Bursa BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi

Kodla Büyü
ckayatr' Alıntı:
arkadaşlar orada sorduğu hizmet içi eğitimler sadece bilgisayar ile ilgili olanlar mı bir açıklamada bulunmamışlar.
okula gelen yazıda görevi yürütecek istekli öğretmenlerin aynı şartları taşıması halinde sırasıyla;
1-............
2-...........
3-.......
4- bilişim alanında katıldığı hizmet içi eğitim faaliyetlerinden toplam kurs saati sayısı fazla olanlara
yazıyo o yüzden sadece bilişim alanındaki toplam saati yazıcaz diye düşünüyorum.

jb.can' Alıntı:
mabel' Alıntı:
arkadaşlar hangi okulları yazıyorsunuz paylaşabilir misiniz lütfen...
ya hangi liselerde etkileşimli tahta var hepsinde var mı bu etkileşimli tahta.
ben yazıyom yakından 2 lise diyelim ki çıktı bana o okulllarda ders verebilirler mi yoksa sadece gidip rehberlik mi yapılacak ?
anlayan bilen yazsın lütfen.
Listedeki tüm liselerde akıllı tahta yani Fatih projesi kurulu. Ancak bu liselerin Bilşim Tek. öğretmeni bir çoğunda yok. Bu liselere BT rehber öğretmeni görevlendirilmeden orta okullara görevlendirlme yapılmayacak.Bu nedenle 2. ve 3. tercihlere yakın liseleri yazmamızda fayda var. görevlendirme liseye yapılınca kendi okulundaki Bilişim derslerine girdikten sonra geri kalan günlerde lisede rehberlik yapacağız. Ancak okulumuzdaki dersleri bir güne sığmıyorsa 2 güne yerleştirecek okul müdürü 30 saatten geri kalan kısımda ise liseye gideceğiz.2 liseye görevlendir olmayacak sadece tek bir liseye olacak.

hakansia' Alıntı:
jb.can' Alıntı:
mabel' Alıntı:
arkadaşlar hangi okulları yazıyorsunuz paylaşabilir misiniz lütfen...
ya hangi liselerde etkileşimli tahta var hepsinde var mı bu etkileşimli tahta.
ben yazıyom yakından 2 lise diyelim ki çıktı bana o okulllarda ders verebilirler mi yoksa sadece gidip rehberlik mi yapılacak ?
anlayan bilen yazsın lütfen.
Listedeki tüm liselerde akıllı tahta yani Fatih projesi kurulu. Ancak bu liselerin Bilşim Tek. öğretmeni bir çoğunda yok. Bu liselere BT rehber öğretmeni görevlendirilmeden orta okullara görevlendirlme yapılmayacak.Bu nedenle 2. ve 3. tercihlere yakın liseleri yazmamızda fayda var. görevlendirme liseye yapılınca kendi okulundaki Bilişim derslerine girdikten sonra geri kalan günlerde lisede rehberlik yapacağız. Ancak okulumuzdaki dersleri bir güne sığmıyorsa 2 güne yerleştirecek okul müdürü 30 saatten geri kalan kısımda ise liseye gideceğiz.2 liseye görevlendir olmayacak sadece tek bir liseye olacak.
Peki lisede bana Bilgisayar dersi verebilir mi?
Mesela Lisede Bilgisayar dersi var 10 saat öğretmende yok, "hocam bu derslere de gir" diyebilirler mi Lise?

arkadaşlar kemal bey ile okul idaresinin formatör geleneklerini bu görevlendirmede de devam ettirebileceklerine yönelik konuşurken dediki biz valilik onayında bu konuları yazacağız. fakat liselerin dolmaması sonucunda görevlendirmeler olmayabilir dedi. bu kadar yorum ve hevesten sonra inşallah bursada görevlendirme olur

Diyelim ki herhangi bir ilçede 2 adet lise dolmadı bu durumda tüm Bursa ve ilçelerinde görevlendirmeler olmayacak mı ? Eğer öyleyse biraz saçma olmaz mı ?

neden seçilmedi anlamadım o zaman herkes ders sayısından memnun. bursa'da norm problemi çeken sadece bu kadar mı arkadaş var ben daha çok bekliyordum listede nereyse liselerin yarısı seçilmemiş görünüyor.

Hocam eğitim-öğretim döneminin ortasında norm sorunu kalmaz çünkü zaten herkes Beden,Müzik,Resim..vb derslerle zaten bir şekilde maaş karşılığını dolduruyor. Görevlendirme dönem başında olsaydı böyle bir durum oluşacağını sanmıyorum.

Beyazlar seçilmemişler ama o saatten sonra seçenler olmuştur illa ki... Bekliyoruz bakalım...

Bende yandaki okulu yazayım bari. samet saraç anadolu lisesini. kendi okulumuzda görevlendirilmicez sanırım gidişat onu gösteriyor...

