ceza ile sonuçlanan olayın ayrıntısı (istifa ile ilgili)

Kodla Büyü
çok geçmiş olsun hocam.. bu işin iyice çivisi çıktı.. daha 12 yıllık zorunlu eğitimden bahsediliyor.. 8'i zor bitiren adamlar 18-19 yaşında lisede ne yapar acaba.. keşke hiç dokunmasaydınız 5 para etmez adamlar şimdi adam oldular

pc555' Alıntı:
çok geçmiş olsun hocam.. bu işin iyice çivisi çıktı.. daha 12 yıllık zorunlu eğitimden bahsediliyor.. 8'i zor bitiren adamlar 18-19 yaşında lisede ne yapar acaba..
+1.

Her sene doktor hatası yüzünden kaç tane adam ölüyor, birini bile duymuyoruz. Ama Meb'de bir öğrencinin burnu kanasa hemen dava, hakim vs.

Yazıklar olsun.

Hocam çok geçmiş olsun..
Bizleri bu duruma düşüren, öğretmenine sahip çıkmayan hatta öğretmenini zaten bir suçluymuş gibi gören bakanlıklığımız ve müdürlerimiz utansınlar.

mfk' Alıntı:
İnşallah o çocuklar o ana babanın başına illet olurlar da başkasının günahına girmek ne demekmiş burunlarında fitil fitil gelir. Allah kahretsin ya ne için uğraşıyoruz ulan biz?

kesinlikle olurlar, ama sistem bize üç maymnu oynayın demekte maalesef

hocam sizin tek suçunuz olayı DİSİPLİN KURULUNA SEVKETMEMEMİZ olmuş. eğer siz çocukları disipline verseydiniz o veliler sizden özür dilemek için kapınızda beklerlerdi...

öncelikle geçmiş olsun hocam.. geçen sene bizde bir öğretmen çocuğa tokat atmış. öğleden sonra velisi geldi. veli bağırıp çağırıyor. iri yarı bi hocamız var. velinin omzuna attı elini. dedi bu çocuğu dövmekle hata yapmış. bunun babasını döveceksin. sonra adam yumuşadı gitti
:D

geçmiş olsun hocam, ne söylenebilir ki? veli evde kendisi söver, döver, hatta başıma bela olmasın diye okula gönderir, ama siz onun iyi olması, başına daha fazla zarar gelmemesi için uğraşırsınız kötü siz olursunuz. Tekrar geçmiş olsun, umarım adalet yerini bulur...

Olayı sadece Milli Eğitim in öğretmene yardım etmemesi veya personelini ezmesi olarak görmek yanlış.Milli eğitim kadar o davadaki rehber öğretmen ve şikayetçi olan memur veli de suçlu.Yani biz artık insan olarak bişeylerin sonuna gelmişiz.Bir insanın hayatıyla oynamak bu kadar kolay ve basit hale gelmiş.Yazıklar olsun bu olayda öğretmeni mağdur eden tüm kişilere :verymad:

geçmiş olsun hocam
bukadar değerli bir mesleğimiz var
hakkınızı sonuna kadar savunun pes etmeyin hocam

hocam çok geçmiş olsun, sayenizde artık öğrenciler birbirlerini öldürse de elimi sürmem, çağırırım bi idareci gelsin, ayırsın.
veli de bir insanın ekleğiyle oynadığı için gurur duysun kendiyle.
siz merak etmeyin insana en acı tokatı çocuğu atarmış, atacaktır da. meb personeli ve idarecilere hiçbirşey söylemiyorum. yazık...

hamuş' Alıntı:
"Daha önce olumsuz sicil kaydı yok, hatta teşekkür+takdir+aylıkla ödüllendirmesi var" siciliniz bu şekilde olunca haklı çıkmadınız mı hocam karşı bir dava açılmadı mı?
hocam yamuk yumuk bir sistem ne kadar haklı olursan ol arkanı dönmeye gelmez o yüzden yapılan her işi sağlam yapmak gerekiyor.Allah yardımcısı olsun arkadaşın durumu zor.(büyük ihtimal elazığdadır diye tahmin ediyorum)

