Bursa BT Rehber Öğretmen Görevlendirmesi

Kodla Büyü

hazarpapak

Aktif Üye
Arkadaşlar bildiğiniz üzere Bursa görevlendirmelerine İl Milli Eğitim Müdürümüz sıcak bakmıyor. Hepimizin üstüne düşen bir görev var, gerçekten benim gibi maddi manevi zarar görüyorsanız, birlikte hareket etmeliyiz. Ben İdarecime formatör öğretmen ihtiyacı olduğuna dair bir yazı yazmasını istedim ve İl Milli eğitim müdürlüğüne gönderdik kurumun mail adresi ile. Sizlerden ricam Bursa daki Bilişim Teknolojileri öğretmenlerin kendi idarecilerine bunu rica etmeleri, Eğer ihtiyaç olduğunu İl Milli Eğitim müdürümüz farkederse tablo tamamen tersine döner. Ama kimseden ses çıkmazsa demekki ihtiyaç yokmuş gibi bir anlayış çıkar. En kısa sürede idarecilerinizle görüşüp kurum mail adresinden gerekirse resmi yazı ile durumu İl Milli Eğitime bildirin. Yoksa devletin milyarlarca lira para harcayıp yürütmeteye çalıştığı FATİH projesi Bursa ayağı yürümez.

Re: Bursa Formatör Öğretmen Görevlendirmesi

neden beden eğitimi öğretmenleri gibi yapmıyoruz

okuldaki hiç bir bilişimle ilgili işe bakmazsak daha iyi olur bence

ben de bu hafta idare ile konuşup onlara idare ve öğretmenlerin hiç bir işini yapmayacağımı söyleyeceğim

sadece ders olacak işim

tabi bu zor görünen bişey

zira bir çoğumuzun ve benim de idare ile aram çok iyi

bu tavrımızı makul bir dille anlatıp bize ihtiyaç duyulduğunu hisettirmemiz gerekiyor diye düşünüyorum

yalvararak değil

Öğretmen arkadaşlar haklarını e mail atarak ya da sorunu ortaya çıkaran kişilerle görüşerek alabileceklerine inanıyor. Ben buna, kimse kusura bakmasın, sadece gülüyorum. Olsaydı, 2-3 yıldır bu muhabbet var, mutlaka sonuç alınırdı. Açık bir şekilde meb camiası ya da ankara bize düşman...Ankara da, ifade ne kadar doğru olur bilmiyorum, bir lobimiz yok. Malum bizim il formatörlerimizin çoğu ya da eğitek camiasının çoğu farklı branşlardan. El elin eşeğini nasıl arar biliyorsunuz.
Dediğin gibi öğretmen arkadaşlar sadece ders işine bakarak, başka hiç bir işe bakmayarak başlamalılar. ama bizim branşta çok zor. Geçen bir arkadaş yazmıştı: formatörlük olmasa da ben her şeyi yapacağım diye. okula bilgisayarcı gelmesini hazmedemezmiş....Yolun açık olsun bilişimci...

Bu iş için meb den görüşün gelmesi gerekiyor.Bizim okula faydamızın olduğunu herkes biliyor dersimizin olmadığıda ortada bu görevlendirilmelerin iptali ile ilgili yazı işleri karıştırdı.Bursa mem nasıl oldu da bu yazıdan sadece formatörlüklerin iptalini anladı.Şube müdürlerini, müdür yardımcılarını iptal etmedi. Buda kendi içinde bir tutarsızlık.

Arkadaşlar ben Bursa'nın bu hareketsizliğini anlamadım. Birlik olup bir Mem ile görüşmeye bile gitmedik. Görevimiz iptal edildi. Gerekçesini bile bilmeyen var aramızda açıkçası birşeyler yapılmalıydı ama geç kalındı diye düşünüyorum. Bakanlıktan yazı falan gelmeyecek. Formatörlük devri bitti bence. Diğer iller de ocak ta görevlendirme yapmaz gibime geiyor.

İl kordinatörümüzden de bir daha ses çıkmadı.Organize olup gitmek gerekiyor aslında. En azından bir arkadaşın dediği gibi okul müdürlerimize il mem e formatör öğretmen ihtiyaçlarını ve isteklerini ileten bir mail atmalarını isteyebiliriz.Eksikliğimizi hissettirmeliyiz.Aksi takdirde bakın ses çıkmıyor sorun yok formatörler olmadan da işler devam ediyor düşüncesi oluşacak.

zokkay10' Alıntı:
Arkadaşlar ben Bursa'nın bu hareketsizliğini anlamadım. Birlik olup bir Mem ile görüşmeye bile gitmedik. Görevimiz iptal edildi. Gerekçesini bile bilmeyen var aramızda açıkçası birşeyler yapılmalıydı ama geç kalındı diye düşünüyorum. Bakanlıktan yazı falan gelmeyecek. Formatörlük devri bitti bence. Diğer iller de ocak ta görevlendirme yapmaz gibime geiyor.

