyük bi haksızlık yapılmış demektir.
Uygulanmaya başladığında bence protesto edin.
işleri yavaşlatın, size yönetmelikle verilen görevin 1 cm dışına çıkmayın açıkçası m.e.m de arıza çıkarın ki anlasınlar. Ben bu durumda böyle yapardım.

valiliklere görüş sorulmuş ve valilikler de milli eğitime bırakmış ona göre.. arkadaşlarrr

Geri