Mutlaka 2. ve 3. tercihleri yapmamız gerek. dilekçemi alıp yarın 2. ve 3. tercihimi ekleyeceğim.kestel de tek lise olmasına rağmen.

yazı daha çıktığında herkes belirtseydi okulunu yazacağı yerleri aynı yerleri yazıpta açıkta kalma durumuda olmazdı okullar paylaşılacaktı istekli olup isteyenler bittikten sonra kalanlar kendi okulunda devam edebilirdi belki saçma ama atıyorum orhangazide bikaç okul boş bu yüzden diğerleride olmayacak ilçe ilçe ayırsalar enazından...

hocam benim arkadaş lisede 29 saat dersi var adam neden bt rehber öğretmenliğine başvursun. sonuçta ders artı rehberlik ve 25 saat dersi olanlara görevlendirme olmayacak. o yüzden o arkadaşımın okulu boş gözüküyor mesela. ders doldurmak için 2 okula giden arkadaşların 2 okula gitme durumlar devam edecek. sizin yerinize ücretli öğretmenmi arayalım diyor mem çünkü. hem 2 okula gidip hemde niye lisede görev istesin ki arkadaşlar sorun burdan kaynaklanıyor bence.

Bence çok rağbet görmedi bu rehberlik işi :) bende yandaki liseyi yazdım. onun haricinde olsada olur olmasada. herkes böyle düşünüp en güzel bikaç yeri yazmışsa demek diğer yerler hep boş kaldı

bu koşul bir yerde yazmıyor hocam. ben konuştuğumda bana dedikleri bu düşünmüyoruz 25 saat üstü olanları görevlendirmeyi sonuçta 4-5 saat görevlendirsekte yararlı olmaz her iki taraf içinde denildi.

evrim0626 hocamın söylediği şekilde iki okulda birden derse girip 30 saat dersim olduğu için görevlendirme istemeyenlerdenim... olayı bu şekilde bu zamana kadar sündürdükleri için an itibariyle bu tip belirsizliklerle uğraşıyoruz.. Formatörken kendi okulumda normalde 10 saatlik ders yüküm vardı(buna rağmen 8-17.30 okulda bulunuyordum... formatörlüklerin iptalinden sonra idare dersi 22 saate çıkardı... formatörlük olayı iptal oldu diye başka bi okuldan da 8 saat ders aldım... şu an otuz saatlik ders yüküm varken nasıl alayım BT rehberlik görevini... ben kendi okulumda görev istediğimde görevlendirmeyle ders aldığım diğer okuldaki derslere girme zorunluluğum devam edecek, ki onun dışında formatörlük döneminden süregelen alışkanlıkla ikili öğretim yapıldığı halde, idare yaptıkları dağınık ders programı nedeniyle tüm gün okulda durmamı isteyebilecektir (biliyorum toplamda 30 saati geçemez ama, ders programında sabah 7.30 da başlayıp aralarda bi sürü boşlukla 17.30 da biten günler mevcut) rehberlik saatlerini aralara serpiştirerek yine bütün gün okulda durmanı sağlama ihtimalleri de mevcut bu durumda (md. yrd.sının kendi söylemlerini dile getiriyorum)... bu şartlarda neden BT rehber olayım sorusu mantıklı olsa gerek :S ya da madem böyle bi sistemi getirecektiniz öğretim süreci başlamadan neden getirmediniz diye de sorabilirim tabii... velhasılı kelam diyecek şey çok !!!

mrtslk' Alıntı:
yazı daha çıktığında herkes belirtseydi okulunu yazacağı yerleri aynı yerleri yazıpta açıkta kalma durumuda olmazdı okullar paylaşılacaktı istekli olup isteyenler bittikten sonra kalanlar kendi okulunda devam edebilirdi belki saçma ama atıyorum orhangazide bikaç okul boş bu yüzden diğerleride olmayacak ilçe ilçe ayırsalar enazından...
benim bildiğim ilçe ilçe değerlendirilecek.

benimde 24 saat dersim ve sınıf rehberliğim var. artı olarak birde satranç egzersizi açtım. eğer girdiğim dersler bilişim olsaydı kesinlikle görev istemezdim bu şartlarda. fen ve ingilizceye giriyorum. hepsini bırakçam rehber olursam. onun için yazdım...

hakansia' Alıntı:
mrtslk' Alıntı:
benim bildiğim ilçe ilçe değerlendirilecek.

Her ilçe kendi içinde değerlendirilecek arkadaşlar, o yüzden her ilçe kendi içinde organize olup yazarsa o ilçelerde mağduriyet olmaz...
İlçedeki tüm liseler yazılmışsa o ilçede görevlendirme yapılacakmış... Yani Mudanyadaki açık Osmangazidekini , Osmangazideki açık da Mudanyadakini ilgilendirmiyor..

Bu tarihte yazı çıkarırsan kimse istemez. herkes dersini, görevlendirmesini aldı 1 aydır çalışıyor. derse girmeye devam edip birde üstüne niye ekstra yük alsınki. 2.dönem talep daha yoğun olacaktır kanımca.

Geri