yaşananlara çok üzüldüm çok çok geçmiş olsun. Bugün çocuğunun 4 haftadır ödevlerini yapmadığını söylediğim veli ( ödevlerini ısrarla yapmadığı için tıska vurmadım sadece velin gelsin dedim ) döverek yaptır hocam dedi biz evde zaten dövüyoruz hakkından gelemiyoruz dedi.İşin en üzücü taraflarından biride belkide erdem hocamızın öğrenciler ile karşılaştığı durumun kat kat fazlasını yaşayan arkadaşların var olması ( mesela ben ilk öğretmenlik yıllarımda çok ama çok pataklıyordum) bir şekilde sorun yaşamadan devam etmeleri tabiikide sorun yaşamalarını hiç arzu etmem. Ama böyle bir durumda hocamıza verilen cezalar çok ama çoook ağır olmuş Allah kimsenin başına vermesin.Ha ben şimdi sıska vurmuyorum nadiren bağırıyorum çünkü bu tarz yaşanan olaylar beni tırsıttı .
Yaşadığımız bir olay 7-8 yıl önce bizim ilçede din kültürü öğrt meni vardı, hafif zihinsel özürlü bir öğrenci yüzünü wc de kapı köşesine çarpar, hafif kanar ama dikkate almaz okulun bahçesinde koşr-oynarken karşı sokaktaki berber olan esnaf çocuğu cağırır bişeyler konuşurlar diğer öğrencilerin ifadesi öle çoçuk tam konuşamamakta ne konuştuklarını bilmiyorum hemen hastaneye rapor alınır ve ifadede din kültürü öğretmeninin tokat attığını vs bişiler söyler olay hemen berberin kankası olan basın mensubu tarafından önce yerer basıba arkasından ulusal ve nihayetinde cnn e türkiyede okullarda şiddet diye haberleşir, daha sonra öğrenci gerçeği anlatmışdır ama öğretmen arkadaş çokkdan istifasını verip imam olmak için çalışmalara başlamıştır( şu anda imam olduğunu duydum)

arkadaş bişey sorabilirmiyim adi veliler için,senin ödediğin para 6 milyar yani direk olarak onlaramı kalıyor yani eğer bu insanlar bu kadar basit bie şeyi abartmıssa amaçları paramı çok merak ettim.milli eğitimmiş,sevdiğim bir laf var 3 milyon dolara uçak alırsın ama içine koyacağın adamı eğitmezsen kaybedersin,türkiye gibi ülkeler bunu anlayamadı eğitime 0 pay askeriyeye en büyük pay.tekrar geçmiş olsun hocam.para olayını yazarsan sevinirim,kötü bir para deil.

En sonunda eğitim sisteminin içine etmeyi başardılar, akılları başlarına gelince kim bilir kaç yıl sürecek disiplinli eğitime geçmek. Bu gidişle zor görünüyor, en son yaşanan ygs skandalından sonra. :(

bir söz var duymuşsunuzdur, "öğretmenin kral olduğu zamanda öğrenci, öğrencinin kral olduğu zamanda öğretmen olduk"

cahraz' Alıntı:
arkadaş bişey sorabilirmiyim adi veliler için,senin ödediğin para 6 milyar yani direk olarak onlaramı kalıyor yani eğer bu insanlar bu kadar basit bie şeyi abartmıssa amaçları paramı çok merak ettim.milli eğitimmiş,sevdiğim bir laf var 3 milyon dolara uçak alırsın ama içine koyacağın adamı eğitmezsen kaybedersin,türkiye gibi ülkeler bunu anlayamadı eğitime 0 pay askeriyeye en büyük pay.tekrar geçmiş olsun hocam.para olayını yazarsan sevinirim,kötü bir para deil.

hocam tazminat davası olmadığı için para devlete gidecek, ama temyize gittiğim için henüz ödemedim. Yargıtay'dan cevabın dönmesi için beklemek gerekecek. Bu arada bana açılan 2. davayı bekliyorum. O mahkemede çocuğun söylediği yalanlar ortaya çıkacağı için delil göstererek maddi ve manevi tazminat davası açacağım.

Söylediğin gibi, bugünden itibaren disiplinli eğitime geçsek bile bu çocukların büyüyüp de şimdikilerin yerini alması en az 30 sene alır. Biz şu an 70' lerin tohumlarını biçiyoruz. Önümüzdeki 20-30 yıllık dönemin ne kadar parlak geçebileceğini hayal bile edemiyorum.