Hocam biz Burdur olarak il mem ile görüşmeye gittik. Sayımız çok değildi. Zaten il mem müdürü içeriye sadece 4 öğretmeni aldı. Bilgisayar öğretmeniyiz der demez formatörlük olmayacak dedi. Diğer 18 il yaptı dedik (o zaman 18 ildi şu an 30'u buldu) VERDİĞİ CEVAP amerika zonguldak beni ilgilendirmez dedi. :-1:

bomax01' Alıntı:
zokkay10' Alıntı:

Hocam biz Burdur olarak il mem ile görüşmeye gittik. Sayımız çok değildi. Zaten il mem müdürü içeriye sadece 4 öğretmeni aldı. Bilgisayar öğretmeniyiz der demez formatörlük olmayacak dedi. Diğer 18 il yaptı dedik (o zaman 18 ildi şu an 30'u buldu) VERDİĞİ CEVAP amerika zonguldak beni ilgilendirmez dedi. :-1:
Rezillikti halimiz.Tek cümleyle bitirdi adam bizi.

eğitici formatör arkadaşımızın isteği üzerine yaptığımız başvuruya gelen cevap:

Sayın ........

Bakanlığımız Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Grup Başkanlığının 23/07/2012 tarihli e-postasında İl içerisindeki tüm görevlendirmelerin iptal edilmesi belirtilmekte olup İl Milli Eğitim Müdürlüklerince tüm görevlendirmeler iptal edilmiştir.

Bilgilerinize…….

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Öğretmen Atama Bölümü

tüm görevlendirmeler mi diyor. o yazıyı iyi okusunlar maaaş karşılığı girdikten sonra isteyenler yeniden görevlendirir diyor bunu da il ve ilçe memde görevlendirilenler için diyor okuldaki formatörler için değil :-1:

hocam aynı görevlerinize devam ettiğiniz sürece olmaz bu iş laboratuar dışına bakmayın ben oyle yapıyorum açıkçası net yokmuş pc açılmıyormuş projeksiyon göstermiyormuş sene başı kurul toplantısı öğretmen arkadaşlar bilginize formatörlük görevleri iptal olmuştur bu nedenle sadece bilişim derslerime girip çıkacağım diğer görevleri yapmayacağım dedim... okulda hiç vakit geçirmiyorum dersime girip çıkıyorum.

bende bilişim öğretmeniyim .izmirde de görevlendirme ile ilgili sıkıntılar mevcut.tavırlar çok garip.ildn tehdit edici sözler duyuyoruz.azarlanıyoruz.çok can sıkıcı durumlar mevcut.500 lira ek ders için ölüp bittiğimizi düşünüyorlar.neden böyle bir düşüncedeler anlayamadık.
bizde grup olarak eeğer formatörlük verilmezse asli görevimiz olan derse girmek ve nöbet gibi işleri yapıp görevimiz dışında brişey yapmama kararı alacağız. o zaman formatöre ihtiyaçları var mı yok mu görürüz zaten. resim öğretmenine okul duvarını boya diyorlarmı? yada kimya öğretmenine okula sabun imal et. bizden gereğinden fazlasının istendiği kanısındayız.öğretmenlik değerimizde tairci konumunda yerin altında. bunun için lütfen seferber olalım arkadaşlar....

gizer hocam ben başlayalı çok oldu arkadaşlar. okuldaki bilgisayar işlerini sözleşmeli firmaya yönlendirin diyorum. ekstra işlere bakmıyorum

İlgi: 26.09.2012 tarihli başvurunuz.

Bakanlığımız Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Grup Başkanlığının 23/07/2012 tarihli e-postasında il içerisindeki tüm görevlendirmelerin iptal edilmesi belirtilmekte olup, İl Milli Eğitim Müdürlüklerince tüm görevlendirmeler iptal edilmiştir.

BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BÖLÜMÜ

başvurumun sonucunda bana gelen cevap :-1:

yeni BT Rehber görevlendirmeleri ile ilgili bilgi varmı?

Malesef şuanda bir gelişme yok, umarım cumaya kadar yollarlar.

1-2 güne okullara gelir dedi kemal bey

Arkadaslar bursadaki br rehberliği için güncel gelişmeleri bu başlıktan paylaşalım.

beklemedeyiz...

zokkay10' Alıntı:
Arkadaslar bursadaki br rehberliği için güncel gelişmeleri bu başlıktan paylaşalım.
hocam bu başlıkta konuşmayalım bt rehber öğretmeni yazan bir yerde paylaşalım :) ya da başlığı değiştirelim aratırken bulmak zor rehber yazınca

Arkadaşlar yazı İl e gelmiş, bakanlıktan bazı görüşler alınıp, okullara gönderilecekmiş. Ne zaman gönderirler tabi orası meçhul...

Nobody' Alıntı:
Arkadaşlar yazı İl e gelmiş, bakanlıktan bazı görüşler alınıp, okullara gönderilecekmiş. Ne zaman gönderirler tabi orası meçhul...

ne görüşü alınacak bunlar yahu

hiç kafaları basmıyomu bunların

Geri