çocuklarına velinimet zanneden velilere kınıyorum
bukadar çocukalrın nefislerini şımartsınlar bakalım
ileride dizleri çürüyecek.

öyle velinin yetiştirdiği öğrenci de böyle olur. terbiyesiz göz göre göre iftira atmış. ya öbür çocuk ve velisine ne demeli... çok çok geçmiş olsun hocam. vefasiz bir nesif yetişiyor....

nasıl bir rapor vermiş bu sağlık ocağı neyin raporunu vermiş, tokatın izi mi kalır ki nasıl bir doktor arkadaş böyle bir rapor vermiş kankası mı o velinin bunun incelenmesi gerek ya o kadar kolay yani. öğrencinin saçını çeksek saçı çekilmişe benziyor raporu mu verecek bu nasıl iş yaa allahım ya olmaz böyle birşey lant olsun sizin insalığınıza, bir çocuğun ağzıyla bir öğretmeni yakacaklar, şerefsizler.... çok geçmiş olsun hocam

bilisim-tef' Alıntı:
Dava ne oldu döndü mü temyizden?

Malesef hocam henüz temyizden dönmedi, ancak bu ilk davada diğer çocuk yüzünden hakimin bana açtığı 2. davadan beraat ettik.
Şimdi ise yine o ilk davadaki hakimin (!) benim hakkımda işlem yapmadığı için müdür yardımcısına açtığı dava için ifade verdim. Umarım benim yüzümden müdür yardımcımız yanmaz.
Ama bu kadarı bile insanı zaten epey üzdü. İstifa edeli 8 ay oldu hala uğraşıyoruz bu işlerle...

egeman84' Alıntı:
nasıl bir rapor vermiş bu sağlık ocağı neyin raporunu vermiş, tokatın izi mi kalır ki nasıl bir doktor arkadaş böyle bir rapor vermiş kankası mı o velinin bunun incelenmesi gerek ya o kadar kolay yani. öğrencinin saçını çeksek saçı çekilmişe benziyor raporu mu verecek bu nasıl iş yaa allahım ya olmaz böyle birşey lant olsun sizin insalığınıza, bir çocuğun ağzıyla bir öğretmeni yakacaklar, şerefsizler.... çok geçmiş olsun hocam

hocam raporda yüzü kızarmıştır yazıyor... :verymad: neyse, madem tekrar açıldı konu şu önemli ve bir o kadar da can sıkıcı ayrıntıyı tekrar hatırlatalım... :!:

Yeni düzenlenen kanunlar gereği, bir devlet memuru yüzünden zarar görüldüğü sağlık ocağında en basit şekilde bile belgelenirse, Doktorun görevi bu durumu adli rapora dökmek. :eek:
Bu rapor gereği kişinin ayrıca karakolda şikayetçi olmasına gerek yok. Sizden anında ifade istenir, karakolda ifade verirsiniz. :scared:
Karşı taraf şikayetçi ise siz istediğiniz kadar vurmadım yapmadım diyin, olay kamu davasına dönüşüyor zaten.
Karşı taraf şikayetçi değilse sizin ifadeniz önem kazanır, suç unsuru içeren bir ifade verirseniz (bacak kadar çocuk için ne yalan konuşcam diyip benim gibi doğruyu söylerseniz) yine kamu davası açılır.

hocam geçmiş olsun. bu çocukların yetişkin hallerini düşünemiyorum. inşallah olmaz ama ilerde anasını babasını doğrayan çok göreceğiz gibi geliyor bana... umarım beraat edersiniz.

geçmiş olsun hocam .Burdan çıkardığım ders kavga eden öğrenciler birbirlerini gebertse dönüp bakmayacağım.. :-1:

Geçmiş olsun hocam. Gerçekten çok üzüldüm bu mesleğe değer verilmediğini biliyorum yapılacak tarafı kalmadığınıda biliyorum ama sizin başınızdan geçen olay çokta güzel anlatmış kendi çocuğuna terbiye veremeyen sığ insanların bizden koskoca sınıfa terbiye vermemizi ve bunuda yaparken hiç kimseyi üzmeden yapmamızı beklediklerini. İşimiz zor Allah yardımcımız olsun...

Geri